MS: Švajčiarsko U18 – Slovensko U18 (1:2)

Reprezentácia 18 apríla, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov na Slovensku (13. - 23.4. 2017)

Slovenskí reprezentanti zvíťazili nad Švajčiarmi 2:1. Tri body posunuli zverencov trénera Norberta Javorčíka na konečné tretie miesto v A-skupine a rozhodli o tom, že vo štvrťfinále bude súperom Slovákov druhý tím z konečnej tabuľky B-skupiny, čiže Rusi.

Stretnutie Slovensko – Rusko je na programe vo štvrtok 20. apríla o 17.30 h SEČ.

MS v hokeji do 18 rokov – A-skupina, Poprad:

Švajčiarsko – Slovensko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 33. Kurashev (Hischier) – 32. Fafrák (A. Ružička, Liška), 42. Korenčík (Baláž)Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Holm (Švéd.), Thomson (USA) – Caillot (Fr.), Ondráček (ČR)

Švajčiarsko: Schmid – Matewa, Le Coultre, Berni, Geisser, Gross, Barandun, Schüpbach – Eggenberger, Hischier, Kurashev – Simic, Sigrist, Weibel – Petrig, Leuenberger, Döpfner – Riat, Müller, Patry – Kohler

Slovensko: Sklenár – Fehérváry, M. Ivan, Kupec, Žiak, Dúžek, Korenčík, Demo – Liška, A. Ružička, Fafrák – Hrehorčák, Miloš Roman, Krivošík – Baláž, Urbánek, Kövér – Stacho, Havrila, Regenda – Pospíšil

Brankár slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Juraj Sklenár po zápase.

Bielorusko – Lotyšsko, piatok, 21. apríla, 17.30
Bielorusko – Lotyšsko, nedeľa, 23. apríla, 13.30 (prípadný tretí zápas)

PRED ZÁPASOM:

Slovenskí hokejisti v dnešnom zápase rozhodnú o celkovom umiestnení a o svojej východiskovej pozícii pred štvrťfinále. Čaká ich Švajčiarsko, ktoré je v rovnakej situácii.

Slovenskí hokejisti pôsobia na domácom šampionáte veľmi dobre. Mali ťažký úvod, keďže sa predstavili hneď proti dvom veľkým favoritom – Fínsku a Kanade. S Fínmi hrali naši hokejisti vyrovnanú partiu, dokonca v zápase vyhrávali 4:3, ale napokon prehrali 4:5. V druhom zápase s javorovými listami Slováci predviedli opäť skvelý výkon a podarilo sa im vybojovať aj historicky prvý bod proti tomuto súperovi na šampionáte. Naši chlapci však napokon podľahli Kanade po predĺžení 4:3. Včera mali slovenskí mladíci pred sebou povinnú jazdu, a to súpera z Lotyšska. Slováci skvelo zvládli tento duel, najmä druhú tretinu a s podporou vynikajúceho publika zdolali súpera 4:0. So 4 bodmi sú teda na priebežnej 3. pozícii so ziskom 4 bodov a skóre 11:9. O všetkom však rozhodne duel proti Švajčiarsku.

Švajčiari vstúpili do turnaja jasnou výhrou nad Lotyšskom. Pobaltského súpera zdolali taktiež ako Slovensko 4:0, následne však utrpeli porážku nad Fínskom 5:1 a nad Kanadou 7:3. Švajčiarsko na tomto šampionáte teda inkasovalo už 12 gólov a strelilo 8. Zatiaľ mu patrí 4. priečka so ziskom troch bodov.

Tento zápas teda rozhodne o konečnom postavení oboch tímov pred štvrťfinále. Pôjde o súboj o tretiu priečku alebo o štvrtú. Už iba tieto dve umiestnenia sú v hre. Držme palce našim chlapcom, aby duel úspešne zvládli!

Rozpis zápasov slovenského tímu do 18 rokov v popradskej A-skupine:

13. apríl 2017 (štvrtok) o 19.30 h – Slovensko – Fínsko 4:5 (0:1,4:3,0:1)
15. apríl 2017 (sobota) o 19.30 h – Kanada – Slovensko 4:3 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 – 1:0)
17. apríl 2017 (pondelok) o 19.30 h – Slovensko – Lotyšsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
18. apríl 2017 (utorok) o 19.30 h – Švajčiarsko – Slovensko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)