Slovakia Cup 2017: Slovensko – Rusko U23 (6:2)

Reprezentácia február 10, 2017
Slovakia Cup 2017 (Nitra) 10.-11. februára


Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom prvom zápase na Slovakia Cupe v Nitre nad Olympijským tímom Ruska 6:2 a postúpili do finále turnaja.

Slovensko – OH tím Ruska 6:2 (2:0, 0:0, 4:2)

Góly: 8. L. Hudáček (Cingel, Kudrna), 17. Gernát (Cingel, Čajkovský), 43. Švarný (Graňák, Suja), 43. Macík (Šedivý), 44. Hudáček (Tvrdoň, Slovák), 59. Hrnka (Gernát) – 48. Šenfeld (Vasilevskij, Varfolmejev), 59. Garejev (Manuchov).

Rozhodovali: D. Konc, Baluška – Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2284 divákov. Zmeny: 4. Šaryčenkov za Bobkova, 7. Bobkov za Šaryčenka, 53. Šaryčenko za Bobkova

Slovensko: J. Hudáček – Čerešňák, Jánošík, Čajkovský, Gernát, Švarný, Graňák, Šedivý – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kudrna, L. Hudáček, Cingel – Skokan, Suja, Bakoš – Lušňák, Šťastný, Macík – Buc

Olympijský tím Ruska: Bobkov (4. – 7. Šaryčenkov, od 53. Šaryčenkov) – Manuchov, Rafikov, Korjagin, Naumenkov, Beliakov, Judin, Vasilevskij, Provolnev – Kadejkin, Kraskovskij, Leščenko – Kosov, Kaletnik, Šenfeld – Michejev, Rasskazov, Kazakov – Garejev, Osnovin, Varfolomejev

Zverenci trénera Zdena Cígera sa pod Zoborom predstavia v sobotu vo finále, v ktorom o 18.00 h vyzvú Švajčiarov. Tí popoludní zdolali Bielorusov 4:2.

Pozrite si perfektné zábery zo včerajšieho duelu na Slovakia Cupe medzi Slovenskom a Ruskom do 23 rokov. Fanúšikovia v Nitre boli skvelí a tak nemohla po zápase taktiež chýbať Hudashow.


Prípravný zápas v Nových Zámkoch:

Štvrtok 9. februára: Slovensko – Rusko „OH“ (1:3)

Program turnaja Slovakia Cup v Nitre:

piatok 10. februára: Bielorusko – Švajčiarsko (2:4)
piatok 10. februára: Slovensko – Rusko olympionici (6:2)

sobota 11. februára: Rusko olympionici – Bielorusko (14.30)
sobota 11. februára: Slovensko – Švajčiarsko (18.00)

Pozrite si káder slovenskej hokejovej reprezentácie na Slovakia Cup v Nitre
Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 29 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR, 15/0), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR, 15/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 7/2), Peter Čerešňák (HC Plzeň, ČR, 39/2), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR, 6/1), Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd., 166/10), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, ČR, 32/2), Eduard Šedivý (HC Košice, 12/1), Juraj Valach (Piráti Chomutov, ČR, 21/0), Ivan Švarný (HC Slovan Bratislava, 106/3)

Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL, 31/5), Dávid Buc (HC ’05 iClinic Banská Bystrica, 5/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR, 11/2), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, ČR, 63/7), Tomáš Hrnka (HC Plzeň, ČR, 20/3), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR, 14/6), Patrik Lušňák (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 58/10), Radoslav Macík (HK Nitra, 9/1), Tomáš Marcinko (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL, 51/4), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR, 23/2), Marek Slovák (HK Nitra, 0/0), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava, 45/2), Jakub Suja (HC Košice, 5/0), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 69/13)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Július Šupler (konzultant), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Iľja Chandoga (lekár), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Michal Malina (masér), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Tomáš Štulajter (médiá)

História turnaja:

1998, Corgoň Cup: 1. Slovensko, 2. Švajčiarsko, 3. Rusko (dejisko: Spišská Nová Ves, Poprad)
1999, Corgoň Cup: 1. Slovensko, 2. Švajčiarsko, 3. Rakúsko (Trenčín)
2000, Poisťovňa Tatra Cup: 1. Slovensko, 2. Švajčiarsko, 3. Bielorusko (Trenčín)
2001, Poisťovňa Tatra Cup: 1. Slovensko, 2. Francúzsko, 3. Nemecko (Piešťany)
V roku 2002 sa turnaj nekonal.
2003, Loto Cup: 1. Kanada, 2. Rakúsko, 3. Slovensko (Piešťany)
2004, Loto Cup: 1. Slovensko, 2. Švajčiarsko, 3. Kanada (Piešťany)
2005, Loto Cup: 1. Slovensko, 2. Švajčiarsko, 3. Kanada (Piešťany)
2006, Loto Cup: 1. Švajčiarsko, 2. Slovensko, 3. Rakúsko (Bratislava)
V rokoch 2007-1010 sa turnaj nekonal
2011, Slovakia Cup: 1. Slovensko, 2. Švajčiarsko, 3. Bielorusko (Bratislava)
2012, Škoda Cup: 1. Nemecko, 2. Bielorusko, 3. Slovensko (Bratislava)
2013, Slovakia Cup: 1. Bielorusko, 2. Nórsko, 3. Slovensko (Bratislava)
2014, Slovakia Cup: 1. Slovensko, 2. Lotyšsko, 3. Nórsko (Bratislava)
2015, Slovakia Cup: 1. Slovensko, 2. Švajčiarsko, 3. Nemecko (Banská Bystrica)
2016, Slovakia Cup: 1. Slovensko, 2. Bielorusko, 3. Švajčiarsko (Žilina)