Dukla Jihlava – Rytíři Kladno (baráž) 0:2

Tipsport Extraliga apríl 10, 2018
1. Česká hokejová liga - Tipsport Extraliga 2017/2018 (baráž)

Veľmi dôležitý zápas pre Kladno, ktorý sa v prípade výhry dostane práve pred Jihlavu, ktorá vedie tabuľku barásže. Kladno sa v posledných zápasoch o dosť zlepšilo a na striedačke vypomáha ako asistent Jaromír Jágr.

HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 4. Kubík (D. Tůma), 42. D. Tůma (J. Kloz, M. Hořava)

Baráž o ELH (CZ)
utorok 10.04.2018 o 17:30
Jihlava
0:2
0:1, 0:0, 0:1
Koniec
Kladno
Góly
D. Tůma (41:20')
Kubík (03:47')
Zostavy

Škarek (Kořenář) – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Šidlík, D. Váňa, J. Zdráhal – Straka, Skořepa, Diviš (A) – Čachotský (C), R. Hubáček (A), Zeman – Rabbit, M. Hlinka, Anděl – D. Čermák, F. Seman, Rys.

Cikánek (Kopřiva) – Štich (A), Zelingr, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma (C), Kubík, J. Kloz – Zikmund, Machač (A), M. Hořava – Pekr, R. Přikryl, J. Strnad.

Online prenos
To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 32 – 18.
Je dobojováno! Kladno potvrdilo vynikající formu z posledních zápasů a i nyní si připisuje třetí tříbodové vítězství v řadě. Dukla sice byla v dnešním zápase lepším celkem, avšak neustále narážela na fantastického Cikánka. Rytíři se po dnešním zápase posouvají na druhé místo, naopak Jihlava klesá z vedoucí pozice na třetí.
Konec zápasu.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:25
Zelingr si to namířil ze své třetiny až do té útočné, odkud zápěstím orazítkoval zadní mantinel. Škarek čeká na pokyn trenéra.
57:33
Domácí zkouší střílet ze všech pozic, hned dvě zakončení v krátkém časovém sledu skončily na bránících protihráčích.
56:12
Lenďák se otočil s pukem a posléze ho poslal až za Škarka. Oba celky poslaly na led čerstvé síly.
55:35
Kladno hraje i nadále obětavě a svého soupeře se snaží nepustit do vyloženější šance. To se zatím daří, Dukla se ale za každou cenu pokouší vstřelit kontaktní branku.
54:07
Strnad mohl rozhodnout dnešní zápas, ani on neuspěl se svým nájezdem. Škarek vytasil důležitý zákrok, Jihlava okamžitě spěchá kupředu.
53:45
Hned několik hráčů se pokoušelo vydolovat puk od mantinelu, hlavním sudím se ale ztratil puk z dohledu a muselo být tedy pískáno.
53:07
Svedlund lehkým nahozením poslal puk do středního pásma. Mezitím obě mužstva vystřídaly a na ledě máme třetí formace.
52:47
Skořepa našel před brankou Hlinku, proti kterému vytasil lapačku Cikánek. Rytíři jsou čím dál více pasivnější, do konce zápasu zbývá už jen něco málo kolem sedmi minut.
52:21
Dukla začíná pořádně svírat hostující celek, který má v posledních minutách velké štěstí. Co dodat, Cikánek je zkrátka jistota v brance Rytířů.
51:14
Zbytečná hrubice v rozehrávce Rytířů málem přinesla kontaktní branku domácích. Skořepa zakončoval na zadní tyči kousek vedle.
51:01
Zeman nevěděl kudy by procedil kotouč před branku a místo toho zkoušel z úhlu překvapit Cikánka. Rutinní zákrok, vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.
50:04
Suchánek našel téměř před celou ledovou plochu Anděla, který se dostal za obranu. Jeho nájezd ale skončil na fantastickém Cikánkovi.
49:54
Dnes celkem nenápadný Straka si prohodil puk kolem jednoho z bránících hráčů, posléze se ale k němu přiřítil další protihráč, který mu už odebral kotouč. Nicméně netrvalo dlouho a Diviš se zpoza brány dostal až před Cikánka, jehož lapačka zastavila velkou šanci Dukly.
49:08
Ihned po vhazování to tvrdou ránou z velké vzdálenosti zkoušel Zdráhal a jeho střelu musel Cikánek vykopnout betonem.
48:23
Ani další přesilová hra není využita, Kladno se spíše snažilo neudělat chybu v rozehrávce. Jihlava by se ale měla vyvarovat zbytečných faulů.
47:54
Domácí v plném počtu.
47:12
Jihlava se snaží útočit i v oslabení, co jiného jí vlastně zbývá. Soupeř si ale počíná zkušeně a svého protivníka takřka nepouští k puku.
46:27
Strnad operoval za bránou, odkud přeposlal kotouč k modré čáře na Kehara. Posléze z pravého kruhu pálil Kubík těsně nad branku.
45:54
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., vysoká hůl).
45:21
Seman se vrátil zpět na hrací plochu a ihned se musel vracet do vlastní třetiny. Tam totiž Kaut slabě zakončoval do výstroje Škarka.
45:00
Domácí v plném počtu.
44:47
Puk se odrazil k zcela volnému Pekrovi, který střílel z velmi dobré pozice. I tak našel pouze prostor, kam Škarek vystrčil svojí lapačku.
44:12
Štich dlouho váhal se zakončením, až nakonec poslal kotouč vedle stojícímu Klozovi. Jeho rána příklepem skončila vedle branky.
43:33
Jihlavští uspěla na buly a po krátké prodlevě vyhodili kotouč z nebezpečného prostoru. Kladno se ale rychle dostalo zpět.
43:00
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., držení).
42:47
Hlinka si sjel kousek za modrou čárou, kde mu do střely vložil hokejku Zikmund. Hrací předmět poté vystoupal do ochranné sítě.
42:21
Dukla je ihned z kraje třetí periody pod obrovským tlakem. V tuto chvíli bude muset dotahovat už dvoubrankové manko, stále zbývá ještě dostatek času.
41:20
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak pozor, krátce po nevyužité přesilové hře se hosté opět prosazují! Hořava kroužil za brankou, odkud předal kotouč Klozovi. Druhý jmenovaný předal svému kolegovi z formace DAVIDU TŮMOVI, který už měl před sebou odkrytou bránu.
Asistence: Jan Kloz, Miloslav Hořava.
40:47
Štich rozjel útočnou akci svého celku, ještě před červenou čárou ale předal kotouč Kubíkovi. Kladno se konečně usadilo v pásmu.
40:03
Začala nám třetí třetina, do které vstupují s přesilovou hrou Rytíři Kladno. Navíc budou hosté bránit nadějné jednobrankové vedení 1:0.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely po druhé třetině: 15 – 6.
Střely celkem: 25 – 12.
Máme za sebou také druhou třetinu, ve které jsme neviděli žádnou přesnou trefu. Rytíři předvedli velmi aktivní vstup a málem se dočkali druhé branky. Posléze přebrala iniciativu Dukla, který si ale stále neví rady s velmi dobře chytajícím Cikánkem. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:16
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Petr Šidlík – 2 min., vysoká hůl).
39:02
Obrovská šance Kladna! Dvojice hostujících hráčů se dostala do dalšího přečíslení, střela ale skončila daleko od horního růžku.
38:58
Pomalu a jistě se nám blíží konec druhé třetiny. Dukla hraje do poslední vteřiny a kladenští budou muset být obezřetní.
38:34
Machač si doslova najel na tvrdý direkt od Kajínka, který si vysloužil potlesk ochozů. Dukla se okamžitě dostala do pásma, kde právě Kajínek opět zaměstnal Cikánka.
37:22
Další špatná rozehrávka Dukly skončila na hokejce Tůmy, který se s pukem musel otáčet. I tento fakt nepřinesl žádné kloudné zakončení.
37:13
Kubík pouze přeposlal na Tůmu, který byl okamžitě dohrán. Jeho nahození se přeci jenom dostalo do středního pásma.
36:01
Stříteský je střelecky hodně aktivní. Domácí zadák to zkoušel kousek za modrou čárou, Cikánek ale jeho tvrdou ránu dokázal vyrazit.
35:26
Kladenští se mohli řítit do přečíslení dvou na jednoho, obětavým zákrokem se ale prezentoval Suchánek, který vypíchl Pekrovu stahovačku.
34:21
Seman zablokoval střelu a následně mohl uhánět sám na bránu. Cikánek si na jeho zakončení počkal a dokázal ho vyrazit do strany.
34:04
I nyní se mohlo pískat, neboť si jeden z domácích pomohl háčkem. Rozhodčí ani tentokráte nevylučují, naopak se Dukla provinila zakázaným uvolněním.
33:14
Po levém křídle to zkoušel člen třetí útočné formace Anděl, který po přejetí modré čáry přihrával na Rabbita. Kanadský forvard byl ale odzbrojen.
32:22
Ani jeden z celků nedokázal využít přesilovou hru a navíc si domácí mohli zahrát další. Divišův pád na zem ale hlavní sudí nedonutil odpískat.
31:37
Domácí v plném počtu.
30:47
Štich si dlouho říkal o přihrávku, kterou následně dostal přímo na hůl. Okamžitá rána byla velmi nebezpečná, Škarek musel zasáhnout vyrážečkou.
30:16
Hned v úvodu oslabení se Dukla stačila osvobodit vyhozením přes celou hrací plochu. I po dalším najetí do útočné třetiny se koná vyhození.
29:37
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Zdráhal – 2 min., podražení).
29:37
Hosté v plném počtu.
29:12
Skořepa našel křížem De La Rose, který ihned pálil na hostující svatyni. I tentokráte byl Cikánek připraven, Kladno si ale pořádně koleduje.
28:33
Cikánek se musel činit proti křižné ráně Stříteského, posléze na poslední chvíli stačil Hubáčka zastavit Kehar. Celé sevření končí prudkou ránou do lapačky hostujícího brankáře.
28:02
Dukla má k dispozici už třetí přesilovku. Hubáček tentokráte neuspěl na buly, jeho kolegové ale udrželi puk za brankou.
27:37
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matěj Pekr – 2 min., nedovolené bránění).
27:33
Kubík se sice zmocnil volného kotouče, i tak ho nedokázal dostat ven z obranné třetiny. Kladenští jsou čím dál více pasivnější.
27:22
Na ledě druhá útočná formace Dukly. Hubáček vyhrál na buly a po jeho přihrávce pálil těsně nad branku švédský obránce De La Rose.
26:33
Následovat bude komerční přestávka.
26:07
O pár vteřinek později dostal puk na levé křídlo Kajínek, nicméně ani on nenašel recept na velmi dobře chytajícího Cikánka.
25:16
Stříteský se opět dostal ke své oblíbené ráně od modré čáry, ani tentokráte nedokázal poslat puk přímo na bránu. Jihlava se snaží rozhýbat hru.
24:33
Předvést se musel také Cikánek, který ukryl střelu zápěstím mezi ruce. Štich následně čistil prostor kolem branky, kde poslal pěstí k zemi Skořepu. Vylučovat se ale nebude.
24:07
Škarek má obrovské množství práce! Nejdříve zasahoval proti tvrdě přízemní ráně Pekra, posléze i proti dorážce Přikryla.
23:54
Hostující druhá formace se hodně dlouho držela v útočné třetině, kde měla Jihlava velké starosti s bráněním. Z ochozů se začíná ozývat pískot.
23:04
Co chybělo! Kloz ještě vyšperkoval pozici pro Kubíka, který ale tváří v tvář poloodkryté bráně netrefil puk. Kladno svírá Duklu!
22:21
Štich napřáhl od modré čáry a nejednalo se vůbec o špatný projektil. Škarek střelu zřejmě neviděl, i tak nemusel vůbec zasahovat.
21:11
Strnad uháněl po levém křídle do zakončení, které poslal do ramene Škarka. Hra je v tuto chvíli plná přesností.
20:47
Lenďák dokázal vyhodit hrací předmět do bezpečné zóny, následně se ale soupeř dostal zpět do útočné třetiny. Stříteského rána ale netrefila branku.
20:03
Odstartovala nám druhá perioda, která bude v úvodních vteřinách pokračovat přesilovou hrou Dukly.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely po první třetině: 10 – 6.
Máme za sebou úvodní dějství, které dopadlo lépe pro hostující Rytíře. Hosté sice většinu času strávili ve své třetině, nicméně i tak se postarali o jedinou trefu. Naopak Dukla si vypracovala řadu dobrých příležitostí, Cikánek je ale zatím stoprocentní. Druhá perioda začne přibližně v 18:20.
20:00
První třetina skončila.
19:23
Hořava se řítil v oslabení z úhlu sám na bránu, avšak na zakončení měl příliš málo času. Škarek se musel činit.
19:07
Kehar se zmocnil volného kotouče a za pomoci obranné trojice poslal puk do středního pásma. Následně se kotouč dostal na kladenskou střídačku.
18:39
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., nedovolené bránění).
18:08
Stříteský vyhrál závod o puk a ihned ho vyhodil, čímž si vysloužil potlesk stadionu. Kladnu se přesilová hra příliš nedaří, stále se nemůže usadit.
17:42
Kehar přihrál vedle stojícímu Pekrovi, jehož zakončení Škarek celou dobu viděl. Puk tak skončil v lapačce, domácí stihnou vystřídat.
17:03
Jihlava ihned vyhodila kotouč na druhou stranu hrací plochy. Strnad ale ihned vrátil puk do útočné třetiny, kde se Kladno pokouší usadit.
16:38
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Rys – 2 min., podražení).
16:22
Hořava chtěl překvapit Škarka, neboť z úhlu poslal kotouč k bližší tyči. Následně domácí brankář zasahoval proti nebezpečné střele Machače.
16:03
Šidlík se dostal za modrou čáru a po pár vteřinách vypálil na Cikánka. Opět se jednalo o nedůraznou střelu, kterou hostující brankář pokryl.
15:22
Jihlavští sehráli přesilovou hru celkem dobrým způsobem, Cikánek ale několikrát podržel svůj celek. Kladno se v posledních vteřinách pouze brání.
14:53
Hosté v plném počtu.
14:22
Zeman si sjel od mantinelu až k zakončení, na které měl překvapivě hodně času. I tak nedokázal vměstnat svůj projektil mezi tři tyče.
13:47
Následně Skořepa pálil z levého kruhu, Cikánek ale neměl s tímto čitelným zakončením starosti. Navíc se Dukla prezentovala ofsajdem.
13:13
První přesilová hra začala pro Jihlavu celkem dobře, Skořepa totiž uspěl na buly. Následně se ale k volnému puku dostal Kružík, který ho poslal za Škarka.
12:53
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Tůma – 2 min., podražení).
12:42
Suchánek zavezl celkem snadně puk do pásma, Kladno ale pokrylo levý mantinel a naopak se samo pokouší zaútočit.
12:17
Váňa měl ideální prostor ke střele, tvrdou pumelenici ale poslal úplně vedle branky. Na opačném pólu hřiště byla Redlichova rána sražena.
11:42
Straka se jako první dostal ke kotouči za brankou a okamžitě ho chtěl zasunout za dezorientovaného Cikánka. Hostující brankář se ale stihl přemístit k tyči.
11:23
Domácí příznivci se dožadovali odpískání Štichova faulu. Hlavní sudí ale zůstávají klidní a na první vyloučení zápasu stále čekáme.
10:59
De La Rose se obětavým způsobem postaral o zisk kotouče, jeho formace ale nevydržela v útočném pásmu ani vteřinu. Dukla začíná dominovat.
10:11
Cikánek měl další práci, neboť musel zasahovat proti nahození Hlinky. Propagační střela měla za výsledek přerušení hry a následné vhazování před Cikánkem.
09:33
Svedlund se pokoušel najít ideální pozici ke střele, svojí ránu zápěstím poslal pouze do dobře postaveného Šidlíka.
09:11
Kaut byl úspěšnější na vhazování v obranném pásmu, jeho spoluhráči ale nedostali kotouč z nebezpečného prostoru.
08:34
Šermovaná u levého hrazení nakonec dopadla lépe pro Rytíře a k ráně z mezikruží se dostal Zikmund. Škarek byl připraven.
07:47
Škarek ztlumil nahození na jeho svatyni, na druhé straně Seman pokoušel zadovkou oslovit Ryse. Druhý jmenovaný ale přišel o kotouč.
07:07
Kladenští opět zavítali před Škarka, který měl najednou spoustu práce. Ke střele z bezprostřední blízkosti se dostal Kaut, jeho dorážka ale mířila těsně vedle.
06:12
Nejdříve Čachotský zkoušel nahodit puk na bránu, hostující brankář ale vykopl kotouč k mantinelu. Další rána téhož hráče doletěla do betonu Cikánka.
05:19
Straka se řítil do přečíslení dvou na jednoho, které se nakonec rozhodl vzít na sebe. Rána po ledě ale nepřekonala Cikánka.
04:22
Dukla chtěla okamžitě odpovědět na inkasovanou branku, kousek za modrou čárou zakončoval Rys, avšak hodně nepřesně.
03:47
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak pozor, nedůraz v domácí defenzívě znamená úvodní branku dnešního zápasu! Tůmova zadovka totiž doletěla až na ADAMA KUBÍKA, který svoje sólo zakončil střelou do horního růžku.
Asistence: David Tůma.
03:21
Na druhé straně se Redlich neprotáhl kolem Kajínka a hrát tak můžou domácí. Zdráhalova přihrávka ale byla příliš pomalá.
02:31
Odražený puk si jako první našel Diviš, který nekompromisně pálil do horního růžku. Střela nakonec orazítkovala pouze zadní mantinel.
02:11
Čermák se pokoušel prodrat podél mantinelu, zde ale narazil na početnější přesilu. Dukla ještě udržela puk v útočné třetině.
01:24
První zákrok si připsal Škarek, který zasahoval proti Klozovi. Hostující útočník se výborně protáhl až k zakončení, jenž putovalo do lapačky.
01:12
Zelingr chtěl poslat puk do středního pásma, ten ale netečoval žádný z jeho kolegů. Zakázané uvolnění ale není pískáno.
00:10
Hlavní sudí poprvé vhodil puk do hry, utkání tak může začít. Na vhazování byli úspěšnější hosté, kteří okamžitě zahájili útočnou akci.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Škarek (Kořenář) – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Šidlík, D. Váňa, J. Zdráhal – Straka, Skořepa, Diviš (A) – Čachotský (C), R. Hubáček (A), Zeman – Rabbit, M. Hlinka, Anděl – D. Čermák, F. Seman, Rys.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Štich (A), Zelingr, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma, Kubík, J. Kloz – Zikmund, Machač (A), M. Hořava – Pekr, R. Přikryl, J. Strnad (C).

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Frodl, Jelínek.
Vzájemné zápasy

Tyto celky se v rámci letošní baráže o extraligu utkaly už ve dvou zápasech a pokaždé se radoval jiný tým. V prvním zápase využila výhodu domácího prostředí Dukla Jihlava, jenž svého soupeře přehrála přesvědčivým výsledkem 4:0. Také Rytíři výrazně zabrali na vlastním ledě, kde pro změnu zvítězili poměrem 3:1.
Nejproduktivnější hráči Rytíři Kladno

Adam Kubík 5 bodů (3+2)
David Tůma 3 body (2+1)
Tomáš Kaut 3 body (1+2)
Rytíři Kladno

Na opačné straně stojí ambiciózní Kladno, které má už dost dlouhého čekání na postup mezi extraligovou smetánku. Rytířům se konečně v letošní sezóně povedlo probojovat do baráže, kde zatím převádějí velice sympatické výkony. Tým, jehož majitelem je Jaromír Jágr se zatím nachází na třetí pozici, avšak na vedoucí Jihlavu ztrácí pouhý bod. Právě dnešní zápas bude mezi těmito celky nesmírně důležitý, Kladno se v případě výhry může dostat přes Duklu. Rytíři pořádně zabrali v posledních dvou zápasech, ve kterých získali hned šest bodů. Ba co víc, Kladno si vyšláplo hned na oba extraligové mančafty. Celek ze Středočeského kraje má na kontě pouze deset vstřelených branek, což je nejhorší počínání ze všech týmů. Naopak se opírá o velmi dobře chytajícího Lukáše Cikánka, jenž si drží průměr dvou inkasovaných branek na zápas.
Nejproduktivnější hráči HC Dukla Jihlava

Tomáš Čachotský 5 bodů (1+4)
Richard Diviš 5 bodů (1+4)
Petr Straka 4 body (4+0)
HC Dukla Jihlava

Dukla se po postupu do nejvyšší soutěže okamžitě zařadila mezi poslední celky české nejvyšší soutěže, což znamenalo jediné – baráž. Jihlava byla pasována do role největšího favorita barážové skupiny, což se pochopitelně promítlo do dosavadní tabulky. Domácí celek dnešního utkání je na tom nejlépe, neboť se s desetibodovým ziskem ohřívá na vedoucí pozici. Rozdíl mezi první příčkou a poslední je pouze dvoubodový, každý následující zápas bude nesmírně důležitý. Dukla se potýká s nejlepší ofenzívou baráže, která nasázela šestnáct branek. Na druhou stranu se opírá o nejméně propustnou defenzívu, jenž má o jednu branku méně, než její dnešního soupeř.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Baráž o extraligu pokračuje dalšími zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.