HC Oceláři Třinec – HK Hradec Králové (1:2 pp)

Tipsport Extraliga apríl 03, 2018
1. Česká hokejová liga - Tipsport Extraliga 2017/2018 (Playoff)


Stav série 3:1

Třinec delí od postupu už len jeden zápas a ak ho vyhrajú na domácom ľade sú vo finále.

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 15. M. Kovařčík (M. Doudera) – 18. Cibuļskis (Vopelka, R. Pavlík), 80. Smoleňák (Červený, Gregorc)

Play-off České pojišťovny (CZ)Semifinále
utorok 03.04.2018 o 17:00
Třinec
1:2
1:1, 0:0, 0:0, 0:1
Koniec
Hradec Králové
Góly
M. Kovařčík (14:42')
Smoleňák (79:28')
Cibuļskis (17:17')
Zostavy

Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, Graňák, F. Pavlík, Cibuļskis, Pláněk – Červený (A), Džerinš, Smoleňák – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – R. Pavlík, Cingel, Vopelka – Šimánek, Dragoun, Köhler (A) – Berger.

Online prenos
Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. Na shledanou!
Nejlepší hráči

Lukáš Krajíček – Petr Zámorský.
Čtvrtý duel je u konce, z vítězství po prodloužení se raduje hradecký Mountfield! Semifinále tak ještě nekončí, v pátek se oba celky přesunou na východ Čech, v hradecké ČPP aréně se odehraje pátý duel.
Konec zápasu.
79:28
Hradec právě vstřelil branku!
Utkání končí, Hradec ještě žije! Ocelářům se nepovedla kombinace v útočném pásmu, Hradečtí se poté v protiakci dokázali prosadit. Hrubec nechtěl vhazování ve svém pásmu a rychle rozehrával kotouč. Puk se ale dostal k Rudolfu Červenému, jehož střelu před Hrubcem šikovně tečoval RADEK SMOLEŇÁK! Hrubec byl bez šance! Asistence: Rudolf Červený, Blaž Gregorc.
78:41
Vlach si vyměnil kotouč s Hrňou, jeho následný bekhendový pokus ale netrefil branku. Kotouč se odrazil do třineckého pásma, hrají obránci Ocelářů.
78:02
Horké chvilky pro třineckou defenzívu! Hosté se dostali do tlaku, po Pavlíkově střele od modré Hrubce ohrožovali Kukumberg s Látalem! Ani jeden z hradeckých útočníků ale kotouč za ležícího brankáře Třince nedostal!
77:14
Svačina dlouho držel kotouč u mantinelu, nikomu ale nakonec přihrát nedokázal. Na druhou stranu postupujícího Pavlíka pak zastavil Adamský.
76:41
Michal Kovařčík objel branku a zpětným pasem hledal Svačinu. Rybár raději zastavil přihrávku.
76:25
Ondřej Kovařčík protečoval kotouč pro Ciencialu, ten ale svou střelu poslal vedle branky. Do akce poté mohl jít Köhler, ten ale pouze nahodil kotouč do soupeřovy třetiny.
75:27
Dravecký mohl po buly střílet od modré, jeho pokus se ale do vymezeného prostoru nevešel.
74:58
Polanský se obtočil kolem hostující branky, třineckému útočníkovi se však nepovedlo zasunout puk za Rybára. Hosty pak v protiakci zastavil ofsajd, vhazování v útočném pásmu Ocelářů.
74:41
Daniel Rákos mohl rozhodnout o osudu dnešního utkání! Oceláři na dvě přihrávky připravili pro Rákose samostatný nájezd, Rákos ale svou kličkou mezi betony Rybára nepřekonal!
73:48
Kukumberg v útočném pásmu obral o puk Ondřeje Kovařčíka, po Bednářově pasu pak od modré mohl pálit Pláněk. Hostující obránce ale trefil jen bránícího Ciencialu.
72:55
Oceláři vykombinovali situaci ve vlastním pásmu, v protiakci pak Rybára nepříjemně ohrožoval Vlach. Hostující brankář viděl puk na poslední chvíli, kotouč ale těsně minul pravou tyč hradecké branky.
72:26
Nepřesnosti se znovu kupí na obou stranách. Petružálkovi se nepovedla rozehrávka z rohu vlastního pásma, hostující pak rozehráli puk přímo k brankáři Třince, ten jej pro jistotu ukryl v lapačce. Komerční přestávka.
71:53
Polanského nahození do útočné třetiny se k Adamskému nedostalo. Před třineckým útočníkem dobře zahrál Bednář, který poslal pas rozjetému Látalovi. Hostující útočník ale trefil jen Hrubcovu lapačku.
71:34
Smoleňák s Džerinšem zatáhli kotouč do třinecké třetiny, Hrubec jej pro jistotu ukryl v lapačce.
71:22
Červený se chtěl dostat do útočného pásma, u modré čáry ale hostující útočník ztratil rovnováhu a pouze odevzdal puk domácím. Ocelářům se ale také nevedlo, Ondřej Kovařčík přišel o puk za hostující brankou.
70:36
Hrňa dostal dlouhý pas do útočného pásma, s Musilem se mu ale nepovedlo udržet puk v hradecké třetině.
69:53
Adamského pokusu z velmi ostrého úhlu příliš nechybělo, Rybárovi se nakonec povedlo udržet kotouč před brankovou čárou.
69:30
Rákos zavezl puk do útočného pásma, v rohu hradecké třetiny ale prohrál souboj s Kukumbergem. Hostující útočník se poté sám vydal do protiakce, svou střelou na Hrubce získal vhazování v útočném pásmu.
68:48
Souběžně s Pláňkovým návratem na led se do šance dostal Doudera, netrefil ale branku. O chvíli později si podobně vedl také Dravecký.
68:30
Hradec drží kotouč daleko od své branky, přesilovka Ocelářů je téměř u konce.
68:03
Cienciala se u modré čáry dostal pod tlak a jen posunul puk do střední třetiny. Následný Adamského pokus byl sražen do ochranné sítě.
67:40
Slezané se ještě nepodívali do soupeřova pásma, Hradečtí se znovu osvobodili.
67:14
Ocelářům se nedaří dostat do útočné třetiny, hosté odpalují kotouče za třineckou branku.
66:44
Marcinko při vhazování zlomil hůl, hosté odpálili kotouč za Hrubcovu branku.
66:35
Martin Pláněk u brankoviště složil k zemi Polanského, Oceláři budou mít k dispozici početní výhodu. Hostující obránce obdržel dvě minuty za držení. Komerční přestávka.
65:48
Do útočení se zapojili také třinečtí obránci. Roth v první akci prováhal moment ke střele, Krajíček pak o chvíli později netrefil branku.
64:46
Matyášova zaváhání u modré čáry mohli hosté využít v rychlém přečíslení, Pláněk ale Bednářovu pobídku k dokonalosti nedovedl.
63:59
Polanský vyhrál buly, s přispěním Doudery se pak do akce řítil Svačina. Třinecký útočník střílel ke vzdálenější tyči, trefil ale pouze Rybárův beton, od kterého se puk odrazil do středního pásma.
63:43
Pavlíkovo vyhození o mantinel doputovalo až k Hrubcovi, třinecký brankář raději ukryl puk před dotírajícím Červeným.
63:30
Akce domácích pokračovala a Rybár měl co dělat, aby zlikvidoval pokusy Marcinka a Rotha. Hosté si nakonec s oběma šancemi Třince poradili.
63:10
Petružálek zavezl kotouč do útočné třetiny, Dravecký ale od modré nahazoval nepřesně.
62:33
V úvodu prodloužení jsou k vidění nepřesnosti na obou stranách. Na jedné straně se nepovedla akce bratří Kovařčíkům, hosty pak zastavil ofsajd.
62:13
Oceláři zvládli situaci ve vlastním pásmu, Svačinovi se ale následně nepovedl ani druhý přechod do útočné třetiny. S kotoučem hraje Doudera ve svém pásmu.
61:44
Svačina dostával přihrávku do jízdy, přebral ji ale v ofsajdovém postavení. Buly před Hrubcem.
61:38
Vlachova formace se v útočném pásmu ke střele nedostala, na druhé straně se pak neujala akce Bednáře.
60:55
Hosté dostali hru do třineckého pásma, Červený ale neuspěl v souboji s Rothem. Následná akce Hrni skončila nepřesnou střelou do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.
60:46
Doudera nahodil kotouč do útočného pásma, Petružálek s Rákosem ale v souboji s hradeckými obránci neuspěli.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky třetí třetiny (zápasu)

Střely na branku: 8:8 (27:29),
střely mimo: 4:3 (9:10),
zblokované střely: 3:5 (12:13),
hity: 1:3 (6:9),
vhazování: 14:11 (37:45),
trestné minuty: 2:2 (10:22).
Základní hrací doba je u konce, vítěz čtvrtého semifinálového duelu stále není znám. Po osmnáctiminutové přestávce tedy na řadu přijde dvacetiminutové prodloužení.

Oba celky si v závěrečné periodě zahrály přesilovou hru, k vidění bylo několik šancí, zápasu ale zatím kralují oba brankáři. Nejvyrovnanější duel série se tak bude prodlužovat.

Prodloužení začne přibližně v 19:53.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:53
Hosté zkusili ještě jednu akci, Smoleňáka ale zastavil ofsajd.
59:39
Krajíček poslal dlouhý pas na Adamského, třinecký útočník by se jako první dostal ke kotouči, sudí ale odpískali icing. Buly ve středovém kruhu.
59:17
Oceláři drží puk za vlastní brankou, vypadá to, že se poprvé v sérii půjde do prodloužení.
58:37
Poslední akci v početní výhodě domácí vykombinovali na Petružálka, ten ale trefil jen Rybárův beton. Hradec je kompletní a poslal hru do útočné třetiny.
58:28
Dravecký namazal Matyášovi, ránu třineckého beka od modré ale do ochranné sítě přizvedl Pláněk.
58:18
Hradečtí se znovu dostali ke kotouči, ten ale poslali jen na střídačku. Buly před Rybárem.
57:53
Svačina si párkrát vyměnil kotouč s Polanským, jeho následný pas na Krajíčka ale nebyl přesný. Hosté se osvobodili.
57:28
Adamský nakopl své motory a velmi rychle projel do útočného pásma. Adamského střela z levé strany ale Rybára nijak nepřekvapila.
57:10
Ondřej Kovařčík křižným pasem ke střele vyzval Petružálka, ten ale Rybára nepřekonal. Hosté se osvobodili.
56:31
Oddechový čas pro domácí.
56:31
Michal Kovařčík byl velmi aktivní v útočném pásmu a vybojoval pro Oceláře přesilovku. Mladšího z bratří Kovařčíků podrazil Michal Dragoun.
55:59
Oceláři jsou kompletní. Roth se po návratu z trestné lavice mohl dostat do sólového úniku, Draveckého pas ale nebyl přesný.
55:27
Doudera za brankou sebral hostující nepřesnou rozehrávku a odpálil puk za Rybárovu branku.
55:03
Adamský dlouho držel hosty v jejich vlastním pásmu, Hradci se ale následně povedl rychlý přechod do útočné třetiny, Kukumbergův pokus ale trefil jen Hrubcovu lapačku.
54:28
Smoleňák v předbrankovém prostoru srazil Bednářovu střelu, hostujícímu útočníkovi se pak ale nepovedlo zasunout puk za ležícího Hrubce. Oceláři následnou situaci zvládli, Draveckého v protiakci ale zastavil ofsajd.
53:53
Hosté mají příležitost ke vstřelení vedoucí branky, Vladimír Roth se totiž provinil podražením. Menší trest pro třineckého beka.
53:20
Vyprodaná WERK ARENA sledovala pokus Rotha od modré čáry, střela třineckého beka ale byla sražena nad branku. Z bezprostřední blízkosti pak neuspěl Cienciala.
53:06
Svačina dostal přihrávku do jízdy, spolu s Adamským se dostal do přečíslení. Svačina vše vzal na sebe, jeho střela ale netrefila branku.
52:34
Po Hrňově akci v útočném pásmu se puk dostal k Linhartovi, ten ale od modré trefil jen prvního bránícího hráče.
52:07
Oceláři protečovali kotouč do útočného pásma, Rybár raději ukryl puk do své lapačky. Komerční přestávka.
51:56
Hradci se nepovedlo buly v útočném pásmu, jejich následnou akci zastavil ofsajd.
51:34
Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
51:16
Další akce třinecké čtvrté formace! David Cienciala v přečíslení předložil kotouč Ondřeji Kovařčíkovi, ten ale z bezprostřední blízkosti netrefil hradeckou branku! Protiakci hostí zastavil připravený Hrubec.
50:54
Ondřej Kovařčík získal kotouč pro bratra Michala, ten se s Ciencialou dostal do přečíslení. Michal Kovařčík chtěl předat puk Ciencialovi, přihrávka ale byla zablokována. Na druhé straně pak Červený přestřelil branku.
50:29
Hradečtí se dostali do blízkosti Hrubcovy branky, Kukumberg ale neuspěl v souboji s Linhartem. Kotouč se odrazil do ochranné sítě, buly ve středním pásmu.
49:51
Vlach s Douderou připravili střeleckou pozici pro Krajíčka, třinecký kapitán ale od modré trefil jen nejblíže stojícího protihráče. Puk se odrazil do středního pásma.
49:29
Do hry se dostala první formace Ocelářů, akce Marcinka s Rákosem ale, kromě Rákosovy zblokované střely, nic nepřinesla.
48:50
Po další nepřesné rozehrávce hostí se ke kotouči dostal Ondřej Kovařčík, třinecký útočník ale pouze obloučkem poslal puk na Rybára.
48:07
Polanský si nahodil kotouč za hostující branku, proti bránícímu Zámorskému ale neuspěl. Nevedlo se však ani Hradci, který špatně rozehrál svou akci.
47:01
Vlach zvládl buly ve vlastním pásmu, pak se ale při přechodu do útočného pásma nedohodl s Hrňou, z čehož mohl těžit Radovan Pavlík. Hostující útočník se řítil na Hrubce, se střelou mezi betony ale neuspěl.
46:33
Čtvrtá formace domácích zatáhla kotouč do útočného pásma, Ciencialova střela ale Rybára nijak nevystrašila. Na druhé straně pak puk na Hrubce nahazoval Pláněk, brankář Třince drží puk v lapačce. Komerční přestávka.
45:56
Köhlerův pokus od modré čáry nebyl nijak prudký, Hrubce bez obtíží zasáhl.
45:46
Bednář se dvakrát chtěl dostat do útočného pásma. V prvním případě jej od kotouče odstavil Adamský, ve druhé pak dobře zasáhl Polanský.
45:18
Ocelářům se v rozehrávce zatím nedaří, domácí jen odevzdali kotouč Mountfieldu. Mrzet je to ale nemusí, hosté totiž poslali kotouč jen na zakázané uvolnění.
45:02
Smoleňák dostal přihrávku za třineckou defenzívu, než ale hostující útočník stihl něco udělat, byl u něj vracející se Roth.
44:30
Marcinko vyhrál puk pro Linharta, ten se nijak nerozpakoval a poslal puk na hostující branku. Rybár raději podržel kotouč před dojíždějícím Rákosem.
44:23
Vlach dostal hru do útočného pásma, za brankou ale nepřesně prodloužil kotouč na Draveckého. Hradecká protiakce končí v Hrubcově lapačce.
44:02
Hosté znovu poslali kotouč do útočné třetiny, tečované nahození se od zadního mantinelu odrazilo k Hrubcovi, třinecký brankář raději ukryl puk do lapačky.
43:37
Neujala se ani další akce Hradce, Cibulskise o kotouč připravil Adamský. Nevedlo se ale ani Třinci, Polanského nahození svého adresáta nenašlo.
42:45
Rákos před brankou tečoval Matyášovu střelu, puk ale mířil vedle hostující klece. Do protiútoku se na druhé straně vydal Smoleňák, toho ale zastavit Musil.
42:24
Michal Kovařčík v útočném pásmu nadělal pořádné problémy Gregorcovi, hostující obránce ale celou situaci zvládl. Hosty pak v protiakci zastavila hra vysokou holí, buly před Rybárem.
41:50
V pásmu Třince zůstal po střetu s Radovanem Pavlíkem ležet Vladimír Roth, rozhodčí raději přerušili hru. Třinecký obránce se již zvedl a odjel na střídačku, vypadá to, že bude v pořádku.
41:24
Puk se po několika odrazech dostal ke Kukumbergovi, ten ale z mezikruží trefil jen připraveného Hrubce. Oceláři se poté chtěli dostat do útočné třetiny, Vlach ani Adamský ale své výpady nezvládli.
40:50
Červený nahazoval kotouč do útočného pásma, tam se ale nikdo z Hradeckých nedostal. Oceláři pak svou rozehrávku poslali na icing.
40:10
Cienciala je na ledě, Oceláři jsou kompletní.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky druhé třetiny (zápasu)

Střely na branku: 10:9 (19:21),
střely mimo: 5:4 (6:7),
zblokované střely: 3:4 (8:7),
hity: 3:4 (5:6),
vhazování: 11:19 (23:34),
trestné minuty: 8:20 (8:20).
Druhá třetina je u konce, na světelné tabuli stále platí vyrovnaný stav. V prostřední dvacetiminutovce ve WERK ARENĚ bylo k vidění několik slibných šancí a přesilových her, ani jeden z celků ale své příležitosti nevyužil. Nejblíže ke skórování byl David Cienciala, nejproduktivnější hráč play off ale trefil jen tyč Rybárovy branky. Utkání je tedy do poslední třetiny otevřené, budou se Oceláři radovat z postupu do finále nebo se Hradec ještě udrží ve hře?

Třetí třetina začne přibližně v 18:57.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:51
Po Köhlerově pokusu se kotouč odrazil k modré čáře, Zámorský nedokázal udržet útočné pásmo.
39:32
Cingela v dobré pozici zastavil Marcinko, Zámorský pak od modré přestřelil. Hradec zůstává v tlaku.
39:07
Mountfield drží kotouč v útočném pásmu, na Hrubce ale hosté zatím nevystřelili.
38:35
Oceláři zahájili oslabení velmi dobře, domácí se již dvakrát osvobodili.
38:10
David Cienciala po chvíli před brankou složil jednoho z protihráčů, Hradec si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici usedli také David Musil a Radek Smoleňák, kteří se po přerušení pošťuchovali u třineckého brankoviště.
37:52
Po Ciencialově chybě ve středním pásmu se hosté dostali do slibné šance, Smoleňák ale pouze promáchl Dragounovu přihrávku.
37:19
Adamský vyhrál buly na Svačinu, ten ale z první trefil jen Rybárův beton. V další akci pak Adamský tečoval pokus Polanského, hostující brankář byl opět připraven. Mountfield odpálil puk na icing.
36:57
Graňák zaváhal u vlastní branky a Rybár raději ukryl puk před dotírajícím Petružálkem.
36:17
Bednář chvíli držel kotouč v útočném pásmu, proti Michalu Kovařčíkovi se ale do šance nedostal. Roth poté zavezl puk za červenou čáru a nahodil jej za hostující branku.
35:23
Linhart při střele zlomil hůl, následný pokus Musila skončil v Rybárově lapačce. Hradec je kompletní, hra bude pokračovat po komerční přestávce.
35:02
Svačina, Polanský ani Cienciala nedokázali přesně rozehrát, Hradec se znovu osvobodil.
34:22
Polanský prohrál buly a Hradec se osvobodil. V další akci pak Cienciala neudržel puk u modré čáry, Oceláři se musí vrátit do vlastního pásma.
33:59
Graňák zastavil Oceláře u modré čáry, poté ale poslal kotouč jen na třineckou střídačku. Buly v hradecké třetině.
33:34
Oceláři jsou kompletní a hrají v početní výhodě. Musí ale začít od vlastní branky.
33:18
Andris Džerinš mimo hru k ledu poslal Martina Adamského, lotyšský forvad za svůj zákrok obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. To se Džerinšovi nelíbilo, sudí mu pak za protesty udělili i osobní desetiminutový trest. Menší trest odpyká Radovan Pavlík.
33:08
Hosté se dlouho nemohli dostat z vlastního pásma, následný pokus Zámorského zastavil Doudera a znovu poslal kotouč za hostující branku.
32:17
Hosty při návratu do útočného pásma zastavil ofsajd, po vhazování ve středním pásmu se domácím povedlo odpálit puk za Rybárovu branku.
32:00
Hosté kombinovali v útočném pásmu. Z mezikruží nejprve pálil Smoleňák, jeho střela ale netrefila branku. O chvíli později pak od modré svou bombu vyslal Zámorský, puk ale zasáhl jen clonícího Červeného. Oceláři se osvobodili.
31:27
Mountfield dostal kotouč do útočného pásma, v rohu třinecké třetiny se přetlačovali Jaroslav Bednář s Vladimírem Rothem. Hůl třineckého obránce zasáhla Bednářův obličej, přesilovka pro Hradec.
31:14
Marcinko získal kotouč u modré čáry a vydal se do protiakce. Útok první třinecké formace skončil střelou slovenského útočníka, kterou hosté srazili do ochranné sítě.
31:02
Smoleňák dostal přihrávku do jízdy, hostující útočník pak v útočném pásmu přenechal kotouč Červenému. Jeho střela trefila Hrubcovu masku, kotouč se odrazil do ochranné sítě.
30:16
Smoleňákovu rozehrávku srazil Doudera, kotouč vyletěl na třineckou střídačku.
30:11
Hradec je kompletní. Už po návratu Červeného na led Filip Pavlík odpálil kotouč přes všechny čáry, vhazování po Rybárově levici.
29:57
Hrňa s Krajíčkem zavezli puk do útočného pásma, střela třineckého kapitána ale trefila jen Rybárovu lapačku. Do konce Červeného trestu zbývají dvě vteřiny.
29:40
Třinci dnes přesilovky nejdou, Rothovu nepřesnou přihrávku sebrali hosté a odpálili kotouč za Hrubcovu branku.
29:16
Oceláři jsou kompletní, domácím začala jejich zkrácená přesilovka. Hráči s drakem na hrudi se ale nedohodli při rozehrávce a odpálili puk na icing.
28:30
David Cienciala vyhrál buly ve vlastním pásmu, spolu s Adamským se pak vydal do protiakce. Cienciala to vzal na sebe, střelou ze zápěstí trefil tyč Rybárovy branky!
28:17
Hradci se povedlo přenést hru do třinecké třetiny, Graňákovo nahození ale doputovalo jen do Hrubcovy lapačky.
27:59
Rudolf Červený si dělal prostor před Hrubcovou brankou, přitom ale vysekl Rákosovi hůl z rukou. Poměr sil na ledě se vyrovná.
27:33
Džerinš se chtěl prosmýknout kolem bránícího Matyáše, třinecký obránce ale lotyšskému útočníkovi zatarasil cestu a odpálil puk do bezpečí.
27:09
Oceláři zvládli buly ve svém pásmu a Matyáš odpálil kotouč za Rybárovu branku. Jaroslavu Bednářovi pak byl při pokusu o návrat do útočné třetiny odpískán ofsajd.
26:51
Hradečtí se vydali do útočné třetiny a vybojovali si početní výhodu. Milan Doudera si v souboji u hrazení pomohl nedovoleným způsobem. Komerční přestávka.
26:28
Po kombinaci bratří Kovařčíkových pálil mladší Michal, kotouč ale minul branku. Hradec je kompletní.
26:09
Michal Kovařčík si nabruslil do útočné třetiny, následná Draveckého střela Rybára pořádně vystrašila. Hostující brankář ale celou situaci zvládl.
25:58
Vlach zavezl kotouč do pásma, po nepřesné Rothově předávce se ale hosté znovu osvobodili.
25:26
Petružálek s Marcinkem neudrželi puk v útočné třetině, hosté se osvobodili.
25:08
Polanský s Pláňkem bojovali o kotouč v rohu hradeckého pásma, hra se ale nikam neposouvala, sudí proto přerušil hru. Buly v pásmu Mountfieldu.
24:40
Cienciala z pravé strany poslal křižný pas na Svačinu, ten ale v dobré pozici minul branku. Kotouč se odrazil do středního pásma.
24:23
Na trestnou lavici usedá Andris Džerinš, který musel zatáhnout za ruční brzdu a fauloval Rákose.
24:14
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu. Rákos v první velké šanci přestřelil, ve druhé pak byl faulován. Výhoda pro domácí.
23:41
Na jedné straně s přechodem do útočného pásma neuspěl Smoleňák, v protiakci domácích se pak nedohodli Polanský s Adamským. Hradečtí poté odehráli kotouč na icing, vhazovat se bude před Rybárem.
23:17
Polanský s Adamským zavezli puk do útočné třetiny, následná Linhartova střela z levé strany ale Rybára nijak nepřekvapila.
22:38
Ocelářům se přesilovka nepovedla, Hradec je kompletní.
22:02
Marcinko si nahodil kotouč do útočné třetiny, jeho následná kombinace s Rothem ale nevyšla. Hrňu pak při návratu do pásma Hradce zastavil ofsajd.
21:19
Ofsajd Ocelářů.
21:15
Oceláři dlouho kombinovali, ke střele z levé strany se pak dostal Cienciala. Třinecký útočník ale prováhal ideální moment a trefil jen připraveného Rybára.
20:38
Oceláři si zahrají přesilovku. Roman Vlach byl za hostující brankou faulován, k ledu jej poslal Filip Pavlík. Menší trest, podražení.
20:22
Oceláři vyhráli buly, Petružálek se poté dostal do útočného pásma, Rybár ale jeho střelu dokázal vyrazit. Hostující brankář při zákroku posunul branku, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky první třetiny

Střely na branku: 9:12,
střely mimo: 1:3,
zblokované střely: 5:3,
hity: 2:2,
vhazování: 12:15,
trestné minuty: 0:0.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, po první třetině čtvrtého semifinálového duelu platí nerozhodný stav. Na první branku se čekalo do patnácté minuty, kdy Oceláře do vedení poslal Michal Kovařčík. Hosté srovnali o tři minuty později, ke gólu Mountfieldu dopomohla pořádná dávka štěstí. Hradecké vyhození na icing se prapodivně odrazilo od mantinelu a Oskars Cibulskis využil zmatků v třinecké defenzívě.

Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
20:00
První třetina skončila.
19:01
Poslední minuta první třetiny. Oceláři se dostali do útočného pásma, Rothovu střelu od modré před Rybárem tečoval Hrňa, kotouč ale netrefil branku.
18:12
Hradečtí kontrolovali puk, do útočného pásma se ale neprobojovali. Na druhou stranu pak zamířil Cienciala, který svižnou střelou donutil Rybára k dalšímu zákroku.
17:17
Hradec právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají krok! Oceláři se po vyhraném buly dostali do útočné třetiny, Hradečtí ale situaci zvládli, jejich vyhození ale mířilo na icing. Kotouč se však prapodivně odrazil od hrazení přímo k Radovanu Pavlíkovi, který se z ničeho nic dostal do dobré šance. Vopelka sice Hrubce ještě nepřekonal, v pokračující akci ale Lukáš Vopelka našel volného OSKARSE CIBULSKISE, který dopravil puk do odkryté branky Třince! Asistence: Lukáš Vopelka, Radovan Pavlík.
16:37
Dlouhý pas Kukumberga na rozjetého Radovana Pavlíka mířil do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:25
Hradečtí se drží na kotouči, hosté se však nemohou dostat do útočného pásma.
15:45
Oceláři museli rozehrávat z vlastního pásma. Rákos si vzal kotouč a pustil se do dvojice protihráčů. Po akci třineckého útočníka mohl od modré pálit Doudera, ten ale trefil jen bránícího Džerinše.
15:05
Icing Hradce, hra se stěhuje do útočného pásma Ocelářů.
14:42
Třinec právě vstřelil branku!
Po hradeckém ofsajdu se vhazovalo ve středním pásmu, Oceláři vyhráli buly a po rychlé akci MICHALA KOVAŘČÍKA slaví úvodní branku dnešního duelu! Mladší z bratrů Kovařčíkových dostal ideální pas od Milana Doudery, Kovařčík na vrcholu kruhu pro vhazování naznačil střelu příklepem, čímž trochu zmátl Rybára a ránou ze zápěstí trefil horní růžek hradecké branky! Asistence: Milan Doudera.
14:21
Krajíček chtěl dlouhým pasem na útočnou modrou čáru najít Ondřeje Kovařčíka, tomu ale puk přeskočil hůl. Icing Třince.
13:45
Pláňkovo nahození od modré čáry končí u Šimona Hrubce, vhazovat se bude po levé ruce třineckého brankáře.
13:28
Hradečtí jsou aktivnějším týmem, jejich další akci ale zastavuje ofsajd.
12:36
Krajíček zaváhal u modré čáry a umožnil tak akci Radovanu Pavlíkovi! Hostující útočník střílel z kruhu pro vhazování, Hrubcovi kotouč vypadl z náruče, třinecký brankář jej ale stihl zalehnout před dojíždějícím Vopelkou!
12:05
Radovan Pavlík se po vyhraném vhazování vydal do útočné třetiny, hostující útočník se kolem bránícího Musila prosmýkl až k zakončení. Hrubec drží puk v lapačce. Komerční přestávka.
11:58
Bednářovi se nepovedla kličkovaná u modré čáry, Oceláři se poté zásluhou Draveckého dostali do protiakce. Útok Třince zakončil Hrňa, Rybár byl připraven.
11:23
Hradec dostal hru do útočného pásma, Hrubce ale hosté nijak neohrozili. Hra však zůstane v třinecké třetině, Marcinko odpálil kotouč na icing.
10:55
Oceláři se velmi jednoduše dostali do útočného pásma. Ránu Doudery od modré Rybár vyrazil, následný Petružálkův pokus byl sražen do ochranné sítě.
10:21
Cingel chtěl získat kotouč proti bránícímu Musilovi, Oceláři ale celou situaci zvládli a mohou rozehrát svou akci.
09:30
Pláňkovo nahození od modré se od zadního mantinelu odrazilo k Cingelovi, hostující útočník ale nedokázal prostřelit přesunujícího se Hrubce. Třinecký brankář při zákroku posunul branku, další buly v třineckém pásmu.
09:25
Hradečtí se po vhazování ve středním pásmu dostali do útočné třetiny, Látal ale ve velké šanci pouze promáchl. Další střela Bednáře pak skončila v Hrubcově lapačce.
08:44
Marcinko vyhrál buly na Rotha, ten od modré trefil jen připraveného Rybára. Hosté se poté dostali do přečíslení čtyř proti dvěma, Červeného střela ale Hrubce nijak nepřekvapila. Hradci poté byla odpískána hra vysokou holí.
08:00
Na led se dostala čtvrtá formace domácích, třinečtí mladíci drželi kotouč v útočném pásmu. Rybár pro jistotu ukryl lehkou střelu Ondřeje Kovařčíka do své lapačky.
07:11
Polanský zpoza branky hledal volného Svačinu, přihrávka se ale třineckému útočníkovi nepovedla. Na druhé straně pak neuspěl Cingelův útok.
06:32
Šance na obou stranách. Hosté se do akce dostali po nepřesném pasu Draveckého, Bednář ale v dobré pozici pouze promáchl. Na druhou stranu se pak vydal Vlach, jeho pokus ale trefil jen Rybárovu lapačku. Komerční přestávka.
05:56
Do akce tak mohli jít hosté. Hrubce nejprve nepřesnou střelou ohrožoval Červený, o chvíli později pak třinecký brankář zlikvidoval ránu Zámorského.
05:24
Petružálek vyhrál bruslařský souboj s Pláňkem, následná rozehrávka Marcinka ale nebyla přesná.
04:40
Adamský ze středního pásma napálil kotouč na hostující branku, Rybár vyrazil puk před sebe. Hradeckým se povedlo dostat k volnému kotouči, jejich protiakce ale skončila v rohu třinecké třetiny bez úspěchu.
03:43
Mountfield toho mohl využít v rychlém protiútoku, Zámorského střela od modré ale trefila jen připraveného Hrubce. Po odpískání se u třineckého brankoviště pošťuchovali Linhart s Vopelkou, sudím se ale celou roztržku povedlo rychle urovnat.
03:32
Dravecký se u útočné modré čáry nedohodl s Vlachem a domácí tak pouze odevzdali kotouč hostujícím hráčům.
02:52
Po vhazování v útočném pásmu se do dobré příležitosti dostal Smoleňák, urostlému útočníkovi ale v předbrankovém prostoru utekl kotouč. Protiakci domácích zastavil ofsajd.
02:40
Akce Mountfieldu končí lehkým nahozením na třineckou branku, Hrubec drží puk v lapačce.
02:19
Cienciala zavezl kotouč za modrou čáru, v útočném pásmu si pak puk převzal Ondřej Kovařčík. Starší z bratrů Kovařčíkových mohl dvakrát střílet, dvakrát ale trefil bránícího protihráče.
01:48
Akce Hradce skončila nepřesným pasem do útočného pásma. Ke kotouči se znovu dostali Oceláři.
01:12
Vlachova formace se snažila získat kotouč v útočném pásmu, hosté ale celou situaci ustáli a mohou v poklidu rozehrát.
00:35
Hosté zvládli buly ve svém pásmu, Kukumberg se tak mohl vydat do protiakce. Útok hradeckého forvarda skončil u Hrubce, který raději podržel kotouč.
00:26
Úvodní buly pro Hradec. Graňák ze střední třetiny nahodil kotouč na třineckou branku, Hrubec vyrazil puk do rohu kluziště. Do hry se poté dostali Oceláři, Rákosovo nahození skončilo v Rybárově lapačce.
00:01
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků jsou na ledové ploše. Oceláři pro dnešní zápas znovu oblékli černé dresy, Hradec bude hrát v bílém.
Oceláři do čtvrtého duelu naskočí v identické sestavě, ve které zvítězili v uplynulých třech zápasech. Hradečtí trenéři udělali dvě změny. Mimo sestavu zůstal útočník Petr Koukal, jeho místo zaujal Radovan Pavlík, do čtvrtého zápasu naskočí také Martin Látal.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk – Červený (A), Džerinš, Smoleňák – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – R. Pavlík, Cingel, Vopelka – Šimánek, Dragoun, Köhler (A) – Berger.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Roman Mrkva – Stanislav Barvíř, Petr Blümel.
Ohlasy trenérů po posledním utkání

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Na zápas jsme se pečlivě připravili, chtěli jsme potvrdit dvě výhry z Hradce. Vstup do utkání nás nesmírně posílil, spadlo nám tam několik gólů, zápas poté nabral jasný spád. Hradec sice snížil, ale zápas zlomil gól Tomáše Marcinka na 4:1. Od té doby jsme si to pohlídali, byli jsme směrem dozadu hodně trpěliví. Vedení 3:0 v sérii si vážíme, ale potřebujeme ještě jednu výhru. To bude cíl pro další zápas."

Václav Sýkora (Mountfield HK): "Zápas se mi hodnotí velmi těžce. Celé utkání ovlivnil začátek, kdy jsme brzy prohrávali 0:3, což nás poznamenalo. To byl tvrdý direkt a hrabali jsme se z něj velmi těžko. Bylo tam několik momentů, kdy jsme se mohli vrátit do zápasu, ale nepodařilo se nám to. Třinec si celkem v poklidu pohlídal zápas až do konce."
Odehrané zápasy semifinále

29. března 2018: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
46. R. Pavlík (Graňák, Zigo) – 2. Cienciala (Krajíček, Polanský), 34. Polanský (Svačina, Matyáš), 38. Cienciala (O. Kovařčík, Krajíček), 60. Doudera.

30. března 2018: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth).

2. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (J. Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) – 22. Cingel (Džeriņš, Gregorc).
Dosavadní průběh série

Oceláři si semifinále nemohli představit lépe. Hráči s drakem na hrudi sice začínali na ledě Hradce Králové, Slezané ale v ČPP aréně zvítězili v obou zápasech a tyto dvě výhry navíc dokázali vysokým vítězstvím 5:1 potvrdit také po přesunu do své WERK ARENY. Ráz třetího zápasu udály již úvodní minuty střetnutí, Třinečtí v prvních šesti minutách skórovali hned třikrát, čímž prakticky rozhodli o osudu celého klání. Mountfieldu se povedlo vsítit jen čestnou branku, Hradečtí se tak dostali na okraj propasti.

Svěřencům trenéra Václava Sýkory se v semifinále zatím vůbec nedaří. Hradečtí nejsou schopni najít recept na překonání výborně hrající defenzívy Třince v čele s fantasticky chytajícím Šimonem Hrubcem. Východočeši ve třech zápasech dali jen tři branky, pokaždé navíc inkasovali jako první. Pokud hráči Mountfieldu budou chtít prodloužit sezónu ještě o další zápasy, budou muset přehodit na vyšší rychlostní stupeň.
Dobrý den z Třince! Semifinálová série mezi Oceláři Třinec a Mountfieldem Hradec Králové pokračuje čtvrtým duelem, třinecká WERK ARENA uvidí druhý souboj. Hráči s drakem na hrudi si v předchozích zápasech vytvořili skvělou pozici, Oceláři v sérii vedou již 3:0, postup do finále tak mají na dosah. Čtvrté utkání startuje v 17 hodin, budeme po dnešku znát jméno prvního finalisty?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.