Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec (3:1)

Tipsport Extraliga marec 16, 2018
1. Česká hokejová liga - Tipsport Extraliga 2017/2018

Extraliga – štvrťfinále:

HRADEC KRÁLOVÉ – LIBEREC 3:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Lukáš Cingeľ 1+0, Patrik Rybár odchytal celé stretnutie a mal 30 úspešných zákrokov (obaja Hradec Králové) – Martin Bakoš 1+0, Adam Jánošík (obaja Liberec) 0+1

/stav série: 2:0/

Play-off České pojišťovny (CZ)Štvrťfinále
piatok 16.03.2018 o 17:20
Hradec Králové
3:1
0:1, 0:0, 3:0
Koniec
Liberec
Góly
Jaroslav Bednář (58:51')
Smoleňák (57:13')
Cingel (51:38')
Bakoš (05:39')
Zostavy

Rybár (J. Pavelka) – Cibuļskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík.

Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Online prenos
Ode mne je to pro dnešek z ČPP Arény vše, děkuji vám za pozornost, přeji příjemné prožití zbytku pátečního večera a hezký víkend. Někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Nejlepší hráči utkání

Mountfield HK – Radek Smoleňák
Bílí Tygři Liberec – Roman Will
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK – 10 (22)
Bílí Tygři Liberec – 10 (31)
Dramatický duel je za námi! Hradec Králové otočil ve třetí třetině nervy drásají souboj s Libercem a v sérii se ujímá vedení 2:0 na zápasy! Jak již bylo řečeno, zápas rozhodlo závěrečné dějství, kdy Východočeši nejprve srovnali zásluhou Lukáše Cingela, jenž z pravého kruhu propálil Willa mezi betony. Celé utkání pak rozhodla dokonale přesná přihrávka Cibulskise a únik Radka Smoleňáka, který předvedl blafák večera a poslal Lvy do vedení. Bílí Tygři závěr zápasu neustáli, začali více protestovat než hrát, zároveň se dopustili několika prohřešků proti pravidlům a Mountfield tak mohl pohodlně uzavřít střetnutí třetí brankou z hole Jaroslava Bednáře. Série se tak za stavu 2:0 pro svěřence Václava Sýkory přesouvá pod Ještěd.
Konec zápasu.
59:55
Poslední sekundy tohoto utkání se odehrávají před Willem.
59:09
Bílí Tygři ještě nahazují kotouč do pásma Lvů, ale Hradečtí jej rychle dostávají za obrannou modrou.
58:51
Po inkasované brance svou hůl vyřadil z provozu Tomáš Fillipi. Následně ji hodil k sudím, za což rovněž inkasuje osobní trest na deset minut.
58:51
Hradec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hradec využil přesilovku! JAROSLAV BEDNÁŘ vypálil z pravého kruhu a jeden z bránících hráčů si srazil kotouč do vlastní sítě! Asistence: Roman Kukumberg, Blaž Gregorc.
58:09
Osobní desetiminutový trest inkasuje také Petr Jelínek, rovněž za nesportovní chování.
58:09
Filip Pešán ještě protestuje u obou hlavních, ale ti své výroky nemění, Hradec bude hrát 88 sekund přesilovku pět na tři.
58:09
A je tu další vyloučení pro Bílé Tygry, které tentokrát není úplně zasloužené. Červený byl nedovoleně atakován hokejkou do obličeje, vyloučen by však měl být Bulíř, nikoliv Šmíd, kterému je trest za vysokou hůl uložen, jelikož byla ve tváři útočníka Mountfieldu krev, trest je na 2+2 minuty.
58:02
Severočeši pochopitelně nemají ani tak na co čekat a okamžitě útočí, v třetině Hradce ale dlouho kotouč neudrželi.
57:38
Liberečtí se sami připravují o možnost zaútočit v závěru utkání! Petr Jelínek inkasuje dvě trestné minuty za krosček.
57:30
Will spěchá na střídačku, Bílí Tygři hrají v šesti!
57:13
Dominik Lakatoš za nepříliš decentní slova obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
57:13
Filip Pešán si bere oddechový čas.
57:13
Hradec právě vstřelil branku!
Tak to je obrat jako z říše snů! Defenzíva Liberce poprvé v této sérii vážněji chybovala, RADEK SMOLEŇÁK se dostal do samostatného úniku, předvedl ukázkovou kličku a bekhendem zvedl kotouč pod horní tyč svatyně Willa – 2:1 pro Hradec! Asistence: Oskars Cibulskis, Blaž Gregorc.
57:05
Kotouč je za bránou Liberce, napadat spěchá Koukal, ale Will stihl rozehrát předtím, než k němu forvard Mountfieldu dojel.
56:45
Další nepřesnost v rozehrávce hráčů z města pod Bílou věží, buly po levé ruce Rybára.
56:25
Červený vystartoval po levé straně kupředu, dva bránící hráči jej zvládli zpomalit, ale nikoliv zastavit. Lvi ale rychle o pásmo přišli.
56:11
Sporné zakázané uvolnění svěřenců Václava Sýkory přesouvá hru zpět před Patrika Rybára.
55:50
Nyní je aktivnější zase Mountfield, jenž operuje v prostoru před Willem a hledá dobrou střeleckou pozici.
55:13
Cibulskis rozehrává ve spolupráci s Gregorcem, jenž nahodil touš za bránu protivníka, Berger za bránou zabojoval a udržel svůj tým u puku.
54:37
Cingel teď přihrál za vlastní bránu, kde kotouč nezpracoval ideálně Filip Pavlík, Lvi i přesto černou pryž udrželi a mohou spřádat ofenzívní plán.
54:08
Hradečtí rychle střídají, kontrolujíc kotouč za vlastní klecí. Lukáš Cingel hýří aktivitou, objíždí celou třetinu Bílých Tygrů hledajíc ideální přihrávku.
53:49
Východočeši zastavili vyhození svého protivníka z obranného pásma, ke kotouči se však nedostali a Liberec hraje s pukem dál.
53:24
Ševc sbírá kotouč až za vlastní bránou, jeho akce moc dlouho netrvala, na druhou stranu se vydal Bednář, jenž od levého hrazení vystřelil na bližší tyč, Will připraven.
53:02
Liberečtí jsou teď ale hodně nebezpeční a operují v prostoru před Rybárem, kde se snaží vypracovat si vhodnou palebnou pozici.
52:33
Redenbach se snažil od zadního mantinelu propasírovat kotouč před bránu, dobře však zapracoval Graňák, jenž tento pas nepropustil.
52:10
Po jednom z jednodušších zákroků Patrika Rybára v tomto zápase následuje další komerční pauza. Malé uklidnění před vrcholem utkání.
51:58
Severočeši se s tímto vývojem nechtějí smířit a okamžitě se vrhají do útoku, aby získali vedení zpět.
51:38
Hradec právě vstřelil branku!
Hradečtí využívají svou přesilovku a začínáme od nuly! Východočeši uzamkli svého soupeře v jeho pásmu a předvedli parádní kombinaci. Bednář poslal z levé strany puk na modrou, Gregorc přihrál doprava na LUKÁŠE CINGELA, jenž ranou mezi betony propálil Willa a srovnává na 1:1! Asistence: Blaž Gregorc, Jaroslav Bednář.
50:36
Teď se už ale vylučovat bude, Ordoš to v rohu kluziště přehnal s důrazem a inkasuje dvě minuty za hrubost. Šance pro Hradec srovnat skóre!
50:07
Sudí odvolali trest, který původně chtěli uložit Bulířovi za najetí do Rybára. Útočníka Liberce však přistrčil Bednář. Následné výroky k hradecké střídačce si však forvard Bílých Tygrů mohl odpustit, za ně by vyfasoval trest zasloužený, ten ale rozhodčí ukládat nebudou.
50:07
Dnešní utkání sleduje v ČPP Aréně 6390 diváků.
49:39
Bulíř se vytočil v rohu kluziště a následně se snažil najít Fillipiho v mezikruží, jeho pas byl zblokován obránci Lvů.
49:13
Will rozehrává zpoza vlastní klece, kotouč získal ve středu hřiště Koukal, jenž ho posunul na Cibulskise, který pronikl do pásma Bílých Tygrů.
48:27
Zigo bojoval na zadním mantinelu za bránou Liberce proti dvě soupeřům, kotouč získal, jenže Kukumberg ho o chvíli později nezpracoval, díky čemuž byla šance Lvů zmařena.
48:07
Lakatoš rychle přejel útočnou modrou, kde k němu bleskově přistoupil Berger, jenž ho odzbrojil, sám však se svou akcí daleko nedošel.
47:48
Cibulskis předvedl několik pěkných kliček a vrátil touš dozadu na Graňáka, následně se po pravé straně vydal kupředu Köhler, jenž vypálil od mantinelu, Will předvedl svou hbitou lapačku.
47:05
Hradečtí zakombinovali v pásmu soupeře a dostali kotouč na Cingela, jenž si ho zpracoval v mezikruží. Rychle k němu přistoupili dva obránci Liberce a střelu mu srazili do rohu.
46:38
Svěřenci Václava Sýkory zavezli kotouč až do brankoviště Severočechů, tam ho však Will bez potíží přikryl lapačkou. Následuje komerční brejk a úklid hrací plochy.
46:03
Bílí Tygři nastřelili kotouč za klec Lvů, Mountfield nedokázal puk zkrotit. Touš se vykutálel do mezikruží, kam pro něj skočil Rybár, jenž ho zvládl vyrazit dostatečně daleko před sebe.
45:38
Zigo dostal ve spolupráci s Kukumbergem kotouč za bránu Liberce, tam však Východočeši o černou pryž přišli.
45:12
Hradec se usazuje v pásmu soupeře a hledá vhodnou palebnou pozici. Teď ale o puk přišel a dopředu se rychle vydal Dlouhý, jenž z pravého kruhu prudce vypálil, Rybár předvedl nádherný semafor!
44:49
Cingel nyní prošel po pravé straně přes dva bránící hráče, kotouč mu ale následně utekl a z akce sešlo.
44:20
Lukáš Cingel dostal ihned po buly přihrávku do mezikruží a pálil z první, pravou tyč liberecké svatyně minul o pár centimetrů.
43:49
Obrovská šance Tomáše Fillipiho, jenž dostal křižnou přihrávku doprava a zívala na něj polovina odkryté klece, Rybár se fantasticky přesunul a zlikvidoval jeho první střelu i následnou dorážku! Parádní zákrok hradeckého brankáře!
43:30
Mountfield spěchá, nechce nechat dobývání liberecké klece na poslední chvíli. Občas přitom i chybuje, jako například teď, kdy je jeho hráčům pískán další icing.
43:08
Akce Romana Kukumberga však stála za to, z levé strany se protlačil před bránu a snažil se Willa překonat forhendovou kličkou, gólman Liberce se však skvěle roztáhl na čáře a puk zastavil!
43:01
Východočeši vyhráli vhazování před Willem příliš prudce, čímž se připravili o třetinu a s ofenzívní snahou musí začít od Rybára.
42:42
Ke střele z mezikruží se teď dostal Dlouhý, jenž mířil k levé tyči, Rybár fantasticky vykopl puk betonem.
42:33
Lakatoš dostal kotouč od zadního mantinelu před bránu, kde nebezpečně dorážel Vlach. Jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil.
42:10
Rozehrávka svěřenců Václava Sýkory byla příliš prudká, končí zakázaným uvolněním. Buly po levici gólmana Východočechů.
41:41
Lvi se nakonec vlastní nepřesností o třetinu připravili a Liberečtí je o chvíli později úspěšně napodobili.
41:23
Hradečtí kombinují podél hrazení v pásmu Liberce a hledají vhodnou palebnou pozici.
40:44
Bednář zpracoval kotouč ve středu kluziště a poslal jej až za bránu Willa, kde jej však Látal před bránícími hráči Bílých Tygrů neudržel.
40:08
Bílí Tygři po menším závaru ve středovém kruhu získali kotouč a nastřelili jej na Rybára, ten jej připravil svým spoluhráčům k rozehrávce a Východočeši vyrážejí vpřed.
40:01
Začala třetí třetina.
Rozhodčí jsou zpět na kluzišti, hráči se už pomalu trousí z šaten, vrchol dnešního napínavého zápasu se blíží.
Třetí třetina začne přibližně v 19:06.
Střely na bránu v druhé třetině (celkem)

Mountfield HK – 7 (12)
Bílí Tygři Liberec – 10 (21)
Druhá pasáž dnešního nervy drásajícího boje je minulostí. Hra se v ní ještě víc srovnala, sledujeme bitvu dvou rovnocenných soupeřů. Oba týmy si vytvořily několik šancí, tu největší měl Gregorc, který pálil z mezikruží, když stál tváří v tvář Willovi. Brankář Liberce předvedl fantastický zákrok vyrážečkou, díky čemuž je jeho tým i nadále ve vedení. Drama však na své vyvrcholení ještě čeká.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:47
Filip Pavlík založil rychlou akci Lvů, Koukal byl dostatečně rychlý, takže icing se tentokrát nepískal, akce Mountfieldu však přesto dlouho netrvala. O okamžik později se ke střele od pravého hrazení dostal Pláněk, jenže Will na jeho ránu krásně viděl a bez potíží ji lapil.
39:16
Hráči z města pod Ještědem nyní kontrolují hru, jejich protivník se z jejich tlaku musel vymanit zakázaným uvolněním.
38:38
Bílí Tygři drží kotouč v třetině protivníka a kombinují po mantinelech, vhodnou pozici ke střele však zatím najít nedokázali.
38:03
Kukumberg se už už dostával do obrovské šance, když k němu do mezikruží mířil kotouč z rohu hřiště, pohyb útočníka Mountfieldu však byl moc rychlý a černá pryž nakonec projela za ním. Další brejk Východočechů mohl předvést Vopelka, ale i přihrávka na něj byla moc prudká a je z ní tak pouze icing svěřenců Václava Sýkory.
37:37
Severočeši nahodili kotouč na zadní mantinel za bránu Rybára, kde se ho snaží držet proti obráncům Mountfieldu.
37:07
Cibulskis na druhé straně rovněž zkusil pálit od modré, proti němu obětavě zaklekl Lakatoš, jenž ránu zblokoval.
36:33
Ševc se tentokrát o přihrávku přihlásil a následně podél modré posunul kotouč na Pyrochtu, jeho ránu ale zblokoval Berger, jenž proti němu rychle vystoupil.
36:12
Ševc dostal nabito na levou stranu k modré čáře, odkud mohl pálit, posunul však kotouč zpět na mantinel, odkud vystřelil Bulíř, strážce hradecké svatyně předvedl jistý zákrok.
36:06
Prudká kolmá přihrávka svěřenců Václava Sýkory končí zakázaným uvolněním. Následovat bude buly po pravici Rybára.
35:43
Graňák dobře zapracoval v obranném pásmu a odzbrojil pronikajícího Ordoše, jenž se hnal po levém hrazení do šance.
35:07
Na druhou stranu rychle vybruslil Lakatoš, zkusil střelu přes beka, se kterou si Rybár nadvakrát poradil.
34:41
Sražená střela Cibulskise se dostala na levý kruh ke Kukumbergovi, jenž pálil z první, avšak nepřesně.
34:17
Hradečtí rozehrávají z vlastního pásma, z poloviny hřiště napálili puk na Willa, který jej vyrazil do rohu hrací plochy.
33:46
Vopelka unikl natažené hokejce Jelínka, objel bránu a z ostrého úhlu se snažil z otočky zakončit, mířil však nepřesně.
33:16
Ke střele z osy hřiště od modré čáry se odhodlal Jánošík, proti němu skvěle vystoupil Berger a kotouč zastavil.
32:58
Hráči z města pod Ještědem vyhráli vhazování před Rybárem a rozjíždějí kombinaci po mantinelech, hledajíc vhodnou palebnou pozici.
32:45
Svěřenci Filipa Pešána si znovu vypracovali tlak v pásmu Lvů, se střelou z větší vzdálenosti však Rybár neměl potíže. Následuje komerční přestávka.
31:55
Blaž Gregorc teď promarnil naprosto tutovou šanci Mountfieldu! Dostal přihrávku do mezikruží, sám stál proti Willovi, vypálil, jenže gólman Severočechů skvěle zasáhl vyrážečkou!
31:16
Východočeši stupňují tlak, Smoleňák pálil od modré čáry, Will vyrazil touš před sebe, jenže Červený se za černou pryží musel otáčet a nakonec ji zpět na bránu protivníka nedokázal nasměrovat.
30:43
Vopelka vystřelil od levého mantinelu z ostrého úhlu, Will dokázal jeho ránu hokejkou vyrazit.
30:13
Bakoš nyní nebezpečně natlačil kotouč do brankoviště, odkud ho Rybár ve spolupráci s Filipem Pavlíkem dostával jen s většími obtížemi.
29:59
O chvíli později nahodili Bílí Tygři kotouč do brankoviště Rybára, který jej pro jistou přikryl před dojíždějícími útočníky severočeského celku.
29:44
...což se mu povedlo, přihrávkou na vrchol levého kruhu vyzval ke střele Vydareného, jehož pokus rozvlnil síť svatyně Libereckých, avšak pouze z venku.
29:28
Přesilovka Hradce končí, Dragoun bojuje na zadním mantinelu s Jelínkem a snaží se vydolovat puk...
29:02
Bednář se snažil narýsovat křižnou přihrávku na pravou stranu Koukalovi, dobře ale zasáhl Fillipi, jenž do puku vložil hokejku.
28:46
Povedená akce Mountfieldu skončila u Filipa Pavlíka, který se do puku opřel na vrcholu levého kruhu. Will si proti jeho ráně povyjel a skryl ji v náruči.
28:28
Svěřenci Filipa Pešána se v krátkém časovém úseku dokázali osvobodit třikrát, nyní se však už znovu musí bránit.
27:46
Bednář poslal kotouč do předbrankového prostoru, tam ho Köhler tečoval, jenže na bránu soupeře puk nemířil. Severočeši se osvobozují.
27:28
První přesilovku si zahraje také Hradec. Jelínek v rohu kluziště nešetrně krosčekoval Filipa Pavlíka, za což obdrží dvě trestné minuty.
27:08
Cibulskis nepřetlačil Ševce, který se s ním poctivě vrátil a znemožnil mu přihrávku do předbrankového prostoru.
26:38
Severočeši vyhráli vhazování před Rybárem s takovou razancí, že se kotouč vrátil až téměř k Willovi. Od něj musí Bílí Tygři začít s dalším útokem.
26:18
Následuje další komerční pauza, během níž se hradečtí fanoušci prezentují velkým choreem přes celý kotel, celá ČPP Aréna aplauduje do rytmu.
26:18
Hráči Mountfieldu vyhnali svého protivníka z třetiny jen na chvíli. Následně se do ní totiž vrátil Lakatoš, jenž si vyjel na levý kruh a tvrdě vypálil, Rybár skryl jeho ránu ve své náruči.
25:49
Nyní zase Severočeši svírají svého soupeře v jeho pásmu, do střelecké pozice se však zatím nepropracovali.
25:28
Východočeši sice dokázali zavést puk do rohu kluziště za bránu Willa, tam s ním však nic většího nevymysleli.
24:55
Bednář v souboji za bránou nepřetlačil Jánošíka, který po pravém hrazení rozjíždí akci Bílých Tygrů.
24:25
Východočeši motají svého protivníka v jeho pásmu, střelu od modré, kterou vyslal Graňák, však Liberečtí srazili.
23:43
Červený v obranném pásmu dobře zapracoval, když zastavil postup Ordoše, který se po něm ještě ohnal, Cibulskis mezitím rozehrává.
23:23
Oskars Cibulskis vypustil ránu od obranné modré a Will musel jeho pokus vykopnout betonem do rohu.
23:13
Poté, co sudí přerušili hru pro postavení Koukala v brankovišti, se strhla menší šermovačka mezi útočníkem Lvů a Dernerem, jehož o helmu připravil rychle přistoupivší Smoleňák.
23:08
Na druhé straně se do šance hnal Zigo, jeho střelu přes beka Will v náruči udržel, následně se před jeho brankovištěm strhla menší potyčka.
22:50
Ladislav Šmíd dostal nabito na levý mantinel a okamžitě pálil, Rybár jeho pokus vykopl betonem a o zbytek se postarali jeho obránci.
22:34
Vopelka vyhodil kotouč vysokým obloukem z vlastního pásma. Společně s ním je na ledě Kukumberg, takže se zdá, že Václav Sýkora opravdu provedl změny v útocích.
22:06
Východočeši nahodili kotouč na zadní mantinel za bránu Willa, tam jej ale sebral Vlach, který po pravé straně spěchá kupředu.
21:42
Martin Látal dostal krásnou přihrávku na pravý kruh, zakončovat by však musel bekhendem, a proto volil ještě jednu přihrávku, která však byla nepřesná, Cingel z mezikruží pálit nemohl a Lvi tak přišli o velkou šanci!
21:03
Látal si s Bednářem v rohu kluziště nerozuměl. Václav Sýkora možná drobně přeházel útoky Hradce, uvidíme, zda tato změna bude trvalejšího rázu.
20:52
A aby těch ofsajdů nebylo málo, vidíme v první minutě druhého dějství ještě jeden, buly u útočné modré Mountfieldu.
20:37
Cibulskis se snažil brzdit na útočné modré, jak jen mohl, Smoleňák se ale nestihl dostat z třetiny protivníka, takže se postavení mimo hru píská i na druhé straně.
20:16
Ševc krátce po zahájení druhá třetiny poslal přihrávku na útočnou modrou, kde ideálně nezpracoval Jelínek, který vrací kotouč na vlastní beky. Při dalším pokusu o vniknutí do třetiny Hradce byli Liberečtí zastaveni ofsajdem.
20:01
Začala druhá třetina.
Sudí jsou zpět na hrací ploše, nyní se už vracejí také samotní hokejisté. Druhá dvacetiminutovka začne za malý okamžik.
Druhá třetina začne přibližně v 18:13.
Střely na bránu v první třetině

Mountfield HK – 5
Bílí Tygři Liberec – 11
První dějství druhého čtvrtfinálového utkání mezi Hradcem a Libercem je za námi. Severočeši do duelu skvěle vstoupili, v úvodních minutách si vytvořili tlak, který v 6. minutě korunovala branka Martina Bakoše. Mountfield se na startu zápasu hledal, od obdrženého gólu však srovnal hru a vypracoval si také několik slibných příležitostí. Střetnutí je tak i nadále hodně otevřené.
20:00
První třetina skončila.
19:41
Svěřence Filipa Pešána opět zastavil ofsajd. Akce Východočechů, kteří vyhráli buly, neměla delšího trvání. Větší rozruch pak způsobilo ještě nahození na Willa ze středního pásma, které gólman Bílých Tygrů nezlikvidoval s přesvědčivou jistotou.
19:13
Cingel se vřítil do pásma protivníka, celé ho obkroužil a zadovkou se snažil předat kotouč spoluhráčům, přihrávku však zachytili beci Liberce.
18:38
Pláněk s Vydareným rozjíždějí další akci Hradeckých, kotouč poslali až k bráně Willa, kde ho však napadající Červený od Pyrochty nezískal.
18:29
Další založení akce se hráčům z města pod Ještědem vůbec nevydařilo a je jim pískán icing. Buly po levé ruce Willa.
18:03
Vlach pronikl po levém mantinelu do třetiny Hradeckých a z vrcholu kruhu vypálil, do střely vložil svou hůl Filip Pavlík a pokus srazil.
17:42
Severočeši vyhráli vhazování ve vlastní třetině, jejich ofenzivní snahy ale skončily u útočné modré, Lvi drží kotouč za vlastní klecí.
17:19
Lukáš Cingel se v útočném pásmu snažil o stahovačku, jenže kotouč si nechal příliš za sebou a k zakončení se nedostane. Hradec i přesto drží třetinu.
16:49
Znovu vidíme urputný zápas u mantinelů, Graňák šikovně vyšťouchl kotouč zpod bruslí protivníka a zakládá akci Lvů.
16:30
Svěřenci Filipa Pešána nepřekročili útočnou modrou kvůli Bulířovi, jenž byl v pásmu Mountfieldu dříve než puk.
16:09
Gregorc s Cibulskisem na chvíli uklidnili hru, když podrželi touš ve vlastním pásmu, následně poslali kotouč až za bránu Willa.
15:49
Krásná kombinace podél hrazení v podání Mountfieldu! Zakončena byla střelou z levé strany od modré čáry, kterou vyslal Vydarený. Will bez větších potíží zkrotil puk na hrudi.
15:13
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, opět se o černou pryž bojuje u hrazení, riskantní přihrávka skrz vlastní pásmo Vydarenému vyšla a Látal může kupředu.
14:41
Několik tvrdších střetů u hrazení v pásmu Bílých Tygrů ponechávají sudí bez povšimnutí, Liberečtí kontrolují touš za svou bránou.
14:05
Cibulskis rozehrál přes Gregorce na Berdnáře, jehož kolmý pas však nebyl přesný. Protiútok Severočechů zakončoval Vlach, jenž však z bezprostřední blízkosti mířil pouze do betonů Rybára.
13:48
Pláněk s Vydareným založili další útok Lvů, který skončil na zadním mantinelu za bránou Willa. Odtamtud kotouč po chvíli vydolovali beci Bílých Tygrů. Ani hráči z města pod Ještědem se však nevyvarovali pravidlu o ofsajdu.
13:16
Svěřenci Václava Sýkory nyní nedokázali překročit útočnou modrou v souladu s pravidly, pročež je jim pískáno postavení mimo hru.
13:02
Graňák posílal kolmou přihrávkou kupředu Ziga, jenž ale nebyl dostatečně rychlý a u puku byli první beci Liberce.
12:33
Dragoun nahodil kotouč do mezikruží před bránou Willa, černá pryž se odrazila na modrou k Cibulskisovi, jenž pálil nepřesně. Brankář Bílých Tygrů si tak připsal zákrok až o něco později, když z podobné pozice pálil Gregorc.
12:06
Po zblokované ráně Köhlera, která skončila v ochranné síti za klecí Liberce, bude následovat druhá komerční přestávka a úprava ledové plochy.
11:33
Jánošík se teď jako vítr prohnal po pravém mantinelu a nebezpečně pálil na zadní tyč! Jeho pokusu chybělo jen pár centimetrů přesnosti!
11:03
Nyní nastřelil Filip Pavlík kotouč na Willa od pravého hrazení, gólman Liberce bez větších potíží vyrazil kotouč do rohu. O další zakončení se po chvíli snažil Kukumberg, jenže jedna z bránících hokejek zastavila tu jeho a ke střele tak vůbec nedošlo.
10:29
Jelínek předvedl krásnou otočku v pásmu Mountfieldu, přihrát přesně však nezvládl, Hradečtí se v protiútoku do zakončení nedostali.
10:09
Bakoš pálil znovu okamžitě po vhazování, Rybár jeho ránu z pravého kruhu vykopl a o chvíli později ukryl ve výstroji nahození od modré čáry, které vyslal Jánošík.
09:59
Bakoše jeho úvodní trefa očividně povzbudila k další střelbě, tentokrát to útočník Severočechů zkusil z hodně ostrého úhlu. Gólman Lvů měl přední tyč dobře pokrytou.
09:50
Vydarený nastřelil kotouč zpoza půlící čáry, ačkoliv byl Dragoun na podobné úrovni jako vracející se bek Bílých Tygrů, odpískali sudí další icing. Buly po levici Rybára.
09:08
Graňák poslal Filipu Pavlíkovi přihrávku příliš dopředu, takže se akce Mountfieldu trochu pozdržela. O chvíli později se však k zakončení propracoval Bednář. Jeho pokus z vrcholu kruhů Will vykopl betonem!
08:48
O kotouč se bojuje u mantinelu v pásmu Hradeckých, sudí odmítli hru přerušit. Puk nakonec vyškrábli beci Východočechů a snažili se založit ofenzívní akci. Liberecké zastavil v protiútoku ofsajd.
08:17
Rozehrávka Blaže Gregorce nenašla svého adresáta, díky čemuž je pískáno zakázané uvolnění a nařízeno buly po levici Rybára.
08:02
Pyrochta neudržel útočnou modrou proti napadající dvojici Lvů, Mountfield však ze situace nic nevytěžil.
07:41
Fanoušci Východočechů si podobně jako včera připravili na první pauzu pěkné choreo, kterým se kotel Hradeckých prezentuje.
07:41
Strážce královéhradecké svatyně raději podržel kotouč v lapačce před napadajícími hráči Severočechů. Následuje první komerční brejk.
07:20
Bulíř rychle přejel útočnou modrou a z vrcholu kruhů vypálil, Rybár vyrazil puk do rohu hrací plochy.
06:49
Filip Pavlík nedokázal dobře rozehrát na útočné modré, stihl se však vrátit zpět, aby zastavil postup Bakoše.
06:13
Bednář vysokým obloukem posílá kotouč za obrannou modrou, ve středu hřiště ho však sbírá defenzíva Liberce a rozjíždí svůj útok.
05:39
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši jdou podobně jako včera brzy do vedení! Bílí Tygři se vřítili do pásma Lvů, Redenbach šikovně posunul puk z osy hřiště trochu doleva, odkud MARTIN BAKOŠ vyslal nechytatelnou ránu na zadní tyč. Asistence: Tyler Redenbach, Adam Jánošík.
05:21
Vydarený vyhodil kotouč bekhendem po mantinelu, puk prodloužil Smoleňák, díky čemuž Mountfield vytlačil protivníka ze třetiny.
04:43
Marek Kvapil má po včerejším zápase střeleckou chuť, což teď názorně předvedl, když vypálil od levého hrazení, jeho pokus však mířil vysoko nad.
04:13
Berger s Dragounem se hnali do přečíslení ve dvou proti jednomu, špatná bekhendová přihrávka prvně jmenovaného však akci ukončila.
03:43
Vydarený nahodil od levého hrazení kotouč za bránu, tam ho sebral Köhler, jenž ho sice na chvíli ztratil, následně však vybojoval zpět pro Hradec.
03:10
Jaroslav Bednář měl první velkou šanci tohoto duelu, dostal přihrávku z pravé strany do předbrankového prostoru a mířil jen těsně vedle levé tyče svatyně Willa!
02:36
Kotouč byl delší dobu zašlápnut v rohu za bránou Hradce, svou bojovnost předvedl Koukal, který jej vybojoval a doslova vytlačil přes obrannou modrou. Lvi jsou kompletní.
02:02
Opět míří černá pryž až k Willovi, který musí svým spoluhráčům vypomoct s rozehrávkou.
01:27
Severočeši nyní vytvořili závar v brankovišti Lvů, jenže obránci Mountfieldu se dokázali ke kotouči brzy dostat a potřetí jej posílají přes všechny čáry.
01:01
Vydarenému se podařilo okamžitě vyhodit, Dragoun se po levé straně málem procpal až do zakončení, před bránou Liberce však nakonec byl zastaven.
00:36
Oproti včerejšku na první vyloučení dlouho nečekáme. Přesilovku si zahrají Bílí Tygři, Filip Pavlík inkasuje dvě trestné minuty za faul kolenem.
00:13
Východočeši vyhráli první vhazování a Gregorc poslal kotouč po levém mantinelu až za bránu Liberce, kde ho Severočeši sebrali a rozjíždějí vlastní akci.
00:01
Utkání právě začalo.
ČPP Arénou se nese česká státní hymna.
Hokejisté Mountfieldu vjíždějí na ledovou plochu za obrovského aplausu tribun, Liberečtí jsou jim v patách, oba celky se řadí na modrých čarách.
ČPP Aréna se začíná pěkně plnit, především v sektoru na stání je už vysoký počet fanoušků. Do zahájení zbývá přibližně pět minut, sudí právě nastupují na led, čekáme už jen na příchod hráčů.
Změny v sestavách

Trenér Václav Sýkora ctí pravidlo, které říká, že vítězná sestava se nemění a do utkání posílá na chlup stejnou soupisku jako včera.

Ani Filip Pešán výrazněji s mužstvem nezamíchal. Místo v brankovišti zaujme opět Will, stejné zůstávají i útočné formace. K drobné změně došlo v obraně, Jánošík se posouvá z třetí lajny do druhé, opačným směrem putuje Maier.
Ještě jednou dobrý podvečer ze soutoku Labe a Orlice. Do začátku utkání zbývá přibližně půlhodina a oba celky aktuálně absolvují předzápasové rozbruslení.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Nejlepší hráči prvního zápasu

Lukáš Cingel strávil na ledě přibližně 18 minut. Na bránu soupeře vypálil jen jednou, ale jeho rána byla nesmírně důležitá, poslala totiž Východočechy do těsného vedení. Slovenský forvard se v celém utkání prezentoval hodně aktivním pohybem, často proháněl obránce Severočechů a několikrát zachránil své mužstvo před icingem. Uvidíme, zda mu i dnešní zápas sedne tak dobře, jako ten včerejší.

Marek Kvapil byl pochopitelně vyhlášen hvězdou libereckého celku v prvním utkání. Na ledě strávil o minutu víc než útočník Východočechů a z jeho tří střel skončily hned dvě v síti. Dravý forvard se prezentoval skvělým výběrem místa i dovedností překvapit v přesilovce, kdy zaskočil Rybára střelou na vyrážečku.
Mountfield se tak ujal nejtěsnějšího vedení. Zajímavé bude sledovat, zda trenéři nějak zasáhnou do sestav, které včera poslali do utkání. Za Východočechy nenastoupil například Jiří Šimánek či Petr Zámorský. Filip Pešán možná bude chtít trochu zamíchat s útoky, včera se mohli Liberečtí opřít především o Marka Kvapila, jenž zařídili obě branky, do hry však Bílí Tygři potřebují zapojit všechny formace.

Sestavy ze včerejšího zápasu:

Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal, Červený – Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal.

Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Maier, Šmíd, Jánošík, Derner – Jašek, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, Kvapil – Lakatoš, Vlach, Dlouhý.
První zápas série

Včerejší utkání nabídlo nervy drásající souboj. Bílí Tygři se v něm již v 2. minutě dostali do vedení zásluhou Marka Kvapila, Lvi však zvládli během chvilky srovnat poté, co se před bránou soupeře nejlépe zorientoval Petr Koukal. První třetina nabídla poměrně vyrovnaný hokej, Mountfield ale měl střeleckou převahu.

V 25. minutě Hradec zápas otočil poté, co Lukáš Cingel nekompromisně propálil Willa na vzdálenější tyč. Severočeši za druhou třetinu poslali na Rybára jen 5 pokusů, přesto dokázali v závěru druhého dějství srovnat, když se podruhé prosadil Marek Kvapil, který pokořil gólmana Východočechů ranou pod vyrážečku.

Třetí třetina přinesla jisté zmírnění tempa, ani jeden z týmů nechtěl udělat rozhodující chybu, takže počet šancí se snížil a na ledě byly k vidění především tvrdé střety. Příležitosti, které se hráčům naskytly, zůstaly nevyužity, a tak duel pokračoval prodloužením.

To ale příliš dlouho netrvalo, po 123 vteřinách si Lukáš Vopelka sjel do rohu kluziště pro puk, nastřelil ho před bránu Liberce a nešťastník Šmíd si jej bruslí srazil do vlastní sítě – 3:2 pro Hradec.
Dobrý podvečer z královéhradecké ČPP Arény přeji všem příznivcům ledního hokeje. Čtvrtfinálové série jsou nyní již v plném proudu a nelítostný boj o postup do další fáze začíná nabírat obrátky. Společně budeme sledovat druhý zápas, v němž Mountfield HK vyzve Bílé Tygry Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.