1. Slovenská hokejová liga - Tipsport Liga 2016/17 (play-off / štvrťfinále)

Tipsport liga – štvrťfinále play-off – druhý zápas:

HK Nitra – HK Poprad 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

/stav série: 2:0 – prvý zápas vyhrala Nitra 7:0/

Góly: 27. Macík (M. Tvrdoň, Šille), 56. Marek Slovák (H. Ručkay, Blackwater), 60. M. Tvrdoň (Kutálek, Hartzell)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0 rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Tvrdoň, 3109 divákov

Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – M. Tvrdoň, Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Poprad: Fokin (40. Šúrek) – Guľajev, Š. Fabian, Dinda, R. Suchý, Davydov, Lubor Pokovič, Ibragimov, A. Ježek – Štrauch, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, Troliga, Kroták – Abramov, Murček, D. Bondra – Svitana, Mlynarovič, L. Hvila

Jasná dominancia Nitry v prvom zápase, ktorý vyhrala vysoko 7:0.

Favorit tejto série nastúpil pred skvelou diváckou kulisou do tohto zápasu s jasným cieľom, získať úvodný zápas. V prvej tretine boli zo začiatku v niekoľkých situáciách nebezpeční aj Popradčania, no skóre otvorili domáci. V 19. minúte sa presadil Milam.
Druhá tretina už nebola taká vyvážená a pomaličky sa k réžii tohto stretnutia dostávali „corgoni“. V 25. minúte zvýšil Mezei, o štyri minúty na neho nadviazal Macík a Fokina striedal Šúrek. V druhej polovici prostrednej časti hry sme videli ešte dva góly. V 34. minúte zápasu sa presadil Štefanka a v 38. skóroval po druhýkrát v zápase Milam.
Za stavu 5:0 sa kamzíkom už len veľmi ťažko išlo do tretej tretiny. Nitra ešte navýšila svoje vedenie, keď v 46. minúte počas oslabenia skóroval Paukovček. Kamzíci síce z času na čas vyskúšali Hartzellovu pozornosť, ale domáci brankár si nechcel nechať siahnuť na čisté konto. Blackwater napokon v 56. minúte uzavrel na konečných 7:0 a Hartzell si teda bezgólové manko udržal.

Prvý zápas v číslach:

Nitra – Poprad 7:0

Góly a asistencie: 19. Milam (Cope, Slovák), 25. Mezei (Kutálek, Krištof), 29. Macík (Tvrdoň, Meland), 34. Štefanka (Meland, Versteeg), 38. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 46. Paukovček (Bajtek), 56. Blackwater (Slovák, Milam)
Strely: 27:25
Zásahy: 25:20
Vylúčenia: 4:8
Trestné minúty: 8:24
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 1:0

Ak budú chcieť kamzíci v druhom zápase uspieť a vyrovnať stav série, musia predviesť o triedu lepší výkon. Nitra bola v prvom stretnutí absolútne suverénna a kontrolovala priebeh hry takmer po celý čas.