Oceláři Třinec – Mountfield HK (2:1 pp)

Tipsport Liga apríl 08, 2018
1. Slovenská hokejová liga - Tipsport Liga 2017/18 (Playoff)


Stav série 4:2

Oceláři v prvních třech zápasech dokázali zvítězit a dostat se do výhodného vedení 3:0. Hráči s drakem na hrudi měli první možnost k ukončení semifinále na domácím ledě, ve WERK ARENĚ ale Slezané nedokázali podruhé zvítězit a Hradec si vynutil pátý zápas. Oceláři jako třetí tým základní části porazili v šestém semifinálovém utkání Hradec Králové.

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 28. Chmielewski (O. Kovařčík), 69. O. Kovařčík (Polanský) – 45. Džerinš (Jaroslav Bednář, Červený)

Rozhovor so strelcom rozhodujúceho gólu

Play-off České pojišťovny (CZ)Semifinále
nedeľa 08.04.2018 o 18:20
Třinec
2:1
0:0, 1:0, 0:1, 1:0
Koniec
Hradec Králové
Góly
O. Kovařčík (68:51')
Chmielewski (28:00')
Džerinš (44:05')
Zostavy

Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), L. Kovář – Rákos, Cienciala, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

Rybár (J. Pavelka) – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Cibuļskis, Pláněk – Červený, Koukal (A), Smoleňák – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – R. Pavlík, Džerinš, Cingel – Šimánek, Dragoun, Köhler (A) – Vopelka.

Online prenos
Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou!
Finále play off startuje v sobotu 14. dubna v třinecké WERK ARENĚ, kde se odehraje i druhý nedělní duel. Do Brna se pak série přesune ve středu 18. dubna.
Hráči si ve středovém kruhu podávají ruce, oba soupeři pak ještě půjdou poděkovat svým příznivcům.
Hradec se ale nemusí za nic stydět. Mountfield se po prvních třech zápasech dostal do velice svízelné situace, kdy prohrával již 0:3. Hradečtí se ale zvedli, urvali další dva zápasy v prodloužení a i dnes nebyli příliš daleko od vítězství. Z toho se ale nakonec radují Oceláři, které do finále přesnou trefou poslal Ondřej Kovařčík.
Utkání je u konce, Oceláři se radují z postupu do finále! Hráči s drakem na hrudi proměnili třetí mečbol a v posledním boji si to o Masarykův pohár rozdají s brněnskou Kometou.
Nejlepší hráči zápasu

Aron Chmielewski (1+0) – Martin Látal (0+0).
Konec zápasu.
68:51
Třinec právě vstřelil branku!
Utkání je u konce, WERK ARENA slaví postup do finále! Oceláři se vydali do útoku, situaci u hradecké branky zvládli skvěle a rozhodli šestý duel! Jiří Polanský využil chybného hradeckého vyhození, předložil kotouč nehlídanému ONDŘEJI KOVAŘČÍKOVI, který střelou do horního růžku odšpuntoval třineckou euforii! Asistence: Jiří Polanský.
68:24
Cienciala s Krajíčkem chtěli vymyslet střeleckou pozici pro Rákose, domácím se ale nevedlo. Hosté poté rychle přenesli hru na druhou stranu, Hrubec raději ukryl puk před dojíždějícím Radovanem Pavlíkem.
67:34
Oceláři se ve třech vydali do protiakce. Adamský se Svačinou připravili šanci pro Marcinka, ten ale trefil jen připraveného Rybára.
66:57
Smoleňák v rohu třineckého pásma přetlačil Polanského, následná Zámorského střela od modré ale nebyla přesná.
66:11
Dragoun se v útočném pásmu pustil do souboje s Krajíčkem, úspěšnější byl třinecký kapitán. Oceláři mohli vzápětí jít do protiakce, tu ale zastavil Petružálkův ofsajd. Komerční přestávka.
65:31
Do další akce se hnal Marcinko, toho ale zastavil hvizd čárového rozhodčího pro ofsajd.
65:18
Adamský zkusil překvapivou střelu z ostrého úhlu, Rybár byl připraven. Akce domácích pokračovala, Chmielewski ani Linhart ale se svými pokusy neuspěli.
64:19
Oceláři se poté nedohodli v rozehrávce a umožnili hostům další akci. Kukumberg trefil připraveného Hrubce.
64:07
Hradečtí se dostali do útočné třetiny, po akci Látala s Kukumbergem mohl od modré pálit Graňák. Střelu ale před Hrubcem zastavil Cienciala.
63:34
Linhart spěchal za svým vlastním nahozením, za hostující brankou ale byl obratnější Zámorský, který následně poslal puk do středního pásma.
63:03
Cienciala v útočném pásmu vybojoval kotouč, následně jej křižným pasem poslal najíždějícímu Rákosovi. Ten střílel bez přípravy, Rybár si ale věděl rady.
62:22
Adamský si sjel pro nahozený kotouč do útočné třetiny, v hradeckém pásmu se pak ale nedohodl se Svačinou. Hosté se velmi rychle dostali na druhou stranu kluziště, Dragounova střela ale trefila jen Hrubcovu lapačku.
61:38
Hrubec si zajel pro puk za svou branku, rozehrávka třineckého brankáře se ale od tvrzeného skla odrazila do ochranné sítě. Buly v třineckém pásmu.
61:10
O kotouč se dlouho bojovalo v rohu třinecké třetiny. Oceláři nakonec ze souboje vzešli vítězně, Hrňovi se ale následná akce nepovedla.
60:18
Hradecké nahození ze středního pásma doputovalo až k Hrubcovi, třinecký brankář raději ukryl puk do lapačky.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky třetí třetiny (zápasu)

Střely na branku: 13:6 (28:14),
střely mimo: 3:3 (11:13),
zblokované střely: 3:6 (9:17),
hity: 6:4 (15:7),
vhazování: 13:16 (34:32),
trestné minuty: 2:0 (2:4).
Se závěrečnou sirénou ještě od modré pálil Doudera, Rybár ale tuto střelu pokryl. Základní hrací doba znovu nerozhodla, v sérii se bude potřetí prodlužovat. Oceláři v úvodu dvacetiminutovky nevyužili početní výhodu, hosté naopak svou první přesilovku ano a Džerinš srovnal krok. V dalším průběhu třetiny se hrál opatrný hokej, šancí moc k vidění nebylo. O vítězi tak rozhodne až nastavený čas.

Prodloužení začne přibližně v 21:03.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:45
Další icing Hradce.
59:32
Hradečtí se nedohodli při rozehrávce a odpálili kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Rybárem.
59:02
Dravecký se dostal za hostující obrannou linii, svou střelu ze střední vzdálenosti ale poslal jen do Rybárových chráničů.
58:13
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Rákos si to středem kluziště namířil do útočného pásma, jeho střela od modré čáry ale byla sražena vedle branky.
57:22
Kotouč se po Musilově nahození příhodně odrazil k Hrňovi, ten ale z první netrefil branku. Hradečtí následně poslali kotouč do třineckého pásma, Hrubec jej raději podržel před dojíždějícím Pavlíkem.
56:57
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Rybára dvakrát ohrožoval Kovář. Hostující brankář byl v obou případech úspěšný.
56:45
Kovář po vyhraném buly poslal kotouč Adamskému, ten se u hrazení nijak nerozpakoval a okamžitě pálil na Rybára. Hostující brankář drží puk v lapačce.
56:37
Hradečtí se pokusili o rychlý přechod do útočné třetiny, pomohli si ale přihrávkou rukou. Buly ve středním pásmu.
56:17
Draveckého pokus z levé strany byl hostujícími hráči sražen, kotouč těsně minul pravou tyč Rybárovy branky.
55:59
Rozehrávka domácích končí v ochranné síti za Rybárovou brankou, další vhazování ve středním pásmu.
55:52
Ze středního pásma na Hrubce nahazoval Šimánek, do ofsajdové pozice si ale najel Smoleňák. Hra je přerušena, buly v neutrální zóně.
55:10
Necelých pět minut do konce. Začíná se hrát velmi opatrný hokej, nikdo nechce udělat chybu. Hradečtí se tlačili do další akce, Hrubec ale dobře přečetl Šimánkův pas na najíždějícího Dragouna.
54:19
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, střela Ondřeje Kovařčíka se ale k Rybárovi nedostala. Na druhé straně se do zakončení tlačil Látal, ten ale přestřelil.
53:32
Na druhé straně dobře zapracoval Cienciala, který posílal pas pro před brankou stojícího Rákose. Ten si ale nedokázal puk zpracovat a kotouč se dostal na modrou, odkud pálil Kovář. Jeho pokus ale byl zastaven bránícími hráči.
53:03
Po vhazování ve středním pásmu se do akce dostali Köhler s Dragounem, druhý jmenovaný ale nedokázal přesně vystřelit. Hrubec drží puk v lapačce.
52:41
Dnešní utkání sleduje 4 904 diváků.
52:41
Domácí se zmocnili kotouče a chtěli rozehrát rychlou akci. Dravecký ale přebíral Linhartovu přihrávku v ofsajdu. Komerční přestávka.
52:07
Hradečtí drží kotouč v útočném pásmu. Po Kukumbergově přiťuknutí mohl pálit Bednář, ten ale netrefil Hrubcovu branku.
51:10
Cienciala zavezl kotouč do útočné třetiny, po Petružálkově přihrávce zpoza Rybárovy branky pak i pálil. Puk ale netrefil branku.
50:42
Dragoun ze středního pásma nahodil puk na Hrubce, třinecký brankář jej raději podržel v lapačce před dojíždějícím Köhlerem.
50:16
Čtvrtá formace domácích držela kotouč v útočném pásmu, k zakončení se ale Oceláři nedostali. Následná protiakce Džerinše skončila v ochranné síti.
49:25
Svačina v útočném pásmu připravil střeleckou pozici pro Adamského, ten ale z vrcholu kruhu pro vhazování přestřelil.
49:00
Hra se velmi rychle otočila na druhou stranu a do dobré šance se dostal Smoleňák. Hostující útočník byl sám před Hrubcem, třineckého brankáře ale neohrozil. Rozehrávka domácích pak skončila v hledišti, buly ve středním pásmu.
48:23
Hradci se ale rozehrávka nepovedla a od modré mohl střílet Kovář. Rybár puk jenom vyrazil, Adamský ale nedokázal dorazit volný kotouč za záda hostujícího brankáře.
48:00
Doudera nahodil kotouč do útočné třetiny, tam se ale k puku nedostal žádný z domácích hráčů. Hosté mohou rozehrát.
47:34
Hradečtí se tlačili do další akce, Šimánkova střela z mezikruží ale nebyla přesná. Hradci pak bylo odpískáno postavení v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:44
Bednář zavezl kotouč do útočného pásma, hostující kapitán se nakonec dostal i k ohrožení třineckého brankáře. Bednář to zkoušel zpoza branky odrazem o Ciencialu, Hrubec si však dával pozor.
46:22
Polanský u hrazení v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Linharta, střela třineckého beka ale skončila pouze v Rybárově lapačce. Komerční přestávka.
45:48
Polanský tečoval Douderovu střelu vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:41
Adamský se vřítil do útočné třetiny, jeho pokus z ostrého úhlu však Rybára nijak nepřekvapil.
45:20
Hrubec nepřesně rozehrál, v předbrankovém prostoru se k zakončení tlačil Cingel, domácí obrana ale hostujícího útočníka ke střele nepustila.
44:42
Cibulskis se snažil zastavit kotouč na modré čáře, puk se ale dostal do středního pásma a hostům byl odpískán ofsajd.
44:05
Hradec právě vstřelil branku!
Hosté velmi rychle využívají početní výhodu a dorovnávají krok! Jaroslavu Bednářovi se sice nepovedla střela od modré, kotouč se ale k hostujícímu kapitánovi znovu odrazil a Bednář přesným pasem ke skórování vyzval ANDRISE DŽERINŠE, který se z úhlu nemýlil! Asistence: Jaroslav Bednář, Rudolf Červený.
43:57
Rybár udržel Polanského střelu pod svým betonem, Jiří Polanský ale do hostujícího brankáře ještě píchl, což neušlo pozornosti hlavnímu rozhodčímu. Třinecký útočník si odsedí dvě minuty za sekání.
43:41
Musil se ze středního pásma vřítil do útočné třetiny, třinecký obránce ale svůj výpad střelecky nezakončil.
43:00
Rákos s Petružálkem připravili dobrou šanci pro Ciencialu, který se řítil sám na Rybára! Třinecký útočník zkusil střelu mezi betony, hostující brankář byl připraven.
42:49
Kotouč se po Smoleňákově akci potuloval kolem Hrubcovy branky, třinecký gólman proto raději po kotouči skočil a ukryl jej do lapačky.
42:18
Polanský zavezl kotouč do útočného pásma, kousek za modrou čárou pak ke střele vyzval Adamského. Ten ale přestřelil.
41:49
Neujala se ani akce Petružálka s Rákosem. Bednář je na ledě, hosté jsou kompletní.
41:12
Po Rákosově příhře se do hry dostal Marcinko, slovenský útočník ale poslal velmi nepřesný pas. Hosté znovu odpálili kotouč za Hrubcovu branku.
40:48
Třinci se v početní výhodě vůbec nedaří, hosté se opět osvobozují.
40:24
Polanský udělal před modrou čárou krátkou kličku, kterou do ofsajdové pozice vystavil Adamského.
40:12
Oceláři zahájili poslední dvacetiminutovku v početní výhodě. Hradec ale vyhrál úvodní buly a Graňák poté poslal kotouč na Hrubce. Třinecký brankář raději podržel puk v lapačce.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky druhé třetiny (zápasu)

Střely na branku: 8:6 (15:8),
střely mimo: 4:7 (8:10),
zblokované střely: 3:5 (6:11),
hity: 4:1 (9:3),
vhazování: 10:7 (21:16),
trestné minuty: 0:4 (0:4)
Oceláři ještě v samotném závěru třetiny dvakrát ohrozili Rybára, Svačina ani Adamský ale neuspěli. Druhá dvacetiminutovka je tedy za námi, do kabiny jdou spokojenější domácí Oceláři, kteří se zásluhou Arona Chmielewského dostali do vedení. Úvod třetiny přitom patřil Hradci, který byl aktivnější a dostával se do dobrých příležitostí. Mountfield ale zatím nedokázal najít recept na překonání Hrubce. Slezané se do hry dostali ve dvacáté osmé minutě, kdy síť Rybárovy branky rozvlnil Chmielewski. Hráči s drakem na hrudi měli ještě pár dalších šancí, skóre ale zůstalo 1:0.

Třetí třetina začne přibližně v 20:06.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:48
Jaroslav Bednář ve středním pásmu mimo hru atakovat Daniela Rákose, hostující kapitán si odsedí dvě minuty za napadení.
39:37
Doudera se zpoza vlastní branky vydal do útočné třetiny, jeho krasojízda ale skončila nepřesným pasem na Chmielewského.
39:02
Hradec je kompletní. Rybár v závěru třinecké přesilovky ještě pokryl Chmielewského bekhendové nahození.
38:51
Oceláři se vrátili do útočné třetiny. Rybára ohrožovali Petružálek, Ondřej Kovařčík a Hrňa, ani jeden z třineckých útočníků ale neuspěl.
38:11
Hradečtí se dostali ke kotouči a ve vlastním oslabení se vydali do útočného pásma. Hrubce ohrožoval Koukal, třinecký gólman ale nemusel zasahovat.
37:42
Oceláři rozehráli přesilovku celkem obstojně. Cienciala ale netrefil branku a Adamského teč Krajíčkovy střely mířila příliš vysoko.
36:59
Dominik Graňák si v souboji s Jiřím Polanským pomohl nedovoleným způsobem, Oceláři si zahrají první přesilovku duelu.
36:37
Hradečtí se nedohodli v rozehrávce a poslali puk na icing.
36:15
Kombinace Dragouna s Köhlerem ale nic kloudného nepřinesla. Na druhou stranu se pak vydal Chmielewski, jehož akce skončila na Rybárově betonu.
35:33
Dravecký s Hrňou v útočném pásmu marně naháněli bránícího Zámorského, hosté se celkem v poklidu dostali do útočného pásma.
35:04
Hradečtí sice dostali kotouč do útočné třetiny, tam si ale přihráli rukou. Buly ve středním pásmu.
34:46
Cienciala u modré čáry zachytil hostující rozehrávku, proti bránícímu Zámorskému se ale třinecký útočník neprosadil. Následná hostující rozehrávka skončila na střídačce Mountfieldu.
33:54
Hradečtí dostali hru na druhou stranu kluziště, Pavlíkova tečovaná střela ale skončila za Hrubcovou brankou.
33:04
Při hostech stálo obrovské štěstí! Erik Hrňa obral o puk Zámorského, svou střelu z otočky ale poslal nad branku. Puk se od zadního hrazení odrazil do předbrankového prostoru, odkud dorážel Tomáš Marcinko! Slovenský forvard ale netrefil odkrytou Rybárovu klec!
32:43
Hradecká rozehrávka ze středního pásma skončila na hostující střídačce, po komerční přestávce se bude vhazovat v neutrální zóně.
31:58
Bednář protečoval kotouč do útočné třetiny a šel střídat. Oceláři rychle rozehráli na Adamského, ten ale na dlouhý pas nedosáhl. Rybár nechtěl buly ve svém pásmu a rychle předal kotouč svým obráncům.
31:26
Cienciala poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde číhal Petružálek. Ten se ale musel obtáčet kolem bránícího Pavlíka a zakončit nedokázal.
31:01
Michal Kovařčík se za doprovodu lékařů dostal na střídačku, s třineckým útočníkem to ale příliš dobře nevypadá.
31:01
Po útočné akci zůstal za hostující brankou ležet Michal Kovařčík, které hlavou narazil do mantinelu. Už se k němu seběhli kluboví lékaři.
30:17
Polanský se Svačinou zavezli kotouč do útočné třetiny, druhý jmenovaný pak zpoza branky adresoval pas Adamskému. Ten mohl pálit z dobré pozice, Adamský ale pouze promáchl.
29:40
Dravecký vyhrál buly na Douderu, jeho rána od modré ale byla zblokována. Hradec poslal hru do pásma Třince, kolem Hrubcovy branky ale kombinují domácí obránci.
29:06
Oceláři se po vstřelené brance dostali do tempa. Rybára nepříjemně ohrožovali Krajíček s Rákosem, hostující brankář v obou případech vyrazil kotouč do rohu kluziště. Hradec se brání za cenu icingu.
28:35
Cienciala zavezl puk do útočného pásma, po kombinaci s Petružálkem pak od modré mohl pálit Linhart. Jeho pokus ale byl zablokován.
28:00
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři otevírají skóre zápasu a znovu jako první jdou do vedení! Michal Kovařčík na buly zlomil hůl, jeho bratr Ondřej ale za hostující brankou vybojoval kotouč a předložil jej na stříbrném podnose před brankou číhajícímu ARONU CHMIELEWSKÉMU! Polský útočník trefil horní růžek Rybárovy branky! Asistence: Ondřej Kovařčík.
27:52
Linhart se vydal za odraženým kotoučem do hradeckého pásma, ve spolupráci s Kovářem nakonec dokázal i ohrozit Rybára. Hostující brankář kryje kotouč v lapačce.
27:21
Hosté zvládli buly ve vlastním pásmu a velmi rychle přenesli hru na druhou stranu. Hrubec raději pokryl nahozený kotouč před dojíždějícím Šimánkem.
27:09
Draveckého přechod do útočné třetiny končí nahozením a Rybárovým zákrokem.
27:04
Radovan Pavlík vybojoval kotouč v útočném pásmu, po jeho odražené střele mohl do prázdné branky dorážet Lukáš Cingel! Hostující útočník střílel z první, Hrubec se ale fantasticky přesunul a vykopl puk!
26:33
Kukumbergova střela po buly byla sražena za domácí branku, s přechodem do útočného pásma pak neuspěl Cienciala.
26:12
Na jedné straně se nevedlo Ciencialovi, Smoleňákovu střelu pak do ochranné sítě přizvedl Doudera. Komerční přestávka.
25:34
Adamský neuspěl s pokusem o přechod středního pásma, na druhé straně pak z dobré pozice branku přestřelil Zámorský.
25:06
Oceláři ale nic kloudného nevymysleli a do další akce mohl jít Mountfield. Köhler střílel z mezikruží, jeho pokus ale byl zablokován.
24:33
Kukumberg si u útočné modré nerozuměl s Dragounem, Hradečtí tak pouze odevzdali kotouč třineckým obráncům.
24:01
Cienciala se u modré čáry snažil vydolovat kotouč, proti ale byl Kukumberg. Hrají znovu Hradečtí.
23:33
Petružálek zavezl kotouč do útočné třetiny, po Ciencialově přiťuknutí mohl od modré pálit Doudera, ten ale netrefil branku.
22:47
Další obrovská šance hostí! Zámorského nahození od modré před brankou srazil Smoleňák, urostlý útočník Hradce pak zkoušel zasunout kotouč za ležícího Hrubce. Třinecký brankář ale odolal!
22:05
Oceláři mají problémy s rozehrávkou a nejsou schopni se dostat z vlastního pásma. Hradečtí dobře kombinují, k dalšímu ohrožení Hrubce se ale zatím nedostali.
21:23
Dravecký přišel v souboji o hůl a hosté mohli jít do přečíslení tří proti jednomu. Před Látalem byla odkrytá branka, dobrým obranným zákrokem se však prezentoval Krajíček.
20:52
Hosté jsou na začátku druhé dvacetiminutovky aktivnější. Do dobré střelecké pozice se dostal Kukumberg, jeho tečovaný pokus ale trefil jen Hrubcův beton.
20:14
Hosté se po úvodním buly druhé třetiny dostali do útočného pásma, Červeného střela od hrazení ale trefila jen Hrubcovu lapačku.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky první třetiny

Střely na branku: 7:2,
střely mimo: 4:3,
zblokované střely: 3:6,
hity: 5:2,
vhazování: 11:9,
trestné minuty: 0:0.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, v šestém semifinále mezi Oceláři a Hradcem jsme branku zatím neviděli. Do zápasu aktivněji vstoupili domácí hokejisté, Oceláři ale ze svého úvodního tlaku branku nevytěžili. Hradečtí se postupem času dostávali do hry, největší šanci si připsali v předposlední minutě, kdy Látal trefil tyč. Jinak ve WERK ARENĚ sledujeme velmi vyrovnaný duel.

Druhá třetina začne přibližně v 19:12.
20:00
První třetina skončila.
19:40
Hosté se znovu dostali do útočné třetiny, Džerinšovo nenápadné nahození nadělalo Hrubcovi nemalé problémy. Třinecký brankář nakonec puk dokázal vykopnout.
19:02
Chmielewski špatně zpracoval pas u modré čáry, kotouč nakonec skončil u Rybára, který jej raději podržel v lapačce.
18:47
Obrovská šance pro hosty! Martin Látal se řítil za vyhozeným kotoučem, ve sprinterském souboji se hostujícímu útočníkovi povedlo zdolat Rotha, svou střelu z bezprostřední blízkosti pak ale poslal jen do tyče Hrubcovy branky!
17:49
Oceláři se zmocnili kotouče, rozjetý Dravecký ale nedokázal zpracovat dlouhý Linhartův pas a kotouč skončil v hledišti.
17:23
Hradečtí pokračují v útočné aktivitě. Červený u hrazení vybojoval kotouč pro Koukala, ten ale od modré netrefil branku.
16:28
Hosté přenesli hru k Hrubcovi, ke střele od modré se po Cingelově pasu odhodlal Graňák, puk ale po teči Ondřeje Kovařčíka skončil v ochranné síti.
16:02
Hostům se povedlo dostat kotouč do třineckého pásma, Oceláři se ale velmi rychle vrátili před Rybára. Hradecký brankář kryje nahození Polanského.
15:25
Další vítězné buly v útočném pásmu pro Oceláře, další Kovářova střela. Rybár opět připraven.
15:16
Po buly v útočném pásmu se ke střele od modré dostal Kovář, jeho pokus si ale našel cestu jen do připravené Rybárovy lapačky. Komerční přestávka.
15:10
Rákos chtěl do útočného pásma protečovat prudký pas Krajíčka, u modré čáry ale třinecký útočník prohrál souboj se Smoleňákem. Hosté se poté dopustili zakázaného uvolnění.
14:11
Další kombinace Hradeckých už byla o něco přesnější, Kukumbergova střela z mezikruží ale byla sražena do rohu kluziště. Oceláři následně odpálili kotouč na icing.
13:21
Hradečtí kontrolují kotouč, k ohrožení Hrubcovy branky se ale hostující hráči zatím nedostali. Domácí dobře brání své pásmo, Mountfield se velmi těžko dostává do šancí.
12:33
Smoleňák za třineckou brankou svedl souboj s Douderou, třinecký obránce byl úspěšnější. Následně se ale Douderovi nepovedla rozehrávka na rozjetého Michala Kovařčíka.
11:57
Džerinš dobře pracoval v útočném pásmu, Graňákova střela od modré ale k Hrubcovi nedoputovala. Oceláři poté odehráli kotouč do středního pásma.
11:22
Hradečtí si chtěli nahodit kotouč do útočného pásma, zastavil je však ofsajd.
10:51
Oceláři pokračovali v aktivní hře v útočném pásmu, Hrňa s Draveckým se ale ke střele nedostali. O chvíli později pak u brankoviště neuspěl Ondřej Kovařčík.
10:14
Slezané se po rychlém přechodu středního pásma dostali do hostující třetiny, Douderovu střelu od modré před Rybárem nepříjemně tečoval Adamský. Puk však netrefil branku.
09:53
Pavlík poslal do akce Dragouna, ten ale z velmi ostrého úhlu nedokázal obstřelit bránícího Musila. Domácí poté ale odpálili kotouč na zakázané uvolnění.
09:10
Mountfield šel do útoku po pravé straně hrací plochy, Šimánkův pas na Dragouna ale směřoval do ofsajdu.
08:49
Bratři Kovařčíkové bojovali o kotouč v útočném pásmu, hradecká defenzíva si ale čtvrtou domácí formaci pohlídala.
08:00
Mountfieldu se protiakce nepovedla, na druhou stranu pak spěchala trojice Ocelářů. Slezané si vytvořili tlak v útočném pásmu, po Rothově přihrávce se ale Draveckému nepovedla střela z bezprostřední blízkosti. Hosté vyhodili na icing.
07:13
Doudera si nahodil kotouč za hostující branku, spolu se Svačinou pak ale neuspěl v souboji s Pavlíkem. Hrát můžou hosté.
06:41
Krajíček ve středním pásmu zastavil Červeného, třinecký kapitán poté rozehrál na volného Petružálka. Ten si nabruslil k vrcholu kruhu pro vhazování, svou střelu ze zápěstí ale následně poslal jen do připraveného Rybára.
06:04
Útočnou snahu Mountfieldu nakonec zhatila nepřesná Cingelova přihrávka, po které se kotouč odrazil k domácím. Oceláři prostřídali a rychle dostali hru na druhou stranu kluziště. Ciencialovo nahození skončilo v Rybárově rukavici. Komerční přestávka.
05:24
Hradec drží kotouč v útočném pásmu, hostům se ale zatím ke střele moc nechce.
04:39
Hosté se znovu dostali jen za modrou čáru, kde odevzdali puk Ocelářům. Ti se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, Polanského rozehrávku Rybár raději ukryl do lapačky.
04:03
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Krajíčkova střela od modré Rybárovi vypadla z lapačky. Poblíž ale nebyl nikdo z domácích hráčů, Hradečtí tak mohou v poklidu rozehrát.
03:24
Krajíček naskočil ze střídačky hned do útočné akce, třineckému kapitánovi se ale u útočné modré nepovedla rozehrávka.
02:44
Zámorský otestoval Hrubce od modré, třinecký brankář vyrazil puk do rohu kluziště. Do akce poté šla domácí čtvrtá formace, jejíž útok zakončila střela Chmielewského z kruhu pro vhazování. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.
02:07
Krajíčkovi utekl kotouč u modré čáry a hosté se mohli vydat do protiakce. Tu ale zastavuje hra vysokou holí, buly ve středním pásmu.
01:52
Hradečtí se dostali do útočné třetiny, brankáře Hrubce ale nijak neohrozili. Na druhé straně pak z mezikruží nepříjemně pálil Polanský, puk ale netrefil branku.
01:07
Druhá formace pokračovala v tempu, které nastavila první lajna domácích. Dravecký dlouho míchal s kotoučem v útočném pásmu, třineckému útočníkovi ale puk nakonec utekl a hrát mohou hosté.
00:22
Úvodní buly pro Oceláře. Rákos s Petružálkem zavezli kotouč do útočné třetiny, akce domácích ale ztroskotala na nepřesné Petružálkově přihrávce na Douderu. Domácí musí zpět do středního pásma.
00:01
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, šestý zápas semifinále mezi Oceláři a Hradcem začne za pár chvil!
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), L. Kovář – Rákos, Cienciala, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk – Červený, Koukal (A), Smoleňák – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – R. Pavlík, Džerinš, Cingel – Šimánek, Dragoun, Köhler (A) – Vopelka.

Rozhodčí: Pavel Hodek, Roman Mrkva – Miroslav Lhotský, Rudolf Tošenovjan.
Ohlasy trenérů po pátém duelu

Václav Sýkora (Mountfield HK): "První třetina nebyla z naší strany dobrá. Začali jsme hrát tak, jak jsme měli, až ve druhé, kde jsme otočili výsledek dvěma rychlými góly. Trošičku nás srazila branka v oslabení v závěru druhé třetiny, ale cením si toho, že mužstvo nešlo do kolen a šlo si za tím až do konce. Byly tam šance na obou stranách, ale v prodloužení jsme to zvládli a rozhodující gól jsme vstřelili my. Věřím, že nedělní zápas v Třinci bude asi v podobném duchu a doufám, že sérii vrátíme zpátky do Hradce."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Hodnotit finální výsledek bude obtížné, je to zklamání. Myslím, že kluci to odmakali, chtěl bych jim poděkovat za nasazení. I když jsme měli výpadek ve druhé třetině, který utkání ovlivnil. Ve třetí třetině jsme si za tím, myslím, šli, vytvořili jsme si velikánské příležitosti, ale prostě nám to tam nepadlo. Věřím, že na výkon navážeme v nedělním utkání a vyvarujeme se těch chyb, které nás stály zápas."
Dosavadní průběh semifinále

Oceláři v prvních třech zápasech dokázali zvítězit a dostat se do výhodného vedení 3:0. Hráči s drakem na hrudi měli první možnost k ukončení semifinále na domácím ledě, ve WERK ARENĚ ale Slezané nedokázali podruhé zvítězit a Hradec si vynutil pátý zápas. ČPP aréna v pátek viděla vyrovnanou bitvu, kdy každý z týmů byl chvíli ve vedení. Oceláři v poslední dvacetiminutovce měli postup na holích, Vlach ale trefil tyč, Polanského pak od branky dělilo pár centimetrů. V prodloužení pak radostnou euforii svou ranou odpálil Radovan Pavlík a Hradec se dostal na dostřel. Šestý duel uvidí třinecká WERK ARENA.

29. března 2018: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
46. R. Pavlík (Graňák, Zigo) – 2. Cienciala (Krajíček, Polanský), 34. Polanský (Svačina, Matyáš), 38. Cienciala (O. Kovařčík, Krajíček), 60. Doudera.

30. března 2018: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth).

2. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (J. Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) – 22. Cingel (Džeriņš, Gregorc).

3. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 pp. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
15. M. Kovařčík (M. Doudera) – 18. Cibuļskis (Vopelka, R. Pavlík), 80. Smoleňák (Gregorc, Červený).

6. dubna 2018: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 3:2 pp. (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
25. Šimánek, 27. Zámorský (Džerinš, Červený), 66. Pavlík (Cingel, Zámorský) – 7. Cienciala (Svačina, Adamský), 37. Svačina.
Dobrý den z Třince! Semifinálová série mezi Oceláři Třinec a Mountfieldem Hradec Králové dospěla do šesté bitvy. Hráči s drakem na hrudi vedou 3:2 na zápasy, v domácím prostředí budou mít třetí šanci k ukončení semifinále a postupu do boje o mistrovský titul. Hradečtí naopak budou chtít pokračovat ve zlepšených výkonech, podruhé zvítězit v Třinci a dotáhnout sérii k rozhodujícímu sedmému utkání. Zápas startuje v nedělních 18:20, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.