La Vuelta 2018: 11. etapa Mombuey – Ribeira Sacra (208 km) Sagan prišiel o zelený dres.

Cyklistika 05 septembra, 2018
Vuelta a Espaňa (3271 km) od 25. augusta do 16. septembra 2018

Taliansky cyklista Alessandro De Marchi sa stal víťazom 11. etapy 73. ročníka pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla zvlneným terénom z Mombuey do Luíntry.

Na druhom mieste skončil prekvapivo mladý Kolumbijčan Jhonatan Restrepo (Kaťuša-Alpecin), tretiu pozíciu obsadil 40-ročný Talian Franco Pellizotti (Bahrain-Merida). Červený dres pre lídra celkového poradia si udržal Brit Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Peter Sagan skončil v 11. etape na 115. mieste so stratou viac ako 21 minút. V celkovom hodnotení klesol na 114. priečku. Cyklista z Bora-Hansgrohe prišiel o zelený dres v bodovacej súťaži, keďže ho tesne predstihol Španiel Alejandro Valverde (Movistar).

11. etapa Mombuey – Ribeira Sacra/Luíntra (207,8 km)

1. Alessandro De Marchi (Tal.) BMC Racing 4:52:38 h