Indian Wells 2018: Roger Federer – Juan Martín Del Potro (Finále) 1:2

ATP / MUŽI marec 18, 2018
Indian Wells 2018 BNP Paribas Open (tvrdý povrch) FINÁLE

Argentínsky tenista Juan Martin del Potro sa stal víťazom turnaja ATP v kalifornskom Indian Wells a získal prvý titul z podujatí Masters 1000. Po zisku titulu na turnaji ATP Masters 1000 v Indian Wells posunul vo svetovom rebríčku z 8. na 6. miesto.

ATP Masters 1000 Indian Wells – FINÁLE
Roger Federer (Švaj.-1) – Juan Martín Del Potro (Arg.-6) 4:6, 7:6, 6:7


Roger Federer – ceste do finále!Juan Martín Del Potro – ceste do finále!


ATP Indian WellsFinále
nedeľa 18.03.2018 o 21:11
Federer
1:2
4:6, 7:6, 6:7
Koniec
del Potro
Online prenos
Juan Martín Del Potro poráží ve fantastickém souboji Rogera Feredera ve třech setech a raduje se z druhé letošní trofeje!

Argentinský dlouhán vstoupil do zápasu o něco lépe než jeho sok ze Švýcarska. Úvodní sadu rozhodl jeden jediný proměněný brejkblok Del Potra, který se tak ujal vedení ve finálovém střetnutí. Také ve druhém setu dlouho vládlo podání, zlom přišel až za stavu 5:4 z pohledu světové jedničky. Roger Federer ale dva setboly nevyužil a tak musel rozhodnout až tiebreak. V něm dlouho tahal za delší konec Federer, ale nejprve promrhal další čtyři setboly, poté sám čelil mečbolu, ale ten dokázal s klidem odvrátit. Sedmou setbolovou příležitost už švýcarská legenda využila tak se šlo do rozhodujícího dějství. Opakovala se podobná situace jako ve druhém setu, Federer mohl ukončit zápas dokonce při vlastním servisu, ale tři mečboly nevyužil! Juan Martín Del Potro vstal z mrtvých a poté už to byl jeho závěr. V tiebreaku zdemoloval světovou jedničku 7:2 a jako první v letošním roce poráží dvacetinásobného grandslamového šampiona.
Konec zápasu
Juan Martín Del Potro to dokázal! První dělové podání skončilo v síti. Federer returnoval druhé podání po lajně, poté ale netrefil čistě forhend od základní lajny a zápas končí!
2-6
Také Del Potro ale chybuje! Lehký bekhend od základní lajny po druhém podání posílá do zámezí.
1-6
Těsný aut prvního servisu ven z kurtu. A Federer znovu chybuje na servisu. Dvojchyba přináší pět mečbolů pro Argentince!
1-5
První servis odhodila páska do autu. Federer boduje i po druhém podání. Del Potro byl zahnán do rohu dvorce a obranným bekhendem se už ve hře neudržel.
0-5
Juan Martín Del Potro přidává i druhý bod při vlastním servisu a vede už 5:0. Federer se chytal přejít k síti, ale přípravný forhend poslal do těsného autu za koncovou lajnou.
0-4
Del Potro napálil první servis do sítě. Po druhém podání tlačil na soupeře od základní lajny, ale Federer dlouho odolával. Del Potro měl co dělat, aby dostihl přesný forhend, ale poté už přichází Švýcarova chyba.
0-3
Neskutečné! Juan Martín Del Potro si počkal na pomalejší druhé podání a returnem ho umístil přesně do rohu dvorce.
0-2
Ani Federer netrefil na úvod tiebreaku první servis. A ani ten druhý! Roger Federer ještě zkusil pomoc jestřábího oka, ale to prokazuje aut. Dvojchyba.
0-1
Juan Martín Del Potro vstupuje po posledního gemu zápasu na servisu. A vstupuje do něj lépe, přímým bodem po druhém podání na tělo soupeře.
6:6
Nyní už se první podání do kurtu nevešlo. Po druhém servisu však returnuje jen do sítě a o vítězi turnaje rozhodne tiebreak.
40-0
Roger Federer si připisuje v důležitý moment také eso do středu kurtu.
30-0
První servis zastavila páska sítě. Federer ale dokáže bodovat i po druhém podání. Bekhendová přestřelka končí chybou Argentince.
15-0
Před momentem podával Roger Federer na zisk trofeje, nyní je zcela v opačné situaci! Světová jednička má k dispozici nové míčky pro podání. Del Potro útočil returnem křížem, poté rozběhal soupeře, chtěl přidat také kraťas, ale Federer byl tentokrát všude a po souboji na síti boduje.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Roger Federer.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Najednou to je Juan Martín Del Potro, kdo je jeden gem od titulu! Vysoký Jihoameričan zakončil perfektní gem přímým bodem ze servisu.
15-40
První servis odhodila páska do autu. Po druhém podání se musel Federer bránit, Del Potro opět určoval tempo výměny. Federer se ale dokázal dostat z nejhoršího, přešel k síti, ale neodkázal volejem ukončit výměnu. Následně Del Potro skvěle prohazuje po lajně.
15-30
Nyní je z toho ale nechytatelný return křížem. Del Potro se za míčkem jen smutně podíval.
0-30
A další parádní první podání. Federer sice našel se štěstím returnem základní lajnu, ale poté předvedl lehkou chybu do sítě.
0-15
Roger Federer si na return byl vyměnit raketu. Juan Martín Del Potro zahajuje gem esem k boční lajně.
5:5
Drama bude pokračovat! Roger Federer nedokázal ukončit turnaj na servisu! Del Potro skvěle returnuval pod nohy soupeře, poté ho zatlačil forhendem a ani Federer se už nestačil ubránit.
40-A
Roger Federer trefil první podání do středu kurtu. Následně ale chybuje forhendem do dalekého autu a Del Potro má k dispozici další brejkbol.
40-40
Ale Del Potro znovu vstal z mrtvých. Federer se chystal k přechodu k síti, ale Del Potro perfektně prohodil po lajně. Shoda.
A-40
První podání odmrštila páska do autu. Po druhém servisu přišel return po lajně, Del Potro znovu určoval ráz výměny, útočil co to dalo, ale finální forhend přepálil do autu. Třetí mečbol!
40-40
Roger Federer se znovu nemohl spolehnout na první podání. Poté při výměně od základní lajny byl v defenzivě. Del Potro ale nezvládl úder u sítě a poté ho světová jednička napálila do těla. Shoda. Juan Martín Del Potro se zle podával po Federerovi.
40-A
Del Potro má dokonce brejkbol. Argentinec byl v potížích, ale vyslal parádní forhend křížem a poté už Federer netrefil čistě úder do kurtu.
40-40
Ani druhý mečbol není využit. Federer zkoušel vyšperkovat utkání kraťasem, ale tentokrát trefil jen pásku. Shoda.
40-30
První mečbol je odvrácen. Del Potro perfektně returnoval po lajně, poté přidal další dva vynikající údery k bočním lajnám a Federer byl bez šance.
40-15
Dva mečboly! Roger Federer se přibližuje titulu esem do středu kurtu. Del Potro se marně natahoval za míčkem.
30-15
Opět jen přetažené první podání od Švýcara. Del Potro útočil returnem po lajně, ale Federer se dokázal ubránit počátečnímu tlaku, poté přecházel k síti a Argentinec prohazuje jen do deblového území.
15-15
Nyní už první podání vyletělo z kurtu. Druhý servis jde do sítě a po dvojchybě je srovnáno.
15-0
Roger Federer podává na obhajobu titulu! Světová jednička začíná veledůležitý gem přímým bodem po servisu do středu kurtu, Del Potro returnuje do zámezí.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Roger Federer.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Brejk je na světě. Nyní se nemohl Del Potro spolehnout na první podání. Roger Federer skvěle returnoval křížem, dostal soupeře do potíží a poté už jen lehce zakončuje u sítě.
A-40
Juan Martín Del Potro našel dělovým prvním servisem jen síť. Po druhém servisu byl Švýcar ve hře od základní lajny. Del Potro musel znovu přecházet blíže k síti pro kratší úder a právě ten mu dělá v posledních výměnách velké problémy. Brejkbol.
40-40
Ten ale Del Potro rázně maže. Po prvním podání přešel blíže pro kratší return a s přehledem zakončil po lajně. Shoda.
40-30
Federer si poradil s prvním servisem na tělo, poté držel krok od základní lajny. Nakonec sám přešel do ofenzivy, přitáhl soupeře k sítí a poté pohotovým volejem vybojoval důležitý brejkbol!
30-30
Vysoký Jihoameričan se nevzdává a přidává povedený forhend do protipohybu soupeře.
30-15
Juan Martín Del Potro se znovu nemohl spolehnout na první podání. A toho využívá Švýcar k přesnému returnu pod nohy soupeře, Del Potro odpovídá jen nečistě trefeným úderem do autu.
15-15
Nyní už ale první podání Jihoameričana zklamalo. Federer returnoval za pásku, Del Potro se dostal k míčku, ale dokonale nahrál soupeři, který bekhendem našel volný prostor.
0-15
Juan Martín Del Potro zahajuje důležitý gem na podání přechodem blíže k síti. Následně si Del Potro pomohl forhendem a dalším forhendovým úderem také ukončuje výměnu.
4:4
Další jednoznačná hra pro tenistu na podání. Světová jednička ukončuje hru přímým bodem servisem ven z kurtu.
40-15
Roger Federer si nekomplikuje gem a po přesném forhendu do rohu kurtu přidává fiftýn.
30-15
Tentokrát ale práskl Argentinec do returnu a ten dopadl přesně do kurtu. Federer se na odpověď už nezmohl.
30-0
Navíc přidává také přímý bod po prvním servisu do středu kurtu. Del Potro returnuje v nouzi do autu.
15-0
Roger Federer se dostává při vlastním servisu lehce pod tlak, každý ztracený gem při podání už by byl velký problém. Federer ale boduje famózním bekhendem po lajně.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Roger Federer.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Také argentinský dlouhán si připisuje čistou hru na servisu. Závěrečný fiftýn si připisuje po dělovém servisu k boční čáře.
0-40
Nyní už první podání vyletělo z kurtu. Po druhém servisu se sice dostal Federer k returnu. Chtěl bodovat forhendem křížem, ale těsně minul dvorec.
0-30
Argentinec přidává také eso do středu kurtu, Švýcar se ani nepohnul.
0-15
Juan Martín Del Potro zahajuje gem na podání parádním podáním k boční síti a přesným forhendem do volného prostoru.
3:3
Fantastické představení na podání pokračuje. Roger Federer ukončil bleskovou hru dalším esem do středu kurtu.
40-15
A další nechytatelné první podání. Nyní je z toho dokonce eso.
30-15
Roger Federer si pomáhá parádním prvním servisem k boční lajně, přímý bod.
15-15
Nyní ale už boduje po zásahu pásky Argentinec. Federer poslal forhend o pásku do autu.
15-0
Nyní je na řadě se servisem znovu světová jednička. Federer začíná úspěšným přechodem k síti, Del Potro ještě vydoloval úder navíc, ale na soupeře si prohozem nepřišel.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Roger Federer.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Ani tentokrát se ale nemohl Del Potro spolehnout na první podání. Federer returnoval bekhendem k základní lajně, ale na další Argentincův úder už byl krátký.
30-40
Juan Martín Del Potro otáčí nepříznivě se vyvíjející gem. Přesnou hrou od základní lajny donutil soupeře k chybě do sítě.
30-30
Del Potro pokračoval přes druhé podání. Federer určoval ráz výměny, ale Del Potro práskl do forhendu a po přesném úderu se raduje ze srovnání.
30-15
Ani nyní se nepodařilo první podání. Federer se sice dostal do hry, ale poté na tvrdé údery nemohl reagovat.
30-0
Hned čtyřikrát musel Juan Martín Del Potro opakovat první podání. Nakonec musel hrát přes to druhé. A toho využil k preciznímu returnu Švýcar, která výměnu zakončuje bekhendem.
15-0
Juan Martín Del Potro zahajuje gem nepřesným prvním servisem. Federer se navezl do returnu druhého podání, poté bekhendem nutil soupeře přesouvat se ze strany na stranu a Del Potro už nedosáhl na míček.
2:2
Roger Federer bleskově ukončuje čtvrtý gem třetího setu. Po servisu ven z kurtu jasně boduje forhendem do opuštěné části dvorce.
40-15
Roger Federer pokračuje v parádním představení na servisu. Opět si rozpohyboval soupeře a forhendem ukončuje výměnu.
30-15
Dlouhá výměna končí přetaženým forhendem švýcarského tenisty.
30-0
Federer znovu zkusil soupeře rozběhat kraťasem. Del Potro byl u míčku včas, ale poté si už s volejem soupeře neporadil.
15-0
Roger Federer musí v rozhodujícím setu dotahovat při vlastním servisu vedení soupeře. Dvacetinásobný grandslamový šampion musel použít druhé podání. I tím ale soupeře dostatečně rozhodil a boduje po chybě Argentince.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Roger Federer.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Juan Martín Del Potro ukončuje třetí gem třetího setu esem k boční lajně. Roger Federer byl tentokrát bez šance na return.
30-40
Juan Martín Del Potro se nemohl spolehnout na první podání. Dokáže ale bodovat i po tom druhém. Nyní chybuje do sítě také světová jednička.
30-30
Federer bojuje na returnu. Prvním úderem našel prostor pod nohama podávajícího hráče a Del Potro odpovídá jen úderem do autu.
15-30
Nyní ale Del Potro uspěchal přechod k síti. Federer toho využil a donutil soupeře k chybě do autu.
0-30
Juan Martín Del Potro pokračuje vítězným forhendem po lajně po prvním podání k boční lajně.
0-15
Del Potro poslal první servis lehce do sítě. S druhým servisem ale už nepáral a nepáral se ani s vítězným forhendem.
1:1
A třetí kraťas v řadě. Juan Martín Del Potro byl u míčku včas, dokázal ještě úder dostat přes pásku, ale tam byl připravený Federer k vítěznému voleji.
40-30
Roger Federer ale zvolil další kraťas a na něj už byl Del Potro krátký.
30-30
Roger Federer kraťasem nyní soupeře nepřekvapil. Del Potro byl rychle u míčku a poté u sítě přetlačil Švýcara.
30-15
Ale nyní diktoval výměnu Švýcar. Forhendem do protipohybu si vytvořil pozici, kterou zakončil.
15-15
Nyní už první podání vylétlo do autu. Del Potro returnoval bekhendem křížem, poté přidal bekhend také po lajně a je srovnáno.
15-0
Také Roger Federer se představí poprvé ve třetím setu na podání. Začíná parádním vítězným forhendem křížem k boční lajně.
0:1
První gem třetího setu jde nakonec na stranu podávajícího hráče. Roger Federer se snažil rozhodnout forhendem po lajně, ale našel jen těsný aut.
40-A
Nepřesné první podání Argentince nezastavilo. Federerův bekhend zastavila jen síť.
40-40
Juan Martín Del Potro si šel agresivně pro ukončení gemu, ale při přechodu k síti nedokázal zkrotit volej. Shoda.
40-A
Nyní ale chybuje také světová jednička a bod tak putuje na stranu podávajícího hráče.
40-40
Federer se znovu velmi snadno dostal do hry, následně vysokým obranným úderem dostal soupeře k základní lajně. Del Potro následně chybuje.
30-40
Roger Federer vystřihl fantastický return křížem. Del Potro byl zcela bez šance na reakci.
15-40
Tentokrát se muselo hrát po druhém podání. Přestřelka od základní lajny jde na konto Argentince, Federer se dlouho bránil, ale při přechodu do útoku chybuje bekhendem do deblového koridoru.
15-30
Del Potro přidává také přímý bod po servisu do středu kurtu. Federerův return končí v síti.
15-15
Následně ale boduje přímo ze servisu. Roger Federer opět netrefil return ideálně.
15-0
Do rozhodujícího setu vstupuje na podání Juan Martín Del Potro. Téměř dvoumetrový Jihoameričan začíná přetaženým bekhendem do autu.
7:6
O titulu rozhodne třetí sada! Del Potro našel prvním servisem místo na tělu soupeře. Federer se ale skvěle ubránil, když už to vypadalo na bod pro Argentince, tak přišel precizní úder pod nohy vysokého soupeře a Del Potro si při přeběhu s volejem neporadil.
9-8
Opět jen druhé podání pro Švýcara. Del Potro se dostal do hry returnem křížem, poté ale Federer přešel k síti a Argentinec prohazoval forhendem jen do metrového autu.
8-8
Roger Federer musel použít jen druhé podání, ale ukázal svou velikost. Udržel nervy ne uzdě a srovnává stav druhé sady. Del Potro chybuje forhendem do sítě.
7-8
Juan Martín Del Potro v důležitý moment netrefil první servis. Boduje však i po druhém a je tady první mečbol! Federer netrefil return čistě.
7-7
Juan Martín Del Potro ale bleskově odvrací i další setbol. První tvrdé podání nedokázal Federer zreturnovat.
7-6
Čtvrtý setbol pro Švýcara. Nyní míček dopadl přesně na středovou lajnu. Del Potro byl daleko do returnu.
6-6
Už to vypadalo na eso z prvního servisu, Federer už odcházel na lavičku, ale jestřábí oko prozradilo aut prvního podání. Následně Švýcar poslal do autu i druhé podání a drama pokračuje. Po dvojchybě je srovnáno!
6-5
I druhý setbol je pryč. Juan Martín Del Potro jasně udržel svá dvě podání a je stále ve hře o druhou sadu.
6-4
Ani tentokrát netrefil Del Potro první podání. Federer však našel jen nečistý bekhend a míček se nedostal ani k síti.
6-3
Tři setboly! Roger Federer si pomáhá v kritickou chvíli přímým bodem po prvním servisu do středu kurtu.
5-3
Ani Federer nedal v důležitý moment první podání. Dokázal se vrátit pro úder od soupeře k základní lajně, následně si přitáhl Argentince k síti a skvěle ho prohazuje bekhendem.
4-3
Juan Martín Del Potro se znovu nemohl spolehnout na první podání. Federer si došel pro return blíže k síti, následně navázal tvrdým forhendem a je tady první minibrejk.
3-3
Juan Martín Del Potro napálil první podání podle rozhodčího přesně na lajnu. Federer si ještě vyžádal jestřábí oko, ale míček je podle videa přesný. Bod pro Argentince.
3-2
Také Roger Federer si drží svůj servis. Po prvním podání se přesunul k síti a s vysokým returnem si už věděl rady.
2-2
Švýcarův první servis se do kurtu nevešel. Také Del Potro ale chybuje na returnu druhého podání. Míček dopadl metr za kurtem.
1-2
Argentinec musel použít druhé podání. I to ale nyní světovou jedničku zaskočilo. Federer returnuje jen do sítě.
1-1
Juan Martín Del Potro ale bleskově odpovídá. Po prvním podání to sice nebylo, ale přesný forhend po lajně se také počítá.
1-0
Roger Federer vstupuje do rozhodujícího gemu druhé sady přímým bodem po prvním podání do středu kurtu.
6:6
Druhou sadu rozhodne tiebreak. Juan Martín Del Potro ukončuje dvanáctý gem druhé sady přímý bodem po prvním servisu.
0-40
Juan Martín Del Potro ale zatím nemá v tomto gemu potíže. Servisem do středu kurtu si připravil pozici pro útok. Následný forhend umístil do rohu kurtu.
0-30
První podání zastavila páska sítě. Del Potro ale boduje i po druhém podání, Federerův tvrdý forhend po lajně polapila síť.
0-15
Juan Martín Del Potro podruhé podává proti ztrátě druhého setu. V prvním případě úspěšně odvrátil dva setboly v řadě. Federer returnoval o pásku, přitáhl si soupeře k síti, ale Del Potro se dokázal natáhnout pro míček a skvěle ho uklidil na lajnu.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
A celý gem také ukončuje povedeným prvním servisem k boční lajně. Del Potro se ještě natáhl po míčku, ale přes pásku ho už Jihoameričan nedostal.
40-30
Servis – síť znovu zafungovalo. Federer uklidil return soupeře přesně do volného dvorce.
30-30
První servis zastavila páska sítě. Po druhém servisu se dostal Del Potro k returnu křížem, následně po přechodu k síti už hrát nemusel. Federer tentokrát prohazuje jen do sítě.
30-15
Federer se prosazuje po druhém podání. Juan Martín Del Potro přepálil riskantní return do zámezí.
15-15
Švýcarský tenista poslal první servis do sítě. Del Potro returnoval se štěstím po lajně, následně ale dostal trochu prostoru na forhendu a toho dokázal náležitě využít.
15-0
Roger Federer si přilákal soupeře k síti kraťasem a poté ho bekhendem prohazuje.
5:5
Opět nezafungoval první servis. Federer se znovu navezl do returnu křížem, poté ale až příliš riskoval na forhendu a Del Potro tak po chybě soupeře sbírá další fiftýn.
40-A
Del Potro zvolnil na podání, poté přešel v ofenzivní pozici k síti a volejem do volného kurtu boduje.
40-40
Nyní už první podání vylétlo z kurtu. Po druhém podání si přišel Federer blíže pro return, následně parádně zkrátil hru a ještě prodlužuje desátý gem druhé sady. Shoda.
40-A
Juan Martín Del Potro je z nejhoršího venku. Esem k boční lajně se dostává k výhodě. Federer se za míčkem jen ohlédl.
40-40
Ani druhý setbol není využit. Federer hrál aktivně za koncovou lajnou, ale finální forhend poslal těsně do deblového území. Shoda.
40-30
Juan Martín Del Potro musel použít proti setbolu druhé podání. Federer riskoval na returnu, ale na soupeře to nyní nestačilo. Del Potro práskl do forhendu a bylo vymalováno.
40-15
Dva setboly! Nyní to nezvládl Del Potro, měl před sebou otevřený dvorec, ale forhend vyhodil půl metru za koncovou lajnu.
30-15
Federer si poradil s tvrdým servisem do středu kurtu, následně bleskově přispěchal k síti a boduje volejem do volného kurtu.
15-15
Del Potro se tentokrát nemohl spolehnout na první podání. Federer toho ale nedokázal využít, returnoval jen pasivně a následně hraje lehký bekhend do sítě.
15-0
Juan Martín Del Potro podává proti ztrátě druhého setu. Zatím však neměl při servisu sebemenší potíže. Jihoameričan začíná důležitý gem dělovým prvním servisem do středu kurtu. Federer se ubránil počátečnímu tlaku, poté si přivedl soupeře k síti a následně ho skvěle prohazuje po lajně.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Roger Federer si pomohl prvním servisem, Del Potro returnoval jen vysokým úderem a toho využil švýcarský tenista k lehkému zakončení forhendem po lajně.
40-30
Juan Martín Del Potro nyní vystřihl parádní return křížem a ani náběh Federera k síti nebyl úspěšný.
40-15
Federer vyhodil první podání do autu. Po druhém podání returnoval Argetinec znovu přesně k základní lajně, Federer v potížích dokázal dostat míček ještě do hry a poté už Del Potro chybuje.
30-15
Roger Federer musel couvat před přesným returnem, poté stabilizoval hru a následně chybuje Del Potro tvrdým forhendem do sítě.
15-15
Nyní už se hrálo po prvním podání. Federer si rozpohyboval vysokého soupeře a poté zakončil kraťasem hned za pásku.
0-15
Ani Federerův první servis se do kurtu nepodíval. V síti končí i druhé podání. Dvojchyba.
4:4
Juan Martín Del Potro srovnává stav druhého setu. Nyní si argentinský tenista vyzkoušel servis na tělo soupeře a boduje přímo.
30-40
Nyní už první podání odhodila páska do autu. Po druhém servisu do středu kurtu se dostal Federer do hry. Musel se však bránit, zničehonic však vyslal nekompromisní forhend po lajně a snižuje.
15-40
A další parádní první podání. Roger Federer returnuje daleko vedle dvorce.
15-30
Juan Martín Del Potro našel prvním servisem místu u boční lajny, přímý bod.
15-15
Argentinský dlouhán napálil první podání jen do sítě. Po druhém servisu se však také probojoval k fiftýnu. Parádní forhend křížem.
15-0
Juan Martín Del Potro se dostává pod tlak na své servisu, každý ztracený gem na podání už může znamenat velké potíže ve druhé sadě. Federer skvěle returnoval po lajně, poté se ale musel vracet pro úder k základní čáře. Dlouhou výměnu zakončil Del Potro přestřeleným forhendem.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Světová jednička si drží podání, na závěr gemu přidává již své páté eso v zápase. Juan Martín Del Potro byl tentokrát na returnu bez šance.
40-15
Další vynikající podání k boční síti už nyní Federer podpořil i zakončením do protipohybu soupeře.
30-15
Federer napálil první podání do sítě. Následně ale vytáhl proti returnu pod nohy vítězný forhend po lajně.
15-15
Federer si pomohl přesným prvním servisem, ale poté znovu snadno chybuje v jasné pozici forhendem do autu.
15-0
Roger Federer začíná gem na podání nátlakovou hrou od základní lajny. Švýcar si v ofenzivní pozici přišel k síti a donutil soupeře k rychlému pohybu. Del Potro odpovídá jen úderem do autu.
3:3
Juan Martín Del Potro našel místo u postranní lajny prvním servisem. Už to vypadalo na snadný bod pro Švýcara po přeběhu blíže k síti, ale v jasné pozici chybuje forhendem do pásky.
30-40
Argentinec našel prvním servisem místo u těla soupeře. Federer se výbroěn pohyboval za koncovou lajnou, dokázal vrátit tvrdé a přesné údery, ale poté našel prohozem jen raketu Del Potra.
30-30
Del Potro přidal vynikající první podání k boční lajně a následně zakončil k opačné straně forhendem.
30-15
Juan Martín Del Potro nenašel prvním servisem středovou lajnu. Federer returnoval jen lehce po lajně, ale to na soupeře stačilo.
15-15
Nyní ale už odpovídá Del Potro přesnou hrou z forhendu. Federer nakonec vyhazuje nečistý bekhend do deblového území.
15-0
Nyní je na tahu znovu Juan Martín Del Potro. Ve druhém setu ztratil na podání jen jediný fiftýn. Federerův forhend končí v kurtu.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Juan Martín Del Potro odpověděl na razantní první podání dělovým returnem, ale Federer se udržel ve hře a poté už přichází nevynucená chyba argentinského tenisty.
40-30
Nyní už z toho eso je. Nyní však protestoval jestřábím okem Argentinec, ale míček je jasně kurtu.
30-30
První servis byl zahlášen jako aut, ale Roger Federer ještě vyzkoušel jestřábí oko, ale to mu k bodu nepomohlo. Po druhém servisu boduje Del Potro a je srovnáno.
30-15
Federer opět musel hrát jen přes druhé podání. Tentokrát zvládl Federer těžký volej při náběhu k síti, poté ukončuje výměnu bekhendem po lajně.
15-15
Švýcarův servis vyletěl do autu. Následně si při náběhu k síti neporadil s tvrdým returnem a je srovnáno.
15-0
Roger Federer netrefil první podání do kurtu. Po druhém servisu se chtěl vydat k síti, ale nakonec zůstal za koncovou lajnou a boduje po forhendu o pásku.
2:2
Tentokrát už první podání končí v síti. I tak si ale Del Potro připisuje čistou hru. Federer zkoušel zkrátit hru hned returnem, ale míček byl až příliš vysoký a s tím si již Del Potro poradil.
0-40
Argentinec si připisuje další eso a znovu k boční lajně.
0-30
Juan Martín Del Potro pokračuje ve vynikajícím představení. Forhendem křížem zahnal soupeře a ten odpovídá jen forhendem do sítě.
0-15
Také ve druhém setu musí Juan Martín Del Potro při vlastním servisu dotahovat vedení soupeře. Začíná esem na boční lajnu.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Roger Federer přešel po prvním podání k boční lajně k síti a parádním kraťasem ukončil celý gem. Tentokrát byl Del Potro bez šance.
40-30
Roger Federer jen pustil míček z returnu do zámezí. Del Potro přestřelil dvorec.
30-30
První servis tentokrát vyletěl z kurtu. Federerův druhý servis byl také kvalitní, ale Del Potro se dokázal dostat do hry. Dělovým forhendem, ale soupeře nezaskočil. Dlouhou výměnu ve které Federer podklouzl, ale vrátil se do hry a poté ještě zkrátil výměnu stopbalem končí vítězným volejem Del Potra.
30-15
Další povedené první podání, následně ale Del Potro returnoval jen o pásku a to Švýcara rozhodilo a přidává nevynucenou chybu.
30-0
Také Federer umí přitvrdit na servisu. Přímý bod.
15-0
Roger Federer našel prvním servisem jen polovinu sítě. Po druhém servisu si však pomohl vytvořit tlak bekhendem po lajně, následně Del Potro chybuje.
1:1
Juan Martín Del Potro srovnává stav druhého setu. Celý gem zakončil servisem na tělo soupeře a Federer returnoval znovu jen do sítě.
15-40
Ani tentokrát neměl Roger Federer příliš šancí na returnu. První úder napálil jen do sítě.
15-30
Juan Martín Del Potro předvedl znovu svůj obávaný forhend po lajně. Jasný bod pro Argentince.
15-15
Del Potro znovu trefil první podání do středu kurtu. Následně ale musel rychle k síti, Federer ho dokázal přelobovat, ale Argentinec odpověděl tweenrem. Nakonec ale Del Potro nestačil na umístěný volej. Fantastická výměna.
0-15
Také Juan Martín Del Potro se představí poprvé ve druhém setu na podání. Argentincův první servis nemohl soupeř vrátit do kurtu. Dělovka do středu kurtu.
1:0
Roger Federer dokázal otočit nepříznivý stav v prvním gemu druhé sady. Celou hru poté zakončil přímým bodem po prvním podání do středu kurtu.
A-40
Roger Federer se dostal z nejhoršího. Precizní hrou od základní lajny si vybojoval Švýcar výhodu.
40-40
První podání vyletělo do autu. Del Potro se navezl do returnu, ale poté musel couvat k míčku směřujícím k základní lajně. Shoda.
30-40
První brejkbol odvrací Roger Federer přímo ze servisu. Del Potro returnuje jen do sítě.
15-40
Nyní už na řadu dva brejkboly přicházejí. Federer nebyl důrazný a toho využil Argentinec smrtícím forhendem po lajně.
15-30
Juan Martín Del Potro nebyl daleko od brejkbolů. Švýcar ale vytáhl těžký forhend po lajně přesně za síť.
0-30
Nyní už se hrálo po prvním podání. Roger Federer ale trefil forhend jen rámem rakety a míček poté končí mimo kurt.
0-15
Do druhého setu vstupuje na servisu Roger Federer. Švýcarská legenda netrefila první podání do kurtu. Na ot druhé si vyšlápl Del Potro, který našel returnem místo u lajny.
4:6
První sada jde na konto argentinského hráče. Roger Federer sice odkázal zretornovat první podání křížem, poté se ale Del Potro dostal k bekhendu po lajně a na to již Švýcar kontr nenašel.
0-40
První servis se těsně nevešel do kurtu. Juan Martín Del Potro ale boduje i po druhém podání a jsou tady tři setboly pro Argentince.
0-30
Federer skvěle returnoval pod nohy podávající hráče, poté se ale musel za koncovou lajnou bránit. Za dělovým forhendem Del Potra se ale stihl jen otočit.
0-15
Juan Martín Del Potro podává na zisk prvního setu, do této chvíle neměl s udržením gemu žádné problémy. Naposledy při svém podání zasypal soupeře čtyřmi přímými body. Téměř dvoumetrový Jihoameričan trefil první podání, poté umístil forhend přesně do rohu kurtu a Federer se již ne odpověď nezmohl.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Roger Federer odpovídá na Argentincovu čistou hru stejným způsobem. Na závěru gemu přidal Švýcar eso do středu kurtu.
40-0
A další vynikající první podání k boční lajně. Juan Martín Del Potro returnuje jen do sítě.
30-0
Roger Federer pokračuje ve stíhací jízdě přímým bodem po prvním podání.
15-0
Roger Federer podává proti ztrátě první sady. Del Potro zatlačil servisem, ale poté mu nevyšel forhend a musel se bránit. Lob nakonec poslal jen těsně za.
3:5
První servis se jen těsně nevešel do vymezeného prostoru. I druhé podání ale nedokázal Švýcar zreturnovat přes pásku. Čistou hrou si tak Del Potro drží své podání.
0-40
Nyní už první servis zastavila síť. Po druhém servisu však přichází parádní forhend po lajně a Federer už odpovídá jen bekhendem do sítě.
0-30
I nyní si Juan Martín Del Potro pomohl servisem do středu kurtu. Federer se po míčku marně natahoval.
0-15
Juan Martín Del Potro se může při vlastním servisu výrazně přiblížit zisku první sady. V průběhu prvního dějství ještě nečelil ani jednomu brejkbolu! Argentinský dlouhán začíná důležitý gem skvěle, přímý bod do středu kurtu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Roger Federer vyhodil první podání do autu. Juan Martín Del Potro se sice dostal k parádnímu returnu křížem, ale to bylo na světovou jedničku málo. Federer přidal fantastický forhend a bylo rozhodnuto.
A-40
Dlouhá výměna po prvním podání. Del Potro se musel bránit za koncovou lajnou, několik úderů ještě dokázal vrátit, ale finální forhend Švýcara už nestihl.
40-40
Tentokrát musel Švýcar použít druhé podání. Na to reagoval Del Potro returnem přesně do rohu dvorce. Federer při úderu couval a i proto končí míček z jeho rakety v autu.
40-30
Nyní se dostal Del Potro k přesnému returnu k základní lajně a Federer netrefil čistě svůj forhend.
40-15
Roger Federer přidává již své třetí eso v zápase.
30-15
I nyní to zkoušel Federer stylem servis – síť. Del Potro našel returnem postranní lajnu a bylo rozhdnuto.
30-0
Roger Federer se rozjíždí na servisu. Po prvním podání rychle přeběhl k síti a bleskově ukončuje výměnu volejem.
15-0
Juan Martín Del Potro riskoval na returnu a ten končí jen v síti.
2:4
Brejk je potvrzen! Del Potro našel prvním servisem místo ve středu kurtu, Federer se ještě dostal k úderu, ale míček končí na jeho polovině.
40-A
Juan Martín Del Potro ale reaguje tvrdým servisem a možná ještě tvrdším forhendem k boční lajně. Federer byl nyní bez šance.
40-40
Parádní první podání ven z kurtu dokázal Federer skvěle zpracovat, poté se znovu odhodlal k přechodu k síti. Del Potro tentokrát prohazuje jen do autu. Shoda.
30-40
Argentincovi se zatím první servis příliš nedaří. Ale dokáže bodovat i po tom druhém. Federerův return končí mimo dvorec.
30-30
Juan Martín Del Potro znovu těsně minul první podání. Federer výborně returnoval k základní lajně, po několika úderech se znovu vydal sebevědomě k síti, ale Del Potro skvěle bekhendem křížem prohazuje.
30-15
Argentinec jen těsně minut lajnu prvním servisem. Federer fantasticky zkrátil hru returnem, poté se vypravil blíže k síti a lehkým volejem ukončil výměnu.
15-15
Del Potro opět našel prvním servisem jen pásku. Po druhém podání si došel Federer blíže k síti pro return, následně ale chybuje v běhu forhendem do sítě.
15-0
Juan Martín Del Potro může při vlastním servisu potvrdit brejk z předchozí hry. Světová osmička začíná důležitý gem však nezačíná nejlépe. Federer se dostal returnem do vynikající pozici a tu také proměnil forhendem křížem.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
A hned první je využit! Del Potro returnoval v nouzi křížem, Federer byl v jasně ofenzivní pozici, ale finální forhend poslal jen do sítě. Del Potro proráží čistou hrou podání soupeře.
0-40
Roger Federer se znovu nemohl spolehnout na první podání. Del Potro se opřel do returnu, dokázal soupeře rozběhat, ale poté přichází švýcarská nevynucená chyba. Tři brejkboly.
0-30
Po prvním podání se odhodlal Del Potro k přechodu k síti. Federer se pokoušel prohazovat křížem, ale Argentinec byl připraven.
0-15
Roger Federer poslal první servis do sítě. Po druhém podání útočil returnem Del Potro, poté ale přišel bekhend od pásku, která míček zpomalila a to Federera rozhodilo.
2:2
Ani s dalším dělovým servisem si švýcarská legenda neporadila. Juan Martín Del Potro si tak drží i další gem při svém servisu.
15-40
Juan Martín Del Potro si připisuje další přímý bod ze servisu. Federer v nouzi odpálil míček do hlediště.
15-30
Tentokrát už to je jasný aut z prvního servisu. Federer se navezl do returnu křížem, poté ale vytáhl Del Potro nechytatelný forhend do rohu kurtu.
15-15
První servis byl zahlášen jako aut, ale Del Potro ještě vyzkoušel jestřábí oko a to přisuzuje eso Argentincovi.
15-0
Světová osmička musí v prvním setu při vlastním servisu dotahovat vedení soupeře. Argentincův první servis odmrštila páska do autu. Na pásce končí i druhé podání, první dvojchyba zápasu.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Po servisu do středu kurtu returnoval Del Potro o pásku. To ale Švýcara nerozhodilo, stabilizoval hru od základní lajny a poté už přichází nevynucená chyba Del Potra do sítě.
40-30
Roger Federer napálil první servis jen do sítě. Po druhém podání přišel bekhendový return po lajně. Dlouhou přestřelku od základní lajny nakonec bere na své konto Švýcar, když rozhodl nechytatelným forhendem křížem.
30-30
Tentokrát ale první podání zastavila páska. Del Potro výtečně returnoval křížem, donutil soupeře se přesunout k lajně a poté forhendem udeřil.
30-15
Roger Federer si připisuje druhé eso zápasu. Argentinec se za míčkem jen ohlédl.
15-15
Del Potro se tentokrát natáhl pro return, následně si pomohl forhendem a na to už Federer nebyl připravený.
15-0
Roger Federer zahajuje další gem parádním servisem na tělo soupeře.
1:1
A další vynikající první podání. Roger Federer se sice dostal do výměny od základní lajny, ale při snaze vytvořit si tlak chybuje forhendem do těsného autu.
30-40
Argentinský tenista si pomáhá v důležitý moment přímým bodem ze servisu. Bekhendový return vyletěl z kurtu.
30-30
Juan Martín Del Potro vyhodil první podání dva metry z kurtu. Po druhém podání se opřel do returnu švýcarský tenista. Del Potro byl rychle pod tlakem, ale poté přichází nevynucená chyba světové jedničky do sítě.
30-15
Po tvrdém první podání se vydal Del Potro k síti. První dva voleje ještě nebyly konečné, ale Federer při snaze prohodit hraje bekhendem do sítě.
30-0
Federer našel returnem roh kurtu, zahnal soupeře k levé straně a poté udeřil smrtícím bekhendem po lajně.
15-0
Juan Martín Del Potro se také poprvé v prvním setu představí na podání. Federer si počíhal na tvrdý servis do středu a poté už přichází nevynucená chyba Argentince do sítě.
1:0
A přímým bodem ze servisu také ukončuje první gem. Del Potro se sice dotkl míčku, ale returnem už do hry nevstoupil.
40-30
Roger Federer si připisuje také první eso zápasu. Parádní dělovka do středu kurtu.
30-30
Opět servis opět končí jen v síti. Federer se vypořádal s returnem pod nohy, poté ale Argentinec přidal dva přesné forhendy a je srovnáno.
30-15
První podání zastavila páska. Po druhém servisu však Del Potro returnoval jen do deblové zóny.
15-15
Roger Federer si pomáhá v prvním gemu přímým bodem ze servisu do středu kurtu.
0-15
Roger Federer vstupuje do zápasu na podání. Na úvod zvolila světová jednička servis ven z kurtu, následně si chtěl Federer vytvořit pozici forhendem po lajně, ale ten končí v autu.
0:0
Utkání právě začalo.
Roger Federer i Juan Martín Del Potro již jsou na centrálním dvorci. Po krátkém rozehrání může finálový zápas turnaje ATP v Indian Wells začít. Jako první se představí na servisu švýcarský tenista.
Bilance vzájemných zápasů

Roger Federer se postavil proti Del Potrovi ve své kariéře na opačnou stranu sítě již čtyřiadvacetkrát a jen v šesti případech odcházel poražen!
První střetnutí se odehrálo již před dlouhými jedenácti lety na Wimbledonu 2007, které vyhrál Švýcar snadno ve třech setech. Argentinec poté bude nejvíce vzpomínat na finále US Open v roce 2009, kdy vybojoval pětisetové finále a poprvé a zatím naposledy se radoval z grandslamového titulu. Legendární je také semifinálová bitva na olympijských hrách v Londýně 2012, kterou nakonec po více než čtyřech hodinách zvládl Federer 19:17 ve třetím setu.

Poslední vzájemné střetnutí se odehrálo v minulém roce ve finále turnaje v Basileji. Roger Federer v něm přehrál Juana Martína Del Potra 6:7, 6:4 a 6:3.
Juan Martín Del Potro

Také Juan Martín Del Potro prožívá vynikající sezonu. V Auckladnu sice prohrál finálový mač s Bautistou-Agutem ve třech setech, na Australian Open poté podlehl již ve třetím kole Tomáši Berdychovi. Od té doby se ale Argentinec dostává do skvělé formy. V mexickém Acapulcu ani jednou v pěti zápasech nezaváhal a došel si pro první letošní titul, v cestě za trofejí vyřadil Davida Ferrera, Dominika Thiema, nebo ve finále Kevina Andersona.

Aktuální světová osmička měla oproti Federerovi o poznání více práce v cestě do finále turnaje v Indian Wells. S Leonardo Mayerem i Philippem Kohlschreibrem musel Argentinec do třech setů. V semifinále ale poté sfoukl z kurtu skvěle hrajícího Milose Raonice 6:2 a 6:3.

Juan Martín Del Potro startuje v Indian Wells již poosmé. Argentinský dlouhán se dnes bude pokoušet překonat svůj nejlepší výsledek, v roce 2013 prohrál Del Potro ve finále s Rafaelem Nadalem ve třech setech.
Roger Federer

Jednadvacet zápasů, jednadvacet vítězství – taková je bilance švýcarské legendy v letošní sezoně! Po úspěšném Hopman Cupu si Federer jakoby nic došel pro jubilejní dvacátý grandslam, na Australian Open až do finále neztratil ani set. V bitvě o trofej musel sice s Marinem Čiličem do pěti setů, ale v něm už jasně kraloval Švýcar. Spanilá jízda v roce 2018 pokračovala na halovém turnaji v nizozemském Rotterdamu, ve finálovém zápase sestřelil Roger Federer Grigora Dimitrova 6:2 a 6:2.

V Indian Wells usiluje švýcarský tenista již o svůj šestý titul. Obhájce trofeje při cestě do finále snadno vyřadil Delbonise, Krajinoviče, Chyrdyho i Čonga. V semifinále proti Čoričovi to dlouho vypadalo na senzační výhru chorvatského mladíka, ale Federerovi se podařilo zápas otočit ze stavu 5:7 a 2:4.
Krásný nedělí večer, vítám všechny příznivce tenisu. Na prestižním turnaji v Indian Wells už zbývá odehrát jen poslední zápas – finále mužské dvouhry. V bitvě o titul vyzve letos neporaženého Rogera Federera Argentinec Juan Martín Del Potro.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.