Birmingham 2018: Dominika Cibulková – Daria Gavrilova (0:2)

WTA / ŽENY jún 18, 2018
Nature Valley Classic Birmingham, Anglicko2018 (tráva)

Birmingham Classic (známy aj ako Nature Valley Classic, sponzorský názov) je ženský tenisový turnaj, ktorý sa hrá na vonkajších trávnatých kurtoch. Bude to 37. ročník podujatia a premiérový turnaj na turnaji WTA 2018. Zápasy sa hrajú v Priory klube Edgbaston v Birminghame v Anglicku v dňoch 18. – 24. júna 2018.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nezvládla vstup do turnaja WTA Premier Birmingham Classic v britskom Birminghame (dotácia 936 128 eur, tráva). V pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry prehrala s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou.

Online prenos
Dominika Cibulková nevyhrala v Birminghame ani na tretí pokus. Dnes neodohrala úplne zlý zápas, ale Darii Gavrilovovej podľahla 3:6, 6:7. V druhom sete mala k dispozícii dve setbalové šance, no obidve premárnila. Treba však vyzdvihnúť aj výkon Austrálčanky, ktorá vyhrala 80% výmen po prvom podaní a zaslúžene postupuje do druhého kola. V ňom ju čaká víťazka zápasu medzi domácou Johannou Kontovou a vlaňajšou víťazkou Petrou Kvitovou. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dnešného dňa.
Koniec zápasu
Je dobojované! Dominika Cibulková ukončuje dnešné stretnutie nevynútenou chybou z forhendovej strany. V koncovke druhého dejstva premárnila dve šance na predĺženie zápasu, a tak sa s Birminghamom lúči v prvom kole.
6-7
Austrálska tenistka získava ďalšiu loptičku a má k dispozícii štvrtý mečbal. Dominika Cibulková síce pomerne dobre skrátila hru, ale Daria Gavrilovová má rýchle nohy a presnú ruku, čo teraz potvrdila.
6-6
Daria Gavrilovová vyrovnáva skóre tajbrejku po fantastickom víťaznom údere. Dominika Cibulková sa držala vo výmene, ale nedokázala ju ukončiť vo svoj prospech. Opäť sme svedkami zmeny strán.
6-5
To je chyba! Dominika Cibulková ani jedným svojim podaním netrafila vymedzený priestor. O prvý setbalovú možnosť sa tak pripravila sama. Ďalšiu bude mať pri podaní súperky.
6-4
Daria Gavrilovová posiela loptičku len do siete, a tak sa blížime k hraniu rozhodujúceho setu. Dominika Cibulková bude mať dve šance na to, aby ukoristila druhý set pre seba.
5-4
Podarilo sa. Daria Gavrilovová mala síce veľmi dobrú pozíciu na útok, ale jej forhendový úder bol príliš dlhý. Dominika Cibulková je tak dve loptičky od zisku druhého setu.
4-4
Rodáčka z Moskvy teraz zbytočne chybuje, čo samozrejme teší slovenských fanúšikov. Dominika Cibulková opäť vyrovnáva skóre a bude sa snažiť aj o zisk ďalšieho servisu.
3-4
Daria Gavrilovová získava ďalší minibrejk na svoju stranu. Tentokrát dokázala zatlačiť svoju súperku forhendovým úderom po čiare. Prešla si na sieť, no Dominika Cibulková pri snahe o obhodenie neuspela.
3-3
Pred výmenou strán získava cenný bod na svoje konto Dominika Cibulková. Do výmeny síce išla len cez druhé podanie, no pomohla jej nevynútená chyba 24-ročnej Austrálčanky.
2-3
So šťastím dostala Dominika Cibulková loptičku na druhú stranu kurtu. Daria Gavrilovová bola nútená ísť na sieť, kde nepripravená mohla len ťažko uspieť. Minibrejk je tak minulosťou.
1-3
Austrálska tenistka opäť vedie o dva body. Veľmi dobre reagovala na kratší úder svojej súperky a víťazným forhendovým úderom nedala Dominike Cibulkovej šancu.
1-2
Dominika Cibulková pretavila v zisk bodu aspoň svoje druhé podanie. Daria Gavrilovová netrafila return ideálne a nasmerovala loptičku ďaleko za základnú čiaru.
0-2
Daria Gavrilovová získava v tajbrejku menšiu výhodu. Získava prvú loptičku pri podaní svojej súperky. Aktívne si prešla na sieť a donútila ju chybovať pri snahe o obhodenie.
0-1
Skrátenú hru lepšie začína Daria Gavrilovová. Austrálska tenistka prekvapila bývalú svetovú štvorku úderom do protipohybu. Teraz však pôjde dvakrát na podanie Dominika Cibulková.
6:6
Dominika Cibulková sa dostala z najhoršieho. Napokon ukončila dvanásty gem vo svoj prospech. Daria Gavrilovová nevyužila tri mečbaly, a tak bude začínať tajbrejk na podaní.
A-40
Loptu získava Cibulková.
40-40
Daria Gavrilovová sa pripravila o možnosť ukončiť zápas sama. Loptička z jej bekhednovej strany bola nepresná a skončila v mieste vymedzenom pre zápasy štvorhry.
40-A
Daria Gavrilovová má k dispozícii ďalší mečbal. Dominika Cibulková mala aj trošku smoly, pretože jej forhendový úder skončil tesne vedľa bočnej čiary.
40-40
Zhoda! Dominika Cibulková si teraz dokázala pomôcť kvalitným servisom. Následne zahrala dobrý forhend, na ktorý súperka reagovala úderom do siete.
30-40
Dominika Cibulková išla do výmeny len cez druhé podanie, no Daria Gavrilovová šancu na koniec zápasu odmietla. Jej return skončil iba v polovici siete. Austrálčanka má ešte jeden mečbal.
15-40
Austrálska tenistka má dve šance na ukončenie zápasu. Mečbaly jej doslova darovala jej súperka. Dominika Cibulková chcela skrátiť hru, ale trafila len sieť. Takéto chyby sa neodpúšťajú.
15-30
Daria Gavrilovová je dve loptičky od postupu do druhého kola turnaja v anglickom Birminghame. Na konci dlhej výmeny mala pre zmenu šťastie ona. Loptička sa odrazila od čiary, čo trošku prekvapilo našu hráčku.
15-15
Obrovské šťastie na strane slovenskej tenistky. Loptička z rakety Dominiky Cibulkovej bola tečovaná páskou, ale napokon prešla na druhú stranu dvorca. Slovenka sa súperke športovo ospravedlňuje.
0-15
Daria Gavrilovová začína dôležitý dvanásty gem lepšie než jej súperka. Potvrdila svoje kvality zo zápasov štvorhry. Prešla si na sieť a zahrala veľmi dobrý volej do protipohybu.
5:6
Daria Gavrilovová odpovedá na čistú hru svojej súperky rovnakým spôsobom. Austrálčanka sa dostáva do opätovného vedenia a Dominika Cibulková pôjde znovu podávať na udržanie v zápase.
0-40
Daria Gavrilovová nadväzuje na výkon svojej rivalky z predošlého gemu. Aj ona si vďaka skvelému servisu vypracovala tri šance na ukončenie jedenástej hry druhého dejstva.
0-30
Loptu získava Gavrilovová.
0-15
Daria Gavrilovová začína gem na servise už tradičným priamym bodom z podania. Dominika Cibulková sa nedostala do výmeny, a tak bude musieť doťahovať tesné manko.
5:5
Dominika Cibulková rázne odmieta koniec dnešného súboja. Čistou hrou si drží svoje podanie a vyrovnáva skóre na 5:5. O malú chvíľu pôjde na servis trošku rozladená Daria Gavrilovová.
40-0
Super gem zo strany slovenskej tenistky pokračuje ďalej. Dominika Cibulková si pripisuje na konto štvrté eso v zápase a má k dispozícii tri šance na ukončenie gemu.
30-0
Priamym bodom z podania sa slovenská tenistka ešte viac upokojuje. Zatiaľ to vyzerá tak, že desiata hra druhého setu nebude v dnešnom zápase poslednou.
15-0
Veľmi dôležitý prvý bod získava na konto Dominika Cibulková. Obranný úder jej súperky letel veľmi dlho, ale napokon skončil tesne za základnou čiarou.
4:5
Po predošlom ese prichádza na rad aj priamy bod z podania. Daria Gavrilovová si tak drží podanie čistou hrou a dostáva súperku pod tlak. Po krátkej prestávke a výmene strán pôjde Dominika Cibulková podávať na udržanie v zápase.
0-40
Eso číslo šesť si na konto pripisuje Daria Gavrilovová. Vyzerá to tak, že austrálska tenistka dokáže udržať vlastný servis a dostane sa do opätovného vedenia o jeden gem.
0-30
Dominika Cibulková sa teraz na seba poriadne hnevá. Bola včas pri loptičke po pomerne slabom servise súperky, no napriek tomu ju nasmerovala z forhendu len do siete.
0-15
Austrálska tenistka začína deviaty gem veľmi dobre. Najskôr si svoju súperku rozbehala a následne ukončila výmenu parádnym forhendovým úderom po čiare.
4:4
Skóre druhého setu je opäť vyrovnané. Daria Gavrilovová sa položila do returnu po slabšom druhom servise súperky. Dominika Cibulková pod tlakom poslala loptičku do siete, čím stráca podanie.
15-40
Bohužiaľ, Dominika Cibulková je v problémoch. Na konci dlhej výmeny nasmerovala svoj bekhend len do autu. Daria Gavrilovová má tak dve šance na to, aby si zobrala stratené podanie späť.
15-30
Tri šance na zisk brejku Austrálčanka mať nebude. Daria Gavrilovová sa nevyvarovala chyby z forhendovej strany. Loptička z jej rakety skončila ďaleko za základnou čiarou, čo teší slovenských fanúšikov.
0-30
Po chybnom verdikte čiarového rozhodcu sa musela výmena opakovať, čo poriadne nahnevalo Austrálčanku. V následnej výmene ale uspela, keďže Dominika Cibulková poslala loptičku za základnú čiaru.
0-15
Teraz sme boli svedkami krásnej výmeny. Dominika Cibulková si forhendom po čiare pripravila pozíciu a prešla na sieť. Daria Gavrilovová ju však dokázala obhodiť, a tak boduje ona.
4:3
Podarilo sa! Dominika Cibulková si dobrým returnom pripravila pozíciu a následne ukončia výmenu forhendovým úderom. Prvýkrát v zápase tak získava podanie súperky, ktorá si volá na pomoc svojho trénera.
40-15
Daria Gavrilovová chybuje z forhendovej strany. Loptičku posiela len do stredu siete, a tak daruje svojej súperke hneď dve šance na zisk premiérového brejku v dnešnom stretnutí.
30-15
Daria Gavrilovová sa nevyvaruje dvojchyby a dostáva svoju súperku na koňa. Dominika Cibulková je blízko k tomu, aby si vypracovala minimálne jednu brejkbalovú šancu.
15-15
Dominika Cibulková teraz hrala veľmi aktívne a donútila súperku chybovať. Daria Gavrilovová z náročnej pozície posiela loptičku niekoľko centimetrov za základnú čiaru.
0-15
Austrálska tenistka sa pomerne dlho chystala na servis. Menšie čakanie sa jej však vyplatilo, pretože zahrala ďalšie eso. Loptičku krásne prilepila na bočnú čiaru, Cibulková nemala šancu.
3:3
Daria Gavrilovová sa na seba hnevá, pretože pomerne jednoduchý úder nasmerovala do siete. Šiesty gem druhého setu je tak minulosťou a končí sa šťastne pre 29-ročnú Slovenku.
40-15
Dominika Cibulková si aj v tomto geme pripisuje na konto eso. Vďaka nechytateľnému podaniu má Slovenka dve šance na to, aby si udržala svoje podanie a vyrovnala skóre.
30-15
Tentokrát trafila Austrálčanka return fantasticky. Dominika Cibulková síce ešte dostala loptičku na druhú stranu, ale na následný forhendový úder už nemohla reagovať.
30-0
Opäť zafungoval slovenskej hráčke jej forhendový úder. Daria Gavrilovová sa k nemu dostala neskoro a preto nasmerovala loptičku len do polovice siete.
15-0
Dobrý začiatok v podaní slovenskej tenistky. Forhendovým úderom k čiare si pripravila pozíciu, prešla k sieti a bez problémov poslala volejom loptičku na druhú stranu kurtu.
2:3
Austrálska tenistka získava aj svoje siedme podanie v dnešnom dueli. Dominika Cibulková netrafila return ideálne a poslala loptičku vedľa bočnej čiary. Po prestávke pôjde na servis práve rodáčka z Bratislavy.
15-40
Dominika Cibulková sa opäť ocitla pod tlakom. Z náročnej situácie chcela vykorčuľovať forhendovým úderom po čiare, no ten bol až príliš dlhý. Daria Gavrilovová má tak dva gembaly.
15-30
Ďalšie kvalitné podanie. Zápasy na tráve často rozhoduje podanie a to má Daria Gavrilovová výborné. Bez väčších problémov získava v piatom geme tesný náskok.
15-15
Moskovská rodáčka napravuje svoje predošlé zaváhanie kvalitným servisom. Nebolo to síce eso, no myslím si, že aj priamy bod z podania ju veľmi teší.
15-0
Dominike Cibulkovej teraz vyšiel return veľmi dobre. Austrálčanka za ním musela utekať mimo dvorca a z náročnej pozície už nedokázala poslať loptičku na druhú stranu.
2:2
Daria Gavrilovová ešte viac mohla zdramatizovať gem pri podaní súperky. Po jej druhom servise sa oprela do returnnu, ale z forhendovej strany nemierila presne. Stav druhého setu je tak vyrovnaný.
40-30
Štvrtá hra ešte bude mať svoje pokračovanie. Koniec gemu nedovolila Daria Gavrilovová, ktorá šikovne skrátila hru. Dominika Cibulková bežala k sieti, no loptičku už nedobehla.
40-15
Dominika Cibulková napravuje svoje predošlé zaváhanie esom a získava na svoju stranu dve šance na ukončenie gemu. Slovenka sa oproti prvému setu rozhodne zlepšuje.
30-15
Až teraz získava Daria Gavrilovová prvú loptičku na príjme v rámci druhého setu. Pomohla jej slovenská súperka, ktorá z forhendovej strany netrafila vymedzený priestor.
30-0
Ďalšie veľmi dobré podanie predviedla slovenská tenistka. Daria Gavrilovová pod tlakom poslala loptičku len do autu, a tak zatiaľ nemôže pomýšľať na prípadný brejk.
15-0
Veľmi dobre to teraz spravila Dominika Cibulková. Po kvalitnom servise vyhnala súperku mimo dvorca forhendovým úderom a následne už poľahky ukončila výmenu vo svoj prospech.
1:2
Rodáčka z Moskvy ani tento raz nemala pri servise problémy. Záver tretej hry bol v znamení jej dominancie. Po podaní si nakročila do dvorca a výmenu ukončila razantným forhendovým úderom.
15-40
Dominika Cibulková sa len veľmi ťažko dostáva do výmen. Bol to aj tento prípad, keď jej return po kvalitnom servise austrálskej hráčky skončil mimo hracej plochy.
15-30
Daria Gavrilovová pokračuje vo veľmi dobrom výkone na servise. Opäť poslala loptičku presne na stredovú čiaru a zaznamenáva ďalšie eso.
15-15
Daria Gavrilovová dostala od rozhodkyne upozornenie za predlžovania prestávky medzi servismi. Austrálčanku to ale nevyviedlo z miery a pomohla si priamym bodom z podania.
15-0
Dominika Cibulková sa dostáva v treťom geme do vedenia. Jej súperka išla na sieť až príliš ambiciózne. Slovenka ju dokázala obhodiť forhendovým úderom po čiare.
1:1
Slovenská tenistka zaslúžene vyrovnáva skóre druhého setu. Na konci práve skončeného gemu šikovne skrátila hru, čo jej rivalka rozhodne nečakala. Na podanie sa už chystá Daria Gavrilovová.
40-0
Výborný gem aj zo strany slovenskej tenistky. Dominika Cibulková si pripisuje na konto vôbec prvé eso v zápase a má k dispozícii tri šance na ukončenie gemu.
30-0
Ďalšie výborné podanie zverenky Mateja Liptáka. Dominika Cibulková si pri svojom prvom geme na podaní v druhom dejstve vytvára pomerne sľubný náskok.
15-0
Dominika Cibulková začína gem pri svojom podaní dobre. Kvalitným servisom nedala súperke veľa šancí na reakciu. Daria Gavrilovová svoj return do kurtu nedostala.
0:1
Veľmi dobrý gem zo strany austrálskej dvojky. Daria Gavrilovová si v ňom pripísala na konto dve nechytateľné podania a za necelé dve minútky sa dostáva do vedenia v druhom dejstve.
15-40
Kvalitným bekhendovým úderom dostala Daria Gavrilovová súperku pod tlak. Dominika Cibulková sa z neho nedokázala dostať a loptičku posiela mimo vymedzeného priestoru.
15-30
Austrálska tenistka predviedla ďalší kvalitný servis. Loptičku poslala presne na podávacie T-čko a pripisuje si na konto ďalšie eso.
15-15
Daria Gavrilovová napravuje svoje predošlé zaváhanie kvalitným servisom. Slovenka sa síce dostala k loptičke, no z ťažkej pozície ju nedokázala vrátiť na druhú stranu dvorca.
15-0
Druhý set otvára na podaní austrálska tenistka, no lepšie začína jej skúsenejšia rivalka. Dominika Cibulková zahrala niekoľko kvalitných úderov a donútila rodáčku z Moskvy chybovať.
3:6
Prvý set získava na konto Daria Gavrilovová. V poslednej výmene ťažila z chyby svojej súperky, ktorá namierila loptičku len do siete. Celkovo sme sledovali vyrovnaný súboj, no v kľúčových momentoch mala navrch Austrálčanka.
30-40
Daria Gavrilovová bude mať šancu ukončiť prvý set. Dominika Cibulková to teraz nemyslela zle, chcela zahrať Austrálčanke do protipohybu, ale jej bekhendový úder sa do kurtu nezmestil.
30-30
Slovenská tenistka si pomáha kvalitným prvým podaním. Daria Gavrilovová netrafila return práve najlepšie a loptičku nasmerovala tesne za základnú čiaru.
15-30
Daria Gavrilovová je dve loptičky od zisku úvodného dejstva. Opäť hrala svojej súperke vytrvalo do bekhendovej strany a napokon sa dočkala aj jej nevydareného úderu.
15-15
Moskovská rodáčka sa snažila skrátiť hru, no tento úmysel jej vôbec nevyšiel. Loptička skončila na jej strane dvorca, a tak Dominika Cibulková získava bod pomerne lacno.
0-15
Slovenská tenistka podáva na udržanie v prvom sete, ale nezačína dobre. Znovu bola dominantnou hráčkou vo výmene, no zakončila ju nevydareným úderom z forhendovej strany.
3:5
Tak toto je veľká škoda. Dominika Cibulková dominovala vo výmene a dokonca si prešla aj na sieť. Daria Gavrilovová nezahrala nejaké svetové obhodenie, ale Slovenka svojim volejom minula kurt.
30-40
Daria Gavrilovová otáča prebeh ôsmej hry na svoju stranu. Po kvalitnom servise zahrala volej, ktorý so šťastím skončil na základnej čiare. Vďaka tomu získava loptičku vo svoj prospech.
30-30
Dominika Cibulková si na brejkbaly bude musieť ešte počkať. Austrálska súperka teraz zahrala veľmi dobre a nedala jej najmenšiu šancu uspieť.
30-15
Bratislavská rodáčka sa teraz krásne položila do svojho bekhendového úderu po čiare. Daria Gavrilovová sa len bezmocne prizerala, ako loptička smeruje do voľného priestoru.
15-15
Teraz sme boli svedkami dlhej výmeny. Spočiatku mala prevahu Slovenka, ale následne prebrala režisérsku taktovku Daria Gavrilovová. Napokon sa dočkala chyby súperky a vyrovnáva skóre.
15-0
Pred začiatkom ôsmeho gemu musela Daria Gavrilovová trošku počkať na neposedných fanúšikov. Možno aj to ju natoľko rozladilo, že zahrala štvrtú dvojchybu v dnešnom stretnutí.
3:4
Dominika Cibulková zvládla náročný gem a znižuje náskok svojej súperky. V závere siedmej hry sa prezentovala niekoľkými kvalitnými forhendovými údermi, na ktoré Daria Gavrilovová nenašla odpoveď.
A-40
Slovenská tenistka tentokrát získava výhodu na svoju stranu. Pomohlo jej kvalitné podanie von z dvorca, na ktoré jej súperka reagovala len úderom za základnú čiaru.
40-40
Daria Gavrilovová to teraz zobrala na seba, ale neurobila dobre. Jej bekhendový úder bol príliš razantný, a tak loptička skončila niekoľko decimetrov za základnou čiarou.
40-A
Slovenská tenistka opäť chybuje a dostáva sa do problémov. Daria Gavrilovová bude mať ďalšiu šancu ako odskočiť súperke už na rozdiel dvoch brejkov.
40-40
Teraz sme sledovali veľmi nervóznu výmenu z oboch strán. Ani jedna z hráčok nechcela spraviť chybu, ale napokon to s nervami nevydržala Daria Gavrilovová.
40-A
Ďalší bod získava na konto austrálska tenistka. Dominika Cibulková posiela loptičku len do siete, a tak bude čeliť hrozbe straty svojho podania.
40-40
Dominika Cibulková si komplikuje život pri svojom podaní. Jej forhendový úder sa do dvorca nevošiel, a tak z jasného stavu nasleduje zhoda.
40-30
Daria Gavrilovová sa podobne ako pred pár sekundami oprela do returnu po druhom servise súperky. Aj teraz bola úspešná a ešte dramatizuje priebeh siedmeho gemu.
40-15
Dominika Cibulková bude mať dve šance na to, aby opäť znížila náskok svojej súperky. Daria Gavrilovová jej k tomu dopomohla zbytočnou chybou z bekhendovej strany.
30-15
Veľmi dobré podanie na stred dvorca. Daria Gavrilovová zrejme nečakala tento smer, a tak bola pri loptičke neskoro. Napokon ju nasmerovala len do siete.
15-15
Slovenka musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. Daria Gavrilovová toho patrične využila a pripisuje si na konto víťazný úder priamo z returnu.
15-0
Dominika Cibulková lepšie vstupuje do siedmeho gemu. Od začiatku výmeny dostala pod tlak súperku. Daria Gavrilovová sa dlho bránila, ale jeden z jej úderov sa predsa len do kurtu nevošiel.
2:4
Austrálčanka s miernymi problémami ale predsa drží aj svoj tretí servis v dnešnom zápase a udržuje si náskok dvoch gemov. O malú chvíľu pôjde na podanie jej 29-ročná súperka zo Slovenska.
40-A
Dominika Cibulková sa k ďalšiemu brejkbalu zatiaľ nedostáva. Daria Gavrilovová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie, no Bratislavčanka pomerne lacno chybovala.
40-40
Daria Gavrilovová reaguje na predošlý winner svojej súperky tým najlepším možným spôsobom. Hrozbu straty podania odvracia svojim ďalším esom v zápase.
A-40
Dominika Cibulková si vypracovala prvý brejkbal v dnešnom zápase. Na konci dlhej výmeny zahrala nekompromisný forhendový úder, ktorý skončil presne na základnej čiare.
40-40
Šiesty gem prvého setu bude mať svoje pokračovanie. Daria Gavrilovová nedokázala trafiť priestor dvorca, a tak vlastnou chybou preklápa skóre na zhodu.
30-40
Šťastie na strane austrálskej tenistky. Daria Gavrilovová si opäť požiadala o jastrabie oko a to ukázalo, že jej servis predsa len skončil tesne na bočnej čiare.
30-30
Daria Gavrilovová si pomohla z ľavej strany priamym bodom z podania. Dominika Cibulková netrafila vymedzený priestor, a tak si musí počkať na svoje prvé brejkbaly v tomto zápase.
30-15
Austrálska tenistka robí aj v treťom geme na servise dvojchybu. Možno ju teraz vyviedla z miery dlhšia pauza medzi podaniami, keďže si po prvom požiadala o jastrabie oko.
15-15
Dominika Cibulková sa teraz dokázala udržať vo výmene a kvalitným forhendom zatlačila súperku. Na jej úder reagovala Daria Gavrilovová už len loptičkou smerujúcou do siete.
0-15
Daria Gavrilovová si na úvod šiesteho gemu pomáha priamym bodom z podania. Jej servis zrejme skončil na čiare, hoci z pohľadu hlavnej kamery to vyzeralo skôr inak.
2:3
Daria Gavrilovová akoby už trošku rezignovala v závere gemu. Na môj vkus nepristúpila k returnu dostatočne koncentrovane a podľa toho aj jej úder dopadol. Dominika Cibulková si tak drží servis a znižuje na 2:3.
40-15
Veľmi dobrá kombinácia úderov zo strany slovenskej tenistky. Dominika Cibulková po kvalitnom servise pritlačila súperku a výmenu ukončila forhendovým víťazným úderom.
30-15
Dominika Cibulková otáča nepriaznivé skóre a je bližšie k zisku piateho gemu. Teraz jej však výrazne pomohla Daria Gavrilovová, ktorá z forhendovej strany minula priestor dvorca.
15-15
Daria Gavrilovová si zobrala na pomoc jastrabie oko. Vďaka nemu musela ísť slovenská tenistka do výmeny len cez druhé podanie, no napriek tomu si pripisuje na konto priamy bod.
0-15
Dominika Cibulková mala výmenu opäť veľmi dobre rozbehnutú. Daria Gavrilovová sa prakticky len bránila, no Slovenka pri snahe zahrať forhendový víťazný úder trafila len sieť.
1:3
Zhody sme sa napokon už nedočkali. Daria Gavrilovová predviedla z ľavej strany veľmi dobré podanie, na ktoré Dominika Cibulková reagovala len úderom do siete. Austrálčanka tak potvrdzuje brejk.
30-40
Dominika Cibulková ešte dramatizuje priebeh štvrtého gemu. Dokázala si veľmi pekne rozpohybovať súperku a následne zahrala z forhendovej strany do voľného priestoru.
15-40
Prvú šancu na zisk štvrtého gemu austrálska hráčka zahodila sama. V zápase si pripisuje na konto druhú dvojchybu, ktorá ju však zatiaľ nemusí príliš mrzieť.
0-40
Veľmi dobré podanie predviedla Daria Gavrilovová. Bez najmenších problémov smeruje k potvrdeniu brejku z predošlého gemu. Má k dispozícii komfortné tri gembaly.
0-30
Daria Gavrilovová teraz vytrvalo hrala do bekhendovej strany svojej súperky. Napokon sa jej to vyplatilo, pretože posledný úder slovenskej tenistky skončil len v polovici siete.
0-15
V úvode štvrtého gemu sme videli na trávnaté pomery veľmi dlhú výmenu. Bohužiaľ, opäť sa končí lepšie pre Austrálčanku, pretože Dominika Cibulková chybovala z forhendu.
1:2
Dominika Cibulková prvýkrát v dnešnom zápase prichádza o svoje podanie. V tomto geme spravila až príliš veľa chýb, čo bol prípad aj poslednej výmeny, keď loptičku nasmerovala za základnú čiaru.
30-40
Prvé problémy pre slovenskú tenistku. Daria Gavrilovová šikovne skrátila hru, čo jej súperka nečakala. Austrálčanka má k dispozícii jednu možnosť na zisk servisu Cibulkovej.
30-30
Bratislavská rodáčka si trošku komplikuje situáciu pri svojom geme na podaní. Po dobrom returne súperky nasmerovala loptičku mimo vymedzeného priestoru.
30-15
Dominika Cibulková si pomáha ďalším kvalitným servisom. Daria Gavrilovová nasmerovala loptičku za základnú čiaru, a tak sa nedostala ani len do výmeny.
15-15
Slovenská tenistka dokázala napraviť svoje predošlé zaváhanie. Opäť trafila kvalitné prvé podanie a následne bez väčších problémov zahrala víťazný úder z forhendu.
0-15
Dominika Cibulková nezačína gem pri svojom podaní práve najlepšie. Po prvom servise síce zatlačila súperku, no výmenu ukončila úderom do siete.
1:1
Daria Gavrilovová vyrovnáva skóre prvého setu. Po kvalitnom podaní si prešla na sieť a precízne zahraným volejom nedala súperke šancu. Na podanie sa už chystá Dominika Cibulková.
40-A
Austrálska tenistka bude mať opäť možnosť ukončiť druhý gem vo svoj prospech. Podanie poslala presne na bočnú čiaru, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
40-40
Na svete je prvá zhoda dnešného duelu. Daria Gavrilovová netrafila ideálne svoj forhend a poslala loptičku ďaleko za základnú čiaru.
30-40
Daria Gavrilovová získava gembal na svoju stranu. Slovenská hráčka jej však k tomu veľmi pomohla, pretože rutinný forhendový úder nasmerovala do siete.
30-30
V druhom geme bude musieť Daria Gavrilovová bojovať o svoje podanie. Tentokrát pomáha svojej súperke, keď loptičku nasmerovala tesne za základnú čiaru.
15-30
Daria Gavrilovová získava vedenie opäť na svoju stranu. Pomohla si kvalitným servisom von z dvorca. Dominika Cibulková následne netrafila vytýčený priestor.
15-15
Na predošlý víťazný úder nedokázala rodáčka z Moskvy nadviazať. Obe jej podania boli príliš dlhé, a tak sme svedkami úvodnej dvojchyby.
0-15
Prvý bod v dnešnom zápase získava na svoje konto aj Daria Gavrilovová. Po kvalitnom servise sa jej otvorila pravá strana dvorca, kde následne umiestnila svoj forhendový úder.
1:0
Čistou hrou otvára slovenská tenistka dnešný zápas. Daria Gavrilovová sa ani tentokrát netrafila ideálne do svojho returnu a loptičku poslala ďaleko za základnú čiaru.
40-0
Dominika Cibulková veľmi dobre vstupuje do dnešného duelu. Teraz si pomohla priamym bodom z podania a má tak šancu získať úvodnú hru bez straty bodu.
30-0
Aj druhá loptička putuje na konto slovenskej tenistky. Daria Gavrilovová sa snažila prekvapiť súperku úderom po čiare, ale z bekhendovej strany trafila len sieť.
15-0
Dnešné stretnutie začína na podaní slovenská tenistka Dominika Cibulková. V úvodnej výmene donútila súperku k chybe z bekhendovej strany, a tak získava bod na svoju stranu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Pekný deň želám všetkým športovým fanúšikom. Popri majstrovstvách sveta vo futbale vrcholí aj príprava na tretí grandslamový turnaj tenisovej sezóny. Dominika Cibulková ladí formu v anglickom Birminghame, kde jej žreb prisúdil do prvého kola Dariu Gavrilovovú.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková s priebehom tejto sezóny rozhodne nemôže byť spokojná. Jej zápasová bilancia je 13-11, čo je na bývalú štvrtú hráčku sveta veľmi zlé. V roku 2018 si zahrala dve neúspešné finále a dá sa povedať, že na prestížnych turnajoch neuhrala takmer nič. Na Austrialian Open, Indian Wells či Roland Garros vypadla už vo svojom prvom zápase. V Kalifornii bola nad jej sily len 19-ročná Američanka Caroline Dolehideová. Bratislavská rodáčka spadla v rebríčku WTA na 32. miesto a bude mať čo robiť, aby vo wimbledonskom pavúku figurovala medzi nasadenými hráčkami. Od prehry s Juliou Goergesovou nehrala súťažný zápas takmer tri týždne. V Birminghame sa predstavuje po tretíkrát, ale na svoje prvé víťazstvo stále čaká. V roku 2007 vypadla v kvalifikácii a vlani ju po veľkom boji zdolala Lucie Šafářová 5:7, 7:6, 7:5. V zápase nevyužila Slovenka dva mečbaly a v rozhodujúcom sete jej nestačilo ani vedenie 4:2. V druhom najväčšom meste Veľkej Británie sa Dominika Cibulková predstaví aj vo štvorhre, spoločne s Eugenie Bouchardovou.

DARIA GAVRILOVOVÁ

Daria Gavrilovová je síce rodáčkou z Moskvy, ale na tenisovom okruhu reprezentuje Austráliu. U protinožcov je druhou najlepšou hráčkou, keď jej v rebríčku patrí 25. miesto. Jej maximum je o päť priečok vyššie, čo však nemusí byť nepredstaviteľná méta vo zvyšku sezóny. Pred domácimi fanúšikmi v Sydney a v mexickom Acapulcu si zahrala semifinále, ale do boja o víťaznú trofej sa neprebojovala. Na nedávnom French Open jej stopku vystavila Elise Mertensová. Zaujímavosťou je, že Belgičanka zdolala Gavrilovovú aj na prvom grandslame sezóny. S najrýchlejším povrchom nie je „Dasha“ veľkou kamarátkou. Jej bilancia na tráve je jedenásť výhier a dvanásť prehier. V Birminghame vlani prešla do štvrťfinále, ale podobne ako Cibulková stroskotala na Lucie Šafářovej. Austrálčanka s ňou zviedla trojhodinovú bitku, v ktorej nevyužila tri mečbaly. So svojou dnešnou súperkou má Daria Gavrilovová vyrovnanú bilanciu. Pred dvoma rokmi prehrala vo Wimbledone 3:6,2:6, no čiastočne si napravila chuť vlaňajším triumfom v New Havene.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.