Birmingham 2018: Kristýna Plíšková – Darya Kasatkina (1:2)

WTA / ŽENY jún 19, 2018
Nature Valley Classic Bigmingham, Anglicko2018 (tráva)

Birmingham Classic (známy aj ako Nature Valley Classic, sponzorský názov) je ženský tenisový turnaj, ktorý sa hrá na vonkajších trávnatých kurtoch. Bude to 37. ročník podujatia a premiérový turnaj na turnaji WTA 2018. Zápasy sa hrajú v Priory klube Edgbaston v Birminghame v Anglicku v dňoch 18. – 24. júna 2018.

Kristýna Plíšková (Cze) – Darya Kasatkina (Rus) 6:3 5:7 4:6

WTA Birmingham1. kolo
utorok 19.06.2018 o 16:40
Plíšková
1:2
6:3, 5:7, 4:6
Koniec
Kasatkinová
Online prenos
Kristýna Plíšková po brejku v úvodu zápasu získala první set 6:3, zatímco ve druhém to byla pořádná bitva. Nejdříve to vypadalo, že set s přehledem vyhraje ruská tenistka, vzápětí rodačka z Loun, jenže Kristýna Plíšková ho nedokázala dopodávat a naopak o servis dvakrát přišla, takže jednadvacetiletá Ruska urvala druhý set v poměru 7:5. V rozhodujícím třetím setu střetnutí vedla Kristýna Plíšková 2:0, jenže Darja Kasatkinová uhrála tři gemy v řadě a navíc předvedla dva brejky, z nichž druhý přišel v samotném závěru zápasu, který nakonec vyhrála, a dokonala svůj obrat.
Konec zápasu
Juniorská vítězka French Open z roku 2014 na konci dlouhé výměny zahrála vítězný forhend podél pravé postranní čáry a stylově ukončila dnešní zápas, během kterého předvedla parádní obrat a postupuje v Birminghamu do 2. kola !
15-40
Kristýna Plíšková neudržela nervy na uzdě a po returnu své ruské soupeřky napálila forhend vedle levé postranní čáry, což znamená, že Darja Kasatkinová má rázem dva mečboly!
15-30
Rodačka z Loun dobře podala na téčko a předvedla po diagonálním forhendu několik razantních úderů, jenže Darja Kasatkinová se hodně dlouho bránila a na konci výměny navíc zahrála parádní diagonální vítězný bekhend do pravého rohu!
15-15
Darja Kasatkinová úspěšně bránila základní čáru, jenže Kristýna Plíšková poté zahrála vítězný forhend podél pravé postranní čáry, na který už její soupeřka nenašla žádnou odpověď.
0-15
Kristýna Plíšková poslala první servis do sítě, zatímco druhý už byl dobrý. Darja Kasatkinová předvedla bekhendový return, po kterém česká tenistka poslala míč pouze do sítě.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
A další dobré podání rodačky z Toljatti, po kterém Kristýna Plíšková poslala forhendový return vedle pravé postranní čáry a po přestávce půjde podávat na setrvání v zápase! Vzpomeňte si, co se stalo v závěru druhé sady.
0-40
Darja Kasatkinová si dala záležet na podání a Kristýně Plíškové se následný return nepovedl, protože byl znovu dlouhý.
0-30
Kristýna Plíšková se dostala do hry a už se chystala předvést vítězný bekhend podél levé čáry, její úder ale nebyl přesný.
0-15
Ruská tenistka je velkou fanynkou fotbalu a dnes večer hraje její země, takže zřejmě hodně spěchá. Nyní parádně podala a Kristýna Plíšková předvedla dlouhý forhendový return.
4:4
Darja Kasatkinová odpověděla u sítě na drop shot stejným způsobem a Kristýna Plíšková poté zahrála snadný volej.
40-15
Darja Kasatkinová byla ve hře a mohla zahrát vítězný bekhend podél levé postranní čáry, jenže její úder opět nebyl přesný.
30-15
Darja Kasatkinová zahrála u základní čáry dva dobré obranné údery a poté skvělý forhend do vzdálenějšího pravého rohu, po kterém Kristýna Plíšková poslala bekhend do země.
30-0
Kristýna Plíšková si pomohla dobrým prvním podáním ven z kurtu a return rodačky z Toljatti byl tentokrát příliš dlouhý.
15-0
Darja Kasatkinová se úspěšně dostala do hry, která byla pořádně dlouhá. Obě hráčky do toho daly všechno, úspěšnější ale mohla být jen jedna. Ruská tenistka chtěla zahrát bekhend podél levé postranní čáry, jenže ji těsně minula.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Kristýna Plíšková se snažila zpomalit hru bekhendovým čopem, který skončil v síti, a Darja Kasatkinová podržela podání poté, co dokázala odvrátit brejkbol české tenistky.
40-A
Darja Kasatkinová parádně podala a poté zahrála vítězný forhend k pravé postranní čáře. Perfektní úder s maximální přesností.
40-40
Kristýna Plíšková se dobře vydala k síti, stejně jako Darja Kasatkinová, jenže ji nedokázala prohodit.
40-30
Darja Kasatkinová působí hodně nevyrovnaným dojmem. Nyní opět vyhodila forhend a Kristýna Plíšková má brejkbol! Nevyzpytatelný zápas.
30-30
Darja Kasatkinová tentokrát zahrála po returnu soupeřky forhend přesně na pravou postranní čáru a Kristýna Plíšková se poté zmohla už pouze na bekhend, který skončil v síti.
30-15
Jednadvacetiletá ruská tenistka musela jít přes druhé podání, jehož výsledkem byla dlouhá hra a forhend končící v autu.
15-15
Rodačka z Loun se opět mohla dostat do výměny, jenže tentokrát poslala forhendový return za základní čáru do autu.
15-0
Kristýna Plíšková se při podání své sokyně dokázala dostat do hry a poté zahrála vítězný forhend podél pravé postranní čáry.
3:3
Kristýna Plíšková parádně podala ven z kurtu a po těžkém bekhendovém returnu soupeřky zahrála vítěznou smeč.
40-0
Darja Kasatkinová to měla na returnu skvěle rozehrané, jenže nabíhaný diagonální forhend napálila pouze do sítě.
30-0
Darja Kasatkinová se hodně dlouho bránila a vypadalo to, že míče české tenistky končí za základní čárou, jenže tomu tak nebylo a naopak forhend ruské hráčky byl příliš dlouhý.
15-0
Darja Kasatkinová předvedla po druhém podání soupeřky bekhendový return a česká tenistka forhend podél pravé postranní čáry, během kterého jí pomohla páska.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Rodačka z Toljatti šla přes druhé podání, které poslala na téčko. Kristýna Plíšková poté předvedla parádní drop shot a lob přesně k základní čáře. Darja Kasatkinová ale míč doběhla a česká tenistka napálila snadnou smeč do sítě! Obrovská chyba, po které ruská tenistka potvrdila brejk a otočila vývoj rozhodujícího třetího setu na svou stranu! Skóre je nyní 2:3.
0-40
Kristýna Plíšková musela běhat ze strany na stranu a poslední bekhendový čop poslala vedle pravé boční lajny.
0-30
Kristýna Plíšková předvedla velice krátký return, po kterém si Darja Kasatkinová u sítě nechala míč dopadnou a poté míč zahrála hodně s citem, aby dopadl těsně za síť, což se podařilo.
0-15
Darja Kasatkinová musela jít přes druhé podání a česká tenistka předvedla velice dobrý forhendový return, jenže po dalších dvou míčích poslala forhend podél pravé lajny do sítě.
2:2
Darja Kasatkinová předvedla kvalitní return a tak dlouho tlačila svou soupeřku z forhendu, až ji nakonec udolala, protože bekhend české tenistky skončil za základní čárou! Brejk!
30-40
Kristýna Plíšková první brejkbol odvrací parádním podáním, po kterém se tentokrát Ruska nedokázala dostat do hry.
15-40
Kristýna Plíšková napálila první servis do sítě a musela opět využít druhé podání, po kterém se Darja Kasatkinová dostala do hry a svou soupeřku rozběhala. Česká tenistka se u základní čáry dlouho bránila, poslední bekhendový čop ale skončil v síti a ruská tenistka má dva brejkboly! Drama pokračuje.
15-30
Rodačka z Loun musela jít přes druhý servis a její soupeřka předvedla nebezpečný forhendový return, po kterém přišel vítězný forhend podél pravé postranní čáry! Krásný úder.
15-15
Kristýna Plíšková se opět po dobrém podání vydala k síti, u které ji tentokrát Darja Kasatkinová dokázala z forhendu prohodit.
15-0
Kristýna Plíšková z pravé strany parádně podala ven z kurtu a po krátkém returnu soupeřky na síti zahrála úspěšný bekhendový volej pod ostrým úhlem. Parádní kombinace.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Darja Kasatkinová esem ukončila dramatický třetí gem a dokázala v rozhodujícím třetím setu snížit na 2:1.
40-A
Kristýna Plíšková se po druhém podání soupeřky sice dostala do hry, jenže byla krátká, protože z bekhendu trefila síť.
40-40
Ruská tenistka má nervy na pochodu a je to hodně vidět, protože nyní opět zbytečně vyhodila forhend za základní čáru.
40-A
Darja Kasatkinová se nenechala rozhodit a předvedla eso!
40-40
Kristýna Plíšková zahrála obranný úder, který se snesl ze vzduchu do levého rohu, čárový rozhodčí ale nahlásil aut, a tak se výměna k nelibosti ruské tenistky opakovala.
40-40
Dlouhý souboj úderů od základní čáry vyzněl lépe pro rodačku z Loun, protože Darja Kasatkinová dala svému poslednímu bekhendu příliš velkou sílu a skončil za základní čárou.
30-40
Tentokrát už se return Karolíně Plíškové povedl a Darja Kasatkinová předvedla další z řad nevynucených chyb z forhendu.
15-40
A další skvělé podání a další nepřesný return Češky.
15-30
Darja Kasatkinová si pomohla skvělým prvním podáním, po kterém Kristýna Plíšková returnovala daleko za základní čáru.
15-15
Česká tenistka z Loun opět byla ve hře, jenže tentokrát nezvládla zahrát bekhend podél levé postranní čáry.
15-0
Kristýna Plíšková předvedla parádní forhendový return a ruská tenistka je pod stále větším a větším tlakem.
2:0
Kristýna Plíšková parádně podala na téčko a Darja Kasatkinová poslala bekhendový return vedle levé postranní čáry. Česká tenistka potvrdila brejk a vede v úvodu třetí sady 2:0!
40-15
Darja Kasatkinová sice zvládla bekhendový return, jenže Kristýna Plíšková zahrála vítězný úder do levého rohu kurtu.
30-15
Rodačka z Loun parádně podala na téčko. Deváté eso.
15-15
Kristýna Plíšková z levé strany kvalitně podala ven z kurtu a Darja Kasatkinová poslala bekhendový return pouze do pásky.
0-15
Kristýna Plíšková musela jít přes druhé podání a po dobrém returnu své soupeřky vyhodila forhend za základní čáru.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Kristýna Plíšková hned v úvodu rozhodujícího třetího setu získává brejk poté, co ruská tenistka poslala forhend do autu!
40-30
Darja Kasatkinová se nedokázala vypořádat na podání s tlakem a Kristýna Plíšková má k dispozici rázem brejkbol! Využije ho?
30-30
Kristýna Plíšková a její další dobrý return. Ruska je pod tlakem.
15-30
Kristýna Plíšková předvedla skvělý return, jenže hned vzápětí vyhodila forhend podél pravé lajny do autu.
15-15
Kristýna Plíšková zahrála skvělý forhend podél pravé postranní čáry, na který ruská tenistka nedokázala odpovědět a vrátit míč.
0-15
Darja Kasatkinová velice dobře podala na téčko a Kristýna Plíšková vyhodila forhendový return daleko za základní čáru.
0:0
Druhá set byl neuvěřitelně dramatický, když nejprve s brejkem vedla Darja Kasatkinová. Kristýna Plíšková poté ovšem předvedla dva brejky v řadě a šla podávat na vítězství, Ruska jí ale podání znovu sebrala, stejně jako v závěru setu a vyhrála ho 7:5.
5:7
Kristýna Plíšková tlak neustála dobře a dvojchybou ukončila druhý set, který získává Darja Kasatkinová. Čeká nás rozhodující set!
30-40
Sestra Karolíny Plíškové, která je zde přítomna, sledovala podání do sítě české hráčky a poté velice špatný forhend podél pravé postranní čáry, který skončil v síti. Ruska má setbol!
30-30
Kristýna Plíšková odpověděla kvalitním podáním, po kterém Darje Kasatkinové nevyšlo podání a míč nedokázala vrátit.
15-30
Kristýna Plíšková zahrála skvělý drop shot, po kterém předvedla lob a myslela si, že má vyhráno, jenže Darja Kasatkinová zády ke kurtu předvedla parádní smeč, která byla vítězná.
15-15
Darja Kasatkinová předvedla skvělý return, po kterém česká tenistka poslala forhend ze středu kurtu pouze do sítě.
15-0
Kristýna Plíšková před pár okamžiky podávala na vítězství, nyní podává na udržení se ve druhém setu. A začíná druhým podáním, po kterém se Darja Kasatkinová dostala do hry, jenže česká tenistka hrála agresivně a zahrála z pravé strany vítězný diagonální bekhend do levého rohu kurtu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Darja Kasatkinová bez problému čistou hrou potvrdila předchozí brejk a její naděje na obrat ještě žije poté, co Kristýna Plíšková nedokázala zápas dopodávat! Hodně dramatický druhý set.
0-40
Darja Kasatkinová navíc předvádí eso, po kterém má náběh na čistou hru a může potvrdit předchozí brejk!
0-30
Kristýna Plíšková nezvládla po podání Darjy Kasatkinové na téčko forhendový return, který skončil daleko v autu.
0-15
Kristýna Plíšková se po druhém servisu své soupeřky dostala do hry, jenže krátce na to poslala forhend pouze do sítě.
5:5
Kristýna Plíšková si zásluhou pásky zopakovala druhé podání, které bylo velice dobré, když šlo ven z kurtu, jenže Darja Kasatkinová zahrála od základní čáry tři skvělé údery a česká tenistka nezvládla forhend podél pravé postranní lajny! Rebrejk!
30-40
Česká tenistka se ocitá pod tlakem a čelí brejkbolu poté, co forhend od základní čáry poslala daleko mimo levý roh kurtu!
30-30
Kristýna Plíšková zahrála po podání skvělý úder do pravého rohu a poté následoval vítězný míč do otevřeného levého koutu.
15-30
Darja Kasatkinová prokázala na returnu velkou trpělivost a Kristýna Plíšková po krátké chvíli poslala forhend pouze do sítě.
15-15
Kristýna Plíšková odpověděla rychle svým osmým esem.
0-15
Kristýna Plíšková se ihned po podání vydala k síti, kde zahrála dobrý volej, jenže ruská tenistka ji parádně přelobovala.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Darja Kasatkinová české tenistce usnadnila práci, protože předvedla dvojchybu a podruhé v řadě ztratila podání! Kristýna Plíšková po přestávce půjde podávat na vítězství.
40-15
Kristýna Plíšková předvedla parádní bekhendový return podél levé postranní čáry a má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Rodačka z Loun opět byla ve hře, jenže vzápětí nezvládla zahrát bekhend podél levé postranní čáry. Míč byl dlouhý.
30-0
Kristýna Plíšková předvedla skvělý forhendový return podél levé postranní čáry, na který Ruska vzápětí nedosáhla.
15-0
Darja Kasatkinová podala na téčko špatně a musela jít přes druhý servis, po kterém vyhodila forhend vedle levé čáry.
4:4
Kristýna Plíšková velice dobře podala ven z kurtu, jenže Ruska se dostala do hry a byla z toho dlouhá výměna, na jejímž konci Darja Kasatkinová nezvládla diagonální forhend. Rodačka z Loun odvrátila dva brejkboly a nakonec potvrdila předchozí brejk!
A-40
Darja Kasatkinová se po druhém podání české tenistky dostala do hry, jenže poté nezvládla bekhend podél levé lajny.
40-40
Darja Kasatkinová hrála od základní čáry velice trpělivě tak dlouho, až česká hráčka vyhodila bekhend podél levé lajny do autu.
A-40
Kristýna Plíšková velice dobře podala na téčko a po odvrácení dvou brejkbolů si esem vybojovala gembol na 4:4!
40-40
Kristýna Plíšková velice dobře podala a poté zahrála bekhend podél levé čáry, na který její soupeřka nezareagovala dobře.
30-40
Kristýna Plíšková dokázala na druhý pokus pod tlakem dobře podat a poté na síti byla úspěšná, když předvedla smeč, které předcházely dva voleje.
15-40
Kristýna Plíšková navíc vzápětí předvedla dvojchybu, kterou ruské tenistce darovala dva brejkboly! Šestá dvojchyba české hráčky.
15-30
Kristýna Plíšková se po dobrém podání a returnu soupeřky snažila hrát agresivně, následný nabíhaný bekhend ale nezvládla a zbytečně ho poslala vedle levé postranní čáry.
15-15
Kristýna Plíšková musela podávat na druhý pokus a Darja Kasatkinová předvedla forhendový return, po kterém se úspěšně dostala do hry, jenže krátce na to vyhodila forhend od základní čáry obloukem daleko do autu.
0-15
Kristýna Plíšková podává s novými míči a začíná špatně, protože sice měla ve výměně navrch a Darja Kasatkinová byla pod tlakem, jenže v závěru hry zahrála Ruska vítězný bekhend podél levé postranní čáry.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Kristýna Plíšková předvedla parádní forhendový return pod nohy ruské tenistky a vzala si ztracený servis zpět! Ruska je pod tlakem.
A-40
Jednadvacetiletá ruská tenistka musela jít přes druhé podání, které bylo opět špatné. Druhá dvojchyba v řadě a brejkbol pro Karolínu!
40-40
Darja Kasatkinová ale gembol odmítá další dvojchybou.
40-A
Darja Kasatkinová se pomohla ve správný čas znovu parádním prvním podáním a česká tenistka nezvládla returnovat.
40-40
Darja Kasatkinová se do toho po podání pořádně opřela a ukončila krátkou výměnu forhendem do pravého rohu. Kristýna Plíšková tam sice byla včas, míč už ale vrátit do kurtu nedokázala.
A-40
Kristýna Plíšková se dostala do hry a vzápětí zahrála parádní vítězný forhend do levého rohu, po kterém má brejkbol!
40-40
Kristýna Plíšková volila tak dlouho velice dobrou délku úderů, až rodačka z Toljatti vyhodila forhend za základní čáru.
30-40
Darja Kasatkinová konečně velice dobře podala na první pokus a Kristýna Plíšková nezvládla forhendový return.
30-30
A další nevynucená chyba Darjy Kasatkinové, která tentokrát přišla z bekhendu, který byl podél levé čáry příliš dlouhý.
15-30
Kristýna Plíšková předvedla forhendový return podél pravé postranní čáry, během kterého jí pomohla páska. Následovala delší výměna, v jejímž závěru ruská tenistka pokazila forhend.
0-30
Ruská tenistka opět dokázala dobře podat a Kristýna Plíšková poslala forhendový return daleko za základní čáru.
0-15
Kristýna Plíšková se sice dokázala dostat do hry, jenže Darja Kasatkinová jí zahrála vítězný forhend do protipohybu.
2:4
Kristýna Plíšková převedla šesté eso po podání na téčko a po čisté hře velice rychle snížila stav druhého setu na 2:4.
40-0
Kristýna Plíšková velice dobře podala na téčko a ruská tenistka se opět vydala k síti, kde vzápětí nebyla úspěšná.
30-0
Darja Kasatkinová se rychle vydala k síti, aby zareagovala na drop shot, jenže Kristýna Plíšková předvedla dobrý volej.
15-0
Kristýna Plíšková velice dobře podala a Darja Kasatkinová se nezmohla na to, aby míč vrátila zpět do kurtu.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
A ještě jedno eso, kterým Darja Kasatkinová potvrdila předchozí brejk! Ruská tenistka vede ve druhém setu 4:1.
40-A
Darja Kasatkinová má třetí gembol po čtvrtém esu.
40-40
Rodačka z Loun se dokázala dostat do hry a ruská tenistka po krátké výměně netrefila forhend podél pravé postranní čáry.
40-A
Kristýna Plíšková byla ve hře, jenže nezvládla bekhendový úder od základní čáry, který diagonálně zamířil pouze do sítě.
40-40
Darja Kasatkinová se připravuje o gembol na potvrzení předchozí brejku pátou dvojchybou v dnešním střetnutí.
30-40
Kristýna Plíšková nezvládla bekhendový return, který skončil v síti, a Darja Kasatkinová má gembol na potvrzení brejku.
30-30
Darja Kasatkinová podala na tělo své soupeřky, která předvedla dobrý return, a její forhend skončil za základní čárou.
15-30
Kristýna Plíšková si po returnu ihned naběhla k síti, kde předvedla dva voleje, Ruska ji ale podél pravé čáry krásně prohodila.
15-15
Kristýna Plíšková tentokrát předvedla parádní bekhendový return podél levé postranní čáry a její soupeřka byla u míče pozdě.
0-15
Kristýna Plíšková nedokázala využít druhého podání své soupeřky ven z kurtu a poslala forhendový return do sítě.
1:3
Kristýna Plíšková se snažila hrát u sítě agresivně, jenže pokazila forhendový volej, který skončil v síti. Brejk pro Rusku!
0-40
Kristýna Plíšková musela na podání běhat u základní čáry ze strany na stranu a Darja Kasatkinová zahrála vítězný forhend ke vzdálenější pravé postranní čáře, po kterém má tři brejkboly!
0-30
Kristýna Plíšková předvedla druhou dvojchybu v tomto gemu a celkově již pátou. Brejkboly se nebezpečně přiblížily.
0-15
Kristýna Plíšková v úvodu čtvrtého gemu předvedla dvojchybu.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
1:2
Omlouvám se Vám, protože Kristýna Plíšková se nakonec ke dvěma brejkbolům během posledního gemu nepropracovala. Bekhend Darjy Kasatkinové podél levé čáry byl dobrý. Obě hráčky podržely servis.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Darja Kasatkinová se nakonec dokázala vyhnout dvěma brejkbolům české tenistky a s problémy podržela podání.
30-40
Kristýna Plíšková opět byla ve hře, jenže tentokrát trefila po krátké výměně z forhendu pouze síť. Gembol pro Rusku.
30-30
Darja Kasatkinová tentokrát hrála hodně solidně a po krátké výměně zahrála vítězný diagonální bekhend do pravého rohu kurtu.
30-15
Darja Kasatkinová po dalším returnu české tenistky netrefila bekhend podél levé čáry! Tak nakonec ne, trefila.
30-0
Kristýna Plíšková zahrála fantastický bekhendový return pod nohy své soupeřky, která zády k síti zahrála míč do sítě.
15-0
Darja Kasatkinová se dostala na podání pod velký tlak a její poslední forhend od základní čáry byl příliš dlouhý.
1:1
Rodačka z Loun musela jít přes druhé podání, které šlo opět ven z kurtu a Darja Kasatkinová se po dobrém returnu vydala k síti, kde ji po jejím voleji Kristýna Plíšková přehodila. Ruská tenistka se poté pokusila zády k síti zahrát smeč a míč skončil mimo.
A-40
Kristýna Plíšková odpověděla dalším parádním podáním ven z kurtu, po kterém ruská tenistka poslala return pouze do sítě.
40-40
Darja Kasatkinová předvedla kvalitní return a postupně se dopracovala k síti, kde zahrála vítězný forhendový volej.
40-30
Kristýna Plíšková z pravé strany skvěle podala ven z kurtu a Darja Kasatkinová se marně snažila vrátit míč z forhendu.
30-30
Darja Kasatkinová předvedla fantastickou obranu a po následném forhendu ji pomohla páska, která zpomalila míč natolik, že už ho Kristýna Plíšková nedokázala vzápětí přehodit přes síť.
30-15
Kristýna Plíšková nedokázala ani na druhý pokus dobře podat a předvedla svou třetí dvojchybu v dnešním zápase.
30-0
Kristýna Plíšková parádně podala a poté předvedla fenomenální drop shot pod ostrým úhlem, který dopadl těsně za síť.
15-0
Darja Kasatkinová byla ve hře a dobře si naběhla na bekhendový úder, jenže ho podél levé postranní čáry zahrála dlouze.
0:1
Darja Kasatkinová třetím esem v zápase uzavřela gem a na rozdíl od prvního setu se v úvodu toho druhého ujímá vedení 1:0.
15-40
Darja Kasatkinová to teď udělala parádně, když po krátkém returnu Kristýny Plíškové zahrála skrytý forhendový drop shot.
15-30
Ruská tenistka dobře podala na druhý pokus na tělo své soupeřky a Kristýna Plíšková vyhodila forhendový return za základní čáru.
15-15
Darja Kasatkinová zvolila podání ven z kurtu a Kristýna Plíšková bekhendový return nezvládla dobře. Míč skončil v autu.
15-0
Darja Kasatkinová si naběhla k síti po krátkém returnu Kristýny Plíškové, která ji vzápětí z bekhendu krásně prohodila.
6:3
Darja Kasatkinová předvedla těžký bekhendový return, po kterém jí Kristýna Plíšková zahrála vítězný forhend do protipohybu a vymetla přesně pravý roh kurtu. Česká tenistka získala první set 6:3 poté, co předvedla jeden brejk!
40-30
Darja Kasatkinová předvedla slabý return, přesto Kristýna Plíšková nedokázala trefit z forhendu pravý roh volného kurtu.
40-15
Darja Kasatkinová nezvládla bekhend podél levé postranní čáry, který byl dlouhý, a Kristýna Plíšková má dva setboly!
30-15
Česká tenistka parádně podala na téčko a Darja Kasatkinová forhendový return ve velkém předklonu poslala mimo kurt.
15-15
Kristýna Plíšková rychle srovnala krok pátým esem v zápase.
0-15
Darja Kasatkinová po druhém servisu předvedla velice přesný bekhendový return do levého rohu, po kterém Kristýna Plíšková zahrála bekhendový úder z levé strany pouze do sítě.
5:3
Darja Kasatkinová opět parádně podala na téčko a druhým esem v zápase a zároveň v tomto gemu uzavřela gem.
15-40
Darja Kasatkinová odpověděla parádně, když ihned po podání a returnu soupeřky zahrála vítězný forhend podél levé čáry.
15-30
Rodačka z Toljatti poslala míč do sítě, zatímco druhý servis šel ven z kurtu, jenže Kristýna Plíšková toho parádně využila, když podél pravé postranní čáry zahrála vítězný forhendový return!
0-30
Ruská tenistka podala na téčko a připsala své první eso!
0-15
Darja Kasatkinová podává na setrvání v prvním setu a začíná dobře, protože rodačka z Loun těsně nezvládla forhendový return.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Kristýna Plíšková předvedla parádní bekhendový drop shot a vzápětí lob, po kterém Darja Kasatkinová u základní čáry dokázala míč doběhnout, mezi nohama ho ale poslala do sítě.
40-30
A další tvrdé podání z pravé strany ven z kurtu, po kterém Darja Kasatkinová nezvládla forhendový return podél pravé lajny.
30-30
Kristýna Plíšková si pomohla skvělým prvním podáním.
15-30
Darja Kasatkinová zahrála vysoký return, který dopadl přesně do levého rohu kurtu, a poté forhend podél pravé postranní čáry, po němž česká tenistka poslala míč vedle pravé boční lajny.
15-15
Darja Kasatkinová se sice dokázala dostat do výměny, jenže po několika úderech vyhodila forhend za základní čáru.
0-15
Kristýna Plíšková napálila druhý servis do autu a v dnešním zápase vyprodukovala svou teprve druhou dvojchybu. Ruska čtyři.
4:2
Kristýna Plíšková se pokusila zkrátit hru, jenže na to doplatila, protože Darja Kasatkinová zahrála pěkný volej u sítě.
30-40
Darja Kasatkinová předvedla čtvrtou dvojchybu v zápase a jeden z jejích dvou gembolů na 4:2 je již minulostí.
15-40
Darja Kasatkinová zvolila pěkné podání na tělo soupeřky, po kterém Kristýna Plíšková poslala forhendový return do sítě.
15-30
Darja Kasatkinová si otevřela kurt parádním forhendem do pravého rohu a poté výměnu rychle ukončila pěkným drop shotem.
15-15
Jednadvacetiletá Ruska musela jít přes druhé podání, Kristýna Plíšková ale netrefila bekhendový return podél levé čáry.
15-0
Darja Kasatkinová se dokázala dostat do hry a rozběhala svou soupeřku, jenže vzápětí forhend vyhodila za základní čáru.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Darja Kasatkinová nedokázala využít druhého podání soupeřky a po jejím servisu na téčko poslala forhendový return do autu.
40-0
Darja Kasatkinová se po druhém podání rodačky z Loun dokázala dostat do hry, jenže po krátké chvíli poslala forhend do sítě.
30-0
A další parádní podání z opačné strany, Kristýna Plíšková zatím po prvním servisu vyhrála všechny míče a je stoprocentní.
15-0
Kristýna Plíšková parádně podala z pravé strany ven z kurtu a Darja Kasatkinová se marně snažila natáhnout po míči z úhlu.
3:1
Kristýna Plíšková po druhém servisu Darjy Kasatkinové málem zahrála vítězný diagonální forhendový return, míč ale minul pravou postranní čáru, a tak ruská tenistka získala první gem.
30-40
Darja Kasatkinová napálila druhý servis daleko za vymezený prostor a předvedla svou třetí dvojchybu v dnešním zápase.
15-40
Rodačka z Toljatti opět musela jít přes druhé podání a tentokrát již Kristýna Plíšková zahrála vítězný return podél levé lajny.
0-40
Darja Kasatkinová musela jít přes druhé podání, po returnu české tenistky ovšem zahrála vítězný forhend do pravého rohu.
0-30
Kristýna Plíšková se po druhém servisu pokusila o bekhendový return podél levé postranní čáry, jenže míč ji těsně minul.
0-15
Darja Kasatkinová parádně podala na téčko a Kristýna Plíšková poslala bekhendový return v předklonu vedle levé lajny.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Kristýna Plíšková třetím esem v jednom gemu ukončila hru, během které čistou hrou potvrdila předchozí brejk a vede 3:0!
40-0
Darja Kasatkinová se tentokrát dostala k forhendovému returnu, jenže míč po něm vyletěl těsně vedle pravé postranní čáry.
30-0
A další eso na téčko, po kterém přichází eso číslo 3.
15-0
Kristýna Plíšková potvrzuje brejk a začíná esem na téčko.
2:0
Kristýna Plíšková se úspěšně bránila u základní čáry tak dlouho, až Darja Kasatkinová poslala forhend podél pravé postranní lajny do sítě. Česká tenistka parádně začala a má brejk!
A-40
Kristýna Plíšková vytáhla Darju Kasatkinovou na síť fantastickým bekhendovým drop shotem a poté jí nádherně přehodila! Česká tenistka předvedla parádní kombinaci a má brejkbol!
40-40
Darja Kasatkinová během úvodního gemu na podání předvedla svou druhou dvojchybu a skóre je srovnáno na shodu.
30-40
Další parádní podání ven z kurtu, po kterém Darja Kasatkinová zahrála vítězný forhend do otevřeného pravého rohu.
30-30
Darja Kasatkinová po podání opět dokázala rozběhat svou soupeřku a poté výměnu ukončila skvělým drop shotem.
30-15
Kristýna Plíšková se úspěšně bránila a běhala ze strany na stranu tak dlouho, až bekhend poslala daleko za základní čáru.
30-0
Ruská tenistka musela jít přes druhé podání a Kristýna Plíšková předvedla parádní bekhendový return podél levé postranní čáry, který byl vítězný! Česká tenistka se přiblížila k brejkbolům.
15-0
Darja Kasatkinová nezačíná na podání vůbec dobře, když dvakrát poslala míč do sítě a předvedla první dvojchybu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Kristýna Plíšková na druhý pokus dobře podala ven z kurtu a po následném bekhendu podél levé čáry ruská tenistka trefila síť. Česká tenistka podržela podání a vede v prvním setu 1:0.
A-40
Kristýna Plíšková odpověděla skvělým podáním na téčko. Eso.
40-40
Česká tenistka musela jít přes druhé podání a Darja Kasatkinová zahrála fantastický forhendový return, který byl vítězný.
40-30
Kristýna Plíšková poslala první servis do sítě, zatímco druhý už byl v pořádku, a Darja Kasatkinová nezvládla return z bekhendu.
30-30
Kristýna Plíšková dvakrát špatně podala. První dvojchyba.
30-15
Darja Kasatkinová opět byla ve výměně, jenže po další krátké hře dala forhendu příliš velkou razanci a skončil za základní čárou.
15-15
Darja Kasatkinová se tentokrát úspěšně dostala do výměny a Kristýna Plíšková po velice krátké výměně poslala míč do sítě.
15-0
Kristýna Plíšková dobře podala na druhý pokus ven z kurtu a vstoupila do zápasu velice dobře. Ruska míč nevrátila.
0:0
Utkání právě začalo.
Obě tenistky už jsou připraveny na kurtu a zápas mezi Kristýnou Plíškovou a Darjou Kasatkinovou může začít.
Kristýna Plíšková včera úspěšně zvládla zápas prvního kola a poté se vydala na utkání své sestry Karolíny Plíškové, která večer podlehla v prvním kole na turnaji v Birminghamu Slovence Magdaléně Rybárikové ve dvou sadách. A ještě jedna spojitost. Soupeřkou Magdalény Rybárikové bude zítra dopoledne Kristina Mladenovicová, která vyřadila Kateřinu Siniakovou.
Kristýna Plíšková úspěšně prošla kvalifikací a na začátku nového týdne vykročila do turnaje v Birminghamu vítězstvím nad Conny Perrinovou, kterou ve finále kvalifikace vyřadila po setech 7:6 a 6:4. Česká tenistka proti 164. hráčce žebříčku WTA potvrdila roli favoritky, v prvním kole už ji ovšem čeká mnohem těžší soupeřka, kterou bude Darja Kasatkinová z Ruska. Obě hráčky se na okruhu střetly zatím pouze jednou, když na začátku loňského roku v Indian Wells zvítězila Kristýna Plíšková ve dvou sadách a v první dokonce své ruské soupeřce uštědřila kanára. Jak dopadne druhý vzájemný duel?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.