ME U21 2017: SLOVENSKO – Anglicko (1:2)

EURO U21 19 júna, 2017
ME vo futbale do 21 rokov 2017 - EURO U21 UEFA (Skupina A)

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala vo svojom druhom zápase na ME tejto vekovej kategórie s anglickými rovesníkmi 1:2.

Slovensko má v tabuľke A-skupiny na konte tri body za víťazstvo nad domácim Poľskom, Anglicko nazbieralo o jeden viac, keď na úvod šampionátu remizovalo so Švédskom.

Zverenci Pavla Hapala sa predstavia vo štvrtok 22. júna naspäť v Lubline proti Švédom, ktorí sa v druhom pondelňajšom súboji áčka stretli v Lubline s Poliakmi.

ME 2017 futbalistov do 21 rokov – A-skupina:

Slovensko – Anglicko 1:2 (1:0)

Góly: 23. Chrien – 50. Mawson, 61. Redmond.

ŽK: 13. Bero, 65. Mazáň – 27. Ward-Prowse, 86. J. Murphy, 90.+ Baker, rozhodovali: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všetci Lit.), 12 087 divákov

Slovensko: A. Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Lobotka – A. Rusnák, Bero, Chrien (66. Bénes), Mihalík (73. Haraslín) – Zreľák (66. Šafranko)

Anglicko: Pickford – Holgate (46. J. Murphy), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse, Chalobah – Swift (80. Gray), Baker, Redmond – Abraham (88. Woodrow)

• štvrtok 22. jún 2017 (Lublin) o 20:45 Slovensko – Švédsko

Pavel Hapal, tréner SR: „Hráči si dnes siahli na dno síl. V prvom polčase sme boli pasívni, strácali sme ľahké lopty a to nás stálo veľa síl. Po prestávke nás súper dvakrát gólovo potrestal. Mrzí nás, že sme nezískali aspoň bod, najmä kvôli senzačným fanúšikom, u ktorých sme po víťazstve nad Poľskom vzbudili chuť a túžbu vidieť nás naživo. Ešte máme šancu zabojovať o postup i o prvé miesto v skupine, pokiaľ zdoláme Švédov.“