Zápasy SLOVENSKA a kompletný rozpis zápasov ME 2016 vo futbale

EURO 2016 jún 01, 2016
EURO 2016 vo Francúzsku

Všetko, čo potrebujete vedieť k ME 2016 vo futbale:

Všetko o ME | Program | Program Slovenska | Program v TV | Štadióny | Skupiny

ME vo futbale 2016 sa budú konať vo Francúzsku v dňoch 10. júna až 10. júla 2016. Jedná sa v poradí už o 15. Majstrovstvá Európy vo futbale a ako prvýkrát v celkovej histórií sa ich zúčastní 24 tímov. Francúzsko, ako usporiadateľ, ktorý hostí ME vo futbale už po tretíkrát postupuje automaticky, ostatných 23 tímov sa na EURO 2016 o miestenky pobilo v kvalifikácií, ktorá sa začala 7. septembra 2014.

Víťaz turnaja Euro 2016 sa kvalifikuje na Pohár konfederácií FIFA, ktorý usporadúva FIFA – koná sa každé 4 roky a zúčastnia sa ho víťazi 6 kontinentálnych majstrovstiev – Majstrovstvá Ázie vo futbale, Africký pohár národov, CONCACAF Gold Cup, Copa América, OFC Nations Cup, Majstrovstvá Európy vo futbale a tiež majster sveta a usporiadateľská krajina.

Výsledky zápasov EURO 2016

V sekcii futbalových výsledkov v časti “Európa: EURO” nájdete všetky výsledky EURO 2016 s kompletnými informáciami – strelci gólov, asistencie, žlté a červené karty, tabuľka, pavúk.

Štadióny ME 2016 vo Francúzsku

  • Saint-Denis / Stade de France – kapacita: 80 000
  • Marseille / Stade Vélodrome – kapacita: 65 000
  • Lyon / OL Land – kapacita: 60 628
  • Paríž / Parc des Princes – kapacita: 51 000
  • Villeneuve-d’Ascq / Stade Pierre-Mauroy – kapacita: 50 186
  • Lens / Stade Felix-Bollaert – kapacita: 45 000
  • Bordeaux / Nový Stadion – kapacita: 42 000
  • Saint-Étienne / Stade Geoffroy-Guichard – kapacita: 41 000
  • Toulouse / Stadium Municipal – kapacita: 41 000
  • Štrasburk / Stade de la Meinau – kapacita: 36 153
  • Nice / Allianz Riviera – kapacita: 35 624

Štadióny ME 2016 vo Francúzsku

Skupiny na Euro 2016

  • A-skupina: Francúzsko, Rumunsko, Albánsko, Švajčiarsko
  • B-skupina: Anglicko, Rusko, Wales, SLOVENSKO
  • C-skupina: Poľsko, Nemecko, Severné Írsko
  • D-skupina: Chorvátsko, Španielsko
  • E-skupina: Taliansko, Belgicko, Írsko
  • F-skupina: Maďarsko, Island, Portugalsko

Zoznam postupujúcich do osemfinále:

  • A-skupina: Francúzsko, Švajčiarsko
  • B-skupina: Wales, Anglicko, SLOVENSKO
  • C-skupina: Nemecko, Ukrajina, Poľsko, Severné Írsko
  • D-skupina: Španielsko, Česko, Turecko, Chorvátsko
  • E-skupina: Belgicko, Taliansko, Írsko, Švédsko
  • F-skupina: Portugalsko, Island, Rakúsko, Maďarsko

Vypadli v skupinovej fáze: Ukrajina, Rumunsko, Rusko, Albánsko, Česko, Rakúsko, Švédsko, Turecko

Rozpis zápasov na RTVS

Slovenská verejnoprávna televízia odvysiela z ME vo futbale 45 priamych prenosov. Niektoré duely ponúkne na webe respektíve zo záznamu. Pozrite si presný rozpis priamych prenosov v RTVS >>

Program Slovenska na EURO 2016

Slovenská futbalová reprezentácia sa na ME predstaví predstaví prý raz.

Pozrite si zostavu SLOVENSKA na EURO 2016:

Brankári:
Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň/ČR), Ján Mucha (ŠK Slovan Bratislava), Ján Novota (Rapid Viedeň/Rak.)

Obrancovia:
Peter Pekarík (Hertha Berlín/Nem.), Milan Škriniar (Sampdoria Janov/Tal.), Martin Škrtel (FC Liverpool/Angl.), Norbert Gyömbér (AS Rím/Tal.), Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva/Rus.), Kornel Saláta (ŠK Slovan Bratislava), Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva/Rus.), Dušan Švento (1. FC Kolín nad Rýnom/Nem.)

Stredopoliari:
Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Juraj Kucka (AC Miláno/Tal.), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň/ČR), Ján Greguš (FK Jablonec/ČR), Róbert Mak (PAOK Solún/Gréc.), Marek Hamšík (SSC Neapol/Tal.), Ondrej Duda (Legia Varšava/Poľ.), Vladimír Weiss (Al-Gharafa/Kat.), Miroslav Stoch (Bursaspor/Tur.)

Útočníci:
Adam Nemec (Willem II Tilburg/Hol.), Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň/ČR), Stanislav Šesták (Ferencváros Budapešť/Maď.)

  • sobota 11. júna:
  • Wales – SLOVENSKO (o 18.00, Bordeaux / Stade de Bordeaux)

  • streda 15. júna:
  • Rusko – SLOVENSKO (o 15.00, Lille / Stade Pierre Mauroy)

  • pondelok 20. júna:
  • SLOVENSKO – Anglicko (o 21.00, St. Etienne / Stade Geoffroy Guichard)

Náš tip: Stavte si na SLOVENSKO do 30 EUR BEZ RIZIKA PREHRY!

Program EURO 2016 podľa dní:

Základná fáza v skupinách /48 zápasov/


  • piatok 10. júna:

  • A-skupina: Francúzsko – Rumunsko (21.00 SELČ Paríž/St. Denis)

  • sobota 11. júna:

  • A-skupina: Albánsko – Švajčiarsko (15.00, Lens)
    B-skupina: Wales – SLOVENSKO (18.00, Bordeaux)
    B-skupina: Anglicko – Rusko (21.00, Marseille)

  • nedeľa 12. júna:

  • D-skupina: Turecko – Chorvátsko (15.00, Paríž)
    C-skupina: Poľsko – Severné Írsko (18.00, Nice)
    C-skupina: Nemecko – Ukrajina (21.00, Lille)

  • pondelok 13. júna:

  • D-skupina: Španielsko – Česko (15.00, Toulouse)
    E-skupina: Írsko – Švédsko (18.00, Paríž/St. Denis)
    E-skupina: Belgicko – Taliansko (21.00, Lyon)

  • utorok 14. júna:

  • F-skupina: Rakúsko – Maďarsko (18.00, Bordeaux)
    F-skupina: Portugalsko – Island (21.00, St. Etienne)

  • streda 15. júna:

  • B-skupina: Rusko – SLOVENSKO (15.00, Lille)
    A-skupina: Rumunsko – Švajčiarsko (18.00, Paríž)
    A-skupina: Francúzsko – Albánsko (21.00, Marseille)

  • štvrtok 16. júna:

  • B-skupina: Anglicko – Wales (15.00, Lens)
    C-skupina: Ukrajina – Severné Írsko (18.00, Lyon)
    C-skupina: Nemecko – Poľsko (21.00, Paríž/St. Denis)

  • piatok 17. júna:

  • E-skupina: Taliansko – Švédsko (15.00, Toulouse)
    D-skupina: Česko – Chorvátsko (18.00, St. Etienne)
    D-skupina: Španielsko – Turecko (21.00, Nice)

  • sobota 18. júna:

  • E-skupina: Belgicko – Írsko (15.00, Bordeaux)
    F-skupina: Island – Maďarsko (18.00, Marseille)
    F-skupina: Portugalsko – Rakúsko (21.00, Paríž)

  • nedeľa, 19. júna:

  • A-skupina: Švajčiarsko – Francúzsko (21.00, Lille)
    A-skupina: Rumunsko – Albánsko (21.00, Lyon)

  • pondelok 20. júna:

  • B-skupina: SLOVENSKO – Anglicko (21.00, St. Etienne)
    B-skupina: Rusko – Wales (21.00, Toulouse)

  • utorok 21. júna:

  • C-skupina: Ukrajina – Poľsko (18.00, Marseille)
    C-skupina: Severné Írsko – Nemecko (18.00, Paríž)

    D-skupina: Chorvátsko – Španielsko (21.00, Bordeaux)
    D-skupina: Česko – Turecko (21.00, Lens)

  • streda 22. júna:

  • F-skupina: Maďarsko – Portugalsko (18.00, Lyon)
    F-skupina: Island – Rakúsko (18.00, Paríž/St. Denis)
    E-skupina: Taliansko – Írsko (21.00, Lille)
    E-skupina: Švédsko – Belgicko (21.00, Nice)

Osemfinále


  • sobota 25. júna

  • Švajčiarsko – Poľsko (15.00, Saint-Étienne)
    Wales – Severné Írsko (18.00, Paríž)
    Chorvátsko – Portugalsko (21.00, Lens)

  • nedeľa 26. júna

  • Francúzsko – Írsko (15.00, Lyon)
    Nemecko – SLOVENSKO (18.00, Lille)
    Maďarsko – Belgicko (21.00, Toulouse)

  • pondelok 27. júna

  • Taliansko – Španielsko (18.00, Saint-Denis)
    Anglicko – Island (21.00, Nice)

Štvrťfinále


  • štvrtok 30. júna

  • Poľsko – Portugalsko (21.00, Marseille)

  • piatok 1. júla

  • Wales – Belgicko (21.00, Lille)

  • sobota 2. júla

  • Nemecko – Taliansko (21.00, Bordeaux)

  • nedeľa 3. júla

  • Francúzsko – Island (21.00, Saint-Denis)

Semifinále


  • streda 6. júla

  • Wales – Portugalsko (21.00, Lyon)

  • štvrtok 7. júla

  • Nemecko – Francúzsko (21.00, Marseille)

Finále


  • nedeľa 10. júla

  • Francúzsko – Portugalsko (21.00, Saint-Denis)

Kompletný program a servis ME vo futbale 2016