Leicester City – FC Sevilla (2:0)

Liga Majstrov 14 marca, 2017
Liga Majstrov - Championship league 2016/17 (osemfinále)

Leicester City – FC Sevilla 2:0 (1:0)

Góly: 27. Morgan, 54. Albrighton, Rozhodca: Orsato (Tal.), ŽK: Vardy, Schmeichel, Ndidi, Mahrez – Nasri, Vitolo, ČK: 74. Nasri (po druhej ŽK)

/prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpil Leicester

Leicester: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Drinkwater, Ndidi – Mahrez (89. Amartey), Albrighton – Okazaki (64, Slimani), Vardy

Sevilla: Rico – Mercado (46. Ferreira), Pareja, Rami – Sarabia (46. Jovetič), Iborra, N’Zonzi, Escudero – Vitolo, Nasri – Ben Yedder (68. Correa)

Pred zápasom:

Leicester City FC v domácej súťaži bojuje o záchranu a práve nelichotivé výsledky v Premier League stáli trénerské kreslo Claudia Ranieriho, ktorý priviedol tím v uplynulej sezóne k titulu. K výmene došlo práve po zápase v Seville, Leicester potom odohral v domácej súťaži dva zápasy a oba víťazne, na domácej pôde najskôr zdolal Liverpool po výsledku 3:1 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v ďalšom domácom zápase s Hull City. Nový tréner Craig Shakespeare by rovnaký výsledok bral v utorok večer všetkými desiatimi. Leicester má na listine zranených len jedného hráča, k odvete tak nenastúpi obranca Molla Wague.

Sevilla FC v ostatných dvoch ligových zápasoch zaznamenala dva remízové výsledky, oba zhodne 1:1, keď remizovala najskôr na pôde Alavesu, potom pred domácim publikom s hráčmi Leganes. Napriek tomu okupuje bezpečné tretie miesto v tabuľke LaLigy a s päť bodovým náskokom pred Atléticom Madrid drží skupinovú fázu Ligy majstrov aj pre nadchádzajúcu sezónu. Na listine zranených pre večerný duel figuruje Carlos Fernandez.

V prvom meraní síl v Seville zvíťazili domáci 2:1, keď Correa v 14. minúte duelu nepremenil pokutový kop. Sevilla zakrátko otvorila účet duelu, keď sa v 25. minúte trafil medzi žrde Sarabia a stanovil tak polčasový výsledok. Po zmene strán domáci v 62. minúte pridali druhý gól, o ktorý sa postaral Correa a odčinil tak svoj prehrešok z prvého polčasu. Hostia sa však nevzdávali a odmenou im bol gól Vardyho v 73. minúte duelu, ktorý im vytvoril nádej na postup pred revanšom.