MS vo futbale Rusko 2018: Štadióny a mestá

MS 2018 vo futbale máj 29, 2018
MS vo futbale Rusko 2018 / FIFA World Cup, Russia
MS vo futbale Rusko 2018: Štadióny a mestá

Zápasy sa uskutočnia v 11 rôznych mestách na území Ruskej Federácie. Moskva (štadióny Lužniki a Spartak), Petrohrad, Kaliningrad, Jekaterinburg, Nižnij Novgorod, Kazaň, Samara, Saransk, Volgograd, Rostov na Donu a Soči.

Finále je na programe v záverečný deň MS vo futbale v nedeľu 15. júla 2018 na štadióne Lužniki v Moskve, zápas o 3. miesto privíta o deň skôr Petrohrad.

❱❱ Pozrite si kompletný program a výsledky MS vo futbale 2018 ▸

Mestá a štadióny ktoré budú hostiť MS 2018

Moskva Moskva Petrohrad Kaliningrad
Lužniki Otkrytie Arena Krestovsky stadion Kaliningrad stadion
Kapacita: 81 000 Kapacita: 44 929 Kapacita: 66 881 Kapacita: 35 000
Kazaň Novgorod Samara Volgograd
Kazaň Arena Novgorod stadium Samara arena Volgograd arena
Kapacita: 45 105 Kapacita: 44 899 Kapacita: 44 918 Kapacita: 45 015
Saransk Rostov na Donu Soči Jekaterinburg
Mordovia Arena Rostov Arena Olympijský stadion Fišt Centrální stadion
Kapacita: 45 015 Kapacita: 43 702 Kapacita: 47 659 Kapacita: 35 000


Účastníci turnaja MS podľa konfederácií

Afrika (CAF)

Tunisko Tunisko
Nigéria Nigéria
Maroko Maroko
Senegal Senegal
Egypt Egypt

Ázia (AFC)

Irán Irán
Japonsko Japonsko
Saudská Arábia Saudská Arábia
Austrália Austrália

Južná Amerika (CONMEBOL)

Brazília Brazília
Uruguaj Uruguaj
Argentína Argentína
Kolumbia Kolumbia
Peru Peru

Európa (UEFA)

Rusko Rusko – automaticky ako usporiadateľ
Francúzsko Francúzsko
Portugalsko Portugalsko
Nemecko Nemecko
Srbsko Srbsko
Poľsko Poľsko
Anglicko Anglicko
Španielsko Španielsko
Belgicko Belgicko
Island Island
Švajčiarsko Švajčiarsko
Chorvátsko Chorvátsko
Dánsko Dánsko
Švédsko Švédsko

Severná a Stredná Amerika (CONCACAF)

Mexiko Mexiko
Kostarika Kostarika
Panama Panama


Skupiny MS vo futbale Rusko 2018

  • A-skupina: Rusko, Saudská Arábia, Egypt, Uruguaj
  • B-skupina: Portugalsko, Španielsko, Maroko, Irán
  • C-skupina: Francúzsko, Austrália, Peru, Dánsko
  • D-skupina: Argentína, Island, Chorvátsko, Nigéria
  • E-skupina: Brazília, Švajčiarsko, Kostarika, Srbsko
  • F-skupina: Nemecko, Mexiko, Švédsko, Južná Kórea
  • G-skupina: Belgicko, Panama, Tunisko, Anglicko
  • H-skupina: Poľsko, Senegal, Kolumbia, Japonsko