Finále (5. zápas): Magnitogorsk – Petrohrad (3:5)

KHL apríl 16, 2017
Play-off KHL - Gagarinov pohár 2016/17 (finále)

KHL – 5. zápas finále play off:

Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

/konečný stav série: 1:4/

Góly: 9. Osala (Santala, Chabarov), 24. Antipin (Kovář), 41. Kosov – 28. Gusev (Dadonov, Šipačov), 30. Barabanov (Kovaľčuk), 35. Dadonov (Šipačov, Gusov), 41. Kovaľčuk (Hersley), 59. Plotnikov (Prochorkin).

Rozhodovali: Olenin, Buturlin – Šeljanin, Sivov, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabania: 0:0.

Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov, Lee, Bereglazov, Tereščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Timkin, Santala, Osala – Sjomin, Filippi, Kosov – Kaletnik, Železkov, Kazionov – Platonov

Petrohrad: Koskinen – Belov, Jakovlev, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov, Rukavišnikov – Barabanov, Koskiranta, Kovaľčuk – Dadonov, Šipačov, Gusev – Plotnikov, Chochlačov, Prochorkin – Dergačov, Kablukov, Ketov


Vzájomné zápasy finálovej série:

1. zápas (8. apríl): Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 4:5 (0:1, 3:2, 1:2)
2. zápas (10. apríl): Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
3. zápas (12. apríl): SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
4. zápas (14. apríl): SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
5. zápas (16. apríl): Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

prípadne 6. zápas (18. apríl): SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk
prípadne 7. zápas (20. apríl): Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad


MetalLurg Magnitogorsk

Obhájci titulu si v play-off počínali podobně jako jejich soupeř. Až do finále ztratili jen jeden zápas, když hned v prvním kole jednou podlehli Kunlunu. Po vyřazení jediného čínského účastníka se střetli s kazašskou Astanou. Dvakrát o vítězi muselo rozhodovat prodloužení, všechna utkání však Magnitogorsk zvládl. Stejně si vedl i proti Kazani, které dovolil skórovat jen pětkrát.

Finále KHL se však zatím Metallurgu příliš nedaří. Na silný Petrohrad našel tým, ve kterém působí i Jan Kovář a Tomáš Filippi, recept zatím jen v jednom duelu. Za nepříznivém stavu tak budou na domácím ledě bojovat o prodloužení a zdramatizování série.

SKA Petrohrad

Hokejisté Petrohradu si při své cestě do finále počínali skvěle a ani jednomu soupeři téměř nic nedovolili. Viťaz v úvodním kole play-off vstřelil ve čtyřech zápasech jen šest branek, a tak Petrohrad proklouzl dále bez problémů. Ani konferenční semifinále nesebralo hráčům SKA příliš sil, v pěti zápasech totiž vyřadili Dynamo Moskvu. Následně přišla série s Jaroslavlí a další suverénní představení znamenalo už po čtyřech zápasech postup do bojů o celkové vítězství.

Ani ve finálových utkáních však Petrohrad nepolevil a nadále si počíná velmi dobře. Zatím jsou odehraná čtyři střetnutí a hokejisté SKA jsou blíže k výhře. Na zápasy jsou totiž ve vedení 3:1, k zisku Gagarinova poháru tak stačí už jen jeden úspěšný duel.