Jokerit Helsinki – CSKA Moskva (1:2)

KHL marec 20, 2018
KHL - Kontinentálna hokejová liga 2017/18 (playoff)

Stav série 1:3

CSKA sa výhrou 1:2 ujal vedenia 1:3 a na domácom ľade ma šancu na postup.

Jokerit Helsinki – CSKA Moskva 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 26. Moses (Regin, Joensuu) – 22. Popov (Naumenkov, Ničuškin), 50. Ničuškin (Andronov)

Rozhodujúci gól Ničuškina

Play-off KHL
utorok 20.03.2018 o 17:30
Helsinki
1:2
0:0, 1:1, 0:1
Koniec
CSKA Moskva
Góly
Moses (25:47')
Ničuškin (49:09')
Popov (21:12')
Zostavy

Rämö (Zapolski) – Rissanen, Lepistö (A), Kivistö, Wirtanen, O. Lauridsen, Mäki – Joensuu (A), Regin (C), Moses – Tolvanen, N Jensen, O'Neill – H. Ikonen, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, E. Embrich.

Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Naumenkov, Pašnin, Blažijevskij – Grigorenko, Popov, Ničuškin – Kaprizov, Šalunov, Ľubimov – K. Petrov, Andronov (C), Telegin – Platt, Scott (A), – Popugajev.

Online prenos
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 16:17 (6:2, 4:10, 6:5)
Zblokované střely – 5:14
Vyhraná vhazování – 18:19
Trestné minuty – 8:8

Stav série: 1-3
.
Konec! CSKA Moskva nakonec zvládlo dnešní zápas a do své arény si tak přivážejí matchball! V dnešním utkání jsme ale sledovali vcelku vyrovnanou podívanou, která příliš nepřinášela vyložené šance. Naopak bylo k vidění hodně nedovolených zákroků a tedy přesilových her.
Konec zápasu.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:57
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., vysoká hůl).
57:56
Hosté v plném počtu.
56:34
Sorokin drží CSKA! Zničehonic se do úniku po levém křídle dostal Norman, který svojí ránu poslal pouze do výstroje brankáře.
55:56
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., vysoká hůl).
55:45
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut a s Jokeritem to nevypadá moc dobře. Před malým momentem sjel kotouč z hole Tolvanena.
54:11
Andronov se zkušeně protáhl až před brankáře, kde mu následné pokračování akce sjelo z hole. Domácí okamžitě spěchají na druhou stranu.
52:53
Jokerit se snaží s výsledkem něco udělat, stále se jedná pouze o náznaky. Navíc soupeř číhá na vhodnou příležitost k protiútoku.
51:07
Ikonen vycítil šanci na nadějný protiútok, který nakonec vzal sám na sebe. Do střely mu ale strčil hůl Pašnin a vhazovat se bude opět před Sorokinem.
50:22
V tuto chvíli to budou mít domácí hráči hodně složité. CSKA Moskva je ve třetí třetině aktivnější a navíc do konce zápasu nezbývá už moc času.
49:09
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají opět do vedení! Jako první se ke kotouči dostal Andronov, který před brankou našel hůl VALERIJE NIČUŠKINA. Rämö byl na jeho projektil krátký!
Asistence: Sergei Andronov
48:47
Už v rovnovážném počtu hráčů byl zcela osamocen před brankářem Popov, avšak jeho rána si nenašla cestičku mezi tři tyče.
48:03
Nejdříve Rämö zasahoval proti ráně Grigorenka, posléze se Jokerit přeci jenom dostal s toušem do středního pásma.
47:19
Andronov tentokráte neuspěl na vhazování, i tak se jeho kolegové dostali ke kotouči. V tuto chvíli sledujeme kombinaci v útočném pásmu.
46:30
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., vražení na hrazení).
46:28
Rissanen pokoušel nahodit kotouč na Sorokina, v cestě mu ale stála početná skupinka protihráčů. Puk tak nedoletěl na místo určení.
45:11
Popov si skvěle najel na přihrávce, po které se ale neodvážil ke střele. Místo toho ještě kroužil kolem branky, načež o hrací předmět přišel.
44:35
Joensuu neměl na levém křídle prakticky žádnou podporu svých kolegů a kotouč se tak stěhoval zpět do obranné třetiny Jokeritu.
43:44
Kiselevič se nadechl k sympatickému vyvezení kotouče, se kterým neuspěl. Naopak musel zasahovat Sorokin proti kostrbaté ráně Ikonena.
42:39
Také Jokerit se podíval do útočné třetiny, kde se na zemi ocitl Palola. Hlavní sudí ale vylučovat nebude a může se tak pokračovat ve hře.
41:22
Kotouč se dostal na modrou čáru na hůl Kanaďana Robinsona, jehož střela příklepem pouze prosvištěla kolem vzdálenější tyče.
40:17
Odstartovala nám třetí třetina, přičemž úvodní bule opět dopadla lépe pro CSKA. Moskevský celek je i dnes výrazně úspěšnější na vhazování.
40:01
Začala třetí třetina.
Máme za sebou také druhou periodu, která byla o poznání zábavnější. Hned v úvodu se hosté dostali do vedení, avšak Jokerit stačil záhy reagovat. Posléze si oba celky vyzkoušely několik přesilovek, které byly ale doslova katastrofální.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:56
Hosté v plném počtu.
37:01
To nebylo vůbec špatné. Jensen si nabruslil k pravému kruhu, odkud razantním projektilem nastřelil rameno Sorokina.
35:56
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min., faul loktem).
35:20
Nyní se Grigorenko pokoušel nahodit kotouč na teč, se kterou počítal Platt. Běloruský forvard i přesto nedokázal kotouč tečovat a navíc byl ještě dohrán po odpískání.
34:12
Ani hostujícímu celku se nedaří dostat do žadné velké šance a k vidění je velká řada vyhození. CSKA to musí znovu zkusit od své branky.
33:36
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Eeli Tolvanen.
33:05
Až nyní se finskému mužstvu podařilo usadit v útočné třetině. Lehké nahození od modré čáry nemělo potřebné parametry.
32:12
Jokeritu se nepodařilo uspět na buly a následně soupeř prudkým vyhozením poslal kotouč až před brankáře Rämä.
31:29
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kirill Kaprizov.
31:22
Práce pro Rämä! Zničehonic se do velké šance dostal Platt, který vyprášil pouze betony finského brankáře.
29:33
Tělegin se zkoušel s vypětím všech sil dostat ke kotouči, který nakonec vyvezl soupeř do bezpečné zóny. Jokerit se snaží zaútočit.
28:32
Domácí v plném počtu.
28:26
Moskva sice okupuje útočnou třetinu, stále to ale nevede k nějaké větší příležitosti. Bránící čtveřice Jokeritu zatím pokrývá prostor kolem své branky.
27:01
Také hostující celek má možnost udeřit ze své první přesilové hry. Šalunov zamezil kotouč do útočného pásma, kde nakonec on sám nastřelil Rämä.
26:32
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., držení).
25:47
Jokerit právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Hrací předmět se dostal na hůl STEVEA MOSESE, který do něj jen tak plácl a ten kupodivu skončil za překvapeným Sorokinem.
Asistence: Peter Regin a Jesse Joensuu.
24:16
CSKA výrazně přidalo na aktivitě a najednou má soupeř obrovské problémy. Jokerit se nemůže dostat z vlastní obranné třetiny.
23:41
Grigorenko se pokoušel bekhendem usměrnit puk za brankáře, to se mu ale nepovedlo. Následně zakončoval do lapačky Kaprizov.
22:33
V tuto chvíli jsou na řadě hráči Helsinek, kteří na krátký časový úsek zaspali a hned z toho byla úvodní branka dnešního zápasu.
21:12
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do vedení! Kotouč byl od modré čáry nahozen před branku, kde ho přesně mezi betony stačil ztečovat ALEKSANDR POPOV.
Asistence: Michail Naumenkov a Valerij Ničuškin.
21:06
Jensen se pokoušel kombinovat za vlastní brankou, načež do útočného pásma vjel O´Neill, jehož rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
20:09
Byla zahájena také druhá třetina, přičemž úvodní vhazování dopadlo lépe pro CSKA. Hosté se ale s pukem dostali za vlastní branku.
20:01
Začala druhá třetina.
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla hodně bojovnou podívanou. K vidění byla řada osobních soubojů a také nepřesností. Oba brankáři tak neměli moc práce a stav je i nadále bezbrankový.
20:00
První třetina skončila.
19:00
Probíhá poslední minuta první periody.
17:39
CSKA pouze nahodilo kotouč do třetiny a poté odjelo střídat. K puku se ale dostal Petrov, který si nabruslil do dobré pozice, odkud trefil nohu protihráče.
16:04
Hodně důrazným způsobem si počínal zadák Kivistö, který nedal jednomu z protihráčů téměř žádný prostor. Rämö je už delší dobu bez zákroku.
14:22
Tolvanen se neohroženě dostal mezi kruhy, odkud střelou zápěstím pořádně vystrašil Sorokina. CSKA je nyní pod velkým tlakem.
13:01
Jensen dokázal s trochou štěstí zalepit těžkou přihrávku k pravému mantinelu, následně byl ale vytlačen ze střelecké pozice.
12:09
Stále sledujeme podívanou bez větších příležitostí. Obě mužstva se rovněž nedokážou dostat k souvislejší kombinaci.
10:55
Popov si sjížděl před branku, kde se pokoušel prostrčit puk na Grigorenka. To se sice povedlo, druhý jmenovaný nezakončil dle představ.
09:01
Kapitán Andronov znovu uspěl na vhazování, následně se ale CSKA neusadilo v pásmu. Kaprizov měl ke kotouči hodně daleko.
08:21
Moses nejdříve neuspěl s přihrávkou k levému kruhu, posléze mířil těsně vedle šibenice. Netrvalo dlouho a ve velké šanci neuspěl ani Joensuu.
07:11
Úvodní přesilová hra byla zahrána doslova katastrofálně. Helinsky se nedokázaly usadit v pásmu, naopak Sorokin nemusel vůbec zasahovat.
06:43
Hosté v plném počtu.
06:09
Netrvalo dlouho a k první práci s pukem se dostal také brankář Sorokin, který pomohl svým kolegům s vyhozením.
05:30
Helinsky sice uspěly na buly, puk ale doklouzal až za modrou čáru. Hosté následně vyhodili kotouč zpět do středního pásma.
04:43
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., podražení).
04:22
Jokerit se dožadoval nedovoleného zákroku, avšak hlavní sudí nakonec nebude vylučovat. Obě mužstva poslaly na ledovou plochu další formace.
03:42
Domácí Embrich se proháčkoval až do útočné třetiny, kde ale narazil na bránícího hráče. Na druhé straně zkoušel před branku přihrávat Pašnin.
02:03
Brankář Rämö spěchal za branku, kde zastavil nahození protihráče. Jeho kolegové se poprvé dostali do útočné třetiny, kde o puk hodně rychle přišli.
01:33
Andronov operoval za brankou, kde se ale nedokázal vymanit ze sevření protihráče. Posléze se domácím nepodařilo vyhodit kotouč pryč.
00:19
Odstartoval nám čtvrtý čtvrtfinálový zápas mezi Jokeritem a CSKA Moskva. Úvodní buly vyzněla lépe pro hosty, kteří okamžitě zakládají první útočnou akci.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Rissanen, Lepistö (A), Kivistö, Nurmikanta, Wirtanen, O. Lauridsen – Joensuu (A), Regin (C), Moses – Tolvanen, N Jensen, O'Neill – H. Ikonen, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, E. Embrich.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Naumenkov, Pašnin, Blažijevskij – Grigorenko, Al. Popov, Ničuškin – Kaprizov, Šalunov, Ljubimov – K. Petrov, Andronov (C), Tělegin – Platt, Scott (A), V. Žarkov – Popugajev..
3. čtvrtfinálový duel – stav série 1:2

Jokerit Helsinky – CSKA Moskva 2:1pp. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
32. Palola (Tolvanen, Gilroy), 78. Palola (Gilroy) – 42. Pašnin
2. čtvrtfinálový duel

CSKA Moskva – Jokerit Helsinky 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky
: 26. Grigorenko (Popov, Ničuškin), 46. Andronov (Nestěrov, Telegin)
1. čtvrtfinálový duel

CSKA Moskva – Jokerit Helsinky 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky
: 3. Scott (Platt), 20. Grigorenko (Naumenkov, Popov), 44. Andronov, 58. Šumakov (Šalunov, Kaprizov)
CSKA Moskva
Bilance základní části:
56 Z, 35-9-1-11, 175:89, 124 bodů

Na opačné straně stojí hodně ambiciózní CSKA Moskva, jenž se v základní části ocitlo na druhém místě za vedoucím Petrohradem. Manko na suverénní Petrohrad bylo čtrnácti bodové, nicméně CSKA si v poklidu pohlídalo druhou pozici právě před Jokeritem. Mužstvo z hlavního města ruské federace se v osmifinále střetlo s jiným moskevským celkem, který byl Spartak. Ten ale ve všech čtyřech utkání tahal za kratší konec, přičemž dokázal celkově vstřelit pouze jednu branku. Kanadské bodování je u CSKA rozložené rovnoměrně, neboť nejproduktivnějších hráčů je hned pětice.
Jokerit Helsinky
Bilance základní části:
56 Z, 29-4-8-15, 151:108, 103 bodů

Finský Jokerit předváděl v základní části velice sympatické výkony, které měly za výsledek třetí příčku. Jokerit celkově nasbíral stotři bodů, čímž se tak stal jedním ze čtyř celků, kteří překonaly stobodovou hranici. Domácí celek dnešního utkání se v osmifinále play-off utkal se šestým mužstvem základní části Soči. Jokerit sice dokázal vyhrát 4:1 na zápasy, avšak hned tři duely šly do prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů je Američan Matt Gilroy, jenž nasbíral už deset bodů za jednu branku a devět asistencí.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! KHL má na programu další zápasy v rámci play-off, my budeme společně sledovat souboj mezi Jokerit Helsinky a CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.