Švajčiarsko U20 – Bielorusko U20 (3:2)

MS U20 december 27, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo)

MS v hokeji hráčov do 20 rokov sa na prelome rokov 2017 a 2018 konajú v americkom meste Buffalo.

Šampionát štartuje úvodnými zápasmi 26. decembra 2017. Vyvrcholí v noci z 5. na 6. januára 2018, kedy je na programe finálový zápas.

Pozrite si kompletný program a výsledky zápasov z MS v hokeji do 20 rokov 2018

MS hokejistov do 20 rokov 2018, B-skupina:

Švajčiarsko – Bielorusko 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Muller, 29. Nussbaumer, 32. Kurašev – 19. Suško, 25. Bovbel

Mistrovství světa do 20 letSkupina A
streda 27.12.2017 o 21:10
Švýcarsko
3:2
1:1, 0:0, 2:1
Koniec
Bělorusko
Góly
Kurashev (51:16')
Nussbaumer (48:12')
Müller (8:07')
Bovbel (44:25')
Suško (18:34')
Zostavy

Wüthrich (Ritz) – Geisser, Gross (A), Riva, Egli, Barandun, Berni, Le Coultre – Müller, Miranda (A), Kurashev – Sigrist, Eggenberger (C), Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Jäger, Leuenberger, Rohrbach.

Griščenko (Rodik) – Sokolovskij, Burovcev, Derjabin, Jerjomenko, Gostev, Martyňuk, Gabrus – Litvinov, Martynov, Drozdov – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Rjadčenko (A), Pisčuk, Grinkevič – Lukaševič, Michalčuk, Anisimov – Astaševič.

Online prenos
V Buffalu dozněla švýcarská hymna, děkuji za pozornost při dnešním přenose a všem fanouškům hokeje přeji dobrou noc!
Konec zápasu. Outsider skupiny dokázal otočit z 1:2 na 3:2, jenže pak inkasoval dvě poměrně laciné góly a Švýcaři tedy vydřeli povinné tři body při své premiéře na mistrovství.
Střely na bránu: ve 3. třetině 9:11, celkem 39:29.
Nejlepší hráči: Nussbaumer – Suško.
59:57
Až teď obrovský závar před bránou Švýcarska, doráží Bovbel, jenže kotouč končí za bránou a času už zbývá jen minimálně.
59:40
Bělorusové si podávají kotouč jen podél mantinelu, stále se nemohou dostat ke střele.
59:15
Drozdov přinutil ranou z úhlu na lapačku Wüthricha k zákroku. Trenér Fajkov odvolává brankáře z ledu a bere si oddechový čas. Bělorusové to zkusí v šesti.
59:00
Dnešní utkání sleduje 5224 diváků.
58:40
Bělorusko v plném počtu.
58:00
Bělorusko vyhazuje přes všechny čáry v době, kdy hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:09
Rychlá přesilovková souhra Švýcarska, Heim u tyče dostal přihrávku a okamžitě přiklepl zpátky Mirandovi, který se z bezprostřední blízkosti neprosadil.
56:40
Vyloučení v týmu Bělorusko (Maxim Suško – 2 min., podražení).
Teď tedy běloruský kapitán svému mužstvu příliš nepomohl, zbytečný faul výrazně krátí zbylý čas na vyrovnání.
56:21
Šarangovič se snažil natlačit přes Rivu do šance, kotouč sice nedokázal usměrnit, když mu Švýcar zablokoval hokejku, volně popojíždějící puk ale i tak dost nebezpečně směřoval po ledě k tyči a Wüthrich měl co dělat, aby ho betonem vykopl do bezpečí.
55:37
Švýcaři vyhazují kotouč do hlediště, následuje poslední komerční přestávka.
53:38
Kurashev měl na hokejce gólovou pojistku. Miranda se na pravém křídle prosadil přes dva hráče a našel v mezikruží zcela volného Kurasheva, který v tutové šanci mířil pouze do připraveného Griščenka.
51:16
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Hokejisté s helvétským křížem na prsou otáčejí skóre. Po vyhraném buly ve středním pásmu se protáhl podél hrazení přes modrou čáru Maillard a jeho přihrávku využívá prudkou střelou po ledě z první PHILIPP KURASHEV.
Asistence: Guillaume Maillard, Marco Miranda.
50:57
Přečíslení tři na dva nesehráli hokejisté Běloruska ideálně a k zakončení se nedostali. Pokračovat se bude po komerční pauze.
50:18
Griščenko vyráží Egliho dělovku, tentokrát měl odkrytý výhled.
48:12
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
V rohu kluziště se zmocnil Burovcevovy nepovedené přihrávky podél mantinelu Leuenberger a po jeho přiťuknutí VALENTIN NUSSBAUMER zblízka vyrovnává.
Asistence: Sven Leuenberger.
46:24
Bělorusové nahazují od červené čáry na Wüthricha, ten raději přerušuje hru. Švýcaři vypadají hodně zkoprnělí. Rodí se velké hokejové překvapení!
44:25
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Od modré čáry pálil po vyhraném vhazování Suško, jeho střelu ještě tečoval Litvinov a do brány ji pohotově doklepl VIKTOR BOVBEL. Vyloučení Švýcarů tak soupeř trestá za pouhých 7 vteřin.
Asistence: Ilja Litvinov, Maxim Suško.
44:18
Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
43:49
Prudkou přihrávku zpoza brány švýcarský útočník mezi kruhy promáchl, až z druhé vlny vypálil od modré čáry obránce Berni. K bráně jeho střela nedoletěla.
42:48
Zasahovat musel znovu Griščenko, s Nussbaumerovým pokusem neměl vážnější práci.
40:29
Stejně jako v předchozích dvou případech i do třetí části vletěli Bělorusové hodně nabuzeně. Kotouč zavezl do útočného pásma Drozdov a zblokovanou střelou vybojoval buly před Wüthrichem.
40:01
Začala třetí třetina.
40:00
Druhá třetina skončila. Gól jsme neviděli a také šancí bylo navzdory trvalé převaze Švýcarů pomálu, a tak Bělorusové stále drží naději na překvapivý bodový zisk.
Střely na bránu ve 2. třetině: 14:7, celkem 30:18.
39:40
Bovbel vymýšlel zakončení a míchal s pukem nebezpečně blízko švýcarského brankoviště, Wüthrich vše vyřešil vypíchnutím kotouče brankářskou holí.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, hraje se v obranném pásmu Švýcarska.
38:07
Až teď se po 4 minutách plynulé hry píská, vhazovat se bude před Griščenkem, ještě před tím nastane přestávka k čištění ledu.
37:25
Sledujeme další dlouhou pasáž bez přerušení hry. Rohrbach pronikl do útočného pásma a z rohu kluziště centroval před bránu, kam mu však nikdo nenajížděl.
34:33
Hokejisté Švýcarska hrají v plném počtu.
34:07
Švýcaři se osvobozují, první oslabení zřejmě přežijí.
33:12
Jerjomenko riskantně v pozici posledního muže udržel poskakující kotouč na útočné modré a po výměně puku se Suškem vyslal tvrdou střelu po ledě Šarangovič. Wüthrich vyráží, bíločervení přesto zůstávají v útočném pásmu.
32:33
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Philipp Kurashev – 2 min., podražení).
30:56
Pohledný průnik zakončil dobrou střelou Leuenberger, gólman vyráží před sebe a jeho spoluhráčům se daří dostat kotouč za modrou čáru.
30:23
Další zakázané uvolnění mládežnické reprezentace Běloruska. Poměr střel na bránu ve 2. třetině je zatím 11:4.
29:55
Bělorusové vyhazují přes všechny čáry. Polovina zápasu je téměř za námi, rozhodčí zatím nemuseli ani jednou vylučovat.
27:46
Nussbaumer nahazoval zpoza brány, Griščenkovi se nejdříve kotouč málem skutálel o záda za čáru, vše pro něj ale dopadlo dobře a běloruský brankář nakonec připlácl kotouč lapačkou o led. První komerční přestávka v prostřední části.
25:23
Prostřední část nabízí stále stejný obrázek. Na Griščenkovu bránu se valí útok za útokem, postoj brankáře Bělorusů nastřelil po svižném individuálním průniku Kurashev.
24:15
Maillard tečoval běloruskou střelu do ochranné sítě, vhazování poblíž Wüthrichovy svatyně však vyhráli Švýcaři a z rychlého brejku zahrozil Riva.
23:10
Tlak hokejistů helvétského kříže bude mít pokračování, stejně tak série buly před běloruským brankářem.
22:28
Griščenko se vyznamenal proti zblízka dotírajícímu Kurashevovi, po chvíli se bude vhazovat znovu v běloruském obranném pásmu.
21:30
Bělorusové vstoupili do druhé části aktivně. Do šance se dostával Drozdov a krátce po něm promáchnul prudkou přihrávku osamocený Bovbel.
20:01
Začala druhá třetina.
20:00
První třetina skončila. Hokejisté s helvétským křížem na prsou měli velkou převahu, jenže jejich zahozené šance potrestal soupeř v závěru třetiny vyrovnávacím gólem.
Střely na bránu: 16:11.
18:34
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak už to v hokeji bývá, Bělorusové přežili velký tlak a sami udeřili. Šarangovič forčekingem za švýcarskou bránou vybojoval puk na Kurashevovi, následovaly dvě rychlé přihrávky a Martyňukova střela, kterou nadvakrát dorazil za ležícího Wüthricha kapitán MAXIM SUŠKO.
Asistence: Vladislav Martyňuk, Vladislav Gabrus.
18:08
Švýcaři vyhráli vhazování v útočném pásmu a kotouč, odražený o zadní mantinel, vyplul před úplně volným Marcem Mirandou, který z úhlu nedokázal usměrnit do prázdné brány.
17:16
Hokejisté v bíločerveném po delší době zahrozili, Michalčukovi ještě Švýcaři mezi kruhy zablokovali hůl, ale volný puk vyslal na Wüthricha bekhendem Anisimov. Brankář si připisuje snadný zákrok lapačkou.
16:35
Běloruský výběr je vepředu naprosto neškodný, hraje se neustále na jednu bránu.
13:40
Z téměř nulového úhlu pálil Axel Simic, běloruský brankář znovu přerušuje hru.
12:37
Švýcarsko má obrovskou převahu, po druhé komerční přestávce se bude znovu vhazovat v běloruském obranném pásmu.
10:54
Na zteč se vydal odvážně osamocený Sigrist a po kličce doleva obtiskl tvrdou střelu nad ledem do betonu Andreje Griščenka.
9:41
Simicova střela je sražena do ochranné sítě, vhazuje se v běloruském obranném pásmu.
8:07
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Po vyhraném vhazování uzmul volný kotouč za bránou NICOLAS MÜLLER a přihrál za sebe Rivovi, jehož střelu poté sám s notnou dávkou štěstí dorazil ze skrumáže mezi Griščenkovy betony.
Bez asistence.
7:58
Před dorážejícím Eggenbergerem přikryl kotouč Griščenko, po více než pěti minutách plynulé hry je tu přerušení a komerční přestávka.
6:35
Hraje se už velmi dlouho bez přerušení, obrany obou soupeřů si dávají oproti úvodu zápasu větší pozor a navzájem se nepouštějí do zakončení.
2:47
Úvod utkání je oboustranně útočný, od modré čáry prověřil Andreje Griščenka ranou pod břevno Nico Gross.
2:15
Nussbaumer přihrál zadovkou mezi kruhy Maillardovi, ten po ledu prostřelil Griščenka mezi betony, běloruský brankář ale zázračně ještě levou bruslí za tělem kotouč odrazil těsně před brankovou čarou.
1:12
Eggenberger se projel s pukem na holi přes celé hřiště a zblízka ještě bekhendem vyprášil Griščenkovy betony.
0:33
První gólman, který si připisuje platný zákrok, je Philip Wüthrich. Z levého křídla pálil do jeho výstroje Ivan Drozdov.
00:01
Utkání právě začalo.
Začátek zápasu se zhruba o 10 minut opozdil, těžko říct, co je příčinou, ale obě mužstva teprve teď míří z útrob stadiónu na led k poslednímu krátkému rozbruslení a úvodnímu ceremoniálu na modrých čarách.
Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Wüthrich (Ritz) – Geisser, Gross (A), Riva, Egli, Barandun, Berni, Le Coultre, Cavalleri – Müller, Miranda (A), Kurashev – Sigrist, Eggenberger (C), Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Jäger, Leuenberger, Rohrbach.

Bělorusko: Griščenko (Rodik) – Sokolovskij, Burovcev, Derjabin, Jerjomenko, Gostev, Martyňuk, Gabrus – Litvinov, Martynov, Drozdov – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Rjadčenko (A), Pisčuk, Grinkevič – Lukaševič, Michalčuk, Anisimov – Astaševič.

Rozhodčí: Sjoqvist, Thomson – McCrank, Yletyinen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Utkají se dva papíroví outsideři skupiny B, favoritem zápasu budou určitě hokejisté s helvétským křížem na prsou.
Švýcarsko by se mohlo stát černým koněm šampionátu, jeho výsledky v přípravě ovšem nebyly zrovna přesvědčivé. Porážky s Dánskem 1:2 po prodloužení, s Finskem 2:4 a s Kanadou 1:8 příliš optimismu švýcarským fanouškům nepřinesly.
Na loňském MS tento výběr z pěti zápasů ani jednou nevyhrál v základní hrací době (pouze dvakrát po prodloužení), ve čtvrtfinále však výrazně potrápil hokejisty USA, s nimiž prohrál těsně 2:3.
Bělorusko může ve skupině pouze překvapit, všeobecně se očekává, že si to Bělorusové rozdají s Dánskem o záchranu v elitní skupině MS do 20 let. Zde jsou nováčky, když z 1. divize postoupili po solidních výkonech na úkor Německa.
V přípravě je ovšem vypráskali Američané ostudným poměrem 14:0, dále běloruští mladíci podlehli Slovensku 1:4.
Mistrovství světa zahájilo Bělorusko proti Švédsku a byl to zápas dvou rozdílných "poločasů". Ještě po 30 minutách platil vyrovnaný stav 1:1, od 31. minuty už na ledě vládl favorit a podle toho vypadal konečný výsledek 1:6 z pohledu Bělorusů.