Česko U20 – Rusko U20 (5:4)

MS U20 december 26, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo)

MS v hokeji hráčov do 20 rokov sa na prelome rokov 2017 a 2018 konajú v americkom meste Buffalo. Buffalo už hostilo MS U20 v roku 2011.

Česká reprezentácia patrí v skupine B medzi mužstva, ktoré by s účasťou v štvrťfinále nemali mať problémy.

Pozrite si kompletný program a výsledky zápasov z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

B-skupina:

Česko – Rusko 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

Góly: 5. Nečas, 8. Safin, 26. Zadina, 38. Chytil, 47. Král – 6. Poloďan, 10. Šolochov, 58. Kajumov, 60. Sjomin

Zostavy

Kořenář (Škarek) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Lauko – Kurovský, Kodýtek, Hrabík.

Melničuk (41. Suchačov) – J. Zajcev (C), Knyžov, Makejev (A), Samorukov, Šepelev, Minulin, Jelizarov, Sjomin – M. Malcev (A), Altybarmakjan, Poloďan – Abramov, Sokolov, Rubcov – Manukjan, Ivanov, Svečnikov – Šolochov, K. Kostin, Kajumov.

Online prenos
Tak to bol teda otvárací zápas MS do 20 rokov ako sa patrí! Sledovali sme zaujímavý hokej po celý čas, šance boli na oboch stranách, oba tímy predvádzali vysoké napádanie a ofenzívne odhodlanie. V priebehu tretej tretiny Česko vyhrávalo 5:2 a už sa tak zdalo, že je o všetkom rozhodnuté. Rusko však v samom závere zabralo a dvoma gólmi dokázalo znížiť na 5:4! Do konca tretej tretiny však už ostávala len jedna minútka a tak to už na vyrovnávajúci gól z ruskej strany nestačilo. Takže, hneď v prvom zápase šampionátu môžme teda hovoriť o prvom prekvapení, pretože Rusko bolo v tomto zápase favoritom. Oba celky však majú pred sebou ešte 3 zápasy a vývoj v skupine tak ešte môže vyzerať všelijako.

Program dnešného dňa MS v hokeji do 20 rokov 2018 ešte nekončí, v plnom prúde je stretnutie Bieloruska so Švédskom, od 22:00 v tejto hale budeme svedkami súboja Kanady s Fínskom a o 02:00 v noci je na programe stretnutie medzi Dánskom a USA. So všetkým zápasov vám ponúkame textový prenos.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok sviatočného večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
59:53
Vylúčenie v tíme Česko (Petr Kodýtek – 2 min., hákovanie).
59:30
Sledujeme veľký tlak Ruska, Česko sa bráni pred svojim brankárom! Z jasnej záležitosti je tu napokon ešte veľká dráma.
59:02
Rusko dalo gól!

Nuž a dráma je napokon na svete! Rusi odvolali brankára a ihneď sa usadili v útočnom pásme, ruský výber predviedol úspešnú kombináciu na ktorej konci stál VLADISLAV SJOMIN a presnou strelou od modrej prekonal Kořenářa – 5:4!
58:48
Suchačov ostáva na striedačke, Rusko tak hrá power-play!
58:48
Oddychový čas Rusko.
57:48

Tak predsa len ešte prišiel presný zásah Ruska a stav je tak znížený na rozdiel dvoch gólov! Rusko podniklo rýchly výpad pred českú bránku, ARTUR KAJUMOV dostal dobrú prihrávku spoza bránky a puk usmernil za Kořenářov chrbát – 5:3!
Asistencia: Arťom Manukjan, German Rubcov.
57:15
Rusi sa dostávajú k puku pri svojej bránke a tak sa už snažia o prechod do útočného pásma. Čas sa už kráti naozaj rýchlo, Rusko má stratu troch gólov na svojho dnešného súpera.
57:05
Česi sa teraz snažili o prechod do útočného pásma, ale napokon je z toho len zakázané uvoľnenie.
56:20
Rusko sa opäť ťažko dostáva do útočného pásma, navyše sa Česko dostáva aj do rýchlych útočných výpadov.
55:52
Do útočného pásma sa teraz prebojoval aj český celok, Nečasov pokus však takisto úspešný nebol. Vhadzovať sa však bude pred Suchačovom.
55:30
Teraz už český brankár zasahovať musel, ale Knyžov sa ani z tesnej blízkosti nedokázal úspešne presadiť. Čas sa už Rusku rýchlo kráti.
54:45
Od modrej čiary smerovalo ďalšie zakončenia na Kořenáčovú bránku, ale Lauko dobre postavil hokejku do dráhy strely a tak aj tento puk ide mimo bránku.
54:15
Až teraz sa podarilo Rusku vyslať na českú bránku strelu, ale obrana Česka dokázala puk tečovať do bezpečia.
53:20
Rusko má častejšie puk na svojich hokejkách, ale stále sa favoritovi tohto zápase nedarí presadiť sa v útočnom pásme a Česko stále drží nádejný náskok o tri góly.
52:37
Teraz sa už ruskému celku podarilo prebojovať sa do útočného pásma, ale ich súper ich aj naďalej do ničoho nepúšťa a Kořenář už dlhšiu dobu zasahovať nemusel.
51:58
Navyše sa Rusku ani nedarí v prechode do útočného pásma, český výber sa po zisku puku zase nikam neponáhľa.
51:24
Rusom sa už čas začína pomaličky krátiť, Česko vyhráva o tri góly a črtá sa nám tak prvé prekvapenie tohto turnaja.
50:50
Česko hrá v plnom počte!
50:38
Šepelev sa dostal k puku a aj vypálil, jeho pokus však Kořenář vyrazil do bezpečia.
49:40
Česko teraz chvíľu držalo puk v útočnom pásme a nazbieralo tak cenné sekundy.
49:22
Ofsajd Ruska. Česko sa tak aj naďalej úspešne bráni a nedostáva sa do žiadneho nebezpečenstva.
49:02
Rusko započalo svoju šiestu presilovku v tomto zápase, ale aj teraz sa ich súper úspešne bráni.
48:50
Vylúčenie v tíme Česko (Libor Hájek – 2 min., nedovolené bránenie).
48:42
Táto strela od modrej do ruskej bránky nepadla, strelu Nečasa má Suchačov vo svojej lapačke.
48:05
Rusko je stále zrejme v šoku z vývoja tohto stretnutia, Česko hrá aj naďalej veľmi aktívne a má výborne nakročené k trom bodom z tohto stretnutia.
47:25
A Česko teraz mohlo navýšiť svoje vedenie! Kurovský sa dostal k puku, krásnou fintou oklamal celú obranu Ruska, následne sa dostal až pred brankára Suchačova, ale jeho pokus len tesne minul pravú tyčku!
46:16
Česko dalo gól!

Piaty gól českého výberu a Rusko tak už má vážne problémy! Česi teraz vyvinuli veľký tlak, usadili sa v útočnom pásme, na modrú čiaru dostal úspešnú prihrávku FILIP KRÁL a krásne prestrelil brankára Suchačova, ktorý tak inkasuje podobne ako jeho kolega Melničuk – 5:2!
Asistencia: Martin Kaut.
46:05
Po ubránenej presilovke svojho súpera je teraz vo veľkom tlaku Česko, Rusko sa tak musí brániť pred svojou bránkou.
44:12
Česko sa enormnému tlaku ubránilo a hrá už v plnom počte.
43:35
Tlak ruskej reprezentácie pokračuje ďalej, Česko však zatiaľ aj s veľkým šťastím všetko bráni a drží si vedenia o dva góly.
43:00
Rusk ov početnej výhode vyvíja veľký tlak na českú bránku.
42:12
Vylúčenie v tíme Česko (Vojtěch Budík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
42:05
Rýchly brejk sme sledovali na druhej strane, do úniku sa dostal Zachar, ale s jeho slabším zakončením nemal Melničuk žiadne problémy.
41:58
Ale aj Česko si teraz muselo dať pozor, pred Kořenářom vznikla neprehľadná situácia, ale puk našťastie pre český výber v bránke neskončil.
41:22
Teraz sme mali možnosť sledovať tlak českého výberu, ale Rusi sa ubránili a už skúšajú preniknúť do útočného pásma.
40:25
Česi sa ihneď presunuli do útočného pásma, Zachar dostal dobrú prihrávku, ale strela mu už nesadla.
40:17
40:01
Do tretej tretiny je tu zmena v bránke Ruska! Melničuka nahradil medzi troma žrďami Suchačov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Rusko má k dispozícii ešte 17 sekúnd v početnej výhode o jedného hráča.
Aj v druhej tretine sme sledovali veľmi zaujímavý hokej. Hra bola oproti prvej tretine vyrovnanejšia, šance pribúdali na oboch stranách ale efektívnejšie bolo Česko, ktoré dvakrát skórovalo v tejto tretine a je tak vo vedení 4:2! Črtá sa nám tak zrejme prvé prekvapenie tohto turnaja, ale Rusko má k dispozícii ešte tretiu tretinu a v nej sa o všetkom rozhodne.

Tretia tretina sa začne približne o 19:55!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Veľa nechýbalo a Rusko mohli znížiť na rozdiel jedného gólu! Najprv však dobre aj so šťastím zasiahol Kořenář a následne pomohla Česku aj konštrukcia brány.
38:17
Vylúčenie v tíme Česko (Libor Hájek – 2 min., podrazenie).
37:26

Výbuch radosti na českej strane! Česko sa ubránilo tlaku svojho súpera a ihneď vyrazilo do útočného pásma, Zachar vybojoval puk na svoju hokejku a perfektne prenikol až pred ruskú bránku, jeho strelu vyrazil Melničuk len pred Safina, ten našiel následne ešte lepšie postaveného FILIPA CHYTILA a ten dáva štvrtý gól Česka v tomto zápase – 4:2!
Asistencia: Ostap Safin, Marek Zachar.
37:05
Kořenář si pripisuje ďalší úspešný zákrok, poradil si so zakončením od Kostina. Český brankár je zatiaľ veľkou oporou svojho tímu.
36:37
Aj v tejto časti druhej tretiny sa striedajú útočné výpady na oboch stranách, dlhšie sme však nevideli zakončenie na jednu či druhú bránku.
35:21
Brankár Ruska musel opäť zasahovať, ale ani strela od Zadinu neskončila za jeho chrbtom. Pomaly sa už blíži aj koniec druhej tretiny, Česko si drží svoje tesné vedenie o jeden gól.
34:55
Podobná situácia sa opakovala aj na druhej strane, Melničuk si poradil so strelou Šaldu. Následne sa ešte strhla menšia bitka pred ruskou bránkou, ale rozhodcovia ju včas rozohnali.
34:38
Na pozore sa však teraz musel mať brankár Kořenář, ale s pokusom Šolochova si úspešne poradil.
34:15
Ani jednému z tímov sa teraz nedarí presadiť v útočnom pásme, oba celky často zbytočne strácajú puky zo svojich hokejkách.
33:28
Hrabík sa teraz dostal do zakončenia na ruskú bránku, ale brankár ruského celku bol na jeho strelu pripravený.
32:08
Dopredu sa teraz dostalo aj Česko, ale Lauko puk stratil príliš skoro a tak sa český výber musí vrátiť späť do svojho obranného pásma.
31:50
Veľa nechýbalo a opäť mohli Rusi vyrovnať! Svečnikov dobre zapracoval pred českou bránkou, Minulin sa dostal k puku, ale nedokázal ho usmerniť do odkrytej časti bránky!
31:35
Rusku tento prechod do útočného pásma nevyšiel, signalizovaný je ofsajd.
30:29
Opäť sa hra prieliva zo strany na stranu, v druhej tretine sledujeme vyrovnanejší obraz hry, ale v druhej tretine je to na strely na bránku 6:2 v prospech Česka!
29:28
Rusko tak nevyužilo ani túto presilovku a do útočného pásma sa už dostáva český výber. Meličuk vyrazil túto strelu od modrej do rohu klziska.
29:11
28:52
Kořenář sa musel mať opäť na pozore, ale poradil si aj s nebezpečnou strelou od Sokolova! Tlak Ruska stále narastá, Čechov čakajú ešte krušné sekundy v početnej nevýhode.
28:15
Aj s touto strelou si český brankár poradil, ale puk len vyrazil a tak Rusko ešte ostáva v útočnom pásme.
28:08
K puku sa teraz dostal Svečnikov, ale jeho strela skončila vo výstroji brankára Kořenářa.
27:25
Rusi teraz majú veľkú príležitosť na vyrovnanie, ale ich súper sa zatiaľ úspešne bráni aj v tejto početnej nevýhode.
27:11
Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Lauko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
26:35
Do rýchleho brejku išiel český výber, Kaut získal puk a snažil sa sám prejsť cez obrancu Ruska, ale to sa mu nepodarilo a tak idú dopredu znova Rusi.
25:57
Česko je tak opäť vo vedení a tak ich dnešný súper bude musieť doťahovať. Mladíci z Česka však zlepšili prácu s pukom a Rusko sa momentálne musí brániť.
25:34

Česko využíva druhú presilovku v tomto zápase! Teraz sa už českému výberu podarilo usadiť sa v útočnom pásme, pred ruskú bránku dostal dobrú prihrávku Kaut, ktorý sa neulakomil na strelu a peknou prihrávkou našiel FILIPA ZADINU, ktorý presnou strelou trafil malú medzeru a vracia svoj tím späť do vedenia o jeden gól – 3:2!
Asistencia: Martin Kaut, Martin Nečas.
25:23
Česi sa znova dostávajú do útočného pásma, Rusi však výborne bránia priestor pred svojim brankárom.
24:38
Česko rozbehlo svoju presilovku, na bránku pálili Král aj Safin, ale Melničuk vyrazil do bezpečia a následne sa Rusko oslobodilo.
24:05
Vylúčenie v tíme Rusko (Jegor Zajcev – 2 min., hákovanie).
23:08
Rusi sa teraz dlhšie držali v útočnom pásme, ale ich dnešný súper ich do ničoho nepustil a tak už ide dopredu český výber.
22:55
Do útočného pásma sa teraz dostalo aj Rusko, ale český tím sa nedostal do nebezpečenstva. Opäť však sledujeme vysoké napádanie oboch tímov.
22:20
Sledovali sme tlak českej reprezentácie, strela v podaní Safina však bezpečne doputovala do výstroje brankára Melničuka.
21:43
Hra však pokračuje v obrannom pásme Ruska, ale ani teraz Melinčuk nemusel vytiahnuť žiadny zákrok.
21:28
Rusko hrá v plnom počte!
21:15
Česku sa už presilovka kráti, táto početná výhoda mladíkom z Českej republiky vôbec nevychádza.
20:43
Zadina získal puk a operoval v útočnom pásme, Česko však následne nič zaujímavého nevyťažilo a Rusko sa znova oslobodzuje.
20:14
Druhá tretina tohto zápasu je tak už v plnom prúde, Česko sa v početnej výhode snaží presadiť v útočnom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretiny sa tak čoskoro začne!

Česko bude ešte pokračovať v početnej výhode.
Skončila sa prvá tretina otváracieho zápasu MS do 20 rokov medzi mladíkmi z Česka a Ruska. Videli sme v nej veľmi zaujímavý hokej, šance boli na oboch stranách. Česko bolo dvakrát vo vedení o jeden gól, ale Rusko dokázalo úspešne odpovedať a tak je stav po prvej dvadsaťminútovke 2:2! Uvidíme, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 19:05!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
V samom závere ešte nebezpečne na ruskú bránku pálil Nečas, ale puk sa nevošiel medzi tri žrde.
19:43
Česko hrá tak v závere prvej tretiny presilovku, Rusko sa však bráni úspešne.
19:28
Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Makejev – 2 min., krosček).
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:28
Aj v závere prvej tretiny sledujeme rýchly hokej zo strany na stranu, stále však platí vyrovnaný stav 2:2!
17:43
Teraz sa už mladíkom z Česka podarilo rýchly prechod do útočného pásma, ale Královi strela od modrej nesadla a tak je pri piku už Rusko.
17:02
Česi sa však teraz previnili zakázaným uvoľnením a tak sa hra presťahuje pred Kořenářa.
16:52
Rusko tak nevyužili dve presilovky tesne za sebou, o slovo v útoku sa teraz snažia hokejisti Česka.
16:08
16:05
Kořenář mal teraz plné ruky práce. Česi museli hrať chvíľu v trojici, z tesnej blízkosti nebezpečne pálil Malcev, ale český brankár si pripisuje ďalší úspešný zákrok.
15:53
Tlak Ruska pokračuje ďalej, ale Česko všetko úspešné zvláda, ale bude musieť ešte vydržať záverečné sekundy v oslabení.
15:30
Ruská presilovka pokračuje ďalej, Zajceva strela putovala do pripravenej lapačky brankára Kořenářa.
14:33
Kostin sa teraz dostal k strele na bránku, ale Kořenář výborne zasiahol lapačkou a puk tak tečoval do bezpečia.
14:15
Česko sa musí po druhýkrát brániť v početnej nevýhode, ihneď sa mu však podarilo vyhodiť puk do bezpečia.
14:08
Vylúčenie v tíme Česko (Kristian Reichel – 2 min., sekanie).
13:02
Sokolov sa dostal pred bránkou Česka k puku a nebezpečnej aj vystrelil, jeho pokus však len tesne minul priestor českej bránky.
12:51
Rusko sa dostane pred bránku svojho súpera, Česko sa previnilo zakázaným uvoľnením.
12:32
12:30
Dve sekundy pred koncom presilovky pálil na českú bránku Zajcev, ale Kořenář bol opäť pozorný.
12:22
V závere presilovky je Rusko veľmi aktívne, Malcevovu strelu dokázal Kořenář vyraziť do bezpečia.
11:25
Tento pokus Ivanova bol už nebezpečnejší, ale našťastie pre Česko sa mu nepodarilo úspešne trafiť bránku.
10:55
Od modrej nahadzoval puk na českú bránku Minulin, ale tento jeho pokus nebol nijak nebezpečný.
10:40
Svoju prvú presilovku v tomto zápase už hrá Rusko. Uvidíme, či ju dokážu využiť podobne ako ich dnešný súper.
10:32
Vylúčenie v tíme Česko (Ostap Safin – 2 min., hákovanie).
09:52
Sledujeme tak veľmi zaujímavú prvú tretinu, videli sme už 4 góly a ešte nás čaká približne polovička prvej tretiny. Uvidíme, čo všetko nás ešte čaká.
09:36

A opäť je stav vyrovnaný! Rusko teraz bolo vo veľkom tlakom, po vhazdovaní pred českou bránkou sa k puku dostal MARCEL ŠOLOCHOV a krásne z otočky poslal puk za Kořenářov chrbát – 2:2! Začína sa tak odznova.
Asistencia: Klim Kostin, Vladislav Sjomin.
08:50
No a Rusko sa opäť snaží o vyrovnanie, Kořenář v českej bránke musel čeliť hneď niekoľkým nebezpečným strelám, ale brankár Benátok nad Jizerou podržal svoje musžtvo.
07:28

Česi sa vracajú späť do vedenia o jeden gól! Mladíci z Česka opäť predviedli výborný prechod do útočného pásma, za ruskou bránkou sa po tuhom boji dostal k puku Chytil, obtočil sa okolo bránky a puk sa následne odrazil pred úplne voľného OSTAPA SAFINA a ten úspešne dorazil puk do bránky – 2:1!
Asistencia: Filip Chytil.
06:53
Pri puku je momentálne Česko, snaží sa o prechod do útočného pásma. Oba tímy si po úvodných góloch dávajú pozor aj v defenzíve.
06:25
Rusku sa teraz nevydaril rýchly prechod do útoku, po ofsajde sa ide vhadzovať v strednom pásme.
06:05
Úvod tohto zápasu je tak veľmi zaujímavý, určite sa ešte máme na čo tešiť. Oba tímy sa snažia hrať ofenzívny hokej, okorenení typickou mladou dravosťou a drzosťou.
05:24

Dlho sa Česko z vedenia neradovalo, Rusko dáva gól z prvej vážnejšej šance! Rusi sa teraz rýchlo presunuli do útočného pásma a predviedli dobrú hru pred bránkou súpera, Altybarmakjan sa dostal k puku a pohotovo vypálil, jeho strelu ešte tečoval ALEXEJ POLOĎAN a puk skončil za Kořenářovim chrbtom – 1:1!
Asistencia: Andrej Altybarmakjan, Jegor Zajcev.
05:10
Rusko však na nič nečaká a snaží sa o čo najrýchlejšiu odpoveď. Česko však zatiaľ výborne bráni svoje pásmo.
04:42

Česi napokon túto presilovku využívajú na svoj prvý gól na tomto šampionáte! Rusko sa muselo brániť vo svojom pásme veľkému tlaku Česka, najprv spálil nádejnú šancu Zadina, ale pri mantinely sa puk opäť dostal na české hokejky a po výbornej prihrávke pred ruskú bránku sa parádnou strelou prezentoval MARIN NEČAS – 1:0!
04:35
Pred bránku dostal dobrý puk Zadina, ale nepodarilo sa mu ho usmerniť za chrbát Melničuka.
04:00
Až teraz sa Rusku podarilo vyhodiť puk do bezpečia, Česi sa však opäť rýchlo presúvajú do útočného pásma a zatiaľ hrajú túto presilovku veľmi aktívne.
03:25
Česko hrá prvú presilovku v tomto zápase, Rusko sa momentálne musí brániť pred svojou bránkou.
03:19
Vylúčenie v tíme Rusko (Andrej Altybarmakjan – 2 min., hákovanie).
02:48
A opäť sa musel mať brankár Česka na pozore, ale Kajumova strela smerovala iba do výstroje brankára Kořenářa.
02:25
Šolochov získal puk na modrej čiare a ihneď aj vystrelil na českú bránku. Kořenář bol však pripravený a túto strelu vyrazil do bezpečia.
01:32
Od úvodu prvej tretiny sledujeme klasický rýchly hokej hore-dole, čo je tradičnou ozdobou juniorského hokeja.
00:35
K puku sa však dostalo Česko a sledovali sme prvú zaujímavú situáciu v tomto zápase! Chytil výborne zapracoval pri mantinely a získal puk na svoju hokejku, následne sa natlačil pred brankára Melničuka, ale jeho pokus smeroval mimo troch žrdí.
00:05
Majstrovstvá sveta do 20 rokov sa práve začali! Úvodné buly vyhralo Rusko a pokúša sa už o prienik do útočného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, otvárací zápas MS do 20 rokov 2018 sa tak už čoskoro začne!

Vypočujeme si ešte štátne hymny a po úvodnom buly sa už prvá tretina môže začať.
Začiatok zápasu sa trocha posunie.
Príjemný sviatočný podvečer prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním! Fanúšikovia hokeja sa už teda dočkali, o malú chvíľu sa začínajú Majstrovstvá sveta do 20 rokov v americkom Buffale. Reprezentácie Česka a Ruska majú tú česť zahájiť tieto MS otváracím zápasom. Zostavy oboch mužstiev sú už zverejnené a môžte si ich teda aj prezrieť. Zápas z pozície rozhodcov povedú páni Ansons (LAT), Garon (CAN) – Castelli (SUI), Hagerstrom (FIN). Hokejová hala KeyBank Center v Buffale, v ktorej hráva svoje domáce zápasy účastník NHL Buffalo Sabres je tak už na všetko pripravená, čaká sa na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia. Favoritom tohto zápasu je Rusko, avšak ide o prvý zápas v skupine a tie bývajú pre každý celok náročné.

Pri sledovaní tohto prenosu vám prajem príjemný športový zážitok, z pozície komentátora ho sprostredkuje Miroslav Revaj.
Úvodné zostavy:

Česko: Kořenář (Škarek) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Lauko – Kurovský, Kodýtek, Hrabík

Rusko: Melničuk (Suchačov) – J. Zajcev (C), Knyžov, Makejev (A), Samorukov, Šepelev, Minulin, Jelizarov, Sjomin – M. Malcev (A), Altybarmakjan, Poloďan – Abramov, Sokolov, Rubcov – Manukjan, Ivanov, Svečnikov – Šolochov, K. Kostin, Kajumov

Rozhodca: Ansons (LAT), Garon (CAN) – Castelli (SUI), Hagerstrom (FIN)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia hokejové reprezentácie do 20 rokov a to Česka a Ruska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:00!

Už tradične cez vianočné sviatky sa fanúšikovia hokeja môžu tešiť na Majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov. Tohto roku bude toto podujatie hostiť USA, dejiskom zápasov bude Buffalo. Prvenstvo z minulého roka bude obhajovať práve domáca reprezentácia.

V tomto prenose sa sústredíme na základnú skupinu B a na mužstvá, ktoré by podľa papierových predpokladov mali postúpiť do štvrťfinále. Hokejová hala KeyBank Center bude hostiť stretnutie Česka a Ruska.

Česko:
Česká reprezentácia patrí v skupine B medzi mužstva, ktoré by s účasťou v štvrťfinále nemali mať problémy. Česko tradične patrí aj medzi mužstvá, ktoré by najradšej dosiahli aj vyššie ciele, ale reprezentácia Česka do 20 rokov už na tomto podujatí nezískala medailu dlhých 13 rokov! V celkovej histórii majú Česi na svojom konte v tejto kategórii 2 zlaté medaile a 1 bronzovú. Minulý rok sa Česká reprezentácia umiestnila na 6. mieste, keď po postupe zo základnej skupiny nestačila v štvrťfinále na Kanadu a podľahla jej 5:3. Českú reprezentáciu na týchto MS povedie nový hlavný tréner a to Filip Pešán, ktorý pôsobí pri mužoch v Liberci.

Rusko:
Ruská reprezentácia by s postupom zo skupiny takisto nemala mať problémy a už tradične je tento celok aj favorizovaný na zisk medaile. V samostatnej histórii dokázali Rusi v tejto kategórii vybojovať 4 zlaté medaile, 8 strieborných medailí a 8 bronzových medailí a len z troch šampionátov Rusko nezískalo žiadnu medailu, čo je určite vynikajúca vizitka! Na minuloročných MS sa Rusko umiestnilo na 3. mieste, keď v semifinále podľahlo USA 4:3 po nájazdoch a v súboji o bronz napokon zdolalo Švédsko 2:1 po predĺžení. Aj na týchto MS sa s Ruskom počíta až do záverečného boja o medaile.

Favorit:
Papierové predpoklady a aj stávkové kancelárie do tejto úlohy stavajú Rusko a aj posledné zápasy tak tomu nasvedčujú, posledná výhra Česka nad Ruskom sa zrodila pred dvoma rokmi. Je to však prvý zápas v skupine a ako vieme, tie nebývajú najľahšie a rodia sa v nich aj veľké prekvapenia. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.