Fínsko U20 – Dánsko U20 (4:1)

MS U20 december 28, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo)

MS v hokeji hráčov do 20 rokov sa na prelome rokov 2017 a 2018 konajú v americkom meste Buffalo.

Pozrite si kompletný program a výsledky zápasov z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

A-skupina:

Fínsko však takisto patrí medzi tie lepšie celky na šampionáte, predsa len má táto reprezentácia na svojom konte 4 zlaté medaile, 4 strieborné medaile a 6 bronzových medailí a pravidelne patrí medzi kandidátov do záverečných bojov o medaile.

Fínsko – Dánsko 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 3. Koppanen, 7. Rasanen, 36. Välimäki, 38. Jokiharju – 22. Krag-Christensen

Zostavy

Luukkonen (Halonen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi (A), Jokiharju, Salo, Vaakanainen, Kotkansalo – Kuokkanen, Vesalainen, Tolvanen – Koivula, Ikonen, Heponiemi – A. Räsänen, Innala, Kupari – Jääskä, Koppanen, Nurmi.

Krog (Gransöe) – Setkov, Jessen, O. Larsen, Mogensen (A), Heine, Ch. Larsen, Mortensen – Schmidt-Svejstrup, Krag Christensen, Blichfeld – Röndbjerg, Andersen, Madsen (C) – Gath (A), Mathiasen-Wejse, Nielsen – Molge, Ahlberg, Grundtvig – Schultz.

Online prenos
V poslednej tretej tretine sme napokon už žiaden presný zásah nevideli, Fínsko však malo po celý včas všetko vo svojej moci a žiadnu drámu nepripustilo. Dánsko úspešne vzdorovalo len určitú časť druhej tretiny, inak tempo hry diktovalo Fínsko, ktoré po výsledku 4:1 získavajú dôležité tri body.

Zaujímavá je aj štatistika v celkovom počte striel na bránu: 62:7! V tretej tretine Dánsko ani nevystrelilo na bránku a do ďalších bojov tak mladíci tejto krajiny majú na čom popracovať.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Dnešný program MS v hokeji do 20 rokov ešte pokračuje ďalej. V plnom prúde je zápas Ruska so Švajčiarskom, toto stretnutie pre vás komentuje kolega Jakub Kocourek. Od 22:00 vám kolega Tomáš Lengyel priblíži stretnutie Švédska s Českom a o 02:00 v noci tu je stretnutie našej reprezentácie s USA a tam sa na vás bude tešiť kolega Matej Kubove.
Koniec zápasu.
59:30
Fínsko ešte v závere zápasu javí útočnú aktivitu, ale jeho súper úspešne vzdoruje. Už sa čaká na sirénu, ktorá ukončí toto stretnutie, ktoré napokon naplnilo papierové predpoklady.
58:57
Dánsko hrá v plnom počte!
58:01
Ohlásené boli posledné dve minúty tretej tretiny a už aj tohto zápasu.
58:00
Molge je späť na ľadovej ploche, Dánsko tak hrá so 4 hráčmi.
57:15
Nebezpečne teraz pálil Heiskanen, ale dánsky brankár úspešne zasiahol.
57:03
Fínsko hrá presilovku 5 na 3! Dánsko je tak teraz pod veľkým tlakom.
56:57
Vylúčenie v tíme Dánsko (Malte Setkov – 2 min., hrubosť).
56:32
Dánom sa zatiaľ darí svojho súpera držať od svojej bránky, ale fínsky tlak opäť narastá.
56:15
Fínsko tak hrá v závere tretej tretiny ešte presilovku a tak už sú všetky nádeje na záverečný tlak Dánov zrejme zažehnané.
56:00
Vylúčenie v tíme Dánsko (Magnus Molge – 2 min., podrazenie).
55:10
Hra sa presúva do útočného pásma.
55:00
Sme už zrejme svedkami poslednej päťminútovky tohto zápasu. Fínsko má všetko pod kontrolou a už len chvíľa ho delí od troch bodov z tohto zápasu.
54:10
53:45
Kapitán Dánska Madsen teraz ukázal veľkú obetavosť, keď sa hodil do tvrdej strely a výrazne tak pomohol brankárovi Krogovi.
53:10
Polovička z trestu Grundtvig už uplynula.
52:38
Na bránku nebezpečne pálil Tolvanen, ale puk skončil len na zadnom mantinely. Fínsko ešte drží útočné pásmo.
52:15
Fínsko môže svoj tlak vystupňovať v početnej výhode, Dánsko sa už bráni vo svojom pásme.
52:10
Vylúčenie v tíme Dánsko (Andreas Grundtvig – 2 min., hákovanie).
50:35
Teraz však už dánsky brankár zasahovať musel, ale úspešne si so strelou Jokiharja poradil. Uvidíme, či príde do konca tretej tretiny nejaká zaujímavá situácia.
49:47
Opäť sa do útočného pásma dostáva fínsky celok, ale Krog zatiaľ zasahovať nemusel. V tretej tretiny sa hra nijak výrazne neprerušuje, jej polovička je už skoro minulosťou.
48:17
Fínsko si však ešte musí dať pozor a nestratiť koncentráciu. Česko malo s Ruskom takisto vedenie o tri góly a bola z toho ešte dráma. Zatiaľ to však nevyzerá, žeby Dáni ešte niečo v tomto zápase predviedli.
47:19
Postupne sa hra prelieva zo strany na stranu, diváci momentálne žiadne zaujímavé momenty nesledujú. Podstatné však je, že Fínsko vyhráva 4:1 a je na najlepšej ceste za prvými troma bodmi.
46:10
Dánsko sa teraz na chvíľu dostalo do útočného pásma, ale nič zaujímavého tam mladíci z tejto krajiny nepredviedli.
45:30
Strela v podaní Jokiharjuha skončila vo výstroji dánskeho brankára. Dlhšiu dobu sa hra neprerušovala.
44:18
Fínsko si opäť musí pre puk až do svojej tretiny, dánski hokejisti sa tak opäť pripravujú na bránenie.
43:10
Ani táto strela od Vaakanainena úspešná nebola, brankár Krog ju zblokoval do bezpečia. Fíni sú však stále usadení v útočnom pásme.
42:37
Aj naďalej sledujeme tlak Fínska, ale Dánom sa darí posielať puku do stredného pásme. Pokračuje tak dobíjanie dánskej bránky.
42:08
Opäť sledujeme útok fínskych hokejistov, ale dánska defenzíva úspešne vzdoruje. Z obrazu hry sa tak už zdá že o osude tohto zápasu je rozhodnuté, ale hokej sa hrá až do záverečnej sirény.
41:35
Útočnú snahu teraz prejavilo aj Dánsko, ale sme svedkami ofsajdu tohto celku.
41:20
Na dánsku bránku teraz pálil Ikonen, ale Krog jeho pokus úspešne chytá. Fínsko tak naďalej ostáva v útočnom pásme.
41:13
Tlak fínskych hokejistov stále narastá, Dánsko reaguje zakázaným uvoľnením.
40:50
Dánsko je od úvodu tretej tretiny pod veľkým tlakom, zrejme podobný obraz hry budeme už vidieť častejšie.
40:28
Fíni sa okamžite presunuli do útočného pásma, od úvodu sa snažia hrať aktívne.
40:05
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehli, buly vyhralo Fínsko.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Druhá tretina sa teda napokon vyvíjala veľmi zaujímavo. Najprv sa Dánsku podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu a dlho to vyzeralo, že ešte uvidíme drámu. Napokon však Fínsko v závere druhej tretiny strelilo dva góly a tak je predbežný stav zápasu 4:1 a vyzerá to, že by to už Fíni mali dotiahnuť do zisku troch bodov. Uvidíme, čo teda ešte ponúkne posledná tretia tretina.

Počet striel na bránu po dvoch tretinách: 46:7!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:15
Aj záver druhej tretiny patrí Fínsku, na hokejistoch Dánska už postupne vidieť frustráciu z tohto výsledku. Stačilo jedno dve zaváhania a razom môže byť zápas stratený.
37:44
Tréner Dánsko si ihneď po inkasovanom góle berie oddychový čas!
37:44
Fínsko dalo gól!

Aj sa im to napokon podarilo a Fínsko už vyhráva o tri góly! Aj v tomto prípade sme videli úspešnú prácu fínskych hokejistov pred bránkou súpera, po strele od modrej sa k odrazenému puku dostal HENRI JOKIHARJU a poslal ho za Krogov chrbát – 4:1!
Bez asistencie.
37:08
Fíni sú aj naďalej aktívny a snažia sa pridať ešte jeden gól, čím by už zrejme definitívne zlomili odpor svojho dnešného súpera.
35:38

Teraz to tam však už Fínsku padlo a znova je tak vo vedení o dva góly! Fíni sa rýchlo presunuli po zisku puku do útočného pásma, na modrú čiaru dostal presnú prihrávku kapitán JUUSO VÄLIMÄKI a krásnou strelou prekonal brankára Kroga – 3:1!
Asistencie: Miro Heiskanen, Urho Vaakanainen.
33:17
Opäť tak máme možnosť sledovať podobný obraz hry ako v prvej tretine. Dánsku sa však podarilo skórovať a tak je stále ešte všetko otvorené. Fínsko má šancí dostatok, len ich má momentálne problém premeniť.
32:08
Po veľmi dlhej dobe sa do útočnej tretiny pozreli aj hokejisti Dánska, ale ich súper si ihneď prevzal puk na svoje hokejky.
31:26
A opäť zvonila konštrukcia dánskej bránky! Tentokrát v nádejnej pozícii zaváhal Välimäki a puk poslal do hornej tyčky. Len aby Fínov tieto situácie nemuseli mrzieť.
30:47
Tlak Fínska enormne narastá, Krog je v trvalej permanencii a dokonca už zvonila aj tyčka na jeho bránke, keď sa v dobrej pozícii ocitol Kupeari, ale z blízka poslal puk len do konštrukcie dánskej bránky!
29:30
Dánsko sa musí aj naďalej brániť, Fínsko znova preberá réžiu hry do svojich rúk a snaží sa streliť svoj tretí gól v tomto zápase.
28:52
Opäť sledujeme tlak fínskych hokejistov, zakončenie od Tolvanena končí na pozornom Krogovi, ktorý mal v tomto zápase viacej práce ako jeho náprotivok.
28:10
Na pozore sa však teraz musel mať brankár Krog, ale so zakončením Heiskanena si poradil. Vhazdovať sa tak bude v obrannom pásme Dánska.
27:57
Fíni z pobytu v útočnom pásme nič zaujímavého nevyťažili, postupne už znova útočia Dáni. Momentálne sa im však nedarí prekročiť modrú čiaru.
27:30
Dáni sa teraz dostávali pod menší tlak a tak sme svedkami zakázaného uvoľnenia tohto mužstva.
26:48
Oproti prvej tretiny sledujeme o niečo vyrovnanejšiu partiu, ale miestami majú stále na vrch fínski hokejisti.
26:13
Proti tejto strele už dánsky brankár zasahovať musel, ale pohodlne si pripisuje úspešný zákrok. Fínsko sa tak stále drží pred bránkou svojho dnešného súpera.
25:20
Puku sa teraz zmocnil Vaakanainen, ale jeho tvrdé zakončenie až na dánsku bránku neprešlo. Fíni však ešte ostávajú v útočnom pásme.
25:12
Hra sa prelieva zo strany na stranu, diváci už dlhšiu dobu nič zaujímavého nevideli. Dánsko je však späť v hre, ale potrebuje ešte streliť jeden gól.
24:27
K puku sa však teraz dostáva Fínsko a snaží sa o prechod do útočného pásma. Dlhšiu dobu sme už nevideli zakončenie na jednu či druhú bránu.
24:08
Po ubránení oslabenie sa Dáni ihneď púšťajú do útočenia, cítia ešte šancu aj na ďalší presný zásah. Fínsku sa tak trocha komplikujú plány, ale zatiaľ sa nič vážneho nedeje.
23:50
23:25
Až teraz sa Fínsko poriadne dostalo do útočného pásma, ale stále Krog nemusel nijak výrazne zasahovať.
22:50
Dánom sa však darí držať svojho súpera ďaleko od bránky, polovička s Ahlbergovho trestu uplynula.
21:58
Ihneď sa však Dánsko bude musieť brániť v početnej nevýhode, Fínsko má tak šancu znova odskočiť na dva góly.
21:50
Vylúčenie v tíme Dánsko (Valdemar Ahlberg – 2 min., sekanie).
21:38
Dánsko dalo gól!
Dáni napokon rýchlo využívajú početnú výhodu o jedného hráča a kontaktným gólom sa vracajú späť do hry! Dánsko sa držalo v útočnom pásme, puk na svoju hokejku získal NIKOLAJ KRAG CHRISTENSEN a čistým priestrelom poslal puk do fínskej bránky – 2:1!
21:25
Dánsko rozbieha svoju prvú presilovku v tomto zápase, už sa stihlo usadiť v útočnom pásme.
21:20
Vylúčenie v tíme Fínsko (Otto Koivula – 2 min., držanie).
20:42
Dánsko sa snažilo o rýchly prechod do útočného pásma, ale mladíci z tejto krajiny sa previnili iba zakázaným uvoľnením.
20:18
Fínsko sa ihneď púšťa do útočnej aktivity, Dánsko však dobre bráni svoje pásmo.
20:05
Druhá tretina sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Fínsko.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak už čoskoro začne!
V prvej tretine jasne dominovalo Fínsko, čo sa napokon odzrkadlilo na predbežnom skóre 2:0! Fíni mali k dispozícii aj presilovku 5 na 3, ale Dánsko ju úspešne ubránilo. Prvá tretina tak mala jasný priebeh, čo nasvedčuje aj pomer striel: 17:1! Sme však určite ešte zvedaví, čo nám ponúkne druhé dejstvo.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:02
Dáni sa chvíľu držali v útočnom pásme, ale k strele na brankára Luukkonena sa už nedostali. Záver prvej tretiny tak zrejme bude patriť Fínsku.
17:29
Ofsajd Fínsko.
17:00
Ani táto snaha Dánska nič zaujímavého nepriniesla, Fínsko získava za svojou bránkou puk a môže tak prestriedať.
16:17
Postupne sa však už k puku po dlhšej dobe dostávajú aj Dáni, ale ich útočné výpady nie sú stále nijak nebezpečné. Pomaly sa tak už blíži aj záver prvej tretiny.
15:30
Aj naďalej sledujeme tlak fínskych hokejistov, obraz hry sa tak od úvodu prvej tretiny nemení.
14:08
Dáni tak prečkali veľmi krušné chvíle bez ujmy, aj naďalej však prehrávajú o dva góly a brankára Luukkonen ešte poriadne nepreverili.
13:32
13:05
Tlak Fínska pokračuje ďalej, momentálne však vedúci tím vysiela na dánsku bránku iba nepresné strely.
12:39
Mathiasen-Wejse je späť na ľadovej ploche a tak Dánsko hrá so 4 hráčmi.
12:35
Kuokkanen nebezpečne pálil, ale dánsky brankár istým zákrokom prerušuje hru.
11:40
Fínsko má k dispozícii presilovku 5 na 3! Na dánsku bránku tak opäť smeruje množstvo striel, ale Krog úspešne odoláva.
11:32
Vylúčenie v tíme Dánsko (Kasper L. Krog – 2 min., zdržiavanie hry ). Dánsky brankár si počas hry dal dole masku a tak je za to jeho tím potrestaný.
11:14
Do zaujímavej streleckej pozície sa dostal Jokiharju, ale jeho pokus bol zblokovaný do bezpečia.
11:02
Opäť sledujeme množstvo striel na dánsku bránku, ale ani jedna z nich nie je presná. Dáni tak zatiaľ zvládajú aj toto oslabenie.
10:45
Fíni už rozbiehajú svoju druhú presilovku v tomto zápase, Dánsko tak bude mať opäť plné ruky práce ubrániť početnú výhodu svojho súpera.
10:39
Vylúčenie v tíme Dánsko (Christian Mathiasen-Wejse – 2 min., hákovanie).
09:05
Hra sa však postupne prelieva zo strany na stranu, dlhšiu dobu sme však nevideli zakončenie na jednu či druhú bránku. Fínsku to však určite vadiť nemusí, stále tak vyhráva o dva góly.
08:17
Aj naďalej sú však aktívnejší mladíci z Fínska a majú puk pod svojou kontrolou. Momentálne sa však na ľade nič zaujímavého nedeje.
07:35
Zatiaľ tak všetko prebieha podľa fínskeho plánu. Uvidíme, či sa Dánsko podarí ešte toto stretnutie zdramatizovať.
06:56

Síce to nebolo v presilovej hre, ale Fínsko ešte ťažilo z tlaku v početnej výhode a v 7. minúte už vyrhráva 2:0! Opakovala sa situácia ako pri prvom góle, prišlo strela od modrej čiary na dánsku bránku, najlepšie sa teraz zorientoval EELI TOLVANEN a jeho celok vyhráva o dva góly.
06:50
V závere početnej výhody ešte musel zasahovať brankár Krog, ale vyrazil puk do bezpečia. Fíni sú však aj naďalej v útočnom pásme.
06:18
Fínom sa darí držať v útočnom pásme, ale momentálne majú problém so zakončením na dánsku bránku. Dáni sa tak aj naďalej úspešne bránia.
05:42
Svoje prvé zákroky má už v početnej nevýhode Dánska brankár Krog, Polovička z fínskej presilovky sa už napĺňa.
05:10
Fínsko už postupne rozbehlo svoju prvú presilovku v tomto zápase, zatiaľ sa však jeho súper bráni úspešne.
04:54
Vylúčenie v tíme Dánsko (Lucas Andersen – 2 min., hákovanie).
04:16
Postupne sa však už k puku dostáva aj Dánsko, ale útočné výpady tohto celku zatiaľ nič zaujímavého neponúkajú a Fínsko sa ešte v ohrození neocitlo.
03:28
Fínsko aj naďalej pokračuje vo svojej aktivite, zápas sa tak zatiaľ vyvíja podľa očakávaného scenára.
02:49

Napokon sme na prvý presný zásah tohto stretnutia dlho čakať nemuseli! Fínsko sa znova usadilo v útočnom pásme, od modrej prišlo nahodenie na bránku Dánska, pred ňou sa následne najlepšie zorientoval JOONA KOPPANEN a puk dostal za Krogov chrbát – 1:0!
Asistencie: Välimäki, Heiskanen.
01:42
Fíni sa usadili v útočnom pásme a prišlo aj zakončenie od modrej čiary, brankár Krog však zasahovať nemusel. Puk však ešte ostáva na hokejkách fínskeho celku.
00:58
Ani Fínsko sa však zatiaľ nedarí v prechode pred bránku svojho dnešného súpera. Dáni sa však musia mať na pozore.
00:32
Dánsko sa prechod do útočného pásma nevydaril, za svojou bránkou si puk preberá Fínsko.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrali Dáni.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak už čoskoro začne!
Ako to už býva tradíciou, začiatok zápasu sa troška posunie.
Príjemný štvrtkový podvečer prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním! MS v hokeji do 20 rokov 2018 pokračujú ďalším hracím dňom, Key Bank Center bude od 18:00 nášho času hostiť stretnutie Fínska a Dánska. Zostavy oboch mužstiev sú už známe a zverejnené, môžte si ich prezrieť. Favoritom tohto stretnutia sú mladíci z Fínska a očakáva sa ich jasné víťazstvo. Fíni však nemajú na posledný vzájomný zápas s Dánmi najlepšie spomienky, pretože na minuloročnom šampionáte s nimi prehrali 3:2! Toto stretnutie je dôležité aj z hľadiska našej reprezentácie, pretože Dánsko je našim priamym konkurentom o štvrtú priečku. Tento zápas povedú z pozície rozhodcov páni Ansons Andris (LAT), Garon Alexandre (CAN) – Castelli Franco (SUI), Kilian John (NOR). Hokejová hala Key Bank Center je tak už na všetko pripravená, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred začiatkom zápasu sa vám opäť prihlásime, pri sledovaní tohto online textového prenosu vám prajem príjemný športový zážitok, z pozície komentátora ho sprostredkuje Miroslav Revaj.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Luukkonen (Halonen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi (A), Jokiharju, Salo, Vaakanainen, Kotkansalo – Kuokkanen, Vesalainen, Tolvanen – Koivula, Ikonen, Heponiemi – A. Räsänen, Innala, Kupari – Jääskä, Koppanen, Nurmi

Dánsko: Krog (Gransöe) – Setkov, Jessen, O. Larsen, Mogensen (A), Heine, Ch. Larsen, Mortensen – Schmidt-Svejstrup, Krag Christensen, Blichfeld – Röndbjerg, Andersen, Madsen (C) – Gath (A), Mathiasen-Wejse, Nielsen – Molge, Ahlberg, Grundtvig – Schultz

Rozhodca: Ansons Andris (LAT), Garon Alexandre (CAN) – Castelli Franco (SUI), Kilian John (NOR)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia hokejové reprezentácie do 20 rokov a to Fínska a Dánska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:00!

Už tradične cez vianočné sviatky sa fanúšikovia hokeja môžu tešiť na Majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov. Tohto roku bude toto podujatie hostiť USA, dejiskom zápasov bude Buffalo. Prvenstvo z minulého roka bude obhajovať práve domáca reprezentácia.

V tomto prenose sa zameriame na základnú skupinu A. Mladíci z Fínska a Dánska majú už svoj prvý zápas na tomto šampionáte za sebou, ani jedno mužstvo však úspešné nebolo.

Fínsko:
Táto reprezentácia mali na úvod súpera tohto najťažšieho kalibru – Kanadu. Fínsko však takisto patrí medzi tie lepšie celky na šampionáte, predsa len má táto reprezentácia na svojom konte 4 zlaté medaile, 4 strieborné medaile a 6 bronzových medailí a pravidelne patrí medzi kandidátov do záverečných bojov o medaile. Fínsko malo v zápase s Kanadou zlý vstup, keď už v 7. minúte prehrávalo 2:0. Fínsko sa však dokázalo postupne dotiahnuť na stratu jedného gólu, ale napokon sa z víťazstva radovala Kanada pomerom 4:2! V tomto zápase Fínsko čaká povinná jazda.

Dánsko:
Táto reprezentácia sa v poslednej dobe drží v elitnej kategórii a vlani dokonca hrala aj štvrťfinále, ale výraznejší progres či individuality v tomto mužstve nenájdeme. Hlavným cieľom Dánsko je určite záchrana a kľúčovým zápasom bude pre túto krajiny zápas s našou reprezentáciou. Nasvedčuje tomu aj prvé vystúpenie Dánska na tomto šampionáte, keď podľahla veľkému favoritovi USA vysoko 0:9! Aj v toto zápase sa očakáva prehra Dánska, ale stať sa môže čokoľvek.