Rusko U20 – Švajčiarsko U20 (5:2)

MS U20 december 28, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo)

Pozrite si kompletný program a výsledky zápasov z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

MS hráčov do 20 rokov (B-SKUPINA)

Rusko – Švajčiarsko 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly a asistencie: 11. Sjomin (Abramov, Sokolov), 39. K. Kostin (Svečnikov, Sjomin), 52. Kajumov (K. Kostin), 59. Ivanov (Svečnikov), 59. Abramov – 21. Miranda, 43. Jäger (Heim)

Online prenos
Ruskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov si pripisujú svoje prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie, keď vo svojom druhom dueli zdolali rovesníkov zo Švajčiarska pomerom 5:2. Zápas mali v podstate neustále pod kontrolou, no definitívne ho na svoju stranu zlomili až v poslednej desaťminútovke. Za najlepších hráčov zápasu bola vyhlásená očakávaná dvojica Klim Kostin a Philip Wüthirch. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a nezabúdajte, že slovenskí juniori dnes v noci od 02:00 nastúpia na svoj druhý zápas na šampionáte proti domácim Američanom. Tak si to nenechajte ujsť a fandite našim!
Koniec zápasu.
59:45
Ešte sme tam videli snahu o nejaký teč pred Philipom Wüthrichom, avšak v tomto zápase sa už naozaj nič nestane.
59:15
Andrej Altybarmakjan sa ešte snaží vymyslieť aj so svojimi spoluhráčmi v útočnom pásme, avšak vyzerá to tak, že zápas sa už len dohráva.
58:31
Rusko dalo gól!
Švajčiari už nemali čo stratiť, stiahli Philipa Wüthricha z bránky, čo napokon na pohodlný gól a definitívny úder do ich rakvy využil VITALI ABRAMOV. Bez asistencie.
58:18
Švajčiari prepadli v útočnom pásme, Rusi vyrazili do rýchleho protiútoku, ktorý napokon aj s dávkou veľkého šťastia zakončil GEORGI IVANOV. Situáciu ešte riešil aj videorozhodca, ktorý však odporúčil gól uznať. Asistencia: Svečnikov.
57:37
Rozhodcovia v tejto chvíli darujú Rusom útočné pásmo potom, čo Švajčiarov neskočili na taktiku takzvaného hybridného zakázaného uvoľnenia.
57:15
Tak teraz sa musí švajčiarsky gólman cítiť ako na strelnici, zatiaľ sa však v priebehu asi desiatich sekúnd len obzeral za troma nepresnými pokusmi z hokejok súpera.
56:44
Švajčiari sa však nevzdávajú a o ďalší vyrovnávajúci gól sa chcel teraz pokúsiť Ken Jäger, ktorý však tentokrát strelou švihom z pravého kruhu na vhadzovanie Vladislava Suchačova neprekvapil.
56:14
Rusi majú záver tretej tretiny pod kontrolou a zdá sa, že kráčajú za prvým víťazstvom na šampionáte. Philip Wüthrich musel znova zasahovať, keď v jeho lapačke skončil puk z hokejky Marsela Šolochova.
55:25
Švajčiari si teraz poriadne vydýchli! Po veľmi šikovnej akcii Artura Kajumova totiž za Wüthrichom zvonila ľavá žrdka! O pár sekúnd je hra prerušená, keď na ľade zostal ležať Arťom Manukjan, ktorý by však mal byť v poriadku.
54:58
Útočné pásmo tentokrát získavajú aj ruskí mladíci, keď puk len do chráničov Philipa Wüthricha poslal obranca Anatoli Jelizarov.
54:33
Švajčiari išli veľmi tvrdo napádať ruských obrancov do ich vlastného obranného pásma, napokon sa im podarilo puk vybojovať na svoje hokejky, no Vladislav Suchačov hru po strele od pravého mantinelu prerušuje.
54:03
Švajčiarsky gólman opäť v akcii, keď tentokrát nedovolil po strele od modrej čiary dorážať Germanovi Rubcovovi. Tretia tretina nabrala rýchly spád, a tak po ďalšom prerušení nasleduje znova reklamná prestávka. Tentokrát už psoledná v dnešnom zápase.
53:18
Tak toto bola parádna pasáž hry. Najskôr Guillaume Maillard tesne minul puk po prihrávke od Marca Mirandu spoza bránky a následne sa proti Arťomovi Manukjanovi vytiahol Philip Wüthrich.
52:57
Švajčiari predviedli veľmi krkolomný prechod do útočného pásma, po ktorom sa vystavili postaveniu mimo hry a nasleduje tak reklamná prestávka.
52:20
No a Rusi mohli ísť už do dvojgólového vedenia, Philip Wüthirch však po odrazenom puku nedovolil skórovať Marselovi Šolochovovi.
51:02
Rusi sa síce v posledných minútach poväčšinou bránili, no teraz predviedli peknú kombináciu, ktorou vyšachovali takmer celú formáciu Švajčiarov. Po rýchlej akcii sa puk z hokejky Klima Kostina dostal ku ARTUROVI KAJUMOVOVI, a ten prepálil švajčiarskeho brankára. Asistencia: Kostin.
50:17
Guillaume Maillard zaujímavým spôsobom posielal puk na teč pre Marca Mirandu, ten napokon skončil len na zadnom mantineli a majú ho Rusi.
49:27
Unavený ruský prvý útok si situáciu komplikuje ďalšou nepresnosťou v rozohrávke, nasledovať bude vhadzovanie pred Vladislavom Suchačovom.
49:03
Vynikajúcu prácu pre svoj tím odviedol Nico Gross, ktorý čistým spôsobom za vlastnou bránkou zastavil rozbehnutého Marsela Šolochova a následne dostal puk do bezpečnej zóny.
48:36
Artur Kajumov teraz nabral rýchlosť na ľavom krídle a z tesnej blízkosti ohrozil švajčiarskeho brankára. Ten však dnes chytá veľmi spoľahlivo a drží svoj tím v hre o veľmi cenné víťazstvo.
48:00
Na opačnej strane sa za pukom z hokejky Germana Rubcova mohol Philip Wüthrich len obzrieť, keďže ten skončil len na zadnom mantineli za jeho bránkou.
47:20
Philipp Kurashev vyslal do úniku proti dvojici ruských bekov Marca Mirandu, tomu sa však v momente kľučky zamotal puk pod nohami, a tak stratil akúkoľvek rýchlosť.
47:06
Klim Kostin zaviezol puk na opačnú stranu ihriska, vrátil puk na modrú čiaru Vladislavovi Sjominovi, Philip Wüthrich si tento zákrok doslova vychutnal. Vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.
46:40
Švajčiari sa pri ďalšom prechode do útočného pásma dostali do postavenia mimo hry, a tak rozhodcovia hru prerušujú a pokračovať budeme až po ďalšej reklamnej prestávke.
46:26
Obranca Tim Berni teraz predviedol kvalitnú prácu s hokejkou, keď sa sám dostal až pred Vladislava Suchačova, ktorý si však jeho strelu k pravej žrdke postrážil.
45:48
Nie najlepšiu psychickú pohodu ruských hokejistov teraz potvrdil aj ich kapitán, ktorý po nepresnosti v rozohrávke vyrobil celkom zbytočné zakázané uvoľnenie.
45:27
Andrej Altybarmakjan chcel nabiť na strelu práve spomínanému Samorukovovi, ten ale toľko váhal, až ho aktívni Švajčiari vytlačili do stredného pásma.
44:12
Rusi znova absolútne nepochopiteľne nebránili šikovného Daria Rohrbacha, ktorý sa len vďaka obetavému zákroku Dmitriho Samorukova nedostal do tesnej blízkosti ruskej bránky.
43:46
Puk sa však znova rýchlo dostal do útočného pásma Švajčiarov, kde ho ale rozhodcovia stratili z dohľadu, a tak hru prerušujú a vykazujú ju do neutrálnej zóny.
43:12
Toto však Švajčiarom vôbec nevyšlo. Davyd Barandun chcel prihrávkou popri mantineli vysunúť jedného zo svojich spoluhráčov, tí však jeho myšlienku nepochopili, a tak je z toho zakázané uvoľnenie.
42:50
Švajčiarski hokejisti sú momentálne oveľa živší a znova získvajú útočné pásmo, keď puk do lapačky Suchačova nahodil Nico Gross.
42:10
Švajčiarsko dalo gól!
Tak si to predstavte! Rusi znova neprišli z kabín stoprecnentne koncentrovaní a po nevyužitej presilovej hre inkasujú vyrovnávajúci gól, keď aj silou vôle pretlačil puk za chrbát Vladislava Suchačova KEN JÄGER. Asistencia: Heim.
41:30
Ruskí mladíci túto presilovú hru nevyužili, Švajčiari hrajú v plnom počte. Naďalej sa však musia brániť tlaku svojho súpera. Ten má však v trejto časti hry zatiaľ problém s presnosťou streľby.
40:50
Po prihrávke krížom cez celé pásmo pálil z prvej smer bránka German Rubcov, opečiatkoval však len zadný mantinel za chrbtom brankára Wüthricha.
40:16
Rusi začali poslednú dvadsaťminútovku v početnej prevahe a pomerne rýchlo sa vďaka šikovnému Kajumovovi dokázali nasťahovať aj do útočného pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa začala poriadnym šokom pre ruský tím, keď nedôsledné bránenie už po pár sekundách od úvodného vhadzovania využil Marco Miranda. Následne však už zborná prebrala opraty zápasu pevne do svojich rúk, vytvorila si niekoľko jasných gólových príležitostí, dokonca si zahrala takmer minútu trvajúcu presilovú hru 5 na 3. Tlak Rusov sa stále stupňoval, až napokon vyústil do presného zásahu z hokejky Klima Kostina. Navyše, tretiu tretinu začnú ruskí mladíci v početnej prevahe, keď ešte 90 sekúnd bude na trestnej lavici sedieť Simon Le Coultre.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
V úplnom závere druhej tretiny sa Rusi ešte predsa len niečo snažili vymyslieť, prihrávka na Marsela Šolochova však bola zblokovaná, a tak sa v prostrednej časti hry už nič viac nestane.
39:29
Švajčiari záver druhej tretiny absolútne nezvládajú. Po inkasovanom góle si zahrajú v oslabení, keď si na trestnú lavicu odišiel za hákovanie sadnúť Simon Le Coultre.
38:16
Ruský zdrvujúci tlak nemohol skončiť nemohol skončiť inak, ako streleným gólom. Andrej Svečnikov nastreľoval puk absolútne ideálne na vzdialenejšiu žrdku, kde už bol pripravený KLIM KOSTIN, ktorý ho nasmeroval za chrbát bezmocného švajčiarskeho brankára. Asistencie: Svečnikov, Sjomin.
37:45
V posledných desiatkach sekúnd to v obrannom pásme Švajčiarska vyzerá, akoby sme sledovali presilovú hru Ruska, hra sa však odvíja väčšinou pri mantineloch.
36:56
Neuveriteľné, čo teraz predvádza vo svojej bránke Philip Wüthrich! Zoči-voči nemu stál teraz znova nikým nekrytý Alexej Polodjan, ktorý však z hranice bránkoviska trafil len do lapačky švajčiarskeho gólmana!
36:26
Tentokrát za švajčiarskou bránkou skúšali niečo vymyslieť Arťom Manukjan s Germanom Rubcovom, no o puk prišli. Následné založenie protiútoku však Švajčiarom vôbec nevyšlo.
35:18
Axel Simic zaviezol puk až za bránku Vladislava Suchačova, kde ho však zastavil Nikolai Knyžov a tak môžu hrať opäť ruskí hokejisti.
34:53
Wüthrich sa teraz v bránke doslova prekonáva! Jeho obrancovia absolútne nestíhajú korčuľovať s rýchlymi ruskými útočníkmi. Georgi Ivanov prihral pred bránku Andrejovi Svečnikovovi, ktorý pálil z prvej, no Wüthich vytiahol ďalší reflexívny zákrok! Nasleduje ďalší reklamná prestávka.
33:45
Skvelý Philip Wüthrich! Švajčiarskeho brankára teraz nechali jeho obrancovia na pospas osudu, keď si absolútne nevšimli ruského kapitána Jegora Zajceva, Wüthrich však jeho strelu do horných partií bránky vytlačil ramenom.
33:20
Švajčiari už hrajú so štyrmi hráčmi, Rusi si takmer nič nebezpečné v tejto presilovej hre o dvoch hráčov nevytvorili. Ešte im však zostáva nejaký čas v početnej prevahe 5 na 4.
32:38
Valeri Abramov sa tentokrát snažil individuálne preniknúť do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčov však bol rýchlejší, a tak je z toho len postavenie mimo hry.
32:23
Už po pár sekundách presilovky 5 na 3 sa v dobrej pozícii v blízkosti Wüthricha ocitol Vitali Abramov, skórovať sa mu však nepodarilo a Švajčiari posielajú puk aspoň do stredného pásma.
32:15
Rusi roztočili v útočnom pásme veľký kolotoč, vďaka čomu si zahrajú až 52 sekúnd trvajúcu presilovú hru o dvoch hráčov, keď si za krosček odchádza na trestnú lavicu sadnúť Nico Gross.
31:07
Toto sa inak ani skončiť nemohlo. Sven Leuenberger to pri snahe odpáliť puk čo najbezpečnejšie cez všetky čiary pod obrovským tlakom Rusov nezvládol a poslal ho len za mantinel. Musí si tak ísť na dve minúty oddýchnuť na trestnú lavicu.
30:58
V posledných momentoch sa hra švajčiarskych mladíkov absolútne rozpadla a spod tlaku svojho súpera sa vedia oslobodiť len za cenu ďalšieho zakázaného uvoľnenia.
30:05
Rusi mohli ísť znova do vedenia, avšak po prihrávke spoza bránky tesne minul pravú žrdku obranca Dmitri Sokolov! Švajčiari si teraz poriadne vydýchli.
29:45
Švajčiari chceli zrýchliť hru prihrávkou až na útočnú modrú čiaru, kde číhal Justin Sigrist, ten ju však nezachytil, a tak sa hra vracia do ich obranného pásma.
29:03
Ruská prvá formácia si na ľadovej ploche robí doslova čo chce. Michail Malcev znova absolútne nikým nebránený napálil puk z pravej strany do betónov Philipa Wüthricha.
28:49
Philipp Kurashev si vypýtal puk do jazdy na útočnej modrej čiare, čiaroví rozhodcovia mu však po prihrávke od Marca Mirandu pískajú postavenie mimo hry.
28:21
Andre Heim poslal puk len do lapačky Vladislava Suchačova a zariadil tak prvú reklamnú prestávku druhej tretiny, ktorá sa o malú chvíľu dostane do svojej druhej polovice.
27:56
Ken Jäger podnikol rýchly protútok, proti dvojici ruských obrancov však nemal príliš na výber a napálil puk len do brankára Vladislava Suchačova.
27:13
Švajčiarski obrancovia sa musia v týchto chvíľach poriadne obracať. V priebehu pár sekúnd zblokovali strelecké pokusy tak Manukjana ako aj Rubcova.
26:15
No tak teraz je to zo strany Rusov doslova zdrvujúci tlak. Andrej Altybarmakjan si položil Wüthricha a pokúsil sa mu zasunúť puk k bližšej žrdke, čo sa mu však nepodarilo.
25:48
Klim Kostin by mal patriť k lídrom celého ruského tímu a v tejto chvíli aj preukázal prečo. Najskôr si sám v rohu ihriska vybojoval puk po tvrdých súbojoch pri mantineli, následne si vylepšil streleckú pozíciu prechodom medzi kruhy a preveril reflex švajčiarskeho gólmana.
24:45
Philip Wüthrich tentokrtá veľmi pomohol svojmu tímu, keď po viac ako minútovom tlaku Rusov pred vlastnou bránkou konečne prerušil hru. Kouč švajčiarskeho tímu na striedačke medzitým poriadne dôrazne dohovára svojim zverencom.
23:49
Švajčiari nedostali jednoduchý puk z vlastného obranného pásma, prihrávku medzi kruhy si vypýtal Andrej Altybarmakjan, Philip Wüthrich však jeho strelu videl a vyrazil ju k bočnému mantinelu.
23:20
Švajčiarom dnes zatiaľ presilové hry vôbec nevychádzajú. Nevyužili ani tretiu v poradí. Už po jej skončení napálil puk len do lapačky Vladislava Suchačova Nando Eggenberger.
22:35
Tentokrát sa však mladí Švajčiari previnili postavením mimo hry, ktoré čiaroví rozhodcovia posúdili navyše ako úmyselné, a tak sa hra vracia až do ich obranného pásma.
22:12
Švajčiari sa snažia znova usadiť pred bránkou Ruska, ďalší strelecký pokus na brankára Suchačova vyslal z veľkej vzdialenosti Nico Gross. Pokračujeme bez prerušenia.
21:23
Teraz sme videi dobrú prácu Klima Kostina, ktorý najskôr vyviezol puk do útočného pásma a následne získal vhadzovanie pred švajčiarskou bránkou.
21:07
Švajčiari mohli veľmi rýchlo strhnúť vedenie na svoju stranu, Vladislav Suchačov si však so strelou Axela Simica poradil, keď sa včas stihol presunúť k svojej pravej žrdke.
20:59
Navyšem teraz prichádza presilová hra pre Švajčiarsko, keď sa nedovoleným zákrokom za ruskou bránkou proti Sigristovi previnil Vitali Abramov.
20:09
Tak toto je skutočne šokujúci úvod druhej tretiny. Rusi nepochopiteľne zaspali v defenzíve, MARCO MIRANDA sa po prihrávke z pravej strany ocitol za obrancom Makejevom a trafil presne medzierku, ktorú medzi svojou lapačkou a betónom nechal brankár Suchačov. Asistencia:
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodnú tretinu zápasu začali o niečo lepšie Švajčiari, ktorí si zahrali aj dve presilové hry. Keď ich však nevyužili, prišiel zákonitý trest. Rusi totiž svojmu súperovi ukázali, ako sa početné prevahy využívajú, keď sa vďaka dôrazu v predbránkovom priestore presadil Vladislav Sjomin. Zborná mala od streleného gólu jasnú prevahu, po úvodných 20 minútach zápasu však vyhráva zatiaľ len o gól.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:22
Peknú individuálnu akciu predviedol obranca Nico Gross, ktorý podporil ofenzívu svojho tímu, pokúsil sa prekvapiť Vladislava Suchačova, avšak ten si jeho strelu spoza obrancu našiel a puk vyrazil.
18:50
Konečne sa darí zakombinovať aj švajčiarskym hokejistom, ktorí by sa veľmi radi dočkali vyrovnávajúceho gólu ešte pred prvou sirénou.
17:56
Zaujímavá kombinácia prvého ruského útoku. Andrej Altybarmakjan poslal puk z pravej strany len na teč Michailovi Malcevovi, ten však bol od švajčiarskej bránky príliš ďaleko, a tak Wüthricha príliš nevystrašil.
17:46
Dlho sa hralo bez prerušenia, a tak po postavení mimo hry v podaní Švajčiarov prichádza približne dve minúty pred koncom prvej tretiny ďalšia komerčná prestávka.
17:15
Artur Kajumov donútil Philipa Wüthricha po dlhšom čase k nejakému zákroku, už veľmi dlho však čakáme na prerušenie hry.
16:30
Rusi sa snažia podnikať jeden nájazd do útočného pásma za druhým, Švajčiari ich napádajú už na vlastnej polovici, čím im znepríjemňujú založenie kombinácií.
15:36
Po dlhšom čase Rusi znova zavreli svojho súpera do vlastného obranného pásma, kde to však Andrej Altybarmakjan s Alexejom Polodjanom príliš prekombinovali a Švajčiari sa oslobodzujú.
14:30
No tak teraz sa skutočne nie je príliš na čo pozerať. Nikolai Knyžov chcel vyviezť puk spoza Suchačova, avšak dobre pracujúci švajčiarsky útočník ho donútil vrátiť sa späť za bránku. Oba tímy striedajú.
13:40
Tera sme sledovali na oboch stranách nevydarené pokusy o založenie útočnej akcie, puk majú Švajčiari, ktorí začínajú za vlastnou bránkou.
12:50
Švajčiarski mladíci sa od inkasovaného gólu len hľadajú a majú problém založiť nejakú súvislejšiu kombináciu. Každá ich akcia sa končí už v strednom pásme.
11:59
Rusov úvodný strelený gól poriadne nakopol a Švajčiari sa teraz musia v defenzíve poriadne obracať. Philip Wühtrich už riešil ďalšie dve či tri zaujímavé zakončenia.
10:21
Rusi sa dočkali mimoriadne dôležitého prvého gólu, keď sa v predbránkovom priestore po nastrelenom puku najlepšie zorientoval KLIM KOSTIN, ktorý poslal puk do švajčiarskej bránky. Asistencie: Sjomin, Sokolov.
09:35
Rusko sa dočkalo svojej prvej presilovej hry v zápase, keď si za krosček musí ísť na dve minúty sadnúť na trestnú lavicu obranca Davyd Barandun.
08:29
Michail Malcev sa rútil sám na švajčiarskeho gólmana Wühtricha, situáciu mu trochu ešte skomplikoval vrcajúci sa švajčiarsky obranca, avšak Malcev napriek tomu bránku netrafil.
07:47
Švajčiarom ani táto presilová hra absolútne nevychádza, teraz dokonca Klim Kostin mohol podržať puk a zakombinovať so svojim spoluhráčom. Sekundy v početnej prevahe pre Švajčiarov utekajú veľmi rýchlo.
06:50
Axel Simic si vypýtal prihrávku od Philippa Kurasheva na strelu z prvej, napokon však bránku Vladislava Suchačova tesne minul a Rusi sa mohli oslobodiť odpálením puku cez všetky čiary.
06:28
Po prvej reklamnej prestávke zápasu si Švajčiari zahrajú ďalšiu presilovú hru, keďže ruský kapitán Jegor Zajcev zasiahol v súboji na obrannej modrej čiare lakťom do tváre Andrého Heima.
06:12
Zborná po ubránenom oslabení už začína znova poriadne podkurovať švajčiarskej defenzíve, tentokrát sa v útočnom pásme obtáčal okolo obrancu Vitali Abramov.
05:15
Rusi podnikli útok osou ihriska, Michail Malcev sa chcel pretlačiť až do zakončenia, napokon ho však švajčiarski obrancovia dokázali vytlačiť z ideálnej streleckej pozície.
04:21
Švajčiari svoju prvú početnú výhodu v zápase napokon nevyužili, Andrej Svečnikov je späť na hracej ploche. Puk sa snažia držať stále švajčiarski hokejisti.
03:50
Mladí Rusi sú v tomto oslabení mimoriadne pasívni, napriek tomu sa im teraz podarilo odstaviť Švajčiarov od puku a poslať ho až na druhú stranu klziska.
02:40
Švajčiari mohli strelič otvárací gól zápasu! Až príliš veľa priestoru dostal od ruských hráčov na pravom kruhu na vhadzovanie Philipp Kurashev, ktorý trafil len brankára Vladislava Suchačova, ten si následne poradil aj so sériou dorážok.
02:21
Ruskí hokejisti dnes potrebujú vyhrať a podľa toho vyzerá aj ich výkon už od úvodných sekúnd, keď svojmu súperovi absolútne nič nedarujú. Teraz to už však Andrej Svečnikov za švajčiarskou bránkou prehnal, keď sa previnil nebezpečnou hrou vysokou hokejkou a ponúka tak Švajčiarom prvú presilovú hru zápasu.
01:20
Tak Rusi sa do toho poriadne obuli už od začiatku zápasu. Arťom Manukjan trafil len Philipa Wüthricha, ktorý mal následne šťastie, že Artur Kajumov netrafil puk pred úplne odkrytou bránkou.
00:28
O úvodný strelecký pokus zápasu sa postaral ruský útočník Marsel Šolochov, ktorý však len vyprášil chrániče švajčiarskeho gólmana. Ten nemusel ani prerušiť hru.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Rusko: Suchačov (Melničuk) – Makejev, Knyžov, Minulin, J. Zajcev, Jelizarov, Samorukov, Šepelev, Sjomin – M. Malcev, Altybarmakjan, Poloďan – Manukjan, Kajumov, Rubcov – Sokolov, Abramov, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin.

Švajčiarsko: Wüthrich (Ritz) – Geisser, Gross, Riva, Egli, Le Coultre, Berni, Barandun, Cavalleri – Maillard, Miranda, Kurashev – Simic, Eggenberger, Heim – Sigrist, Nussbaumer, Leuenberger – Müller, Rohrbach, Jäger.

Rozhodca: Jacob Grumsen, Jeremy Tufts – Jiří Ondráček, Peter Šefčík.
Vážení fanúšikovia!

Majstrovstvá sveta juniorov v hokeji pokračujú v americkom v Buffale tretím hracím dňom. Spoločne sa v tomto online prenose pozrieme na duel základnej B-skupiny, v ktorom si to medzi sebou od 20:00 rozdajú hokejisti Ruska a Švajčiarska.

RUSKO 20

Ruskí juniori patria k tradičným favoritom na zisk cenných kovov, veď od rozpadu Sovietskeho zväzu táto krajina len zo štyroch šampionátov, naposledy ešte v roku 2010. Vlani obsadila zborná tretie miesto a minimálne rovnaké ambície má aj tento rok. Výkony v príprave a najmä vstup do turnaja však neboli zo strany mladých Rusov úplne presvedčivé. V prípravných dueloch sa 50 minút trápili s Dánskom a proti Slovákom museli dokonca zachraňovať neskoršie víťazstvo po samosatných nájazdoch gólom z predposlednej minúty zápasu. Napriek tomu sa očakávalo, že pri svojom úvodnom vystúpení v Buffale na MSJ by si mali s českými rovesníkmi poradiť. Tí ich však zaskočili skvelým výkonom, na ktorý nedokázali zverenci trénera Valeriho Bragina reagovať. V úplnom závere stretnutia sa im síce podarilo na rozdiel jediného gólu, na vyrovnanie sa už však nezmohli a napokon prehrali 4:5. V oboch góloch mal prsty Artur Kajumov, ktorý tak je zatiaľ najproduktívnejším hráčom Ruska s bilanciou 1+1. Naopak, príliš nepresvedčil brankár Alexej Melničuk, a tak sa dá očakávať v dnešnom zápase zmena v bránke Ruska.

ŠVAJČIARSKO 20

Švajčiari nemajú až také ambície ako ich druhý súper na turnaji. Do bojov o medaily sa šampionáte hokejistov do 20 rokov takmer vôbec nezapájajú, keď majú na svojom konte len jeden bronz spred 20 rokov. Vlani, vedení neskoršou draftovou jednotkou Nicom Hischierom sympaticky vzdorovali vo štvrťfinále víťazom celého turnaja Američanom. Pred týmto turnajom bol za snáď najvýraznejšiu individualitu považovaný z tímu trénera Christiana Wohlvenda kapitán Nando Eggenberger, ktorý pár šikovných ťahov ukázal aj vo včerajšom súboji proti Bielorusku. Ten napokon mladí Švajčiari vyhrali tesne 3:2, keď sa im podarilo otočiť nepriaznivý stav z 1:2. Okrem Eggenbergera zaujali ešte Valentin Nussbaumer či Philipp Kurashev, ktorého výkon stúpal každou minútou. Zaujímavosťou je napriek tomu, že švajčiarski mladíci strelili tri góly, žiadny z nich si nepripísal aspoň dva kanadské body. Brankár Philip Wüthrich dlho veľa práce nemal, Bielorusi dokázali z minima vyťažiť maximum, no v posledných minútach si dokázali vytvoriť obrovský tlak, pri ktorom už Wüthrich svoje mužstvo viackrát výrazne podržal. Uvidíme, či dostane šancu aj v zápase, ktorý sa pre Švajčiarov začína približne 20 hodín od skončenia toho prvého.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.