Kanada U20 – USA U20 (3:4 po sn)

MS U20 december 29, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo)

MS v hokeji hráčov do 20 rokov sa na prelome rokov 2017 a 2018 konajú v americkom meste Buffalo. Svetový šampionát sa začal v utorok 26. decembra 2017. Vyvrcholí v noci z 5. na 6. januára 2018, kedy je na programe finálový zápas.

Pozrite si kompletný program a výsledky zápasov z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

Zápas USA- Kanada, sa odohral pod holým nebom na štadióne New Era Field kde sa hrá americký futbal (kapacitou 71.870 divákov) je v tejto kategórii šampionátu úplnou novinkou.

Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov 2018:

A-skupina

Kanada – USA 3:4 (2:0, 1:1, 0:2 – 0:0)

Góly a asistencie: 5. Makar (Thomas), 16. Dubé (Steel), 38. Katchouk (Bean) – 37. Bellows (Mittelstadt, Oettinger), 47. Perunovich (Mittelstadt), 47. B. Tkachuk (Mittelstadt), rozh. náj. Bellows

Online prenos
Vážení diváci, máme za sebou dlhý hokejový večer, ktorý však určite stál za to. Historicky prvé stretnutie pod holým nebom na pôde juniorských majstrovstiev sveta sa skončilo víťazstvom hokejistov USA, ktorí zdolali Kanadu 4:3 po samostatných nájazdoch. Zápas na štadióne New Era Field sledovalo viac než 44-tisíc divákov, čo je nový rekord. Američania si tak napravili reputáciu po prehre so Slovenskom a v tabuľke im patrí priebežné druhé miesto. Za ich najlepšieho hráča bol vyhlásený Casey Mittelstadt. Na strane kolísky hokeja si toto ocenenie prebral brankár Carter Hart. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. Týmto textovým prenosom vás sprevádzal Miroslav Kováčik.
Koniec zápasu.
V samostatných nájazdoch zvíťazil tím USA.
História sa opakuje. Hokejisti Kanady podobne ako v januári tohto roka nepremenili ani jeden samostatný nájazd, a tak prehrávajú so svojim veľkým zámorským rivalom. Gól napokon bude pripísaný KIEFFEROVI BELLOWSOVI, ktorý skóroval už v prvej sérii nájazdov.
Drake Batherson takisto neskóroval, čo znamená, že víťazom dnešného zápasu sa stávajú hokejisti USA. Jake Oettinger veľmi dobre prečítal pokus o bekhendový blafák a vychytal svojmu tímu víťazstvo.
Casey Mittelstadt mohol rozhodnúť o osude dnešného zápasu. Pekne si položil na ľad kanadského brankára, ale už sa mu nepodarilo usmerniť puk do odkrytej časti brány.
Taylor Raddysh to skúšal priamou strelou, no puk z jeho hokejky netrafil priestor brány. USA má tak päť mečbalov na ukončenie dnešného stretnutia.
Tak toto vyzerá pre Američanov už veľmi dobre. Brady Tkachuk napodobnil svojho spoluhráča z prvej série a takisto strelou švihom prekonal kanadského gólmana.
Robertovi Thomasovi sa nepodarilo vyrovnať. Skúšal to strelou medzi nohy, ale brankár Jake Oettinger si zachoval chladnú hlavu.
Kieffer Belloes posiela svoj tím do vedenia. Americký útočník zvolil jednoduchú strelu švihom, ktorá zapadla presne medzi betóny smutného Cartera Harta.
Prvým exekútorom samostatných nájazdov bol Kanaďan Sam Steel. Skúšal to bekhendovou strelou, no podobne ako v predĺžení trafil len konštrukciu brány.
Samostatné nájazdy začínajú.
Podobne ako v januári tohto roka budeme vo vzájomnom zápase USA a Kanady svedkami samostatných nájazdov. Dnes pôjde o bod najviac, vtedy sa hralo o titul majstra sveta. V januári neuspel ani jeden z piatich Kanaďanov, zmení sa to dnes?
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:38
V závere predĺženia si nakorčuľoval pred bránu súpera Adam Fox. Napokon sa k nemu dostala aj prihrávka, no americký obranca jemným tečom nedokázal prekonať Cartera Harta.
64:14
V poslednej minúte predĺženia sa predviedol Kieffer Bellows. Hneď dvoma pokusmi preveril kanadského brankára, no ten odmietol čo i len pomyslieť na víťazstvo domáceho tímu.
63:20
Jake Oettinger si pripisuje na svoje konto ďalší úspešný zákrok. Tentokrát preveril jeho pozornosť Kale Clague, ktorý dostal v zápase so Slovenskom voľno a zápas sledoval len z tribúny.
62:56
Kanaďania sa po dlhšej prestávke zahryzli do svojho súpera. Najskôr mal Jake Oettinger veľké problémy so strelou Jordana Kyroua a o pár sekúnd neskôr mu pomohla ľavá žrď po strele Sama Steela.
62:30
Rozhodcovia presne v polovici predĺženia prerušili hru. Nasledovať bude drobná úprava ľadovej plochy, keďže toho snehu bolo skutočne veľmi veľa. Okrem toho sa menia aj strany, čo je veľmi netradičné.
61:45
Kanaďania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Alex Formenton hľadal na druhej strane ofenzívne ladeného obrancu Jakea Beana. Tomu ale strela nesadla, a tak brankár Jake Oettinger zasahovať nemusel.
61:12
Joey Anderson si teraz nespracoval najlepšie prihrávku od svojho spoluhráča a sám si to vyčíta. Mohol sa dostať do šance. Namiesto toho puk kryje kanadský brankár Carter Hart.
60:34
Ako prví sa dostali do útočného pásma Kanaďania. Jordan Kyrou hľadal pred bránou Sama Steela, ale ten bol pozorne bránený a k puku sa nepredral.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Je tomu skutočne tak. Prestížne zámorské derby bude pokračovať päťminútovým predĺžením, ktoré sa bude hrať atraktívnym formátom troch proti trom. Američania v treťom dejstve zabrali, Casey Mittelstadt prihral na ďalšie dva góly a je jasné, že Kanada na šampionáte prvýkrát nebude bodovať naplno. Môžeme si ešte povedať aj mená strelcov gólov. V 47. minúte skóroval Scott Perunovich a o 34 sekúnd neskôr sa k nemu pridal Brady Tkachuk.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:31
Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Puk je v strednom pásme a vyzerá to tak, že vôbec prvýkrát budeme na tohtoročných majstrovstvách sveta svedkami predĺženia.
58:45
Kanadskí hráči si teraz pýtali vylúčenie na strane súpera. Boris Katchouk chyboval na modrej čiare a mám pocit, že následne skutočne podrazil prenikajúceho Taylora Raddysha.
58:16
Kanaďania sa teraz previnili zakázaným uvoľnením. Ich tréner reaguje na vzniknutú situáciu oddychovým časom. Tridsať sekúnd navyše určite príde unavenej formácii vhod.
57:34
Kanadský brankár prerušuje hru istým zákrokom po strele Kailera Yamamota. Vhadzovať sa tak bude po jeho ľavej ruke a musíme to opäť spomenúť, že väčší hlad po víťazstve majú Američania.
56:16
Adam Fox nahadzoval puk do útočného pásma, no zároveň trafil aj priestor brány. Carter Hart mal nečakane veľké problémy, ale napokon mal šťastie, že si puk nezrazil do brány.
55:49
Cale Makar sa snažil ohroziť amerického brankára tvrdou strelou z ľavej strany, ale obetavým spôsobom zastavil jeho projektil obranca Ryan Lindgren.
55:17
V závere zápasu si hokejisti nič nedarujú. Jeden trvrdý súboj strieda druhý, no rozhodcovia už príliš nechcú zasahovať do priebehu zápasu.
54:34
Z ťažkého uhla sa teraz snažil prekvapiť amerického brankára Boris Katchouk. Druhý gól ale v zápase nepridal, pretože Jake Oettinger si postrážil bližšiu tyčku.
54:03
Max Jones hľadal prihrávkou v útočnom pásme Ryana Poehlinga, no veľmi dobre vložil hokejku do tohto pasu Sam Steel. Puk tak končí mimo ľadovej plochy a na rade je posledná reklamná prestávka.
53:38
Prvá útočná formácia Kanady sa teraz dokázala usadiť v útočnom pásme. Napokon to zobral na seba strelou od modrej čiary Kale Clague, ale jeho strelecký pokus bol zblokovaný.
52:55
Kolíska hokeja teraz zadarmo získava výhodu útočného pásma. Američania totiž chybovali v rozohrávke, a tak rozhodcovia pískajú zakázané uvoľnenie.
52:18
Kanada dnes nepredvádza najlepší výkon a len vďaka svojej efektivite sa drží v hre o víťazstvo. USA majú jasnú streleckú prevahu a aj v týchto momentoch sú hráči v modrom aktívnejší.
51:49
Teraz sme sledovali trošku rozháraný úsek hry. Bol sprevádzaný množstvom nepresných prihrávok a napokon ho ukončila prihrávka rukou v podaní jedného z Američanov.
50:25
Tak teraz sme boli svedkami skutočne nevídaného momentu, keď si tímy v polovici tretej tretiny vymenili strany. Rozhodcovia to avizovali už pred jej začiatkom, no je to moment, ktorý sa vidí skôr na exhibíciách.
50:00
Jake Oettinger kryje nahodený puk od červenej čiary. Kanada tak zadarmo získala útočné pásmo, no pred malou chvíľou prišla o svoj sľubný náskok. Nasleduje zrejme predposledná reklamná prestávka.
49:25
Američania to už zvládnu a konečne sa ubránia presilovej hre svojho veľkého rivala. Quinn Hughes je pripravený skočiť na ľad. Do konca jeho trestu zostáva už len päť sekúnd a puk je v strednom pásme.
48:52
Od ľavého mantinelu pálil Jake Bean, ale trafil len betóny amerického brankára. Domáci sa následne oslobodili a poslali puk až za bránu Cartera Harta.
48:13
Prvá polovica presilovej hry Kanade vôbec nevyšla. Hráči v bielych dresoch ešte nevystrelili a teraz dokonca hrali vysokou hokejkou. Vďaka tomu sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme.
47:30
Kanada bude mať veľkú šancu dostať sa do opätovného vedenia. Zahrá si totiž presilovú hru, keďže dve minúty za sekanie dostáva americký obranca Quinn Hughes.
46:43
USA dalo gól!
Američania v priebehu 34 sekúnd strieľajú druhý gól a vyrovnajú skóre stretnutia. Poradilo sa im získať puk za súperovou bránou, následne Casey Mittelstadt našiel nestráženého BRADYHO TKACHUKA, no a ten pohotovou strelou z tesnej blízkosti prekonal Cartera Harta. Asistencia: Casey Mittelstadt.
46:19
Len desať sekúnd po druhom americkom góle sa dostal k strele z pravého krídla Adam Fox. Brankár Carter Hart bol ale pozorný a jednoduchým zákrokom poslal puk na ochrannú sieť.
46:09
Parádna akcia amerického tímu sa nám práve postarala o dramatizáciu zápasu. SCOTT PERUNOVICH si krásne vymenil puk s Caseym Mittelstadtom, doslova tým vyšachovali kanadské brániace kvarteto a následne poľahky poslal puk do odkrytej časti brány. Asistencia: Casey Mittelstadt.
45:27
USA zatiaľ nezvláda svoju presilovú hru. Naopak, Jake Oettinger musel zasahovať po tom, čo ho bekhendovým pokusom z pravej strany chcel prekvapiť Jonah Gadjovich.
44:54
Maxime Comtois sa už aj v zápase so Slovenskom prezentoval niekoľkými tvrdými zákrokmi. Teraz to ale poradne prehnal, zozadu trafil Ryana Lindgrena, ktorý následne pocítil tvrdosť mantinelu. Napokon je z toho len dvojminútový trest.
44:18
Už to vyzeralo na prečíslenie troch proti jednému z pohľadu amerického tímu. Will Lockwood sa ale napokon k puku nedostal, a tak kanadský obranca zažehnal črtajúce sa nebezpečenstvo.
43:27
Victor Mete chyboval v rozohrávke a takmer do Američania potrestali. K strele z nebezpečného priestoru sa dostal Brady Tkachuk, ale dobrý zákrok predviedol Carter Hart.
42:53
Drake Batherson sa otočil za americkou bránou, ale následne stratil stabilitu. Kvôli tomu už nedokázal ohroziť amerického brankára, ktorý si dnes pripísal aj jednu asistenciu.
41:40
Táto tretina sa začala skutočne vo vysokom tempe. Aktivitou hýria najmä americkí hokejisti, ktorí musia doháňať dvojgólové manko. Pokiaľ dvakrát neskórujú, dnes žiadne body nezískajú.
41:02
Joey Anderson sa teraz pekne pretlačil cez jedného z kanadských obrancov. Dokonca mohol vystreliť z priestoru medzi kruhov, no bránu trestuhodne minul.
40:32
V úvode tretej tretiny sme videli neúspešné individuálne akcie na oboch stranách. Najskôr sa nepresadil Casey Mittelstadt a následne ho napodobnil Dillon Dubé.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina ponúkla fanúšikom v Buffale opäť výborné hokejové predstavenie. Akcie sa striedali z jednej strany na druhú a nechýbali ani góly. Kieffer Bellows tvrdou strelou v presilovej hre znížil náskok Kanady, ale zakrátko jej dvojgólové vedenie prinavrátil presným tečom Boris Katchouk. Kolíska hokeja tak smeruje za tretím turnajovým víťazstvom, no ešte potrebuje zvládnuť posledných dvadsať minút.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:38
Druhá tretina sa chýli k svojmu záveru a vyzerá to tak, že Kanada si dvojgólový náskok udrží. Američania teraz nemohli hrať kvôli signalizovanému ofsajdu.
38:54
Američania teraz trošku prepadli v strednom pásme, čo mohol využiť Brett Howden. Strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie ale trafil len pripravené betóny amerického brankára.
38:16
Prvá americká formácia sa okamžite snažila skresať dvojgólové manko aspoň na polovicu. Od modrej čiary strieľal Adam Fox a následne prihrávkou spoza brány hľadal spoluhráča Brady Tkachuk.
37:39
Kanada dala gól!
Americká radosť zo strelenia kontaktného gólu príliš dlho netrvala. BORIS KATCHOUK sa po parádnom pase Taylora Raddysha dostal do úniku, ale bekhendovým blafákom nedokázal zasunúť puk za amerického brankára. O pár sekúnd neskôr si to ale vynahradil, keď nechytateľne tečoval strelu Jakea Beana. Asistencia: Jake Bean.
37:17
Hlavný rozhodca teraz pískal zrejme postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Vhadzovať by sa tak malo v strednom pásme a Kanaďania sú už na ľade v kompletnom zložení.
36:42
Američania stále hrajú presilovú hru a sú v útočnom pásme. Podarí sa im ešte v druhej tretine vyrovnať skóre dnešného zápasu? Teraz sú jednoznačne na koni a sú aktívnejší.
36:27
Aj tretí gól dnešného Winter Classic padol v presilovej hre. Vynikajúcu prácu odviedol brankár Jake Oettinger, ktorý gólovú akciu založil. Následne Casey Mittelstadt presným pasom našiel KIEFFERA BELLOWSA a ten tvrdou strelou prepálil Cartera Harta. Asistencie: Casey Mittelstadt a Jake Oettinger.
35:42
Američania sa držia v útočnom pásme, ale zatiaľ toho príliš veľa nevymysleli. Casey Mittelstadt bol síce adresátom krížnej prihrávky, no strela z pravého kruhu mu absolútne nesadla.
35:12
Tak pozor! USA budú hrať dvojminútovú presilovú hru piatich proti trom. Na trestnej lavici sedí dvojica Alex Formenton a Brett Howden. Prvý menovaný je potrestaný za podrazenie, druhý za krosček. Tak toto je skutočne obrovská šanca pre domáci tím vrátiť sa späť do zápasu.
34:42
Elitná kanadská útočná formácia sa dostala do situácie troch proti dvom. Jordan Kyrou hľadal na pravej strane Sama Steela, ale jeden z najlepších kanadských hráčov sa do koncovky nedostal.
33:32
A máme tu ďalšie postavenie mimo hry, opäť na kanadskej strane. Zo záberov americkej televízie možno vidieť, že sneženie sa ešte zintenzívnelo a hráčom to bude robiť problémy.
32:39
Američania teraz mali pomerne veľké šťastie. Jonah Gadjovich zachytil puk už v strednom pásme, a tak sa namiesto nádejného prečíslenia píska ofsajd.
31:59
Jake Oettinger chytá do svojej lapačky strelu od červenej čiary. Kanaďania boli pri ňom veľmi rýchlo, neumožnili mu rozohrať, a tak po reklamnej pauze budeme pokračovať vhadzovaním v útočnom pásme kolísky hokeja.
31:10
Strelou spoza amerického obrancu to skúšal Sam Steel, ktorý skóroval v oboch predošlých zápasoch. Na ďalší gól si zatiaľ musí počkať, keďže jeho strela švihom mierila vedľa brány.
30:45
Kailer Yamamoto sa teraz snažil presadiť individuálne, ale proti trojici hráčov súpera nemal veľa šancí na úspech. Jeho výkon je v dnešnom zápase miernym sklamaním.
29:54
Conor Timmins sa dostal do dobrej streleckej pozície. Jake Oettinger ale veľmi dobre zmenšil strelecký uhol a napokon sa mu podarilo vyraziť jeho strelu do rohu klziska.
29:24
Puk teraz opustil hraciu plochu a rozhodcovia ukazujú, že sa bude vhadzovať v strednom pásme. Pomaličky sa blížime k momentu, kedy sa prehupneme do druhej polovice zápasu.
28:49
V priebehu snáď desiatich sekúnd sme videli prečíslenia na oboch stranách. Najskôr neuspel Michael McLeod a následne sa na druhej strane vytiahol Carter Hart pri zakončení, ak sa nemýlim, Bradyho Tkachuka.
28:07
Jake Oettinger chytá do lapačky krížnu prihrávku kanadského útočníka Michaela McLeoda. Po jeho zákroku bude nasledovať reklamná prestávka, počas ktorej sa odprace z ľadu aj celkom slušná snehová vrstva.
27:30
Druhá tretina sa hrá v rýchlom tempe. Už dlho sa neprerušovalo a útočné akcie sa striedajú z jedenej strany na druhú. Teraz to individuálne skúšal Jordan Kyrou, ale presadiť sa nedokázal.
26:43
Za dobre bránenie musíme pochváliť aj Američanov. Skutočne nevidíme veľa gólových šancí a prakticky aj góly, ktoré padli, boli len vyústením početnej výhody vicemajstrov sveta.
26:03
Riley Tufte sa teraz otáčal s pukom trošku neohrabane, a tak sa vytlačil mimo ideálnej palebnej pozície. Napriek tomu to skúsil strelou z otočky, ale trafil len betóny kanadského brankára.
25:21
Carter Hart predviedol pomerne jednoduchý zákrok. Následne sa strhla menšia výmena názorov zámorských hokejistov, no rozhodcovia tentokrát nikoho na trestnú lavicu neposielajú.
24:32
Joey Anderson zachytil rozohrávku súpera. Následne sa dostal aj k strele spoza kanadského obrancu, ale po jeho dobrom teči puk smeroval mimo svätyne Cartera Harta.
23:46
Kanaďania vynikajúco odtláčajú súpera do rohov klziska. Američanom chýba priamočiarosť a zatiaľ to vyzerá na ich druhú prehru v priebehu necelých 24 hodín.
23:15
Jake Oettinger si teraz pripísal na konto jednoduchý zákrok. Victor Mete strieľal švihom od modrej čiary a americký brankár jeho pokus vyrazil na ochrannú sieť.
22:13
Jake Oettinger teraz výrazne podržal svoj tím. Victor Mete sa vrátil z trestnej lavice, získal puk a sám postupoval smerom na bránu. Napokon zvolil strelu švihom, ktorú však dokázal zneškodniť americký brankár.
21:28
Kieffer Bellows to skúsil prudkou strelou z pravého kruhu na vhadzovanie. Carter Hart jeho pokus vyrazil na ochrannú sieť, a tak bude nasledovať buly v americkom útočnom pásme.
20:54
Kanaďania sa síce dokázali oslobodiť, no Američania sa veľmi rýchlo vrátili do útočného pásma. Quinn Hughes nahadzoval puk pred bránu, ale Carter Hart bol opäť pozorný.
20:13
Hneď v úvodných sekundách druhého dejstva sa dostali Američania do šance. Po krížnej prihrávke strieľal Max Jones, ale dobrý zákrok predviedla kanadská brankárska jednotka.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu dnešného atraktívneho stretnutia máme za sebou. Tempo hry bolo na vysokej úrovni, videli sme veľmi veľa tvrdých súbojov a takisto aj dva góly. Oba padli v presilovej hre Kanady. Už v piatej minúte sa strelecky presadil Cale Makar a o jedenásť minút neskôr sa k nemu pridal ďalšou presnou strelou Dillon Dubé. Kolíska hokeja má zatiaľ zápas pod kontrolou a budú to Američania, kto bude musieť pridať.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Potrestaným hráčom pri predošlej útočnej akcii amerického útočníka je napokon Victor Mete. Obranca Montrealu Canadiens dostáva od rozhodcov menší trest za hákovanie.
19:58
V samotnom závere prvej tretiny sa krásne preštrikoval obranou súpera Will Lockwood. Napokon sa dostal do zakončenia, no mieril len do ľavej žrde kanadskej brány. Tešiť ho môže aspoň to, že vybojoval presilovú hru.
19:17
Carter Hart musel po dlhšom čase zasahovať, keď do lapačky skryl nahodenie od jedného z amerických hráčov. Nasledovať tak bude vhadzovanie v obrannom pásme kolísky hokeja.
18:40
Boris Katchouk si našiel priestor pred americkou bránou. Následne spoza nej smerovala na neho prihrávka, no v rozhodujúcom momente ho poslal k zemi Andrew Peeke.
18:17
Čiarový rozhodca teraz signalizoval postavenie mimo hry, a tak nemohli Kanaďania pokračovať vo svojej útočnej aktivite. Čas využili aspoň na prestriedanie svojich formácii.
17:47
Kanada sa opäť dokázala oslobodiť vyhodením puku do stredného pásma. Bez ujmy tak prežije aj druhé oslabenie, pretože Maxime Comtois je už pripravený skočiť na ľad.
17:10
Američania to hrali až príliš komplikovane, akoby chceli dohrať svoje akcie do prázdnej brány. Kanaďania sa ale dobre bránili a naďalej si držia svoje dvojgólové vedenie.
16:22
Američania teraz zatlačili svojho súpera do obranného pásma, dostali sa aj k niekoľkým strelám z dobrých pozícii, no tie nesmerovali do priestoru brány, v ktorej stojí Carter Hart.
15:51
Hokejisti USA budú mať veľkú šancu znížiť náskok svojho súpera. K dispozícii majú presilovú hru, pretože dve minúty za podrazenie dostáva útočník Maxime Comtois.
15:17
Mierny favorit zápasu využíva druhú presilovú hru a výraznejšie odskakuje svojmu súperovi. Americkí obrancovia ponúkli až príliš veľa priestoru DILLONOVI DUBÉMU, ktorý z tesnej blízkosti trafil presne pod hornú žŕdku. Asistencia: Sam Steel.
14:24
Hokejisti Kanady si zahrajú druhú presilovú hru v dnešnom špeciálnom zápase. Na trestnú lavicu si už sadol Mikey Anderson, ktorý si v súboji s Robertom Thomasom pomohol držaním.
13:52
Ryan Lindgren predviedol peknú individuálnu akciu po pravej strane. Napokon zakončoval bekhendom, ale Carter Hart bol pozorný. Následne však schytal "snehovú sprchu" čo sa samozrejme nepáčilo kanadským obrancom.
13:22
Jeden z kanadských hráčov vystrelil od ľavého mantinelu. Jake Oettinger puk najskôr iba vyrazil, ale následne ho pohodlne chytá do svojej lapačky.
12:36
Američania teraz mali problémy s vysokým napádaním svojho súpera, z čoho následne premenili aj náznaky šancí. V kľúčovom momente sa ale Kanaďania nedokázal dostať do zakončenia.
11:52
Tretí americký útok mal teraz pomerne veľké problémy s prechodom do útočného pásma. Napokon bojoval len pri mantineli, a tak nemohol ohroziť brankára s javorovým listom na hrudi.
11:28
Will Lockwood teraz pekne obkorčuľoval bránu súpera a dokázal aj zakončiť. Carter Hart bol však pozorný, na dvakrát puk skrotil, a tak sa po reklamnej prestávke bude vhadzovať po jeho pravici.
10:15
Jake Bean sa snažil nahodiť puk na amerického brankára, no veľmi dobrú práci pri blokovaní odviedli hráči v modrých dresoch. Hra má obrovské tempo a vyzerá to tak, že aj kvalita ľadu je v poriadku.
09:36
Quinn Hughes sa dostal k ďalším dvom strelám od modrej čiary, no tie boli zblokované. Následne sa kolíska hokeja oslobodila a je jasné, že prežije aj svoje prvé oslabenie.
09:12
Američania sa dlho nevedeli dostať od mantinelov, ale napokon sa im to podarilo. Od modrej čiary pálil Quinn Hughes, ale našiel len pripraveného brankára Cartera Harta.
08:19
Kanaďania majú za sebou už viac než 30 sekúnd oslabenia. Zatiaľ súpera k ničomu nepustili a bez väčších problémov vyhadzujú puk cez všetky čiary.
07:43
Prvú presilovú hru v dnešnom dueli si zahrajú aj hokejisti USA. Na trestnú lavicu putuje Jonah Gadjovich, ktorý dvakrát rozvlnil aj slovenskú sieť. Tentokrát však dostáva menší trest za napadnutie.
07:24
Taylor Raddysh posunul puk dopredu, kde si dobre nakorčuľoval Robert Thomas. Ten následne vystrelil spoza amerického obrancu, ale trafil len pripravené betóny Jakea Oettingera.
06:35
Úspešný zákrok lapačkou si na svoje konto pripisuje aj kanadský brankár Carter Hart. Šikovne ale stihol rozohrať a tým pádom aj založil novú útočnú akciu svojho tímu.
06:15
V úvode zápasu sa hrá veľmi tvrdo, no predsa len sú o niečo aktívnejší hokejisti Kanady. Tí môžu byť spokojnejší, keďže po presnom zásahu Cala Makara vedú najtesnejším rozdielom.
05:30
Alex Formenton sa teraz snažil presadiť individuálne, ale proti presile hráčov súpera neuspel. Napokon puk končí v moci amerického brankára, a tak sa bude vhadzovať po jeho pravici.
04:52
Americkí hokejisti sa okamžite snažili odpovedať na presný zásah súpera. Kailer Yamamoto posunul puk na Caseyho Mittelstadta, no ten z pravého kruhu na vhadzovanie minul priestor brány.
04:13
Kolíska hokeja sa v ostro sledovanom zápase dostáva do vedenia. Kanaďania získali puk pri mantineli, následne vystrelil z pravého kruhu na vhadzovanie CALE MAKAR a trafil presne medzi betóny amerického brankára Jakea Oettingera. Asistencia: Robert Thomas.
03:16
USA ešte na tomto šampionáte neinkasovali v početnom oslabení a aj teraz sa dobre bránia. Vyhadzujú puk cez všetky čiary, a tak Kanada musí začínať zo svojho obranného pásma.
02:43
Kanada si zahrá prvú presilovú hru v dnešnom zápase. Dylan Samberg už sedí na trestnej lavici a dúfa, že si odsedí celý dvojminútový trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
01:36
Ryan Poehling nahadzoval puk pred kanadskú bránu. Brankár Carter Hart ale zasahovať nemusel, pretože puk napokon smeroval len do zadného mantinelu.
00:55
Kanaďania teraz držia puk za svojou bránou a obe mužstvá striedajú počas hry. Od prvých sekúnd zápasu nechýba potrebné nasadenia z oboch strán.
00:29
Hneď v úvodnej minúte zápasu sa dostali Američania do prečíslenia dvoch proti jednému. Casey Mittelstadt mal na druhej strane jedného zo svojich spoluhráčov, no prihrávka na neho neprešla.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už pripravené na ľadovej ploche. Historicky prvý zápas pod holým nebom v rámci juniorských majstrovstiev sveta sa tak o malú chvíľu začne. Ešte pred úvodným buly si diváci vypočujú hymny oboch krajín.
Úvodné zostavy:

Kanada: Hart (C. Point) – Timmins, Mete, Fabbro (A), Clague (A), C. Foote, Bean, Makar – Kyrou, Steel, Dubé (C) – Raddysh, Thomas, Katchouk – Batherson, M. McLeod, Gadjovich – Formenton, B. Howden, Comtois – Steenbergen.

USA: Oettinger (Swayman) – Fox (A), Samberg, Perunovich, R. Lindgren (A), Peeke, M. Anderson, Hughes – J. Anderson (C), Poehling, B. Tkachuk – Yamamoto, Mittelstadt, Jones – Lockwood, Norris, Bellows – Harper, Frederic, Tufte.

Rozhodcovia: Mikko Kaukokari (FIN), Marc Wiegand (SUI) – Jiří Ondráček (CZE), Alexander Sysuev (RUS).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Šlágrom dnešného hracieho dňa i celých základných skupín bude súboj zámorských veľmocí, ktoré si zmerajú sily v zápase pod holým nebom.

KANADA U20

Hokejisti Kanady do 20 rokov obhajujú z predošlých majstrovstiev sveta len strieborné medaily. Vo finále partia okolo Matta Barzala prehrala s Američanmi 4:5 po samostatných nájazdoch, keď ako jediný uspel v záverečnej lotérii Troy Terry. Do tohto turnaja vstúpila kolíska hokeja dvoma očakávanými víťazstvami. Zverenci Dominiqua Ducharma si najskôr poradili s Fínskom 4:2 a o deň neskôr zdolali náš výber jasne 6:0. Samozrejme, pozornejšie sme sledovali duel proti Slovensku a musíme konštatovať, že Kanada tím Ernesta Bokroša absolútne k ničomu nepustila a záverečnú tretinu prakticky odchodila. Perfektný výkon podala prvá útočná formácia na čele s Jordanom Kyrouom. Ten nazbieral už štyri body, čim potvrdzuje svoju skvelú formu z kanadskej OHL. Javorové listy majú veľkú silu v presilovej hre. Doposiaľ mali osem početných výhod, pričom z nich využili rovnú polovicu.

USA U20

Domáci výber nemôže byť so štartom do turnaja spokojný. Obhajca zlatých medailí začal triumfom 9:0 nad Dánskom a vo víťaznom ťažení mal pokračovať aj v zápase proti Slovensku. V Buffale sa ale dnes zrodilo obrovské prekvapenie, keď hokejisti s dvojkrížom na hrudi zvíťazili 3:2. Američanov privádzal do zúfalstva brankár Roman Durný, ktorý celkovo zneškodnil 43 streleckých pokusov veľkého favorita. O rozhodujúci gól sa postaral po parádnej individuálnej akcii Samuel Buček, čím prerušil sériu šiestich prehier s týmto súperom. USA sa budú snažiť napraviť si reputáciu v ostro sledovanom zámorskom derby. Hlavnou hviezdou tímu je Casey Mittelstadt, ktorý v dvoch dueloch zaznamenal tri presné zásahy. Dobré výkony podáva aj Brady Tkachuk s Kiefferom Bellowsom. Určite aj oni budú predstavovať pre kanadskú obranu veľkú hrozbu.

WINTER CLASSIC

Atraktívny zápas zámorských veľmocí by sa mal odohrať pod holým nebom. Dejiskom by mal byť štadión New Era Field, ktorý má kapacitu 72-tisíc miest. Zatiaľ však možno hovoriť len v podmieňovacom spôsobe. V Buffale boli v posledných dňoch veľké mrazy, čo sa prejavilo na kvalite ľadovej plochy. Objavili sa viaceré praskliny, a tak definitívny verdikt o priebehu dnešného šlágra padne zrejme len niekoľko hodín pred plánovaným úvodným buly. Zaujímavosťou je, že ak by bolo dnes vypredané, tak by jeden zápas pokryl polovicu najväčšej návštevnosť MSJ, ktorá bola doteraz vo švédskom Malmö (144 268).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.