Bielorusko U20 – Rusko U20 (2:5)

MS U20 december 29, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo)

MS v hokeji hráčov do 20 rokov sa na prelome rokov 2017 a 2018 konajú v americkom meste Buffalo. Buffalo už hostilo MS U20 v roku 2011.

Pozrite si kompletný program a výsledky zápasov z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

B-skupina

Rusko prehralo v prvom zápase s Českom 5:4. V druhom zápase skupiny si už Rusko chuť napravilo víťazstvom 5:2 nad Švajčiarskom. Bielorusi zatiaľ v dvoch zápasoch nezískali ani bod, keď prehrali so Švédskom a Švajčiarskom.

Bielorusko – Rusko 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Góly: 43. Derjabin (Pisčuk), 51. Pisčuk (Martynov) – 11. Polodian (Altybarmakian, Maľcev), 13. Rubcov (Kajumov), 24. Kostin (Svečnikov), 45. Kajumov (Rubcov, Manukian), 49. Kostin (Svečnikov, G. Ivanov)

Zostavy

Griščenko (Rodik) – Sokolovskij, Burovcev, Derjabin, Jerjomenko, Gostev, Martyňuk, Gabrus – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov, Rjadčenko (A), Lukaševič – Grinkevič, Michalčuk, Anisimov – Astaševič.

Suchačov (Melničuk) – Minulin, J. Zajcev (C), Makejev (A), Knyžov, Jelizarov, Samorukov, Šepelev, Sjomin – Manukjan, Rubcov, Kajumov – M. Malcev (A), Altybarmakjan, Poloďan – Sokolov, Abramov, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin.

Online prenos
Aj v tretej tretine sme videli presné zásahy, obe strany sa postarali o dva góly. Rusko napokon zvládlo aj záverečné dlhé oslabenie a aj presilovku Bieloruska 5 na 3 a tak podľa papierových predpokladov vyhráva toto stretnutie pomerom 5:2!

Zápas tak bol na góly veľmi bohatý a tak si diváci prišlo na svoje. Rusko spravilo dôležitý krok k postupu do štvrťfinále, Bielorusko tak už zrejme budú čakať záchranárske práce.

Dnešný program MS v hokeji do 20 rokov 2018 ešte nekončí, za malú chvíľu od 21:00 štartuje veľký šláger medzi Kanadou a USA pod holým nebom! Aj z toho zápasu vám ponúkame textový prenos, tešiť sa na vás bude kolega Miroslav Kováčik.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
59:46
V samom závere sa ešte Bielorusko dostáva do útočného pásma, ale Suchačov kryje aj tento nebezpečný pokus od Gosteva.
58:48
Rusko v plnom počte.
58:01
Ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a zrejme tak už aj celého zápasu.
57:41
Závar pred ruskou bránkou vyriešil brankár Suchačov a prerušuje tak hru.
57:10
Naďalej trvá presilovka Bieloruska, ale gól stále neprichádza. Už to tak zrejme vyzerá, že je o osude rozhodnuté.
56:58
Smola na bieloruskej strane, mladíci Bieloruska sa previnili ofsajdom.
56:14
Minulin je spať na ľadovej ploche, pokračuje však presilovka Bieloruska o jedného hráča.
55:55
Ďalšia veľká šanca Bieloruska! Šuško pálil z bekhendu, ale v dobrej pozícii bránku Ruska netrafil.
55:10
Tyčka teraz zachránila Rusko! Pokus od Jerjomenka skončil na konštrukcii bránky a neujala sa ani dorážka od Šarangoviča.
54:53
Presilovka 5 na 3! Veľká šanca na strelenie gólu, Bielorusko je už v útočnom pásme.
54:48
Vylúčenie v tíme Rusko (Michail Malcev – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
54:24
Bielorusko má tak k dispozícii presilovku a šancu na ešte zdramatizovanie zápasu. Musí sa však prebojovať do útočného pásma.
54:14
Vylúčenie v tíme Rusko (Arťom Minulin – 2 min., podrazenie).
54:05
Rusi si držia vedenie o tri góly a nič nenasvedčuje tomu, žeby sme sa ešte dočkali nejakej drámy. Avšak, v hokeji je možné všetko.
53:02
Ďalšia strelu na bránku Ruska, ani Šarangovič však ruského brankára neprekonal.
51:57
Bielorusko ešte cíti šancu na nejaký ten gól. Rjadčenko sa natlačil pred ruskú bránku, ale Suchačov jeho pokus kryje.
51:20
A opäť Rusku inkasovaný gól nakopol a Griščenko musel zasahovať. Zrejme ešte uvidíme nejaké zaujímavé momenty do konca zápasu.
50:43
Bielorusko dalo gól!
Tak s gólmi sme v tomto zápase ešte neskončili! Spoza ruskej bránky prišla presná prihrávka na SERGEJA PISČUKA a ten presnou strelou prekonal brankára Suchačova a dáva druhý gól Bieloruska v tomto zápase – 2:5!
Asistencia: Igor Martynov.
49:42
Po dlhej dobe zaútočilo aj Bielorusko, ale Šuško nedokázal prekonať brankára Ruska. Uvidíme, či do konca tretej tretiny prídu ešte nejaká zaujímavé situácie.
48:12
Rusko dalo gól!

Rusi oslabenie ustáli a následne pridávajú svoj piaty gól v tomto zápase! KLIM KOSTIN pridáva svoj druhý gól, keď získal puk, pekne sa presunul pred bieloruskú bránku a nedal Griščenkovi žiadnu šancu na zákrok – 1:5!
Asistencie: Andrej Svečnikov, Georgij Ivanov.
47:09
47:06
Až v závere presilovky sa Bielorusko dostalo k strele, ale Šuškov pokus skončil v lapačke ruského brankára.
46:09
Polovička trestu uplynula, Bielorusko sa nevie usadiť v útočnom pásme.
45:41
Rusko sa oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary.
45:15
Teraz sa však Rusko musí brániť, ale všetko úspešne zvláda.
45:09
Vylúčenie v tíme Rusko (Dmitrij Samorukov – 2 min., držanie).
44:21

A potvrdzuje to štvrtým gólom v bieloruskej bránke! Rusko sa držalo v útočnom pásme a vyvíjalo veľký tlak, brankár Griščenko stratil hokejku, vo veľkom zmätku sa najlepšie zorientoval ARTUR KAJUMOV a puk umiestnil pod hornú tyčku – 1:4!
Asistencie: German Rubcov, Arťom Manukjan.
44:11
Bielorusko je znova pod tlakom a puk vyhazduje len na zakázané uvoľnenie. Rusko hrá po inkasovanom góle veľmi aktívne.
42:55
Rusko okamžite vyráža do útočného pásma, Šolochova strela bola nebezpečná, ale bieloruský brankár ju kryje.
42:03
Bielorusi ubránili ďalšiu presilovku a ihneď sa im podarilo gólovo udrieť! K puku sa dostal DMITRIJ DERJABIN, ktorý sa prepracoval do dobrej pozície a nahodil puk na ruskú bránku, Suchačov zrejme nebol koncentrovaný a puk pustil za svoj chrbát – 1:3!
Asistencia: Sergej Pisčuk.
41:58
Bielorusko v plnom počte.
41:53
Rusi aj naďalej kombinujú v útočnom pásme, ale všetky ich strely sú nepresné. Presilovky tak dnes nie sú silnou stránkou zbornej.
41:00
Rusko sa už usadilo v útočnom pásme, zatiaľ sa však neprezentovalo presnou strelou na bieloruskú bránku.
40:05
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla, Rusko ju začína presilovkou.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
V druhej tretine pridalo Rusko ďalší gól a tak vyhráva po dvoch tretinách 0:3! Zatiaľ sa tak naplňujú papierové prognózy a Rusko má zápas pod kontrolou.

Uvidíme, čo nám ponúkne posledná tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Dmitrij Burovcev – 2 min., hákovanie).
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:07
V útoku sa teraz predstavilo Rusko, strel od Kostina ale úspešná nebola.
37:42
Bielorusi sa snažili prejsť do útočného pásma, ale dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia.
37:24
Ani táto ruská presilovka nič nepriniesla, Bielorusko už hrá v plnom počte.
36:20
Aj túto presilovku Bielorusko zatiaľ úspešne zvláda, polovička trestu už uplynula.
35:40
Rusko hrá svoju druhú presilovku v tomto zápase, ale opäť sa ťažko dostáva do útočného pásma.
35:24
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Vladislav Jerjomenko – 2 min., krosček).
35:06
A opäť bol v akcii Manukjan! Dostal sa hneď do dvojnásobného zakončenia, ale Bielorusko zachránila konštrukcia bránky.
35:01
Na druhej strane sa musel mať na pozore brankár Bieloruska, ale so strelou Manukjana si poradil.
34:06
Táto situácia však už vyzerala nebezpečne! Šarangovič po dobrej prihrávke mal veľkú príležitosť na skórovanie, ale v dobrej pozícii minul ruskú bránku.
32:55
Do útočného pásma sa teraz presunulo Bielorusko, zakončenie z bekhendu v podaní Michalčuka ale nijak úspešné nebolo.
32:37
32:05
Ani teraz to ruským hokejistom na strelu nevyšlo, Bielorusko sa znova oslobodzuje vyhodením puku.
31:37
Rusku sa zatiaľ v presilovke vôbec nedarí, polovička trestu už uplynula.
31:05
Bielorusko sa takisto bráni úspešne, vyhnalo Rusko preč zo svojho pásma.
30:47
Prvú presilovky tak už hrá aj Rusko, ktoré sa už usadilo v útočnom pásme.
30:37
Vylúčenie v tíme Bielorusko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
29:38
28:38
Rusko sa zatiaľ bráni úspešne, polovička trestu už uplynula.
27:59
Teraz už ruský brankár zasahovať musel, ale puk schoval vo svojej výstroji.
27:48
Sledujeme tak vôbec prvú presilovku v tomto zápase! Bielorusku sa však nemôže dostať do pásma.
27:38
Vylúčenie v tíme Rusko (Arťom Manukjan – 2 min., zdržiavanie hry / porušenie postupu vhadzovania).
27:25
Zakázané uvoľnenie Bieloruska.
27:05
Opäť sa o slovo hlási aj Bielorusko, ale jeho dnešný súper ho do ničoho vážneho nepúšťa. Rusko má všetko pod svojou kontrolou.
26:08
K puku sa dostal Lukaševič a následne sa natlačil až pred ruského brankára, ten však puk za svoj chrbát nepustil.
25:21
Dopredu sa však znova dostalo Rusko a Ivanove zakončenie musel kryť brankár Bieloruska.
24:35
Rusko teraz trocha poľavila a tak sa do pásma dostali Bielorusi, ale z ich menšieho tlaku nevznikla žiadna zaujímavá situácia.
23:33

A je tu tretí gól v bieloruskej bránke! Rusko teraz predviedlo krásnu kombináciou pred bránkou svojho súpera, následne sa puk dostal na hokejku KLIMA KOSTINA a ten peknou strelou prekonal brankára Bieloruska – 0:3!
Asistencia: Andrej Svečnikov.
22:01
V zaujímavej situácii sa teraz ocitol Rjadčenko, ale nedokázal puk pretlačiť za brankára Suchačova.
21:52
Rusko sa previnilo zakázaným uvoľnením. Bielorusko sa tak dostáva do útočného pásma.
21:40
Na pozore sa teraz musel mať aj ruský brankár, ale nahodenie od modrej pohodlne vyrazil do bezpečia.
20:18
Veľká šanca na ruskej strane! Manukjan sa dostal do zakončenia pred bieloruskou bránkou, ale brankára Griščenka už neprekonal!
20:05
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrali Rusi.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
V prvej tretine sme boli napokon svedkami dvoch presných zásahov, o oba sa postarali ruský hokejisti. Zatiaľ sa tak zápas vyvíja podľa papierových predpokladov, Bielorusko sa do šancí prakticky nedostáva.

Uvidíme, čo nám ponúkne druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:59
Po dlhšej dobe sa do útočného pásma dostalo aj Bielorusko, ale ľahké nahodenie pohodlne kryje brankár Suchačov.
18:05
Pri puku sú hokejisti Ruska, ale museli si ísť poň až ku svojej bránke. Uvidíme, či príde ešte nejaká zaujímavá situácia na jednej či druhej strane.
17:12
Bielorusko vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie. Záver prvej tretiny tak zrejme bude patriť ruským hokejistom.
16:50
Opäť sa rozbieha tlak ruských hokejistov, strelu od Sokolova musel brankár Griščenko skrotiť na dvakrát.
16:08
Pomaly sa už blíži záver prvej tretiny, zatiaľ sa naplňujú papierové predpoklady a odzrkadľuje to aj priebeh na ľadovej ploche.
15:42
Knyžov sa dostal k puku, jeho ľahké zakončenie bieloruský brankár ukryl do svojej lapačky.
15:31
Ofsajd hokejistov Bieloruska.
14:59
Bielorusko už pomaličky hru vyrovnáva, ale do šancí sa reprezentanti tejto krajiny nedostávajú. Rusko si tak pohodlne drží náskok o dva góly.
13:57
K odrazenému puku sa teraz dostal Jelizarov, ale z tesnej blízkosti sa mu Griščenka prekonať nepodarilo.
13:45
Tlak Ruska pokračuje ďalej, bieloruský brankár je v plnej pohotovosti. Takýto scenár Rusi v tomto zápase potrebovali.
12:44

Teraz to tam však už ruským hokejistom padlo a tak vyhrávajú o dva góly! Rusko bolo dlhú dobu usadené v útočnom pásme, pred bieloruskou bránkou sa najlepšie zorientoval GERMAN RUBCOV, krásnym blafákom oklamal brankára a navyšuje náskok svojo tímu – 0:2!
Asistencie: Arťom Manukjan, Arťom Minulin
11:47
Veľa nechýbalo a Rusko mohlo vyhrávať o dva góly! Samorukov sa ocitol v dobrej pozícii na skórovanie, ale bieloruský brankár podržal svoje mužstvo.
11:37
Ako sa dalo aj čakať, Rusko je momentálne veľmi aktívne a drží puk na svojich hokejkách. Bielorusko je tak zamknuté vo svojom obrannom pásme.
10:48
Bielorusko sa možno nadychovalo k nejakému útočnému tlaku, ale tento gól ich určite pribrzdil. Rusku to naopak môže priniesť pokoj na ich hokejky.
10:14

Prichádza prvý gól tohto zápasu! Rusi sa presunuli do útočného pásma a za bieloruskou bránkou vybojovali puk na svoje hokejky, tesne za modrou čiarou sa puku zmocnil ALEXEJ POLOĎAN a jeho tvrdá strela padla za Griščenkov chrbát – 0:1!
Asistencia: Nikita Makejev, Michail Malcev.
09:30
Úvod tretiny sa niesol v dominancii ruských hokejistov, ale hra sa už postupne vyrovnáva a do útoku sa dostáva Bielorusko.
08:56
Na pozore sa však teraz musel mať brankár Suchačov, ale so strelou od modrej v podaní Derjabina si poradil. Bielorusku sa dostáva do útočného pásma.
08:05
Po dlhšej dobre prišlo aj zakončenie na bránku, strela od Sokolova však mierila mimo Griščenkovu bránku. Rusko však ešte ostáva v útočnom pásme.
07:35
Bielorusi sa previnili ďalším zakázaným uvoľnením. Tempo zápasu tak zatiaľ nie je vysoké, veľa zaujímavých momentov nevidíme.
07:22
Prechod ruským hokejistom do útočného pásma teraz nevyšiel, signalizuje sa ofsajd. Bielorusko sa tak dostane von zo svojho pásma.
06:52
Tlak Ruska naďalej narastá, Bielorusko vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie.
06:41
Nasleduje reklamná prestávka.
06:26
Opäť sledujeme tlak ruských hokejistov, Minulin bol v dobrej pozícii na skórovanie, ale zakončenie mu vôbec nevyšlo.
05:43
Po buly nahadzoval puk na ruskú bránku Gostev, ale puku sa už zmocnilo Rusko.
05:35
Rusko sa po zisku puku snažilo o rýchly prechod do útočného pásma, ale previnilo sa len zakázaným uvoľnením. Vhazdovať sa tak bude pred Suchačovom.
05:15
Bielorusi tlak svojho dnešného súpera ustáli a už sa presúvajú pred ruskú bránku. Uvidíme, ako si v defenzíve teraz budú počínať Rusi.
04:13
V pohotovosti teraz musel byť bieloruský brankár, ale poradil si hneď s dvoma pokusmi Malceva. Rusko ešte ostáva v útočnom pásme.
03:40
Bielorusi sa opäť snažilo o rýchly protiútok, ale zastavil ich v tom ofsajd. Hra sa presúva do stredného pásma.
02:58
Opäť prebieha dobíjanie bieloruskej bránky, vyloženú šancu sme však ešte nevideli.
02:03
Bielorusko však založilo rýchly protiútok, Rjadčenkova strela však úspešná nebola. Následne na druhej strane musel zasahovať brankár Griščenko.
01:20
Teraz sa už Rusom podarilo prejsť do útočného pásma, Bielorusko je tak pod tlakom. Zatiaľ však čakáme na prvý strelecký pokus smerujúci medzi tri žrde.
00:27
Puk sa dostal na ruské hokejky, ale sledovali sme iba ofsajd zbornej.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Bielorusko.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvá tretina sa tak už čoskoro začne!
Ako ste si už mohli zvyknúť, začiatok zápasu sa trocha posunie.
Príjemný piatočný podvečer prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním! MS do 20 rokov 2018 v Buffale pokračujú ďalším hracím dňom, reprezentácie Bieloruska a Ruska čaká ich tretí zápas v rámci základnej skupiny B. Do začiatku zápasu, ktorý bude hostiť HarborCenter v Buffale už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Zápas z pozície rozhodcov povedú páni Manuel Nikolic (AUT), Gordon Schukies (GER) – William Hancock II (USA), Jon Kilian (NOR). V dejisku zápasu je už všetko pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Pri sledovaní tohto prenosu želám príjemný športový zážitok, z pozície komentátora ho sprostredkuje Miroslav Revaj.
Úvodné zostavy:

Bielorusko: Rodik (Griščenko) – Sokolovskij, Burovcev, Derjabin, Jerjomenko (A), Gostev (C), Martyňuk, Gabrus – Bovbel, Šarangovič, Suško – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov (A), Rjadčenko, Lukaševič – Grinkevič, Michalčuk, Anisimov

Rusko: Suchačov (Melničuk) – Minulin, J. Zajcev (C), Makejev, Knyžov, Jelizarov, Samorukov (A), Šepelev, Sjomin (A) – Manukjan, Rubcov, Kajumov – M. Malcev, Altybarmakjan, Poloďan – Sokolov, Abramov, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin

Rozhodca: Manuel Nikolic (AUT), Gordon Schukies (GER) – William Hancock II (USA), Jon Kilian (NOR)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia hokejové reprezentácie do 20 rokov a to Bieloruska a Ruska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:00!

Už tradične cez vianočné sviatky sa fanúšikovia hokeja môžu tešiť na Majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov. Tohto roku bude toto podujatie hostiť USA, dejiskom zápasov bude Buffalo. Prvenstvo z minulého roka bude obhajovať práve domáca reprezentácia.

V tomto prenose sa zameriame na základnú skupinu A, v ktorom budeme svedkami menšieho derby zápasu. Bielorusko aj Rusko čaká už tretie vystúpenie v skupine.

Bielorusko:
Bieloruskí mladíci sú nováčikom v elitnej kategórii majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov, kam sa vracajú po ročnej prestávke. Táto reprezentácia už tradične patrí v elitnej kategórii medzi celky, ktorých hlavným cieľom je záchrana. Pomôcť by Bielorusku v tom mala aj centralizovaná príprava podobná tej našej. V prvom zápase sa mladíci z Bieloruska predstavili proti Švédsku a po prvej tretiny držali nádejný výsledok 1:1. V nasledujúcich dvoch tretinách však prišla gólová kanonáda Švédska a zápas sa skončil výsledkom 6:1 pre tri korunky. Druhý zápas s rovesníkmi zo Švajčiarska už bol vyrovnanejší a Bielorusi v ňom siahali na prvé body, keď vyhrávali 2:1 ale v závere tretej tretiny sa Švajčiarom podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu v pomere 3:2!

Rusko:
Ruskí mladíci sú v elitnej kategórii radení medzi tie najlepšie celky. V samostatnej histórii dokázali Rusi v tejto kategórii vybojovať 4 zlaté medaile, 8 strieborných medailí a 8 bronzových medailí a len z troch šampionátov Rusko nezískalo žiadnu medailu, čo je určite vynikajúca vizitka! Na minuloročných MS sa Rusko umiestnilo na 3. mieste. Prvý zápas Rusku však vôbec nevyšiel a troška prekvapivo podľahli Česku. Rusi v tomto zápase len doťahovali a po prvej tretine bol stav zápasu 2:2. Česi však v priebehu tretej tretiny vyhrávali už 5:2 a o osude sa zdalo rozhodnuté. Rusko ešte v samom závere strelilo dva góly, ale prehre 5:4 sa už nevyhlo. V druhom zápase skupiny si už Rusko chuť napravilo víťazstvom 5:2 nad Švajčiarskom.