Kompletný program MS v hokeji 2017

MS 2017 v hokeji máj 21, 2017
Majstrovstvá sveta v hokeji 2017 (5. až 21. mája) - Francúzsko, Nemecko

Majstrovstvá sveta v hokeji (MS v hokeji) sa v roku 2017 konajú v dňoch 5. až 21. mája. Spolu ich organizujú Francúzsko a Nemecko. Zápasy hostia mestá Paríž a Kolín nad Rýnom.

Slovenská reprezentácia sa predstaví v A skupine v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Zápasy skupiny B osohrajú vo francúzskom Paríži. Finále a zápas o tretie meisto je na programe v záverečný deň šampionátu v nedeľu 21. mája v Nemecku v Kolíne.

Aj tento rok celý šampionát odvysiela verejnoprávna RTVS. Jej TV program počas majstrovstiev sveta zahŕňa všetkých 64 duelov, z toho 33 v priamom prenose a zvyšných 31 duelov ponúkne v záznamoch.

Zloženie základných skupín MS v hokeji 2017:

  • A-skupina – Kolín nad Rýnom, Nemecko (Lanxess Arena / kapacita 18 500 miest):

Rusko, Švédsko, Nemecko, SLOVENSKO, USA, Lotyšsko, Dánsko, Taliansko

  • B-skupina – Paríž, Francúzsko (AccorHotels Arena / kapacita 18 000 miest):

Kanada, Fínsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, Nórsko, Francúzsko, Slovinsko

TabuľkyVýsledkyVIDEOLIVEOff. webTwitterFBSZĽHRVTSONLINE

Pozrite si skvelý slovenský trailer pred šampionátom!

Program MS v hokeji 2017 prinesie aj tento rok porciu 64 hokejových zápasov, ktoré odštartujú zápasy Švédska s Ruskom a Fínska s Bieloruskom. Pozrite si prehľadný program zápasov MS v hokeji 2017 a zistite, kedy svoje zápasy odohrá naša reprezentácia.

Slovenskí hokejisti otvoria svoje účinkovanie na budúcoročných majstrovstvách sveta v sobotu 6. mája súbojom s nováčikom elitnej kategórie Talianskom.

Pozrite si nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na MS 2017 (počet hráčov z NHL: 0):
Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR)

Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec, ČR), Peter Trška (Kometa Brno, ČR), Michal Sersen (HC ’05 iClinic Banská Bystrica)

Útočníci: Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Jakub Suja (HC Košice), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Marcel Haščák (Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (Bíli Tygři Liberec, ČR), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Pavol Skalický (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Zigo (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Matoušek (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Július Šupler (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Rastislav Ladecký (výstrojový manažér), Róbert Bereš (kondičný tréner), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Ľuboš Ondrejka (masér), MUDr. František Okál (lekár), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Roman Ulehla (tím manažér)

Program slovenskej reprezentácie na MS v hokeji 2017 v skupine-A

  • sobota 6. mája od 16.15: Slovensko – Taliansko Kolín
  • nedeľa 7. mája od 20.15: Lotyšsko – Slovensko Kolín
  • utorok 9. mája od 20:15: Slovensko – Dánsko Kolín
  • streda 10. mája od 20:15: Slovensko – Nemecko Kolín
  • sobota 13. mája od 16.15: Rusko – Slovensko Kolín
  • nedeľa 14. mája od 16.15: Slovensko – USA Kolín
  • utorok 16. mája od 12.15: Švédsko – Slovensko Kolín

Všetky zápasy Slovenska v skupine-A môžete sledovať v priamom prenose na Jednotke RTVS.

Kompletný rozpis a program zápasov MS v hokeji 2017

Program MS v hokeji na piatok 5. mája 2017

16:15 Švédsko – Rusko (A-skupina)
16:15 Fínsko – Bielorusko (B-skupina)
20:15 USA – Nemecko (A-skupina)
20:15 Česko – Kanada (B-skupina)

Program MS v hokeji na sobotu 6. mája 2017

12:15 Lotyšsko – Dánsko (A-skupina)
12:15 Švajčiarsko – Slovinsko (B-skupina)
16:15 SLOVENSKO – Taliansko (A-skupina)
16:15 Bielorusko – Česko (B-skupina)
20:15 Nemecko – Švédsko (A-skupina)
20:15 Nórsko – Francúzsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na nedeľu 7. mája 2017

12:15 Taliansko – Rusko (A-skupina)
12:15 Slovinsko – Kanada (B-skupina)
16:15 USA – Dánsko (A-skupina)
16:15 Fínsko – Francúzsko (B-skupina)
20:15 Lotyšsko – SLOVENSKO (A-skupina)
20:15 Nórsko – Švajčiarsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na pondelok 8. mája 2017

16:15 Nemecko – Rusko (A-skupina)
16:15 Bielorusko – Kanada (B-skupina)
20:15 USA – Švédsko (A-skupina)
20:15 Fínsko – Česko (B-skupina)

Program MS v hokeji na utorok 9. mája 2017

16:15 Taliansko – Lotyšsko (A-skupina)
16:15 Slovinsko – Nórsko (B-skupina)
20:15 SLOVENSKO – Dánsko (A-skupina)
20:15 Švajčiarsko – Francúzsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na stredu 10. mája 2017

16:15 USA – Taliansko (A-skupina)
16:15 Švajčiarsko – Bielorusko (B-skupina)
20:15 SLOVENSKO – Nemecko (A-skupina)
20:15 Fínsko – Slovinsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na štvrtok 11. mája 2017

16:15 Rusko – Dánsko (A-skupina)
16:15 Česko – Nórsko (B-skupina)
20:15 Švédsko – Lotyšsko (A-skupina)
20:15 Kanada – Francúzsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na piatok 12. mája 2017

16:15 Švédsko – Taliansko (A-skupina)
16:15 Česko – Slovinsko (B-skupina)
20:15 Dánsko – Nemecko (A-skupina)
20:15 Francúzsko – Bielorusko (B-skupina)

Program MS v hokeji na sobotu 13. mája 2017

12:15 Lotyšsko – USA (A-skupina)
12:15 Nórsko – Fínsko (B-skupina)
16:15 Rusko – SLOVENSKO (A-skupina)
16:15 Slovinsko – Bielorusko (B-skupina)
20:15 Taliansko – Nemecko (A-skupina)
20:15 Kanada – Švajčiarsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na nedeľu 14. mája 2017

16:15 SLOVENSKO – USA (A-skupina)
16:15 Francúzsko – Česko (B-skupina)
20:15 Dánsko – Švédsko (A-skupina)
20:15 Švajčiarsko – Fínsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na pondelok 15. mája 2017

16:15 Dánsko – Taliansko (A-skupina)
16:15 Kanada – Nórsko (B-skupina)
20:15 Rusko – Lotyšsko (A-skupina)
20:15 Francúzsko – Slovinsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na utorok 16. mája 2017

12:15 Švédsko – SLOVENSKO (A-skupina)
12:15 Bielorusko – Nórsko (B-skupina)
16:15 Rusko – USA (A-skupina)
16:15 Česko – Švajčiarsko (B-skupina)
20:15 Nemecko – Lotyšsko (A-skupina)
20:15 Kanada – Fínsko (B-skupina)

Program MS v hokeji na štvrtok 18. mája

Play-off / Štvrťfinále

16:15 USA – Fínsko (Lanxess Arena, Kolín nad Rýnom)
16:15 Švajčiarsko – Švédsko (AccorHotels Arena, Paríž)
20:15 Kanada – Nemecko (Lanxess Arena, Kolín nad Rýnom)
20:15 Rusko – Česko (AccorHotels Arena, Paríž)

Program MS v hokeji na sobotu 20. mája

Play-off / Semifinále

15:15 Kanada – Rusko (Kolín nad Rýnom, Nemecko)
19:15 Fínsko – Švédsko (Kolín nad Rýnom, Nemecko)

Program finálového dňa MS v hokeji v nedeľu 21. mája

Play-off / Zápas o tretie miesto

16:15 Rusko – Fínsko (Lanxess Arena, Kolín nad Rýnom, Nemecko)

Play-off / Finále

20:45 Kanada – Švédsko (Lanxess Arena, Kolín nad Rýnom, Nemecko)