Švédsko U20 – USA U20 (4:2)

MS U20 január 04, 2018
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo) semifinále

Slováci na šampionáte obsadili konečné 7. miesto, o jednu pozíciu zlepšili svoje minuloročné vystúpenie. Turnaj sa pre nich už skončil. Turnaj pokračuje semifinálovými zápasmi.

Pozrite si kompletný program, výsledky a video zostrihy z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

Semifinále ponúkne aj zaujímavý zápas USA – Švédsko. Obhajcovia titulu Američania si vo štvrťfinále poradili s výberom z Ruska 4:2 (video zostrih) a ich súper Švédsko vyhralo na Slovenskom 3:2 zostrih.

V druhom semifinálovom zápase sa stretne Kanada s Českom. Českí mladíci postúpili do semifinále cez Fínsko až na trestné strieľania (video) a favorizovaná Kanada si hladko poradila so Švajčiarskom 8:2.

Program semifinále MSJ v hokeji 2018:
  • Štvrtok 4. januára (22.00) Švédsko – USA 4:2 (video zostrih)
  • Piatok 5. januára (02.00) Kadana – Česko 7:2 (video zostrih)

Reprezentácie Švédska a Kanady sa predstavia vo finále 41. majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v americkom Buffale. O bronz budú bojovať českí hokejisti s domácim výberom USA, ktorý neobháji svoj titul z vlaňajška.

Zostávajúci program MSJ v hokeji 2018:

MS hokejistov do 20 rokov 2018, Buffalo – semifinále:

USA – ŠVÉDSKO 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 53. Bellows (Yamamoto, Tkachuk), 57. Tkachuk (J. Anderson) – 34. Pettersson (Nylander, L. Lindström), 47. Andersson (Karlström), 48. Steen, 49. Jonsson Fjällby (Davidsson).

Zostavy

Gustavsson (F. Larsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Pettersson, A. Nylander (A), Andersson (C) – L. Lindström, Karlström, Zetterlund – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, J. Boqvist – Jonsson Fjällby.

Woll (49. Oettinger) – Fox (A), Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) – Norris, Harper, Jones – Brown, Tufte, Frederic.

Online prenos
Švédski hokejisti sú prvými finalistami svetového šampionátu juniorov. Severania dlho držali na uzde mierne favorizovaných Američanov a postupne si vytvorili až štvorgólový náskok. Tri korunky poslal do vedenia v druhej tretine Elias Pettersson, ale kľúčový bol približne dvojminútový úsek v tretej časti hry. V jeho priebehu dokázali Švédi až trikrát skórovať a dvakrát dokonca v oslabení. Presadili sa Lias Andersson, Oskar Steen a Axel Jonsson Fjällby. Vtedy to vyzeralo na jasnú záležitosť, no zámorský výber ešte zabojoval. V presilovke znížil Kieffer Bellows, onedlho sa k nemu pridal aj Brady Tkachuk, ale tlak domácich prišiel neskoro.
Koniec zápasu.
59:55
Je rozhodnuté. Švédski hokejisti ustáli tlak domáceho výberu a vyhodili puk mimo ľadovej plochy. Na trestnú lavicu musel odísť Glenn Gustafsson.
59:24
Domáci hokejisti sa nevzdávajú. Casey Mittelstadt strieľal spomedzi kruhov iba do švédskeho brankára a ten vyrazil puk na ochrannú sieť. Nasleduje timeout pre USA.
59:10
Tri korunky dvakrát po sebe vyhodili puk cez všetky čiary. Američania majú už málo času na vyrovnanie.
58:40
Filip Gustavsson teraz podržal švédsky tím. Dokázal eliminovať dve nebezpečné dorážky Kailera Yamamota z tesnej blízkosti.
57:58
Dráma vrcholí. Tim Söderlund nedovolene držal jedného z amerických hokejistov a odchádza na trestnú lavicu. Môžeme očakávať hru šiestich proti štyrom.
57:30
Jake Oettinger opustil bránkovisko a Američania sú šiesti. Puk však musia doviesť pred švédsku bránu.
56:59
USA dali gól! Riskantný krok sa domácim vyplatil. V početnej prevahe dostali súpera pod tlak a BRADY TKACHUK dorazil poskakujúci puk do siete. Asistencia: Joey Anderson.
56:21
Američania skúšajú hru bez brankára už necelé štyri minúty pred koncom tretej časti. Sú v útočnom pásme.
55:50
Švédi umne podržali puk za vlastnou bránou, vystriedali a potom ho len jednoducho posunuli do stredného pásma.
55:02
Adam Fox mohol zdramatizovať záver tretej tretiny. Americký obranca nebezpečne dorážal z tesnej blízkosti, ale bol mimo ideálneho streleckého uhla.
54:35
Ryan Poehling dostal prihrávku medzi dvoch Švédov. Bol však tiesnený a napokon spadol, takže nemohol zakončovať.
53:47
Američania výborne zakombinovali. Do akcie sa zapojila štvorica hokejistov, ale Joey Anderson vystrelil iba do betónu Filipa Gustavssona.
53:00
Mimoriadne rýchly Axel Jonsson Fjällby sa opäť tlačil do zakončenia, neodradila ho ani prítomnosť dvoch Američanov, ale k puku mu chýbalo pár centimetrov.
52:24
USA dali gól! Domácim hokejistom sa podarilo znížiť. Kailer Yamamoto vo veľkej šanci ešte neuspel, no ubehlo len pár sekúnd a pred bránou sa zjavil KIEFFER BELLOWS, ktorý už nezaváhal. Asistencie: Kailer Yamamoto, Brady Tkachuk.
51:37
Američania dostávajú presilovkovú šancu. Lias Andersson nechápal, prečo má odísť na trestnú lavicu, no dôvodom bolo seknutie protihráča.
51:04
Brady Tkachuk získal pre svoj tím vhadzovanie v útočnom pásme, ktoré sa uskutoční po reklamnej prestávke. Filip Gustavsson si drží čisté konto.
50:46
Američania sú otrasení po troch rýchlych góloch. Majú minimum času na reakciu a musel by sa stať zázrak, aby dnešný duel vyhrali.
50:00
Do konca tretej tretiny zostáva posledných desať minút. Švédi sú na najlepšej ceste za postupom do finále.
48:56
Linus Lindström odchádzal na trestnú lavicu so sklonenou hlavou, pretože jeho vylúčenie mohlo pomôcť Američanom k zníženiu. Paradoxne, na ľad naskočil s vedomím, že jeho tím vedie už o štyri góly.
48:25
Americký tréner reagoval zmenou na brankárskom poste. Joseph Woll síce nemohol ani za jeden gól, no nahradil ho Jake Oettinger.
48:25
Švédsko dalo gól! Američania sa úplne rozsypali a len nechápavo sledujú, čo sa deje. AXEL JONSSON FJÄLLBY si našiel odrazený puk v strednom pásme, prenikol za modrú čiaru a švihom prestrelil Josepha Wolla. Asistencia: Marcus Davidsson.
47:47
Švédsko dalo gól! Bezhlavé útočenie sa americkým hokejistom nevypláca. V oslabení nechali domáci uniknúť dvojicu Švédov a OSKAR STEEN presnou strelou pod brvno zvýšil vedenie európskeho celku. Bez asistencie.
47:10
Axel Jonsson Fjällby uplatnil svoju rýchlosť, pohral sa s americkými obrancami, ale nešťastný odraz puku ho obral o šancu skórovať.
46:56
Zámorský tím môže zareagovať v ďalšej presilovke. Tentoraz odchádza na trestnú lavicu Linus Lindström za držanie hokejky.
46:17
Švédsko dalo gól! Domáci výber útočil a nedal si pozor na zadné vrátka. Severania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. LIAS ANDERSSON prihrával v brejku spoluhráčovi, no puk dostal naspäť pred prázdnu bránu a Joseph Woll nemohol zasiahnuť. Asistencia: Fredrik Karlström.
45:57
Američania nevyužili presilovku. V početnej výhode sa udržali v útočnom pásme, dobre kombinovali, no dnes ich trápi koncovka.
45:15
Casey Mittelstadt si vymenil puk so spoluhráčom a nebezpečne vystrelil. Puk smeroval nad švédsku bránu.
44:40
Linus Lindström vyhodil puk cez všetky čiary a odišiel striedať. Rovnako formáciu menia aj americkí hokejisti.
43:57
Erik Brännström opäť odchádza na lavicu hanby. Švédsky obranca dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie v hre.
43:37
Oskar Steen využil vhodný odraz puku a dostal sa do šance v útočnom pásme. Zakončoval však z ostrého uhla.
42:50
Američania zlepšili pohyb a dá sa od nich očakávať veľký ofenzívny tlak v záverečnej tretine. Švédi hrajú takticky a s pokojom.
42:04
Josh Norris pohotovo vystrelil z pravého krídla, potom získal odrazený puk a nebezpečne zakončoval spoza brány. Filip Gustavsson aj so šťastím odolal.
41:15
Švédi získali útočné pásmo, rozostavili sa, ale medzitým už Kieffer Bellows naskočil späť do hry. Oba tímy sú v plnom počte.
40:41
Erik Brännström je späť na ľadovej ploche. Švédi sú v pätici a budú hrať krátku presilovku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V prostrednom dejstve sa už menilo skóre. V 34. minúte využil presilovku Švédov presnou strelou z ľavého kruhu kanonier Elias Pettersson. Američania na to odpovedali zvýšenou aktivitou, vypracovali si možnosti na vyrovnanie, ale Gustavsson je pre nich neprekonateľnou prekážkou. Aspoň v doterajšom priebehu stretnutia.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
Po veľkej príležitosti Američanov Kieffer Bellows narazil do švédskeho brankára a bol potrestaný dvoma minútami za nedovolené bránenie.
39:15
Obrovská šanca amerického tímu. Domáci išli v brejku traja proti brankárovi, zodpovednosť na seba zobral Casey Mittelstadt, ale trafil iba betón Gustavssona.
39:02
Švédi získali odrazený puk od bočného mantinelu a vyhodili ho cez všetky čiary až za americkú bránu.
38:41
Domáci výber si zahrá presilovku. Erik Brännström podržal hokejku prenikajúcemu protihráčovi a odišiel na trestnú lavicu.
38:30
Američania pokazili rozohrávku, čo otvorilo príležitosť na brejk súperovi. Linus Lindström ale nedokázal prihrať pred bránu, kde mal voľného kolegu v žltom.
38:06
Švédom nevyšiel prechod cez modrú čiaru. Puk po niekoľkých odrazoch opustil ľadovú plochu, takže oba tímy striedali.
36:27
Švédska pätica sa veľmi dlho bránila a bola unavená. Navyše Lias Andersson zostal bez hokejky. Američania však stratili útočné pásmo.
35:30
Americkí hokejisti po prestávke vybehli na svojho súpera a teraz získali jasnú prevahu v útočnom pásme. Filip Gustavsson musel viackrát zasahovať.
34:45
Kieffer Bellows unikol po ľavom krídle, bol úplne sám, ale nemal ideálnu streleckú pozíciu a trafil iba pripraveného Filipa Gustavssona.
34:03
Američania sa môžu počas reklamnej pauzy zamyslieť nad svojim výkonom. Zatiaľ ich súper nepustil do výraznejšieho tlaku a Filip Gustavsson nemusel vyťahovať zákroky z ríše snov.
33:30
Švédsko dalo gól! Tri korunky nehrali presilovku ideálne. Chýbala im rýchlosť, nedokázali sa presadiť kombinačne, no potom si zobral puk ELIAS PETTERSSON a nechytateľnou strelou do horného rohu brány prekonal Josepha Wolla. Asistencie: Alexander Nylander, Linus Lindström.
32:28
Nasleduje švédska presilovka. Dve trestné minúty za hru s vysokou hokejkou dostal americký zadák Dylan Samberg.
32:07
Švédi hrali už dlhšie v šestici pri signalizovanom vylúčení, no zrazu sa dostali do veľkej príležitosti. Isac Lundeström prijal dlhý pas na útočnej modrej čiare, postupoval sám na americkú bránu, ale Joseph Woll ho vychytal pohotovým pravým betónom.
31:10
Máme za sebou viac ako polovicu druhej tretiny a stále čakáme na úvodný gól. V prostrednom dejstve zatiaľ chýbajú výraznejšie šance.
30:49
Rasmus Dahlin sa vydal útočný výlet, pohral sa s americkou defenzívou, no z tesnej blízkosti nedokázal prekonať Josepha Wolla.
30:04
Filip Gustavsson trochu podcenil strelu z diaľky a puk iba vyrazil pred seba. Riley Tufte zblízka rýchlo dorážal, no stroskotal na betóne švédskeho brankára.
29:32
Alexander Nylander vystrelil švihom od modrej čiary. Puk preletel okolo viacerých hráčov, ale Joseph Woll si ho našiel.
29:00
Erik Brännström časoval prihrávku pred bránu, počkal si na pohyb spoluhráčov, ale Američania puk získali do svojej moci.
28:09
Joseph Woll mal zase prácu. Americký gólman schoval do lapačky delovku od modrej čiary a môže si užiť reklamnú prestávku.
27:40
Tim Söderlund prenikol do útočného pásma a vystrelil švihom spoza hráča. Joseph Woll úspešne zasiahol vyrážačkou.
26:05
Švédi v doterajšom priebehu druhej tretiny ani raz nevystrelili na bránu. Pritom mali k dispozícii kompletnú presilovku.
25:38
Sledujeme viacero nepresností na oboch stranách. Zdalo sa, že Švédi vyhodia puk cez všetky čiary, ale smeroval na Josepha Wolla.
24:28
Max Jones bez väčšieho stresu prežil dve minúty na trestnej lavici. Švédi nedokázali využiť ponúknutú presilovku.
24:09
Joseph Woll úspešne zasiahol po prudkej strele švédskeho obrancu Timothyho Liljegrena od modrej čiary. Puk zrazil na ochrannú sieť.
23:42
Elias Pettersson posielal prihrávku na teč medzi kruhy, tam strčil hokejku do dráhy letu puku Isac Lundeström, no nemieril na bránu.
22:55
Rasmus Dahlin nahodil puk iba medzi húštinu amerických hokejistov, ktorí sa potom oslobodili spod švédskeho tlaku.
22:28
Američania budú hrať v oslabení. Max Jones zahákoval súpera pri mantineli a odišiel na trestnú lavicu.
21:52
Max Jones prudko vypálil príklepom z pravého krídla. Americký útočník stroskotal na brániacom Švédovi, ktorý puk zrazil na ochrannú sieť.
20:50
Naďalej sledujeme kvalitnú prácu obrancov na oboch stranách. Oba tímy majú ťažkosti s prechodom do útočného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodných dvadsať minút bolo bezgólových. Aktívnejším dojmom pôsobili domáci hokejisti, ale ťažko si vytvárali šance. Z ôsmich striel neprešla za Gustavssona ani jedna. Joseph Woll na opačnej strane mal menej práce, no musel riešiť minimálne jednu veľkú šancu, ktorú premárnil Alexander Nylander.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Kailer Yamamoto nabral rýchlosť v strednom pásme, chcel sa pretlačiť cez modrú čiaru, no Rasmus Dahlin mu vystavil stopku.
18:44
Šance na oboch stranách. Najskôr z tesnej blízkosti netrafil odkrytú bránu Brady Tkachuk a krátko potom strieľal iba do Wollovej lapačky Jesper Boqvist.
18:00
Casey Mittelstadt prenikol cez švédsku defenzívu, mal pred sebou už iba brankára Gustavssona, ale zakončenie nezvládol.
17:04
Švédi zvládli úvodné oslabenie v dnešnom stretnutí. Síce boli zavretí v obrannom pásme, ale súperovi nedovolili vážnejšie vystreliť.
16:15
Casey Mittelstadt obišiel švédskych obrancov, naservíroval puk pred bránu voľnému Joeymu Andersonovi, no americký útočník nemal dostatočne dlhú hokejku.
15:04
Američania dostávajú výhodu presilovky. Brady Tkachuk nepríjemne otravoval Gustava Lindströma a ten ho zrazil na ľad vďaka hákovaniu.
14:49
Kieffer Bellows si našiel odrazený puk medzi kruhmi a nebojácne sa doň oprel. Filip Gustavsson nevedel, či má všetko pod kontrolou.
14:23
Nepresná rozohrávka švédskeho výberu. Američania sa vrátia do útočného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Filipa Gustavssona.
14:00
Obrana zatiaľ víťazí nad útokom. Hráčom sa nedá uprieť snaha v ofenzíve, no ťažko prechádzajú cez modrú čiaru.
13:02
Najproduktívnejší hráč turnaja Casey Mittelstadt preveril Gustavssona nahodením od modrej čiary. Švédsky brankár schoval puk do lapačky.
11:56
Alexander Nylander dostal dobrú prihrávku na pravý kruh, pripravil si puk na strelu, ale jeho pokus Američania zblokovali.
11:08
Max Jones vystrelil švihom spomedzi kruhov a Filip Gustavsson musel po dlhšom čase prevetrať svoj ľavý betón.
10:40
Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no akcie oboch tímov sa končia ešte pred modrou čiarou, takže brankári sú bez práce.
09:04
Švédi sa po slabšom úvode zápasu rozbehli a teraz pôsobia lepším dojmom. Pomohla im prvá presilovka.
08:48
Američania prežili oslabenie, ale v jeho druhej polovici boli pod tlakom. Aktívne zakončoval predovšetkým Elias Pettersson.
07:56
Tri korunky mohli otvoriť skóre. Alexander Nylander dostal ideálnu prihrávku pred bránu, zakončoval z prvej, ale Joseph Woll aj so šťastím udržal puk vo svojej moci.
07:47
Švédski hokejisti premárnili úvodnú minútu presilovky. Zatiaľ strieľal iba Elias Pettersson, Alexander Nylander neuspel pri dorážke.
06:48
Švédi si zahrajú prvú presilovku v dnešnom zápase. Andrew Peeke dostal dve trestné minúty za odhodenie hokejky.
06:40
Veľká šanca Švédov. Fabian Zetterlund vybojoval puk za americkou bránou pre Eliasa Petterssona, ale ten z tesnej blízkosti neprekonal Josepha Wolla.
06:21
Joseph Woll musel prvýkrát v dnešnom stretnutí zasahovať. Prudkou strelou z ľavého krídla ho zamestnal Erik Brännström. Nasleduje reklamná prestávka.
05:40
Filip Gustavsson je zamestnaný od úvodných sekúnd. Švédsky brankár však pokračuje v spoľahlivých výkonoch a kryje všetky puky.
05:07
Adam Fox nebezpečne nastreľoval puk pred švédsku bránu, kde došlo k jemnému teču. Filip Gustavsson opäť úspešne zasiahol.
04:36
Kailer Yamamoto nahadzoval puk pred bránu, Filip Gustavsson ho vyrážačkou poslal na ochrannú sieť.
04:02
Elitná švédska formácia sa na chvíľu udržala v útočnom pásme. Tri korunky si však posúvali puk iba popri mantineli.
03:10
Američania vybehli na svojho súpera a od začiatku na ľade dominujú. Švédski mladíci nevedia opustiť obrannú tretinu.
02:27
Alexander Nylander nepresne prihrával do otvoreného priestoru. Puk smeroval cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.
01:40
Kailer Yamamoto zamotal hlavy švédskym obrancom a krížnou prihrávkou našiel obrancu Andrewa Peeka. Jeho prudké zakončenie minulo cieľ.
00:56
Tre Kronor mohli vystriedať. Úvodná minúta patrila americkým hokejistom, ktorí boli nasťahovaní v útočnom pásme.
00:12
Švédi zle rozohrali a ihneď sa museli brániť. Brady Tkachuk zakončoval švihom iba do pripraveného brankára Gustavssona.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V prvom semifinálovom stretnutí bude mať zastúpenie aj Slovensko. V pozícii čiarového rozhodcu sa dnes predstaví Peter Šefčík.
KeyBank Center v Buffale je riedko zaplnené. Síce si na tento duel našlo cestu viac divákov ako na zápas o záchranu medzi Bieloruskom a Dánskom, no je to sklamanie.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Gustavsson (F. Larsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Pettersson, A. Nylander (A), Andersson (C) – L. Lindström, Karlström, Zetterlund – Söderlund, Lundeström, Steen – G. Gustafsson, J. Boqvist, Jonsson Fjällby.

USA: Woll (Oettinger) – Fox (A), Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) – Norris, Harper, Jones – Brown, Tufte, Frederic.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo semifinále majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov. Švédi nastúpia proti Američanom a budú sa im snažiť strpčiť cestu za obhajobou titulu.

Švédsko trikrát po sebe stroskotalo v zápase o bronz a teraz chce zrušiť sériu šampionátov bez cenného kovu. Tri korunky pricestovali do dejiska turnaja so silným výberom, v ktorého strede vyčnievajú obranca Rasmus Dahlin alebo útočníci Elias Pettersson, Lias Andersson či Alexander Nylander. Švédi zatiaľ prechádzajú podujatím bez jedinej porážky. V základnej skupine zdolali Bielorusov 6:1, Čechov 3:1, Švajčiarov 7:2 a Rusov 4:3 po samostatných nájazdoch. Severania mali mať rovnako jednoduchú prácu vo štvrťfinále, ale so Slovákmi sa natrápili a postup ďalej si vybojovali vďaka tesnému triumfu 3:2.

Spojené štáty americké vlani ovládli majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie a v domácom prostredí pomýšľajú na obhajobu prvenstva. Zámorský výber však zakopol už v základnej skupine, kde skončil za Kanadou na druhej priečke. Američania síce na úvod šampionátu rozstrieľali Dánov 9:0, ale potom prekvapivo podľahli Slovensku 2:3. Následne sa natrápili s Kanadou aj Fínskom, no dosiahli cenné víťazstvá 4:3 po samostatných nájazdoch resp. 5:4 v riadnom hracom čase. Vo štvrťfinále hrali americkí mladíci s Ruskom a takisto si museli siahnuť na dno síl. O svojom postupe po výsledku 4:2 rozhodli až v závere stretnutia.

Švédsko a USA na seba narazili v aktuálnom ročníku už dvakrát. V auguste sa radovali Američania po víťazstve 3:2 a tesne pred štartom tohto svetového šampionátu vyhrali 3:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.