EHT 2018: Rusko – Česko (2:4)

Reprezentácia apríl 29, 2018
Euro Hockey Tour - Carlson Hockey Games 2018

Hráči Fínska sa stali víťazmi Švédskych hokejových hier, ktoré sa konali v rámci Euro Hockey Tour.

Euro Hockey Tour – Švédske hokejové hry:

ŠTOKHOLM

Česko – Rusko 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 9. Jaškin, 33. Chytil – 10. Dadonov, 13. Bučnevič, 38. Tkačov, 59. Sošnikov

Švédsko – Fínsko 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly: 30. Ekman-Larsson – 42. Riikola, 44. Savinainen, 60. Aho

Euro Hockey Tour
nedeľa 29.04.2018 o 12:00
Rusko
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Koniec
Česko
Góly
Sošnikov (58:20')
Tkačov (37:28')
Bučněvič (12:54')
Dadonov (09:14')
Chytil (33:02')
Jaškin (08:44')
Zostavy

Šesťorkin (Košečkin) – Chafizullin, Kiselevič, Trjamkin, Gavrikov, Běreglazov, J. Jakovlev, Belov – Dadonov (C), Anisimov, Kaprizov – Sošnikov, Andronov (A), Mamin – Bučněvič, Tkačov, Kručinin – Michejev, Kablukov (A), Byvalcev – Semionov.

Francouz (Furch) – Moravčík, D. Sklenička, Polášek (A), Pláněk, Hrbas, Pyrochta, D. Musil, F. Pavlík – Šťastný, Chytil, Nestrašil (C) – R. Kousal (A), Nečas, H. Zohorna – Jaškin, Chlapík, Frk – Stránský, A. Musil, M. Kaut – Zadina.

Online prenos
Ze stockholmské haly Hovet je to pro dnešek všechno, divákům děkuji za sledování psaného přenosu a přeji krásný zbytek víkendu. Příště se znovu u dalšího onlajnu bude těšit Jan Picka.
Jaroslav Špaček (asistent trenéra národního týmu): „Myslím si, že jsme dneska podali výborný výkon, dobře jsme bruslili. Včera jsme měli mítinky s obránce, dnes už rozehrávky dávali rychleji. Útočníci pak měli více prostoru, dohrávali souboje. Výkon byl vynikající. Potopili nás pouze totální chyby, pak není jednoduché vyhrát.“
Poslední duel Česka a Ruska na Švédských hokejových hrách je minulostí, spokojenější mohou být ruští hokejisté, kteří v závěrečném mači v rámce EHT získali tři body. Češi nakonec končí turnaj na posledním místě bez bodu.

Úvodní třetina dnešního duelu začala pro národní tým dobře. Češi měli dobrý pohyb, byli častěji v útočném pásmu, z čehož vyústila i první přesilová hra. Tu po přihrávce Chytila dokázal využít Dmitrij Jaškin, jenž si pohrál s pukem a poslal ho přesně k tyči ruské branky. Jenže už za třicet sekund bylo vyrovnáno. Adam Musil zaváhal v útočném pásmu, u modré čáry ho o touš obral Jevgenij Dadonov, který se dostal do samostatného úniku. Ten zakončil přesnou ranou nad vyrážečku Pavla Francouze. Ve třinácté minutě Rusové skóre úplně otočili. Přišla další hrubka Čechů, v útočném pásmu se lacino dostal k puku Pavel Bučněvič, jehož jedovaté střela byla rovněž gólová.

V prostřední třetině se národnímu týmu nejprve povedl srovnat, když mladíci v českém výběru dokázali vymyslet další úspěšnou přesilovkou akci. Nečas přihrál před branku a Filip Chytil se prosadil přesnou střelou k tyči. Nerozhodný stav platil ale pouhé čtyři minutky. Vladimir Tkačov se ocitl úplně nekrytý před prázdnou bránou Česka, neměl tedy problém přidat třetí gól svého týmu.

Ve třetí části uzavřel skóre Nikita Sošnikov, který se trefil do prázdné branky Česka, když to národní tým zkusil v šesti.

Střely celkem:

Rusko: 31

Česko: 24

Nejlepší hráči utkání:

Rusko – Pavel Bučněvič

Česko – Michal Moravčík
Konec zápasu.
59:43
Další vyhození Rusů přes všechny čáry, ti si už výhru pohlídají.
59:03
Ruský tým se hned po buly osvobozuje.
58:59
Ilja Michejev inkasuje menší trest za držení, je tu ještě příležitost pro český celek. Ten si vyžádal oddechový čas, Pavel Francouz pravděpodobně zůstane opět na střídačce, takže to Češi zkusí v šesti proti čtyřem.
58:20
Rusko právě vstřelilo branku!
Nečas v útočném pásmu nepřesně přihrál na střed hřiště, Rusové jeho pas sebrali. NIKITA SOŠNIKOV se rychle s kotoučem otočil a přes celé hřiště se neomylně trefil do prázdné brány Česka. Bez asistence.
57:53
Národní tým se usadil v útočném pásmu, ale zatím se nemůže dostat od mantinelu ke střele.
57:27
Pavel Francouz prchá z branky na střídačku, Češi hrají v šesti!
56:54
Po nahození Moravčíka vypadl puk až do ochranné sítě, kam se odrazil od mantinelu. Hra se tedy musí přerušit, vhazuje se ve středním pásmu.
56:10
Češi se snaží probít skrz obranný val, který Rusové vytvořili na modré čáře, zatím se to národnímu týmu moc nedaří, Igor Šesťorkin už dlouho nemusel zasahovat.
55:28
Třetí útočná formace Česka se usadila v útočném pásmu, nakonec chtěl vypálit Polášek, ale ten nakonec trefil jen hráče před sebou.
54:29
Oba celky už znovu hrají v pěti, ruský tým se vůbec nikam nežene, momentálně čeká jen na to, co předvede Česko, Rusové vsadilia na pevnou obranu.
53:44
Češi mají dlouho puk na svých holích, ale je to na vlastní polovině, národní tým se nemůže dostat dopředu. David Šťastný se o to pokusil, leč neuspěl.
53:01
Hraje se ve čtyřech, ale zatím je to velice opatrné, ani jeden tým nechce udělat závažnější chybu.
52:16
Bogdan Kiselevič a Martin Frk jsou nyní vzájemně vyloučeni za hákování, respektive za nafilmovaný pád, oba útočníci si tedy odsedí dvě minuty na trestných lavicích. Mezitím probíhá komerční přestávka.
51:39
Na druhé straně po tlaku českého týmu střílel švihem Filip Pyrochta, jeho dobře mířený pokus pod ruku nakonec vyrážečkou zastavuje gólman Igor Šesťorkin.
51:13
Zajímavou střelu si pak přichystal Alexej Byvalcev, Pavel Francouz musel po delší době do akce, puk zastavil lapačkou.
50:40
Šikovně teď Kirill Semjonov přešel okolo Poláška, už chtěl přihrávat na svého spoluhráče, před brankou, ale čeští obránci akci nakonec zastavili včas.
49:59
Adam Polášek se pokusil vzít celou akci na sebe, jako důrazný bek se chtěl procpat až před brankoviště, ale beci Ruska ho povalili, branka Šesťorkina dokonce vypadla ze svého postavení, proto se hra musí přerušit.
49:51
Další víření Čechů za brankou Ruska, ale opět z toho nebylo žádné zakončení. Soupeř národního týmu nakonec posílá další touš na icing.
49:15
Také Rusové se vydali do útočného pásma, kde byli v krkolomné pozici, aby se dostali k puku, museli hrát rukou. Sudí vše viděli, pískají přihrávku rukou, načež hru vykazují do středního pásma.
48:54
Rychlý průnik Martina Kauta zastavuje hvizd kvůli ofsajdu, buly ve středním pásmu.
48:20
Martin Nečas trochu zaváhal na modré čáře, ale jeho kolegové rychle puk získali zpátky, takže Rusko nemohlo jít do rychlého brejku. Češi jsou častěji nastěhováni v útočném pásmu, ale Igor Šesťorkin je prakticky bez zákroku.
47:40
Martin Pláněk nyní neudržel puk na útočné modré čáře, rychle se musel vracet. Hra je nyní dosti nepřesná, ani jeden celek se nemůže dostat přes střední pásmu do útočného.
46:47
Zohorna našel před brankou Jaškina, ten se otočil s pukem, jeho střela nakonec skončila mimo. Rusové se opět v klidu ubránili.
46:20
Sergej Andronov se vydal s pukem do útočného pásma a hned po přejetí modré čáry vystřelil takovou ránu, kterou musel Francouz ukrýt do výstroje. Hra se přerušuje, Rusové mohou vystřídat, po komerční pauze se bude vhazovat v jejich útočné třetině.
46:09
Další vyhození ruského týmu na zakázané uvolnění, Češi nyní dobře napadají, proto jejich soupeř nemůže v klidu rozehrát.
45:41
Martin Kaut se procpal dopředu, svou individuální akci chtěl zakončit střelou bekhendem. Puk šel mimo branku, poté ho ruští beci odpálili na icing.
45:06
Rusko hraje v plném počtu.
44:53
Výborně to udělal Vladimir Tkačov, který pro svůj tým ušetřil mnoho sekund.
44:09
A další pokus obstaral Pyrochta, jeho rána od modré čáry ale skončila nad břevnem.
43:39
Kapitán Česka pro dnešní zápas Andrej Nestrašil vystřelil hbitě mezi betony gólmana Ruska, ten se ale nenechal překonat.
43:14
Ihned po skvěle vyhraném buly tvrdě vystřelil Michal Moravčík, Igor Šesťorkin na puk dobře viděl, nakonec ho ukryl ve své výstroji.
43:10
Hned první vyhození Ruska končí mimo hrací plochu, takže se hra opět přerušuje.
43:06
Kirill Semjonov dostává menší trest za faul kolenem, přesilová hra pro český tým.
42:20
Národní tým se snažil prodrat do útočného pásma podél pravého mantinelu, to se ale nakonec nepovedlo, dopředu tedy opět pádí soupeř.
41:35
Alexej Kručinin se po dalším nedůrazu české defenzivy zjevil v zajímavé šanci, ale branku nakonec netrefil. Češi si musejí na podobní chybky dávat větší pozor.
40:40
Oba celky už si vě třetí části vyměnily pozdravy v útočných pásmech, dopředu znovu míří Rusové, kteří se snaží usadit před Francouzem. Nepodařilo se.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely po dvou třetinách:

Rusko – 24

Česko – 14
V prostřední třetině se národnímu týmu nejprve povedl srovnat, když mladíci v českém výběru dokázali vymyslet další úspěšnou přesilovkou akci. Nečas přihrál před branku a Filip Chytil se prosadil přesnou střelou k tyči. Nerozhodný stav platil ale pouhé čtyři minutky. Vladimir Tkačov se ocitl úplně nekrytý před prázdnou bránou Česka, neměl tedy problém přidat třetí gól svého týmu.
Další třetina začne přibližně v 13:47.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:39
Polášek přihrál puk na pravou stranu, kde byl připravený Martin Pláněk. Český bek rychle vypálil, ale před brankou nikdo neclonil, takže Igor Šesťorkin kotouč v poklidu chytá.
39:12
Dopředu se naopak vydávají opět Rusové, Češi však mohou být v klidu, neboť akci zastavuje postavení mimo hru.
38:32
Český tým se snaží rychle odpovědět, ale obrana soupeře mu toho moc nedovoluje. Nyní zkoušel vystřelit Filip Chytil, ale ani jeho rána se neujala.
37:28
Rusko právě vstřelilo branku!
Soupeř Česka se opět dostává do jednobrankového vedení. Pavel Bučněvič objel s pukem branku, následně přihrál před brankoviště, kde byl úplně volný VLADIMIR TKAČOV, jenž už neměl problém trefit prázdnou klec Pavla Francouze. Asistence: Pavel Bučněvič.
36:40
Matěj Stránský mohl jet úplně sám na branku, ale Igor Šesťorkin může být v klidu, protože českému útočníkovi v rozhodující chvíli utekl kotouč a z akce nic není.
36:10
Nestrašil poslal puk dopředu a před branku centroval David Šťastný. Kaut se nakonec k puku nedostal, byl totiž dobře tísněný.
35:18
Maxim Mamin se procpal z rohu hřiště až k zakončení, ale česká brankář byl znovu bezchybný. Ruské útočné snažení však i nadále pokračuje.
34:43
Třetí útočná formace Česka se snažila něco vymyslet okolo branky Ruska, ale nakonec se defenziva soupeře ubránila. Po icingu Čechů se hra vrátí k Francouzovi.
33:52
Alexej Kručinin se objevil úplně nekrytý mezi kruhy, jeho pokus ale nebyl vůbec přesný, Francouz nemusel zasahovat.
33:27
Po přerušení následuje komerční přestávka, vhazování je připraveno v útočném pásmu Ruska.
33:02
Česko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno, sice trochu se štěstím, ale po rychlé akci se Češi dokázali prosadit! Moravčík si několikrát vyměnil puk s Nečasem, který rychle poslal přihrávku před brankoviště, kde do kotouče plácl FILIP CHYTIL, jeho pokus nakonec propadl až do sítě. Další přesilovka národního týmu využita! Asistence: Martin Nečas.
32:05
A další puk míří až k české brance, s rozehrávkou vypomůže i Francouz.
31:49
Rusko se ihned po vyhraném buly osvobozuje.
31:44
Bogdan Kiselevič inkasuje menší trest za vražení na hrazení, druhá přesilovka pro český celek.
31:26
A další pěkná pozice, nyní pro Davida Šťastného, ale ani on nestihl rychle vystřeli, takže jeho pokus zblokovala ruská obrana. Puk nakonec skončil v ochranné síti.
30:43
Po rychlém brejku Rusů už jsou aktivnější znovu Češi, Kaut byl v dobré pozici na pravém kruhu, ale nedokázal včas vypálit.
29:52
Bogdan Kiselevič se vřítil do útočného pásma po levé straně, najíždějícího spoluhráče zablokovala česká obrana, takže ruský útočník vystřelil sám. Pavel Francouz předvedl skvělý zákrok lapačkou.
29:13
Dmitrij Jaškin šikovně drží puk za brankou a hledá spoluhráče před ní. Český tým má nyní skvělý pohyb v útočném třetině, ale k dokonalosti chybí střelba.
28:19
Na druhé straně se mohl do zakončení dostat Kousel, ale nakonec puk nezasáhl dobře. Druhá útočná formace Česka pokračovala v kombinaci i nadále, ale do šance se nedostala.
27:45
Alexej Běreglazov to zkusil z voleje od modré čáry, Pavel Francouz puk viděl a pro jistotu kontroloval jeho dráhu vyrážečkou.
27:14
Po nedůrazu v obraně Česka se k puku před brankou téměř dostal osamocený Sergej Andronov, ale kotouč nakonec netrefil. Češi záhy raději vyhodili puk na icing.
26:39
Čtvrtá útočná formace Česka v čele se Stránským nyní aktivně a tvrdě napadala ruskou rozehrávku, když se český tým dostal k puku, tak sudí zapískal ofsajd.
26:15
Vladimir Tkačov a Pavel Bučněvič nyní kroužili u pravého mantinelu a chtěli si kombinací vytvořit nějakou příležitost. Pozorná defenziva českého týmu však odrazila touš mimo hrací plochu. Po konci komerční přestávky se bude vhazovat znovu u Pavla Francouze.
25:55
Hra českého výběru je momentálně trochu rozháraná, národní tým má celkem problém s rozehrávkou. Jedna taková končí icingem, buly u branky Francouze.
25:03
Druhá formace Rusů se v útočném pásmu nedokázala prosadit a dopředu tedy mohl zamířit Zohorna. Brněnský útočník měl však k puku daleko.
24:25
Aktivní Martin Pláněk si připsal střelu z pravé strany, byla to spíš taková pobídka na dorážku pro Frka, ale první u puku byl soupeř, který míří dopředu.
23:57
A další pokus Ruska si připsal Maxim Mamin, ten zase střílel z velkého úhlu. Český gólman měl beton přilepený u tyčky, takže touš nemohl projít do sítě.
23:46
Nikita Trjamkin zkusil překvapit všechny rychlým nahozením od modré čáry. Puk však dobře viděl Francouz, který střelu ruského beka ukryl do lapačky.
23:13
Česká republika hraje v plném počtu, Adam Polášek je na ledě.
22:21
Národní tým mohl dokonce v oslabení vyrazit do přečíslení, ale Nestrašil nakonec na kotouč nemohl dosáhnout.
21:50
Po skrumáží před brankou Francouze chtěl dorážet Vladimir Tkačov, ale nakonec se k puku nedostal. Ten Češi odpalují do bezpečí.
21:12
Adam Polášek je následně prvním vyloučeným ve druhé třetině, provinil se hákováním.
21:00
Martin Pláněk střílel z velkého úhlu, před brankou clonili Zohorna s Nečasem, ale z akce nakonec nic není, Rusové se ubránili.
20:29
Konečně se začalo hrát a Češi se museli ihned otáčet v obranném pásmu. Následně se však národní tým vydal na zteč, střílel Michal Moravčík, jeho dobrou střelu ukryl gólman Šesťorkin do lapačky.
20:01
Začala druhá třetina.
Začátek druhé třetiny se malinko opozdí, neboť v hale je nějaký problém s kostkou a časomírou. Švédští časoměřiči se snaží celou situaci rychle vyřešit.
Střely v první třetině:

Rusko – 14

Česko – 6
Úvodní třetina dnešního duelu začala pro národní tým dobře. Češi měli dobrý pohyb, byli častěji v útočném pásmu, z čehož vyústila i první přesilová hra. Tu po přihrávce Chytila dokázal využít Dmitrij Jaškin, jenž si pohrál s pukem a poslal ho přesně k tyči ruské branky. Jenže už za třicet sekund bylo vyrovnáno. Adam Musil zaváhal v útočném pásmu, u modré čáry ho o touš obral Jevgenij Dadonov, který se dostal do samostatného úniku. Ten zakončil přesnou ranou nad vyrážečku Pavla Francouze. Ve třinácté minutě Rusové skóre úplně otočili. Přišla další hrubka Čechů, v útočném pásmu se lacino dostal k puku Pavel Bučněvič, jehož jedovaté střela byla rovněž gólová.
Další třetina začne přibližně v 12:51.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Po šikovné akci druhé útoku Ruska střílel od mantinelu Dinar Chafizullin, český brankář Francouze jeho ránu bez problémů kryje.
19:19
Filip Chlapík se snažil vystřelit přes obránce, ale jeho pokus byl zblokovaný do rohu hřiště. Češi se musí záhy rychle vracet do vlastního pásma.
18:40
Český celek se snaží srovnat skóre ještě v prvním dějství, ale Rusové jim toho v posledních minutách v útočném pásmu moc nedovolují.
17:52
Češi hrají v plném počtu.
17:37
Výborně nyní přečetl hru David Sklenička, který zachytil puk, vyvezl ho do středního pásma, kde ušetřil mnoho cenných sekund.
17:10
Rusům nevyšla rozehrávka a po icingu se hra přesune do jejich obranného pásma.
17:01
Dinar Chafizullin střílel tvrdě od modré čáry, před brankou byl zaparkovaný Sergej Andronov, ale Francouz si puk našel, načež ho odrazil betonem do rohu.
16:25
Národní tým zatím skvěle brání, Jaškin posílá další puk do bezpečí, Rusko se nemůže usadit v pásmu.
15:52
Marek Hrbas je prvním vyloučeným hráčem Česka, inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.
15:43
Vladislav Gavrikov střílel od pravého mantinelu, Pavel Francouz dokázal puk zastavit vyrážečkou. Záhy se Češi proviňují faulem.
15:17
Další rychlý atak českého národního týmu končí hvizdem sudích, hráči se totiž dostali do ofsajdu.
14:54
Adam Musil šikovně vypíchl puk a chvíli se zdálo, že by se mohl dostat i do úniku. Nakonec ho však beci soupeře dojeli a o touš obrali.
14:10
Ruský celek se celkem zadarmo dostal ke dvěma gólům a nyní už opět kombinuje v útočném pásmu. Pavel Francouz se musí mít na velikém pozoru.
12:54
Rusko právě vstřelilo branku!
Další hrubka českého týmu, Rusové každou chybičku dokáží ihned potrestat. Hrbas namazal přímo na hůl protihráče, kterým byl Vladimir Tkačov, ten ihned poslal puk na pravý kruh, kde stál připravený PAVEL BUČNĚVIČ, který se prezentoval perfektní ranou pod břevno. Asistence: Vladimir Tkačov.
12:27
Nepříjemnou tečí se prezentoval Nikita Sošnikov, kterému přihrával Mamin, Francouz se dokázal rychle přemístit.
12:05
Po dvou rychlých gólech na obou stranách přichází na řadu komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat v útočném pásmu Česka.
11:15
Čeští hráči jsou znovu nastěhovaní kolem branky Ruska, Chytil s Nestrašilem se snažili vymyslet nějakou šanci pro spoluhráče, ale Rusové se ubránili.
10:20
Češi se hned po inkasování vydali znovu do útoku, Igor Šesťorkin nemusel předvést těžší zákrok, protože rány národního týmu létaly mimo tři tyče.
09:14
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak to je obrovská škoda, po chybě v útočném pásmu se totiž do samostatného úniku dostal JEVGENIJ DADONOV, jenž se svou střelou nemýlil. Zamířil přesně do horního rohu branky nad vyrážečku Pavla Francouze – je vyrovnáno. Asistence: Arťom Anisimov.
08:44
Česko právě vstřelilo branku!
Češi vystřídali a hned je z toho vedoucí branka dnešního utkání! Chytil se vřítil do útočného pásma, přihrál na pravou stranu, kde byl připravený DMITRIJ JAŠKIN. Český útočník se s pukem přesunul více do středu hřiště a rychlou střelou ke vzdálenější tyči posílá národní tým do vedení! Asistence: Filip Chytil.
08:22
Česká republika se zatím v přesilovce nemůže dostat do útočného pásma, Rusové již třikrát vyhodili puk do bezpečí.
07:54
Bogdan Kiselevič je prvním vyloučeným hráčem utkání, inkasuje menší trest za podražení.
07:06
První útok Rusů dlouho kroužil v útočném pásmu nakonec se Češi ubránili. Rusko se však ihned vydalo znovu na zteč, velice nepříjemně střílel Kirill Kaprizov, po ně to z mezikruží zkoušel i Anisimov. Francouz je na místě.
06:40
Andrej Nestrašil se však v útočném pásmu nedokázal dostat z obranného sevření, takže se do brejku vydali Rusové. Jejich další nahození kryje do lapačky Pavel Francouz. Po komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Ruska.
05:58
Dinar Chafizullin nespěchal s rozehráním kotouče, protože oba týmy střídaly. Čerstvé síly Česka získaly puk při napadání a míří dopředu.
05:21
Záhy se na českou brankou řítila třetí útočná formace Ruska, ta nakonec jen z dálky nahodila touš na Francouze. Ten raději puk podržel ve výstroji.
04:55
Rusko rovněž přidalo na důrazu v útočné třetině, ale národní tým napadání ustál, s menšími problémy nakonec rozehrál.
04:13
Nakonec se ke střele dostal Nikita Sošnikov, jenž byl v zajímavé pozici mezi kruhy. Pavel Francouz si připisuje první důležitý zákrok dne.
03:52
Češi mají zatím výborný pohyb v útočném pásmu, takže Rusové mají problémy s rozehrávkou. Nyní to však zvládli a míří dopředu k Francouzovi.
03:30
Teď se akce většinou zastavovaly ve středním pásmu, ani jeden celek nemohl překonat modrou čáru. Následně Rusko poslalo puk na zakázané uvolnění.
02:39
David Sklenička šikovně podpořil útok a nahodil puk do brankoviště Ruska. Před brankou stál připravený Stránský, ale Igor Šesťorkin nakonec nemusel zasahovat.
01:58
Ilja Michejev se řítil po pravé straně dopředu, ale čeští útočníci puk rychle zbrzdili, takže akce Rusů se zastavila. Hra se opět bleskově obrací.
01:05
Martin Pláněk dostal nabito na modrou čáru, ale při střele zlomil hůl. Rusové tedy zadarmo dostali puk a chtěli s ním vyrazit dopředu. Naštěstí pro český tým sudí přerušil hru kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
00:42
Následně však soupeř Česka zahrál kotouč pouze na icing, takže se hra vrací k brance Šesťorkina.
00:20
Češi se hned po vyhraném úvodním buly vydali do útočného pásma, kde se snažil modrou čáru uhájit Moravčík. Rusové ho však v přesile o puk obrali.
00:01
Utkání právě začalo.
Hráči se vrátili na hrací plochu, aby se pozdravili mezi sebou a s rozhodčími. Následovat budou státní hymny obou zemí, poté už začne poslední duel těchto soupeřů v rámci EHT v probíhající sezoně!
Hokejisté se po rozbruslení znovu odebrali do kabin. Čeští hokejisté dnes nastoupí v bílých dresech, soupeř z Ruska oblékne červenou kombinaci dresů.
Úvodní sestavy:

Rusko: Šesťorkin (Košečkin) – Chafizullin, Kiselevič, Trjamkin, Gavrikov, Běreglazov, J. Jakovlev, A. Bělov – Dadonov (C), Anisimov, Kaprizov – Sošnikov, Andronov (A), Mamin – Bučněvič, Tkačov, Kručinin – I. Michejev, Kablukov (A), Byvalcev – K. Semjonov.

Česko: Francouz (Furch) – Moravčík, D. Sklenička, Polášek (A), Pláněk, Hrbas, Pyrochta, D. Musil, F. Pavlík – Šťastný, Chytil, Nestrašil (C) – R. Kousal (A), Nečas, H. Zohorna – Jaškin, Chlapík, Frk – Stránský, A. Musil, M. Kaut – Zadina.

Rozhodčí: Tobias Björk, Mikael Holm – David Laksola, Anders Nyqvist (všichni SWE).
RUSKO

Rusové svůj první zápas odehráli na finské půdě, v helsinské Hartwall Areně se utkali s místní reprezentací. Na zbylé dva duely se svěřenci Iljy Vorobjeva přesunuli do Stockholmu.

Helsinský duel Rusů proti Finsku byl nesmírně vyrovnaný, zápas nakonec došel do prodloužení, které však rozuzlení nepřineslo. Rozhodnout tedy musely až samostatné nájezdy, ve kterých měli navrch finští hokejisté, kteří si tak vystřelili bonusový bod pro sebe.

Finsko 3:2sn Rusko

29. Puustinen (Pokka, Savinainen), 46. Rajala (Savinainen, Jokiharju), rozh. náj. Puustinen – 8. Galijev (Bučněvič), 56. Barabanov (Mamin, Kablukov)
_______________________________________

Švédsko 3:1 Rusko
18. Norman (Janmark), 34. Pilut (Kempe), 35. Nilsson – 54. Byvalcev (Kablukov)
ČESKO

Svěřenci Josefa Jandače odehráli své dva zápasy na turnaji ve městě Södertälje, oba duely Češi prohráli.

Nejprve se představili proti domácímu výběru. Švédové národní tým předčili prakticky ve všech směrech, hlavně v pohybu a napadání, díky těmto aspektům si během dvou třetin dokázali hokejisté Tre Kronor vypracovat náskok 3:0. Ve třetí třetiny už tempo střetnutí nebylo na tak velké úrovni, českému týmu se nakonec povedlo jednou brankou zkorigovat stav zápasy. Premiérovou trefu v reprezentaci si připsal plzeňský bek David Sklenička.

Česko 1:3 Švédsko
51. D. Sklenička (Červenka) – 16. Nilsson (Backlund, Brännström), 34. Zibanejad (Janmark, Wikstrand), 36. Ekman-Larsson (L. Andersson, Janmark)
_________________________________________

O dva dny později se český tým vrátil na místo činu, aby se utkal s Finskem. Národní tým v tomto případě trápila hlavně disciplína, Češi putovali často na trestnou lavici, Finové dokázali využít hned čtyři přesilovky. Celkem se prosadili pětkrát, český tým jen jednou, taký i z tohoto duelu odešel s prázdnou.

Finsko 5:2 Česko
14. Honka (Ikonen), 17. Suomela (Riikola), 41. Kiiskinen (Pesonen, Ikonen), 52. Rajala (Sandell, Riikola), 52. Kivistö (Manninen) – 31. A. Musil (M. Kaut), 56. R. Kousal (Stránský)
Krásný den ze Stockholmu, vážení příznivci ledního hokeje, vítejte u sledování psaného přenosu ze Švédských hokejových her! V hale Hovet odehraje reprezentace České republiky svůj poslední letošní zápas v rámci Euro Hockey Tour, soupeřem národního týmu je výběr Ruska. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.