MS U18 v hokeji 2018: Švédsko – Česko (boj o bronz) 4:2

apríl 29, 2018
MS v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov v Rusku, Čeľabinsk

Majstrovstvá sveta v hokeji (MS v hokeji) hráčov do 18 rokov sa v roku 2018 konajú v dňoch 19. až 29. apríla v ruskom Čeľjaninsku.

Reprezentanti Švédska zvíťazili 5:2 nad českými rovesníkmi v nedeľňajšom stretnutí o konečné 3. miesto na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov v Rusku.

Finále:

USA „18” – FÍNSKO „18” 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 17. Giles (Emberson), 29. Janicke (Pivonka, Weiss) – 10. Honka (Kotkaniemi), 13. Kakko (Honka, Kupari), 51. Nordgren (Kotkaniemi)

O 3. miesto:

ŠVÉDSKO „18” – ČESKO „18” 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Bäck, 9. Pašič, 17. Westfält, 31. Filip Johansson, 46. Ginning – 14. K. Plášek ml., 26. Teplý

Online prenos
Hokejisti Česka napokon svoju spanilú jazdu počas MS U18 na medailovú pozíciu nedotiahli. V súboji o tretie miesto podľahli Švédsku 2:5, hoci vyslali na brankára Olofa Lindboma 40 streleckých pokusov. Doplatili na zbytočné vylúčenia, trikrát inkasovali v oslabení, a tak im zostáva nepopulárna zemiaková priečka. Naopak, Švédi sa tešia z ďalšieho cenného kovu, hoci im dnes pre zranenie chýbal Adam Boqvist. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu.
Koniec zápasu.
59:35
V poslednej minúte zápasu sa bude vylučovať na oboch stranách. Lukas Wernblom dostáva menší trest za nedovolené bránenie. Petr Čajka zase putuje na trestnú lavicu za nešportové správanie.
58:49
Karel Plášek ml. sa presadil po pravej strane. Dostal sa až k brankárovi Olofovi Lindbomovi, no z tesnej blízkosti už nedokázal puk zdvihnúť do horných partii švédskej svätyne.
58:03
Švédsky kapitán Adam Ginning predviedol peknú individuálnu akciu. Presadil sa po ľavej strane, vystrelil švihom a donútil Daniela Dvořáka k zákroku.
57:25
Zrejme už aj Česi pochopili, že dnes to k zisku bronzu nedotiahnu. Už sa príliš nesnažia napádať rozohrávku súpera. Švédsko si tak po včerajšej prehre napraví chuť a získa ďalší cenný kov.
56:58
Na druhej strane si pripisuje na konto úspešný zákrok aj Daniel Dvořák. Strela Filipa Johanssona však úmysel splnila. Švédi dostali hru ďaleko od svojej brány a ešte sa bude vhadzovať aj v ich útočnom pásme.
56:37
Česi sa dostali hneď k dvom strelám na bránu, no s oboma si Olof Lindbom poradil. O niečo nebezpečnejšia bola tá v podaní Matěja Blümela, ktorý z priestoru medzi kruhov mieril do betónov.
55:17
Švédska akcia nemôže pokračovať, pretože jeden z čiarových rozhodcov odpísal ofsajd. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme, no až po reklamnej prestávke.
54:38
Vhadzovať sa teraz bude v obrannom pásme Švédska. Dôvodom je zakázané uvoľnenie hokejistov zo Severnej Európy. Čechom sa však čas na vyrovnanie kráti.
53:51
Michal Kvasnica strieľal z priestoru medzi kruhmi, ale brankár Olof Lindbom spoločne so svojimi obrancami situáciu ustáli. Švédsko naďalej vedie o tri góly a smeruje za ziskom bronzových medailí.
53:27
Teraz sa síce Česi usadili v útočnom pásme, nič svetoborné však nevymysleli a po niekoľkých sekundách prichádzajú o puk i útočné pásmo.
52:45
Hráči v modrých dresoch kontrolujú záver zápasu. Majú za sebou viac než 30 sekúnd svojho oslabenia a zatiaľ súpera prakticky nepustili do útočného pásma.
52:11
Česku sa naskytá jedna z posledných šancí ako zdramatizovať zápas o bronzové medaily. Majú výhodu presilovej hry. Dve minúty za podrazenie dostáva Lukas Wernblom.
51:47
Pekná akcia tretieho švédskeho útoku. Po prihrávke Oskara Bäcka sa črtala šanca na zakončenie pre Lukasa Wernbloma, ale napokon si s ním podarili brániaci českí hokejisti.
51:13
Daniel Dvořák si pripisuje na svoje konto ďalší úspešný zákrok. Po prihrávke Adama Ginninga strieľal od modrej čiary Fredrik Granberg, ale mieril len do stredu českej svätyne.
50:41
Zápas sa nám prehupol do svojej záverečnej desaťminútovky. Ukazovateľom skóre teraz nepomohol Nikola Pašić, pretože jeho zakončenie bezpečne kryje Daniel Dvořák.
49:29
Po reklamnej prestávke sa snažil individuálne presadiť Karel Plášek ml.. Pripravil si to na strelu z pravého kruhu na vhadzovanie, ale trafil len dobre brániaceho obrancu Švédska.
49:00
Presne jedenásť minút pred koncom tretej tretiny bude nasledovať vhadzovanie po pravej ruke Olofa Lindboma. Ten totiž bez problémov chytá strelu Vojtěcha Doktora od modrej čiary.
48:32
Na druhej strane skúšal šťastie strelou od modrej čiary Nils Lundkvist. Puk však nasmeroval mimo troch žrdí, a tak Daniel Dvořák zasahovať nemusel.
47:41
Skutočne veľmi nevydarená presilovka zo strany Česka. Naši západní susedia sa ešte nestihli ani poriadne usadiť v útočnom pásme a David Gustafsson je už pripravený skočiť späť na ľad.
46:52
Adam Gajarský teraz spadol na ľad po súboji s Filipom Johanssonom. Následne však skryl puk do svojej rukavice, a tak sa píska jeho priestupok voči hokejovým pravidlám.
46:22
Českému tímu zatiaľ presilová hra nevychádza. Švédi kompaktne bránia na hranici modrej čiary a už sa im dvakrát podarilo vyhodiť puk mimo svojho obranného pásma.
45:59
Vylúčenie v tíme Švédsko (David Gustafsson – 2 min., hrubosť).
45:31
Švédsko dalo gól!
Tri korunky strieľajú veľmi dôležitý gól. Jeho autorom je švédsky kapitán Adam Ginning, ktorý si potiahol puk bližšie k bráne a vydarenou strelou pod brvno prekonal Daniela Dvořáka.
44:23
Teraz sledujeme trošku nevýrazný úsek z oboch strán. Množstvo útočných akcii sa končí nepresnosťami, a tak sú brankári takmer bez práce.
43:39
Jeden z českých obrancov to skúsil strelou zo stredného pásma. Samozrejme, takáto propagačná strela nemohla švédskeho brankára ohroziť. Olof Lindbom vyrazil puk do rohu.
43:16
Lukas Wernblom teraz šikovne zakončoval bekhendom, ale aj s týmto pokusom si Daniel Dvořák poradil. Okrem toho vidíme zaujímavý údaj. Na úspešné vhadzovania vedú Švédi 40:10.
42:45
Po hektických momentoch sa bude vhadzovať v obrannom pásme českého mužstva. Daniel Dvořák totiž predviedol istý zákrok po strele švédskeho hráča z priestoru medzi kruhov.
41:22
Obrovská šanca na strane hostí. Martin Haš dostal vynikajúcu prihrávku do priestoru ľavého kruhu na vhadzovanie. Olof Lindbom sa nestihol presunúť, no mal šťastie, že mu pomohla pravá žrď.
40:54
Švédi mali menšie problémy s krížnou prihrávkou, ale dobre to pre nich dopadlo. Navyše, zakrátko sa im podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary až za bránu Daniela Dvořáka.
40:27
Hokejisti Česka začínajú tretiu tretinu početnou výhodou. Dokázali sa usadiť v útočnom pásme, ale zatiaľ si len pripravujú ideálnu pozíciu na ohrozenie súperovej brány.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa pred pár minútami skončila. Videli sme v nej dva góly, po jednom na každej strane. Čechov vrátil späť do hry presný zásah Michala Teplého z 26. minúty. Naši západní susedia boli aktívnejší, ale namiesto vyrovnania štvrtýkrát inkasovali. V početnej výhode trafil presne Filip Johansson, a tak Severania podobne ako po prvom dejstve vedú o dva góly. Tretia tretina sa začne o 14:20 hod.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:29
Približne polminútu pred koncom tretiny hlavní rozhodcovia opäť vylučujú švédskeho hráča. Je ním David Gustafsson, ktorý si pomohol hákovaním.
38:15
Prostredná časť hry sa nám pomaly končí. Česi povzbudení predošlou početnou výhodou naďalej útočia a švédski obrancovia sa musia poriadne obracať.
37:34
Dobrý herný úsek českého tímu zakončila strela Michala Kvasnicu. Ten strieľal z prvej z pravého kruhu na vhadzovanie, ale našiel len pripraveného švédskeho brankára.
36:55
Českí hokejisti mohli skórovať. Po strele Františka Klejnu zostal pred bránou nestrážený Matěj Pekař, ale po zákroku Olofa Lindboma nedokázal prepasírovať puk za bránkovú čiaru.
36:38
Jacob Olofsson sympaticky zaútočil aj vo vlastnom oslabení, ale k strele sa napokon nedostal. Na druhej strane bol o niečo úspešnejší Adam Gajarský, no puk nasmeroval len do lapačky.
36:06
Česko si v závere druhej tretiny zahrá presilovú hru. Na trestnej lavici už sedí Albin Grewe, ktorý si pomohol hákovaním v útočnom pásme.
35:37
Axel Andersson vystrelil od modrej čiary, ale bránu Daniela Dvořáka minul. Celkovo teraz Česi dobre bránia útočiacich Švédov, keď ich vytláčajú mimo nebezpečných priestorov.
34:40
Česi chybovali v rozohrávke, z čoho pramení ďalšie zakázané uvoľnenie. Tesne po odpísaní Tobias Björnfot sekol protihráča a určite mal ísť na trestnú lavicu. Rozhodcovia to však nevideli.
33:56
Švédi stratili puk v útočnom pásme a takmer za to pykali. Adam Gajarský sa dostal do úniku, ale strelou švihom trafil len ľavý betón švédskeho brankára. Olof Lindbom podržal svoj tím.
33:37
Hra je teraz trošku rozháraná. Česi nemohli ísť do útočného pásma, pretože bol signalizovaný ofsajd. Túto situáciu tak využili aspoň na prestriedanie formácii.
32:43
Švédi dlhší čas kombinovali v útočnom pásme, ale napokon sa z neho vyhodili sami. Axel Andersson neudržal puk na modrej čiare, a tak sa s ním musel vrátiť do obranného pásma.
32:16
Daniel Dvořák sa musel mať na pozore. Najskôr vyrazil strelu Jacoba Olofssona a následne kryje do lapačky aj pohotové zakončenie obrancu Tobiasa Björnfota.
31:36
Českí hokejisti opäť prehrávajú o dva góly a určite im pomôže ďalšia reklamná prestávka, ktorá o malú chvíľu bude nasledovať. V druhej časti zlepšili svoj výkon, no zatiaľ sú ďalej od zisku bronzových medailí.
30:57
Českí hokejisti doplácajú na svoju nedisciplinovanosť. Jacob Olofsson zaviedol puk do útočného pásma. Tam sa kus čiernej gumy odrazil na hokejku FILIPA JOHANSSONA a ten ho nekompromisne poslal pod hornú žrď. Asistencie: Samuel Fagemo a Jacob Olofsson.
30:09
Hra je prerušená, pretože puk skončil na ochrannej sieti. Po trošku dlhšej prestávke sa bude vhadzovať pred Danielom Dvořákom, ktorý v druhej tretine zatiaľ neinkasoval.
29:39
Švédsko si zahrá ďalšiu presilovú hru. Na trestnú lavicu už odchádza Jakub Adámek, ktorý dostáva menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
29:13
Jonatan Berggren dostal peknú prihrávku do jazdy. Prenikol do útočného pásma a strelou švihom narobil Danielovi Dvořákovi veľké problémy. Ten však napokon udržal puk pred bránkovou čiarou.
28:48
Švédsky útočník Nikola Pašić dostal veľa priestoru na pravej strane. Počkal si na krížnu prihrávku od Jonatana Berggrena a Česi môžu byť radi, že lepšie netrafil puk.
28:17
Švédi rozhodne nie sú v hernej pohode. Svedčí o tom aj zakázané uvoľnenie po nepresnej prihrávke z obranného pásma. Vhadzovať sa tak bude po ľavej ruke Olofa Lindboma.
27:41
Útočné akcie sa teraz striedajú z jednej strany na druhú. Podstatne viac práce však zatiaľ v prostrednej časti hry mal Olof Lindbom, keďže Česi zvýšili svoju útočnú aktivitu.
27:22
Jan Jeník po súboji s Jacobom Olofssonom zostal ležať na ľadovej ploche. Rozhodcovia po chvíľke váhania prerušili hru a český hokejista pomaličky odchádza na hráčsku lavicu.
26:39
Petr Čajka sa snažil o strelenie vyrovnávajúce gólu, ale jeho pokus skončil len v lapačke švédskeho brankára. Po reklamnej prestávka sa tak bude vhadzovať po ľavej ruke Olofa Lindboma.
25:57
Česko dalo gól!
Naši západní susedia strieľajú dôležitý kontaktný gól. Vojtěch Kropáček spoza brány poslal puk do nebezpečného priestoru a trošku so šťastím ho dopravil za bránkovú čiaru MICHAL TEPLÝ. Asistencie: Vojtěch Kropáček a Jaromír Pytlík.
24:27
Peknou individuálnou akciou sa zaskvel Michal Kvasnica. Po pravej strane prenikol do útočného pásma, vystrelil zápästím, ale puk nasmeroval tesne vedľa brány Olofa Lindboma.
23:50
V samotnom závere presilovej hry sa po skrumáži dostal do zakončenia Libor Zábranský. Na rozdiel od prvej tretine nemieril presne, a tak z toho nemohol byť ani priestor na prípadnú gólovú dorážku.
23:20
Martin Haš dostal veľa priestoru na ľavom kruhu. Využil ho na strelu švihom, ale brankár Olof Lindbom si na dvakrát s jeho pokusom poradil.
22:57
Jakub Lauko je už na hracej ploche, a tak sa začína približne minútová presilová hra českého tímu. V jej úvode je však puk až za bránou Daniela Dvořáka.
22:32
Po zakázanom uvoľnení českého tímu sa vhadzovalo pred Danielom Dvořákom. Ten následne musel zasahovať, keď ho strelou z pravej strany preveril obranca Axel Andersson.
21:56
Presilová hra švédskeho tímu sa skončila predčasne. Tentokrát nie kvôli strelenému gólu, ale pre faul Nikolu Pašića. Strelec druhého gólu dnešného duelu dostáva dve minúty za sekanie.
21:27
Nils Lundkvist vystrelil od modrej čiary a jeho strela tesne skončila vedľa českej brány. Švédi následne strácajú útočné pásmo, a tak musia začínať akciu až od brankára Olofa Lindboma.
20:43
Švédsko si zahrá ďalšiu presilovú hru. Po zbytočnom faule v útočnom pásme smeruje na trestnú lavicu Jakub Lauko. Ten dostáva menší trest za nedovolené bránenie.
20:17
Jakub Lauko nabral rýchlosť v strednom pásme. Napokon svoju individuálnu akciu zakončil strelou švihom z pravej strany, ale brankár Olof Lindbom zasahovať nemusel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu dnešného zápasu máme za sebou. Švédsko je zatiaľ bližšie k zisku bronzových medailí, keď nad Českom vedie 3:1. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Oskar Bäck, Nikola Pašić a Lukas Wernblom. Na strane našich západných susedov využil presilovú hru Karel Plášek ml.. Strelecky boli aktívnejší Švédi a rozhodne mohli po prvom dejstve vyhrávať aj vyšším rozdielom. Druhá tretina sa začne o 13:26 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:24
Podobne ako Michal Teplý to v záverečnej minúte prvej časti skúšal aj Petr Čajka. Efekt bol však rovnaký a vyzerá to tak, že v úrodnej tretine sa už skóre meniť nebude.
18:35
Michal Teplý sa snažil presadiť individuálne. Kľučka na stred ihriska mu ale nevyšla, a tak Olof Lindbom nemusel zasahovať. Svoje obranné povinnosti si splnil Nils Lundkvist.
18:00
Švédska aktivita neutícha. Teraz sa dostal do zakončenia Linus Nässén, ale z dobrej palebnej pozície minul českú bránu. Medzičasom sa nám začali posledné dve minúty prvého dejstva.
17:14
Veľká šanca na strane Švédska. Severania sa dostali do brejku dvoch proti jednému. Zodpovednosť na svoje plecia zobral Jacob Olofsson, ale jeho strelu švihom z pravej strany dokázal zneškodniť Daniel Dvořák.
16:40
Úvodná tretina je mimoriadne zaujímavá a nechýba jej ani gólové korenie. Takisto sa ukazuje dôležitosť disciplíny, veď až tri zo štyroch gólov padli v početnej výhode.
16:17
Tri korunky využili ďalšiu presilovú hru a odskakujú súperovi na rozdiel dvoch gólov. Tentokrát im už vyšla dorážka z tesnej blízkosti. Nikola Pašić ešte neuspel, no MARCUS WESTFÄLT na dvakrát dostal puk za chrbát českého brankára. Asistencie: Nikola Pašić a David Gustafsson.
15:48
Česi mali teraz obrovské šťastie. Obranca Filip Johansson najskôr z tesnej blízkosti trafil ľavú žrď brány Daniela Dvořáka a následne sa neujala ani jedna zo série dorážok švédskych hokejistov
15:22
Švédi sa usadili v útočnom pásme, k strele sa dostal Axel Andersson, ale bránu tesne minul. Na druhej strane to v oslabení skúšal Matěj Blümel, ale jeho strele po ľade chýbala väčšia razancia.
14:53
Vylúčenie v tíme Česko (Vojtěch Kropáček – 2 min., hákovanie).
14:24
Švédi po inkasovanom góle okamžite zvýšili obrátky. Po pravej strane sa individuálne snažil presadiť David Gustafsson, ale v rozhodujúcej chvíli mu puk tesne ušiel z hokejky.
13:43
Švédski hokejisti inkasujú v početnom oslabení aj pri svojom siedmom zápase na šampionáte. Libor Zábranský vystrelil od modrej čiary, Olof Lindbom vyrazil puk pred KARELA PLÁŠEKA ML. a ten ho už vedel upratať za bránkovú čiaru. Asistencie: Libor Zábranský a Martin Haš.
12:38
Švédi sa v úvode početnej výhody súpera bránia s prehľadom. Puk posielajú až za bránu Daniela Dvořáka v pokojne môžu poslať na ľad čerstvé sily.
12:11
Po strele Michala Kvasnicu z pravej strany nastala pred švédskou bránou poriadna skrumáž. Hra napokon pokračovala ďalej a Severania sa previnili voči pravidlám faulom. Dve minúty za hákovanie dostáva Adam Ginning.
11:38
Po vhadzovaní v obrannom pásme Česka a následnom súboji zostal na ľade ležať Vojtěch Střondala. Vyzerá to však tak, že vylučovať sa nebude. Každopádne, v Čeľabinsku je na programe ďalšia reklamná pauza.
11:03
Daniel Dvořák teraz musel zasahovať po strele od modrej čiary. Puk však smeroval do stredu brány, a tak si s ním bez problémov poradil gólman pôsobiaci v Hradci Králové.
10:38
Švédom zatiaľ táto presilová hra príliš nevychádza. Zatiaľ sa nedokázali na dlhší čas usadiť v útočnom pásme a takmer pri početnej výhode inkasovali z hokejky Vojtěcha Kropáčka.
10:00
V polovici prvej tretiny mohli Česi znížiť svoje manko. Po chybe Nikolu Pašića sa rútil sám na bránu Vojtěch Kropáček, ale tiesnený švédskym obrancom netrafil priestor brány.
09:34
Vylúčenie v tíme Česko (Jan Jeník – 2 min., podrazenie).
08:45
Tak toto rozhodne nie je úvod, ktorý si naši západní susedia predstavovali. Veľmi rýchlo prehrávajú o dva góly a navyše švédska útočná aktivita naďalej pokračuje.
08:17
Favorit zápasu využíva presilovú hru a zvyšuje svoj náskok. Daniel Dvořák najskôr vyrazil strelu Jonatana Berggrena. Následne puk vrátil do nebezpečného priestoru David Gustafsson a z ľavej strany ho do odkrytej brány upratal NIKOLA PAŠIĆ. Asistencie: David Gustafsson a Jonatan Berggren.
08:05
Švédi sa po niekoľkých sekundách dostali k strele, no tú zneškodnil Daniel Dvořák. Následne stratili útočné pásmo a pri snahe vrátiť sa doňho porušili pravidlo o ofsajde.
07:26
Švédsko si po prvej reklamnej prestávke zahrá v početnej výhode. Na trestnú lavicu odchádza Jan Jeník, ktorý dostáva menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
06:22
Teraz sa črtala šanca pre švédsky tím. Pred bránou zostal osamotený jeden z hráčov v modrom drese, no jeho bekhnedové zakončenie smerovalo tesne vedľa brány Daniela Dvořáka.
06:00
Švédi sa dokázali usadiť v útočnom pásme. K strele spoza obrancu sa dostal Jacob Olofsson, ale tentokrát Daniel Dvořák zasahovať nemusel. Česi následne vyhodili puk do stredného pásma.
05:23
Na druhej strane sa okamžite snažil o odpoveď Petr Čajka. Český útočník strieľal z pravej strany, no jeho nevýraznú strelu bez najmenších problémov skryl do lapačky brankár Olof Lindbom.
04:48
Tri korunky sa podobne ako v zápase so Slovenskom dostávajú veľmi rýchlo do vedenia. Švédsky kapitán Adam Ginning nahodil puk od modrej čiary pred bránu, kde ho nechytateľne tečoval OSKAR BÄCK. Asistencie: Adam Ginning a Axel Andersson.
04:05
Česi sa ani na dvakrát nedostali cez dobre brániacich Švédov. Musíme takisto pripomenúť, že miernemu favoritovi zápasu dnes chýba elitný obranca Adam Boqvist, ktorý sa v semifinále zranil.
03:27
Švédi sa dostali v krátkom čase do dvoch prečíslení. Nikola Pašić najskôr nepresnou prihrávkou hľadal Tobiasa Björnfota, no o pár sekúnd musel jeho pokus ľavým betónom vyraziť Daniel Dvořák.
02:12
Daniel Dvořák musel prvýkrát v dnešnom zápase zasahovať. Lukas Wernblom dostal peknú prihrávku do jazdy, prudko vystrelil, ale trafil len priestor, v ktorom stál český brankár.
01:38
Švédi boli teraz dobre napádaní hráčmi súpera, a tak mali problém vôbec sa dostať zo svojho obranného pásma. Po chvíli to však Česi vzdali a uprednostnili striedanie.
01:10
Na druhej strane nahadzoval puk pred českú bránu z ľavej strany Albin Grewe. Brankár Daniel Dvořák, ktorý prekvapujúco dostal prednosť pred Lukášom Dostálom, však zasahovať nemusel.
00:34
Česi sa v úvodnej minúte trošku so šťastím dostali do útočného pásma. Z pravej strany strieľal obranca Libor Zábranský, ale trafil len dobre brániaceho hráča súpera.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Lindbom (Eliasson) – Andersson, Ginning (C), Björnfot, Lundkvist, Granberg, Johansson – D. Gustafsson, Berggren, Pašić – Fagemo, Olofsson (A), Grewe – Bäck, Wernblom (A), Jakobsson – Lilja, Hoglander, Nässén – Westfält.

Česko: Dvořák (Kolář) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

Rozhodcovia: Jonathan Alarie (CAN), Kenneth Anderson (USA) – Balazs Kovacs (SUI), Dmitry Shishlo (RUS).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z MS U18 v ľadovom hokeji. Dnes sa v ruskom Čeljabinsku rozhodne o držiteľoch jednotlivých cenných kovov. V súboji porazených semifinalistov zabojujú o bronzové medaily výbery Švédska a Česka.

ŠVÉDSKO U18

Švédsky hokej sa v kategórii do 18 rokov nedočká zlata ani na dvadsiaty pokus. Tri korunky základnú skupinu vyhrali, vo štvrťfinále jednoznačne zdolali Slovensko 6:1, no včera narazili na skalopevnú defenzívu svojho severského rivala. Proti Fínsku prehrali 0:2, pričom nezvládli najmä prvú tretinu. Vyslali v nej len štyri strely na bránu súpera a sami dvakrát inkasovali. Suomi tak nadviazali na finálovú výhru z roku 2016, keď aj vďaka hattricku Jesseho Puljujärviho rozstrieľali Švédov 6:1. Lídrom produktivity mužstva Torgnyho Bendelina je Jonatan Berggren, ktorý dvakrát zarmútil aj nášho brankára Samuela Vyletelku. Poltucet bodov nazbieral ofenzívne ladený obranca Adam Boqvist, ktorý hrou trošku pripomína svojho slávnejšieho rovesníka Rasmusa Dahlina. Švédsky sen o zlatých medailách sa rozplynul najmä vďaka slabej úspešnosti streľby, ktorá je druhá najhoršia na turnaji. Severania sa takisto trápia v oslabeniach. Doposiaľ v každom zo šiestich zápasov dostali gól v početnej nevýhode a ich úspešnosť bránenia oslabení je iba necelých 78%.

ČESKO U18

Hokejisti Česka v základnej skupine svojimi výkonmi príliš nenadchli. Prehrali tri zo štyroch duelov, vrátane toho proti Slovensku 2:5. Zdolali len Francúzsko, a tak ich vo štvrťfinále čakal súboj s favorizovanou Kanadou. Zverenci Davida Bruka ale fantasticky načasovali formu a kolísku hokeja senzačne zdolali 2:1. Hrdinom stretnutia bol brankár Lukáš Dostál, ktorý zneškodnil 33 striel súpera. Vo včerajšom semifinále už Česi toľko šťastia nemali. Proti ďalšej zámorskej veľmoci USA prehrali 1:4. Ľutovať mohli najmä nepremenenú presilovku o dvoch hráčov v polovici prvej tretine. Američania ich prestrieľali pomerom 47:17 a nebyť skvelého Dostála, mohli dostať poriadny debakel. Najproduktívnejším hráčom našich západných susedov je Jakub Lauko (3+3), ktorý si na prelome rokov zahral aj na šampionáte do 20 rokov. Česko na MS U18 získalo za ostatných desať rokov len jeden cenný kov. V roku 2014 prehralo vo finále s USA 2:5, pričom jeho farby hájili David Pastrňák či osemgólový Jakub Vrána.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.