Slovakia Cup: Slovensko – Švajčiarsko (3:4)

Reprezentácia 11 februára, 2017
Slovakia Cup 2017 (Nitra) 10.-11. februára

Slovenská hokejová reprezentácia neobhájila prvenstvo na turnaji Slovakia Cup z predchádzajúcich dvoch sezón.

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo finále 15. ročníka Slovakia Cupu v Nitre so Švajčiarskom 3:4 a obsadili konečnú 2. priečku. Švajčiari sa stali víťazmi podujatia po tom, čo dokázali vyhrať zápasy s Bieloruskom i domácim výberom.

Slováci vo finále prehrávali už 0:3, v závere druhej časti skorigovali na 2:3, no gólovou poistkou Švajčiarov bol gól Fazziniho zo 47. minúty na 2:4.

Slovensko – Švajčiarsko 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 36. Gernát (Cingeľ), 37. M. Bakoš (E. Šedivý), 56. Čerešňák (A. Šťastný, Lušňák) – 2. Riat (Dave Sutter, Zangger), 9. Dave Sutter (Leone, Senteler), 29. Leone, 47. Fazzini (Hofmann)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Výleta, J. Tvrdoň, 3505 divákov

Slovensko: Janus – Čerešňák, A. Jánošík, Čajkovský, Gernát, E. Šedivý, Švarný, Valach – Macík, Marek Slovák, T. Hrnka – A. Kudrna, Cingeľ, L. Hudáček – D. Skokan, Suja, M. Bakoš – Buc, Lušňák, A. Šťastný

Švajčiarsko: Boltschauer – Fora, Marti, Heldner, Paschoud, Dave Sutter, Guerra, P. Baltisberger – Schmutz, Walser, Jörg – Riat, Albrecht, Zangger – Ch. Baltisberger, Hofmann, Fazzini – Leone, Senteler, Herren

Zdeno Cíger (tréner SR): „Začiatok zápasu nám nevyšiel, boli sme zaskočení po góle Švajčiarov. Oni boli rýchlejší, lepšie korčuľovali, hrali naozaj veľmi dobre. Dá sa na to dívať aj tak, že sme hrali tretí ťažký zápas za sebou. Druhá tretina však bola fantastická. Začali sme byť aktívnejší a boli sme aj efektívni, keď sme dali dva góly v rýchlom slede. Možno keby ešte druhá tretina pokračovala trochu dlhšie… Neskôr už chýbali sily. Švrtý gól Švajčiarov nás zastavil, potom už nebol čas. Celkovo na tomto turnaji sme mali dobré momenty v hre. Nikto z hráčov ma nesklamal. Odohrali sme ťažké zápasy s Ruskom, potrebujeme ich odohrať čo najviac. Na tejto úrovni je hokej rýchlejší ako je naša alebo česká liga.“

Slovakia Cup 2017 – o 3. miesto:

OH tím Ruska – Bielorusko 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Kazakov (Kosov), 9. Kazakov (Michejev, Leščenko), 51. Rafikov (Kazakov), 53. Leščenko (Rafikov) – 3. Štefanovič, Turkin.

Rozhodovali: Müllner, Stano – Šefčík, M. Korba, vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše Mickevič (Biel) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 988 divákov