GP Montréal 2017 (P. Sagan v top 10)

Cyklistika 10 septembra, 2017
Grand Prix Cycliste de Montréal (Montréal > Montréal) 206 km 10. septembra

Cyklistické preteky Grand Prix Cycliste de Montréal je jednodňový pretek v Kanade. Spolu s pretekmi v Quebecu sú známe ako Lauretánske klasiky.

Peter Sagan sa po piatkových pretekoch v Québecu, na ktorých dosiahol svoj stý profesionálny triumf, predstaví aj na druhej kanadskej klasike v kalendári WorldTour – v Montreale.

Druhá z dvojice kanadských prestížnych cyklistických klasík Grand Prix Cycliste de Montréal (205,7 km) sa skončila víťazstvom Taliana Diega Ulissiho z tímu UAE Emirates.

Dvojnásobný majster sveta Peter Sagan skončil na deviatom mieste s odstupom 16 sekúnd na víťaza.

Pre Sagana to bola posledná súťažná previerka pred svetovým šampionátom v nórskom Bergene, kde sa pokúsi získať tretí titul majstra sveta za sebou. Preteky mužov s hromadným štartom budú na programe 24. septembra.