Peter Sagan je Majster sveta 2017! Zlatý hetrik je doma!

Cyklistika 24 septembra, 2017
Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2017, Bergen / Nórsko (7. - 24. septembra)

Peter Sagan obhájil v nórskom Bergene titul Majstra sveta v cestnej cyklistike. Slovenský reprezentant, ktorý vlani triumfoval v Dauhe a rok predtým ovládol preteky v americkom Richmonde, zvíťazil v záverečnom špurte.

Sagan v záverečnom špurte porazil domáceho cyklistu Alexandra Kristoffena, ktorého zdolal len o pár centimetrov. Tretiu priečku obsadil Michael Matthews z Austrálie.

Peter Sagan dokázal to, čo sa v histórii ešte žiadnemu cyklistovi nepodarilo. Po tretí raz za sebou vyhral majstrovstvá sveta.

Paolo Bettini (Tal.) 2+1+0

Tretí titul venoval svojej rodine, kamarátom a aj Michelemu Scarponimu, ktorý zomrel tento rok v apríli pri tréningu po zrážke s autom. „Toto víťazstvo chcem venovať mojej manželke, s ktorou čakáme dieťa. Zároveň aj Michelemu Scarponimu, ktorý by mal v pondelok narodeniny.“ povedal majster sveta Peter Sagan.

Peter Sagan počas rozhovoru pre RTVS volal s manželkou Katkou. Smial sa aj zo zlyhania techniky zo záveru: To je váš problém. Akú máte techniku, tak…