Olympijský hokejový turnaj 2014 v Soči

ZOH Soči 2014 február 24, 2014
ZOH 2014 v Soči logo

ZOH 2014 v Soči

Olympijský hokejový turnaj mužov sa začne v stredu 12. februára súbojmi Česka so Švédskom a Lotyšska so Švajčiarskom.

Slovensko začne olympijský turnaj v Soči 2014 vo štvrtok 13. februára súbojom s reprezentáciou USA. Slováci nastúpia proti Američanom V Šajba arene od 13.30 h SEČ. O dva dni neskôr už o 9.00 h SEČ čakajú na zverencov Vladimíra Vůjtka v A-skupine v hlavnej Boľšoj Arene Slovinci a boje v prvej fáze turnaja zakončia proti domácemu Rusku v nedeľu 16. februára o 13.30 h SEČ.

Olympijský hokejový turnaj v Soči v skratke

  • Olympijský hokejový turnaj bude trvať 16 dní – od 8. do 23. februára 2014
  • Hrať sa bude na dvoch štadiónoch: Boľšoj (12 000) a Šajba (7 000)
  • Nominácia hokejistov Slovenska na ZOH 2014 v Soči
  • Zlato z predchádzajúcej olympiády vo Vancouveri bude obhajovať Kanada, striebro USA a bronz Fínsko

Zloženie základných skupín ZOH 2014 – muži

  • A-skupina: Russia Rusko Slovakia Slovensko USA USA Slovenia Slovinsko

  • B-skupina: Finland Fínsko Canada Kanada Norway Nórsko Austria Rakúsko

  • C-skupina: Czech Republic Česko Sweden Švédsko Switzerland Švajčiarsko Slovenia Latvia

Nominácie hokejových tímov na ZOH 2014 v Soči – muži

Pozrite si kompletný prehľad nominácii účastníkov mužského turnaja v ľadovom hokeji na ZOH 2014 v Soči

Zostava Slovenska
Brankári: Peter Budaj (Montreal Canadiens, Kan./NHL), Jaroslav Halák (St. Louis Blues, USA/NHL), Ján Laco (Donbas Doneck, Ukr./KHL)

Obrancovia: Ivan Baranka (Avangard Omsk, Rus./KHL), Dominik Graňák (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Zdeno Chára (Boston Bruins, USA/NHL), Martin Marinčin (Edmonton Oilers, Kan./NHL, Oklahoma City Barons, USA/AHL), Andrej Meszároš (Philadelphia Flyers, USA/NHL), Andrej Sekera (Carolina Hurricanes, USA/NHL), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava, KHL), Ľubomír Višňovský (New York Islanders, USA/NHL)

Útočníci: Milan Bartovič (HC Slovan Bratislava, KHL), Marián Gáborik (Columbus Blue Jackets, USA/NHL), Michal Handzuš (Chicago Blackhawks, USA/NHL), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL), Marián Hossa (Chicago Blackhawks, USA/NHL), Tomáš Jurčo (Grand Rapids Griffins, USA/AHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers, USA/NHL), Tomáš Marcinko (HC Košice), Michel Miklík (HC Slovan Bratislava, KHL), Peter Ölvecký (HC Slovan Bratislava, KHL), Richard Pánik (Tampa Bay Lightning, USA/NHL), Tomáš Surový (Dinamo Minsk, Biel./KHL), Tomáš Tatar (Detrot Red Wings, USA/NHL), Tomáš Záborský (Salavat Julajev Ufa, Rus/KHL)

Priame prenosy v TV, na internete a v rozhlase vysielané naživo

  • Všetky hokejové zápasy z Olympiády v Soči odvysiela televízia Markíza a Dajto. Pozrite si kompletný rozpis TV prenosov »
  • Hokejové zápasy môžete taktiež sledovať online na webe LiveStreaming.cz, ktorý ponúkne všetky prenosy slovenskej reprezentácie aj ďalšie športové disciplíny.
  • Olympijský hokejový turnaj v Soči taktiež budú vysielať stanice ČT Sport, ČT 2, Fanda, Nova Sport, alebo Eurosport.
  • Hokej bude aj na Rádiu Slovensko. Okrem podrobného každodenného spravodajstva počas konania olympiády bude Rádio Slovensko prinášať všetky priame prenosy zápasov našej hokejovej reprezentácie. Živé vysielanie rádia Slovenska »

Program zápasov

Streda 12. februára: Česko – Švédsko (18.00, Boľšoj Arena, C-skupina), Lotyšsko – Švajčiarsko (18.00, Šajba Arena, C-skupina)

Štvrtok 13. februára: Fínsko – Rakúsko (9.00, Boľšoj, B-skupina), Rusko – Slovinsko (13.30, Boľšoj, A-skupina), SLOVENSKO – USA (13.30, Šajba, A-skupina), Kanada – Nórsko (18.00, Boľšoj, B-skupina)

Piatok 14. februára: Česko – Lotyšsko (9.00, Boľšoj, C-skupina), Švédsko – Švajčiarsko (13.30, Boľšoj, C-skupina), Kanada – Rakúsko (18.00, Boľšoj, B-skupina), Nórsko – Fínsko (18.00, Šajba, B-skupina)

Sobota 15. februára: SLOVENSKO – Slovinsko (9.00, Boľšoj, A-skupina), USA – Rusko (13.30, Boľšoj, A-skupina), Švajčiarsko – Česko (18.00, Boľšoj, C-skupina), Švédsko – Lotyšsko (18.00, Šajba, C-skupina)

Nedeľa 16. februára: Rakúsko – Nórsko (9.00, Boľšoj, B-skupina), Rusko – SLOVENSKO (13.30, Boľšoj, A-skupina), Slovinsko – USA (13.30, Šajba, A-skupina), Fínsko – Kanada (18.00, Boľšoj, B-skupina)

Pondelok 17. februára: voľný deň

Utorok 18. februára: o postup do štvrťfinále (9.00, 13.30, 18.00 – Boľšoj, 18.00 – Šajba)

Streda 19. februára: štvrťfinále (9.00, 13.30, 18.00 – Boľšoj, 18.00 – Šajba)

Štvrtok 20. februára: voľný deň

Piatok 21. februára: semifinále (13.00 a 18.00, Boľšoj)

Sobota 22. februára: o 3. miesto (16.00, Boľšoj)

Nedeľa 23. februára: finále (13.00, Boľšoj)

Sledujte Live