Alexandra Sasnovich – Viktoria Kužmová (0:2)

Fed Cup apríl 22, 2018
WTA Fed Cup / Pohára federácie 2018

Barážove stretnutie vo Fed Cupe medzi domácim Bieloruskom a Slovenskom o svetovú skupinu.

Baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

Aleksandra Sasnovičová – Viktória Kužmová 1:6, 6:7(3)

Víkendový program Fed Cupu: Bielorusko – Slovensko

Play off o postup do svetovej skupiny Bielorusko – Slovensko, Minsk

Sobota 12.00 SELČ

Aleksandra Sasnovičová – Jana Čepelová 2:0 (pôvodne Karolína Schmiedlová)
Arina Sobolenková – Viktória Kužmová 1:2

Nedeľa 11.00 SELČ

Aleksandra Sasnovičová – Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5
Arina Sobolenková – Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5)
Sobolenková – Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4
Aleksandra Sasnovičová – Viktória Kužmová 1:6, 6:7 (3)

Koniec zápasu
GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Fantastický výkon našej tenistky v tajbrejku, v podstate tak ako počas celého včerajšieho a aj dnešného stretnutia. Viktória si zaslúži veľký obdiv, vyhrala toto stretnutie 2:0 na sety po hrách 1:6, 6:7 (3) a tak vybojovala pre Slovensko aj druhý bod a vyrovnáva stav série na 2:2!
3-6
Tri mečbaly pre Viktóriu!
3-5
Viktória poslal loptičku len do siete.
2-5
Jastrabie oko potvrdilo aut od Sasnovičovej, Viktória vyhráva o tri body.
2-4
O dva body vyhráva Viktória v skrátenej hre.
1-1
Sasnovičová si berie stratené podanie späť.
0-1
Na úvod minibrejk pre našu tenistku.
6:6
Esom na záver ukončil naša tenistka tento gem a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 6:6! Druhý set teda putuje do tajbrjeku, dráma vrcholí.
40-A
Presný úder na čiaru od Kužmovej, ďalší gembal pre našu tenistku.
40-40
Viky však teraz poslal loptičku len do siete, takže sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40
Výborný úder našej tenistky presne na čiaru a dostáva sa tak ku gembalu.
30-30
Dvojchyba našej tenistky, takže to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Loptu získava Kužmová.
15-15
Po 15 na oboch stranách, prišla nevynútená chyba domácej tenistky.
15-0
Úspešný bekhend od Sasnovičovej.
6:5
Prišla nevynútená chyba od našej tenistky a tak Sasnovičová ide v druhom sete do vedenia 6:5! Viktória Kužmová tak pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete a vynútenia si tajbrejku.
A-40
Dlhý return od našej tenistky, ktorý končí v aute a tak získava domáca tenistka gembal.
40-40
Prichádza však úspešný úder domácej tenistky a tak aj zhoda 40:40!
30-40
Je tu brejkbal pre našu tenistku!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Úspešný forhend na sieti od domácej hráčky.
15-15
Po 15 na oboch stranách, po veľmi tesnom aute z rakety našej tenistky, ktorá stráca poslednú možnosť na jastrabie oko.
0-15
Na úvod podania chyba od domácej hráčky.
5:5
Prvý servis našej tenistke vyšiel a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 5:5! Viktória sa tak udržala v druhom sete a v dramatickom stretnutí tak pokračujeme ďalej.
40-A
Výhoda pre našu tenistku.
40-40
Prišla však dvojchyba od našej tenistky a tak tu je zhoda.
30-40
Je tu gembal pre našu tenistku po priamom bode z podania.
30-30
Dlhý return od domácej hráčky a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Sasnovičová pritlačila na našu tenistku a tak znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Bekhendový winner našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
15-0
Tesný aut od našej tenistky, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
5:4
Aj sa tak stáva, čistou hrou ide Sasnovičová v druhom sete do vedenia 5:4 a tak ide Viktória Kužmová podávať na udržanie sa v druhom sete!
40-0
Tretia loptička v rade pre domácu hráčku a je tu šanca na čistú hru.
30-0
Viktória poslal loptičku len do siete, takže Sasnovičová vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Sasnovičová zahajuje podanie úspešne ziskom fiftínu.
4:4
Teraz to však už našej tenistke vyšlo a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4! Napínavý set tak pokračuje ďalej, v hre je naozaj veľa.
30-40
Loptu získava Sasnovičová.
15-40
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku, prišla vynútená chyba od Sasnovičovej.
15-30
Aut z rakety našej tenistky, takže Sasnovičová znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Druhá loptička v rade pre Viktóriu.
0-15
Presný úder do protipohybu od našej tenistky, ktorá tak získava fiftín na svoje konto.
4:3
Aj sa tak stáva, čistou hrou sa Sasnovičová dostáva v druhom sete do vedenia 4:3!
40-0
Sasnovičová získava šancu na čistú hru.
30-0
Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.
15-0
A začína servis priamym bodom z podania.
3:3
Esom na záver ukončila Viky tento gem a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3! Teraz tak sledujeme veľmi vyrovnaný priebeh, Sasnovičová ako keby v druhom sete ožila.
40-A
Ďalší výborný úder od našej tenistky, ktorá sa tak dostáva k výhode.
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť po presnom forhende našej tenistky a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
Prvý brejkbal v zápase pre Sasnovičovú!
30-30
Po 30 na oboch stranách! Viky to trafila presne k čiare a tak sme zvedaví, čo bude ďalej nasledovať.
30-15
30-0
Druhá loptička v rade pre domácu hráčky, úder našej tenistky išiel von z kurtu.
15-0
Úvod podania našej tenistke nevyšiel a tak tu je fiftín pre domácu hráčku.
3:2
Sasnovičovej teraz pomohla páska a tak využíva gembal, po ktorom sa dostáva do vedenia 3:2 v druhom sete!
40-30
Gembal pre podávajúcu hráčku.
30-30
Viky vytiahla presný forhendový return a tak to je po 30 na oboch stranách.
30-15
Ďalší presný úder domácej reprezentantky presne na čiaru a získava tak fifín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Sasnovičová zahajuje podanie ziskom fiftínu po chybe od našej tenistky.
2:2
Teraz to už Viky zvládla a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2! Toto bol veľmi náročný gem, zrejme najvyrovnanejší v celkom zápase. Uvidíme, ako sa to celé bude ďalej vyvíjať.
40-A
Pekný úder do protipohybu od našej tenistky, ktorá ak získava ďalší gembal.
40-40
Je tu však víťazný forhend Sasnovičovej a tak v tomto geme pokračujeme ďalej.
40-A
Presným servisom získava naša hráčka gembal.
40-40
Viktória musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej napokon nevydarilo a dostávame sa na zhodu 40:40!
30-40
Neúspešný bekhend od Sasnovičovej, gembal pre Kužmovú.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Viktória sa prezentovala nepresným úderom a tak sme zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách, podobným spôsobom sa prezentovala aj Sasnovičová.
0-15
Viktória posiela loptičku do protipohybu domácej hráčky.
2:1
Priamym bodom z podania ukončila Sasnovičová tento gem a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 2:1!
40-30
30-30
Po kvalitnom podaní to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Celé to domáca hráčka odčinila esom, takže znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Dvojchyba od Sasnovičovej, Viktória vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Úvod servisu domácej hráčke vyšiel, Viky vytiahla presný forhend.
1:1
Eso na záver od našej tenistky a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!
30-40
Napokon je tu gembal pre Viktóriu.
30-30
Presný bekhend od Sasnovičovej a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
15-15
Túto výmenu však už Viktória zvládla a posiela loptičku do protipohybu súperky. Po 15 na oboch stranách.
15-0
Viktória musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej stalo osudným a tak tu je fiftín pre domácu hráčku.
1:0
Hneď prvú možnosť Sasnovičová využíva a tak si podržala úvodné podanie v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 1:0!
40-15
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.
30-15
Sasnovičová si pomohla kvalitným servisom a znova tak vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, teraz sme sledovali nevynútenú chybu domácej reprezentantky.
15-0
Úvodný servis zahajuje Sasnovičová úspešne.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Aleksandra Sasnovičová.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:6
Ďalší priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá tak jasne dominovala v prvom sete a zvíťazila ho pomerom 6:1! Viktória predviedla veľmi presvedčivý výkon a je tak na najlepšej ceste za ziskom vyrovnávajúceho bodu pre Slovensko. Ešte však nepredbiehajme, o ničom nie je rozhodnuté. Verme však, že to Viktória zvládne.
30-40
Sasnovičová napálila loptičku do siete, ďalší setbal pre Viktóriu!
30-30
Po 30 na oboch stranách, priamy bod z podania pre Viktóriu. Uvidíme, čo bude ďalej nasledovať.
30-15
Sasnovičovej forhend putoval do autu, takže domáca hráčka vyhráva už len o jeden fiftín.
30-0
Naša tenistka poslal loptičku len do siete, takže prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.
15-0
Viktória však začína veľmi nešťastne a to dvojchyou.
1:5
Skrátená hra domácej reprezentantky bola úspešná a tak získala prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje na 1:5 a odvrátila tak aj hrozbu kanára. Viktória Kužmová však ide podávať na víťazstvo v prvom sete.
A-40
Dobrý servis domácej tenistky, ktorá tak získava ďalší gembal.
40-40
To sa podarilo domácej hráčke odvrátiť, pokračujeme teda ďalej.
40-A
Setbal pre našu tenistku, Sasnovičová poslal loptičku len do siete.
40-40
Výborný return od našej tenistky, ktorá to tak doťahuje na zhodu 40:40!
40-30
Eso domácej hráčky, ktorá tak získava gembal.
30-30
Sledovali sme dlhšiu výmenu, ktorú úspešne zvládla Sasnovičová. Po 30 na oboch stranách a sme tak zvedaví, čo bude ďalej nasledovať.
15-30
Po veľmi dlhej dobe chyba našej tenistky, keď loptičku poslal do siete.
0-30
Sasnovičová posiela forhend do autu, Viktória vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Úvod dôležitého podania domácej tenistke nevyšiel, fiftín pre našu hráčku.
0:5
Nádhera! Viktória ako keby ani nemala nervy a pokračuje si ďalej vo svojej hre. Po potvrdení brejku sa dostáva v prvom sete do vedenia 5:0 a tak ide po 20 minútach Aleksandra Sasnovičová podávať na udržanie sa v prvom sete.
15-40
Eso našej talentovanej tenistky prináša dva gembaly.
15-30
Fiftín pre Sasnovičovú, jej forhend dopadol presne na základnú čiaru.
0-30
Druhá loptička v rade pre našu hráčku.
0-15
Ďalšia nevynútená chyba domácej hráčky, Viktória zahajuje podanie úspešne.
0:4
Čistá hra našej hráčky pri podaní súperky a tak Viktória berie druhé podanie svojej súperke a dostáva sa v prvom sete do vedenia 4:0! Tak toto je famózny štart, len to nepokaziť.
0-40
Skvelý ritern našej tenistky a Viktória sa dostáva k trom brejkbalom!
0-30
Nevynútená chyba domácej reprezentantky, keď opäť posiela loptičku len do siete a tak Viky vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Úvod podania Sasnovičová nezvládla, loptičku posiela len do siete.
0:3
Gembal sa podarilo našej tenistke využiť parádnym úderom presne na čiaru a tak sa Viktória po potvrdení brejku dostáva v prvom sete do vedenia 3:0! Naozaj skvelý štart našej talentovanej tenistky.
30-40
Priamy bod z podania pre Viktóriu, je tu tak gembal.
30-30
Bieloruska poslal loptičku len do siete, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Dlhý bekhend našej súperky putoval do autu, Sasnovičová vyhráva o jednu loptičku.
15-15
0-15
Úvod podania naša tenistka zvládla a pripisuje si tak fiftín.
0:2
Výborne! Viktória s ďalším presným úderom a tak využíva už tento brejkbal a berie svojej súperke hneď prvé podanie v zápase, čím sa dostáva do vedenia 2:0! Viky tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-A
Výhoda a brejkbal pre Kužmovú, čo muselo potvrdiť jastrabie oko.
40-40
Víťazný úder z forhendu od našej tenistky, dlhý gem pri podaní domácej hráčky tak pokračuje ďalej.
A-40
Viktória stihla skrátenú loptičku, ale napokon jej úder zastavila páska. Ďalšia výhoda pre domácu hráčku.
40-40
Ďalšia zhoda, keď forhend od Sasnovičovej putoval do autu.
A-40
Výhoda pre Sasnovičovú.
40-40
Sasnovičová posiela loptičku šikovne do protipohybu našej tenistky a tak tento gem putuje na zhodu 40:40!
30-40
Zahlásený aut z rakety našej tenistky, prvý brejkbal tak domáca hráčka odvracia.
15-40
Podobný úder sa už domácej reprezentantke nepodaril a tak Viktória získava dva brejkbaly!
15-30
Presný forhend našej tenistky, ktorá tak pri podaní súperky vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tento úder už domácej reprezentantke nevyšiel.
15-0
Aj Sasnovičová zahajuje úvodný servis ziskom fiftínu.
0:1
Sledovali sme peknú výmenu, na konci ktorej Sasnovičová posal loptičku len do siete a tak Viktória využíva gembal a ujíma sa v prvom sete vedenia 1:0!
30-40
Napokon je tu gemal pre slovenskú tenistku.
30-30
Viktórii nevyšiel úder z bekhendu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Prvý fiftín v zápase pre Sasnovičová, ktorá sa prezentovala víťazným úderom.
0-30
Podobná situácia s zopakovala aj teraz a tak Viktória vyhráva o dve loptičky pri svojom podaní.
0-15
Úvodný fiftín patrí našej tenistke, Sasnovičová zahrala loptičku do autu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvá začne na servise Viktória Kužmová.
Obe tenistky sú už na kurte a po ich krátkej rozcvičke sa tak už toto veľmi dôležité stretnutie môže začať. Držme teda Viktórii palce, aby vybojovala pre Slovensko druhý bod!
Arina Sobolenková uspela v súboji s Kajou Schmiedlovou a tak získava pre Bielorusko veľmi cenný druhý bod! V tomto stretnutí tak má náš súper k dispozícii zápasový mečbal, ktorý sa bude snažiť Viktória odvrátiť.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Aleksandra Sasnovičová a Viktória Kužmová. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:30. Len pripomíname, že obsadenie aktérok stretnutia sa môže tesne pred začiatkom stretnutia meniť, či už kvôli predbežnému vývoju alebo kvôli zraneniu.

Tento víkend sa bude niesť v znamení Fed Cupu. Naše reprezentantky budú bojovať v baráži o svetovú skupinu a los im vybral za súpera Bielorusko. Toto veľmi dôležité stretnutie odohráme na pôde súpera, čiže nás čaká veľmi náročná úloha.

Bielorusko sa navyše v minulom ročníku dostalo až do finále, v tomto roku však nášho súpera čakajú záchranárske práce. Náš súper je aj zároveň favoritom tohto zápolenia.

Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný! Najprv sa do vedenia 1:0 dostalo Bielorusko, keď Aleksandra Sasnovičová zdolala Janu Čepelovú 2:0 na sety. Za stavu 1:0 pre súperku viedla Jana v druhom sete 5:1, ale Sasovičová získala šesť gemov v rade a vybojovala tak pre Bielorusko prvý bod. Pôvodne sa v tomto zápase mala predstaviť práve Schmiedlová, ale tá odohrá napokon toto stretnutie.

Veľká zodpovednosť tak padla na plecia mladú a neskúsenú Viktóriu Kužmovú, ktorá však previedla fantastický výkon a vo veľmi dramatickom zápase zdolala 2:1 na sety Arinu Sobolenkovú, keď sa o všetkom rozhodovalo v tajbrejku v poslednom treťom sete. Viktória teda získala pre Slovensko prvý bod a naša nádej teda stále žije!

Nedeľňajší program by malo odštartovať stretnutie medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Pôjde o veľmi dôležité stretnutie, pretože v prípade výhry sa jeden z celkov výrazne priblíži k celkovému víťazstvu.

Uvidíme teda, ako toto stretnutie dopadne. Držme teda aj v tomto programe našim dievčatám palce, aby sme sa po 4 rokoch mohli vrátiť do svetovej skupiny!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.