Birmingham 2018: Julia Goerges – Petra Kvitová (0:2)

WTA / ŽENY jún 22, 2018
Nature Valley Classic Bigmingham, Anglicko2018 (tráva)

Birmingham Classic (známy aj ako Nature Valley Classic, sponzorský názov) je ženský tenisový turnaj, ktorý sa hrá na vonkajších trávnatých kurtoch. Bude to 37. ročník podujatia a premiérový turnaj na turnaji WTA 2018. Zápasy sa hrajú v Priory klube Edgbaston v Birminghame v Anglicku v dňoch 18. – 24. júna 2018.

Dvojhra – štvrťfinále:

Barbora Strýcová (ČR) – Lesia Curenková (Ukr.) 7:5, 3:0 -skreč Curenková
Mihaela Buzarnescuová (Rum.) – Jelina Svitolinová (2-Ukr.) 6:3, 6:2
Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) – Dalila Jakupovičová (Slovin.) 6:2, 6:4

Petra Kvitová (4-ČR) – Julia Görgesová (5-Nem.) 6:1, 6:4

WTA BirminghamŠtvrťfinále
piatok 22.06.2018 o 15:58
Görgesová
0:2
1:6, 4:6
Koniec
Kvitová
Online prenos
„Na trávě se cítím velice pohodlně. Do turnaje v Birminghamu jsem vstupovala jako úřadující šampionka, ale postupuji zápas od zápasu a už se velice těším na semifinále,“ řekla Petra Kvitová a na otázku, čím to je, že se jí v Birminghamu daří, odpověděla: „Anglie.“ Tím si samozřejmě vysloužila velký potlesk a dva tamní podavači míčků jí ještě ukázali velice srandovní tanec, který je snadný, jen rychle oběma rukama kmitáte ze strany na stranu a každý druhý kmit jde za záda. To už je opravdu vše.
Petra Kvitová vstoupila do zápasu parádně a Julia Görgesová po využití tří brejkbolů v průběhu prvního setu měla co dělat, aby zabránila kanáru. Nakonec se í to sice podařilo, jenže ihned v úvodu druhého setu znovu přišla o podání a Česká lvice zápas s přehledem dopodávala. Obhájkyně titulu vyhrála rychle 6:1 a 6:4.
Konec zápasu
Petra Kvitová si zásluhou pásky první podání zopakovala, Julia Görgesová forhendový return opět nezvládla a obhájkyně titulu v Birminghamu prolétla do semifinále!
0-40
Petra Kvitová vytáhla šesté eso a má hned tři mečboly!
0-30
Petra Kvitová si pohrála se svou soupeřkou jako kočka s myší, když zahrála parádní diagonální bekhendový drop shot a Julia Görgesová už z forhendu nedokázala míč zvednout přes síť.
0-15
Obhájkyně titulu vzala do ruky nový míč a začala servírovat na postup do semifinále. Začátek jí vyšel, Julia Görgesová poslala forhendový return po jejím servisu pouze do sítě.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Julia Görgesová dobře podala a Petra Kvitová tentokrát pro změnu returnovala pouze do sítě. Stále ale vede a ihned po přestávce půjde podávat na postup do semifinále!
40-30
Julia Görgesová musela jít přes druhý servis, který byl kvalitní, a Petra Kvitová nezvládla return, který byl z její rakety příliš dlouhý.
30-30
Česká lvice ale bojuje a zahrála parádní return, po kterém Julia Görgesová nedokázala srovnat tělo a trefila síť.
30-15
Julia Görgesová a její další vítězný úder, když po krátké výměně zahrála parádní bekhend podél levé postranní čáry.
15-15
Julia Görgesová velice dobře podala a po forhendu do vzdálenějšího levého rohu zahrála forhend podél pravé postranní čáry, který byl vítězný. Petra Kvitová sympaticky zatleskala.
0-15
Petra Kvitová zahrála parádně return pod nohy své soupeřky, která musela jít do kolen. Následný forhend skončil mimo.
3:5
Julia Görgesová si chtěla dát záležet na forhendovém returnu, jenže ho poslala za základní čáru a úřadující šampionku dělí od postupu do semifinále v Birminghamu jeden jediný gem!
15-40
Petra Kvitová parádně podala na téčko a poté zahrála volej pouze na tělo své soupeřky. Julia Görgesová ji za to málem potrestala lobem, jenže její oblouk byl příliš dlouhý.
15-30
Julia Görgesová předvedla dobrý return a poprvé v zápase bekhendový čop podél levé postranní čáry. Petra Kvitová sice dokázala míč doběhnout, v těžké pozici ho ale poslala do autu.
0-30
P3tra, není to chyba, ale její přezdívka, opět musela jít přes druhé podání, jenže německá tenistka return nezvládla.
0-15
Petra Kvitová vede s brejkem 4:3 a navíc podává. První podání jí sice nevyšlo, druhé už ale bylo dobré. Julia Görgesová podcenila forhendový return a česká tenistka jí za to potrestala, když zahrála vítězný nabíhaný forhend k pravé čáře.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Julia Görgesová si opět pomohla podáním ven z kurtu, po kterém se vydala k síti a zahrála vítězný forhend podél pravé čáry.
40-15
Julia Görgesová na rozdíl od Petry Kvitové čistou hru nepředvede, protože tentokrát předvedla další dvojchybu.
40-0
Julia Görgesová po pásce z pravé strany parádně podala ven z kurtu a po returnu soupeřky zahrála krásný forhend podél pravé postranní čáry, který byl vítězný. Druhá čistá hra v řadě?
30-0
Julia Görgesová tentokrát podala na téčko a připsala eso.
15-0
Julia Görgesová nedokázala podat na první pokus a musela jít přes druhé podání. Následovala krátká výměna, na jejímž konci česká tenistka napálila forhend za základní čáru.
2:4
Petra Kvitová má obrovské sebevědomí a vše se jí daří. Nyní se vydala k síti ihned po podání a zahrála vítězný volej.
0-40
Česká tenistka poslala první servis do sítě, zatímco druhý ven z kurtu. Julia Görgesová se sice dostala do hry, jenže Petra Kvitová ji rychle ukončila vítězným diagonálním forhendem k levé postranní čáře!
0-30
Petra Kvitová zahrála patnáct vítězných míčů, zatímco Julia Görgesová o pět méně. Němka navíc nyní nezvládla forhendový return.
0-15
Rodačka z Bad Oldesloe předvedla dobrý bekhendový return, jenže Petra Kvitová poté vítězný forhend do pravého rohu.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Julia Görgesová znovu parádně podala a poté zahrála nabíhaný vítězný forhend z levé strany do volného pravého rohu.
40-30
Německá tenistka se nenechala rozhodit a dobře podala.
30-30
Julia Görgesová si vzala jestřábí oko, jenže to potvrdilo, že Petra Kvitová zahrála return přesně na základní čáru.
30-15
Julia Görgesová dobře podala a ujala se vedení – 30:15.
15-15
Tentokrát jsme byli svědky delšího souboje úderů od základní čáry, na jehož konci Česká lvice poslala bekhend do autu.
0-15
Petra Kvitová z forhendu returnovala přesně pod nohy své německé soupeřky, která bekhend poslala za základní čáru.
15-0
Julia Görgesová parádně podala na téčko a Petra Kvitová se hodně předklonila, těžký return ale zvládnout nedokázala.
1:3
Petra Kvitová ukončila gem čistou hrou a připsala páté eso!
0-40
Julia Görgesová předvedla dobrý forhendový return a rychle vyrazila k síti, kde jí Petra Kvitová parádním forhendem podél levé postranní čáry krásně prohodila! Parádní vítězný míč.
0-30
Julia Görgesová se dostala do hry a Česká lvice se musela omluvit, protože její bekhend se otřel o pásku a míč se pod ostrým úhlem odrazil přesně na vzdálenější levou čáru.
0-15
Nad Birminghamem září slunce, zatímco na kurtu zatím Petra Kvitová, která navíc nyní dobře podala na tělo své soupeřky, a Julia Görgesová nezvládla forhendový return podél pravé postranní čáry.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
1:2
Michael Geserer se vydal znovu na kurt, aby se podruhé v zápase pokusil pomoci své svěřenkyni.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Petra Kvitová nezvládla bekhendový return a německá tenistka podržela servis, po kterém česká hráčka vede 2:1.
40-30
Konečně německá tenistka předvedla něco extra, když parádně podala a zahrála vítězný forhend podél pravé postranní čáry.
30-30
Petra Kvitová málem předvedla parádní forhendový return, jenže mu bohužel dala příliš velkou razanci. Je srovnáno.
15-30
Julia Görgesová navíc předvedla svou třetí dvojchybu.
15-15
Julia Görgesová znovu kvalitně podala, jenže tentokrát udělala další chybu, když zahrála příliš dlouhý forhend ze středu.
15-0
Julia Görgesová se musí zlepšit na podání a nyní se jí podařilo velice kvalitně podat na první pokus. Return Češky byl dlouhý.
0:2
Julia Görgesová nedokázala využít druhého podání Češky a vyhodila forhendový return za základní čáru. Petra Kvitová stejně jako v prvním setu úvodní brejk potvrdila a vede rychle 2:0!
15-40
Petra Kvitová velice dobře podala a poté, co její soupeřka vyhodila forhendový return do autu, má dva gemboly.
15-30
Petra Kvitová zahrála drop shot a poté musela rychle couvat, protože Julia Görgesová se jí úspěšně pokusila přehodit. Česká tenistka míč vrátila, proti voleji německé hráčky už ale byla bezmocná.
0-30
Zkušená česká tenistka opět musela jít přes druhé podání a Julia Görgesová zahrála skvělý forhendový return přesně na základní čáru, jenže Petra Kvitová vytáhla vítězný bekhend podél pravé postranní čáry, který zahrála téměř na kolenou!
0-15
Petra Kvitová potvrzuje brejk a musela jít přes druhé podání, po kterém Julia Görgesová zahrála dlouhý forhendový return.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Julia Görgesová si nabíhala po podání k síti a doplatila na to, protože Petra Kvitová ji krásně diagonálně prohodila! Brejk!
15-40
První brejkbol je pryč poté, co česká tenistka zahrála bekhendový úder od základní čáry příliš silně a míč vyletěl do autu.
0-40
Julia Görgesová je na kolenou. Vůbec nic jí nevychází. Tentokrát parádně podala a měla vše připravené pro vítězný forhend k pravé postranní čáře, jenže míč poslala do sítě! Petra Kvitová má hned v úvodu druhého setu tři brejkboly!
0-30
Julia Görgesová se opět musela bránit, ačkoliv je ona hráčkou, která podává, a forhend podél pravé čáry poslala do autu.
0-15
Petra Kvitová hrála na returnu velice agresivně a po sérii forhendů nakonec zahrála vítězný úder podél levé postranní čáry.
0:0
Petra Kvitová předvedla dva brejky, které dokázala ihned potvrdit, i když při potvrzení druhého musela odvracet brejkbol Julie Görgesové. Německá tenistka poté měla ještě další dva brejkboly, jenže žádný nevyužila a nakonec se alespoň vyhnula kanárovi, když první set prohrála 1:6. Obhájkyně titulu vstoupila do zápasu zostra. Dokáže se Němka ještě zvednout?
1:6
Petra Kvitová znovu parádně podala a v úvodním setu zápasu převálcovala svou německou soupeřku hravě 6:1!
0-40
Petra Kvitová vzápětí navíc podala ven z kurtu. Čtvrté eso a k tomu hned trojice setbolů! Česká tenistka hraje parádní zápas.
0-30
Julia Görgesová předvedla velice dobrý return, jenže Petra Kvitová ještě lepší a vítězný forhendový úder z levé strany.
0-15
Petra Kvitová podává na zisk první sady a musela jít přes druhé podání, jenže vykouzlila servis ven z kurtu a eso!
1:5
Julia Görgesová parádně podala na téčko a po svém třetím esu v zápase dokázala získat první gem v zápase! Kanár odletěl.
40-15
Ani tentokrát Julia Görgesová nedokázala podat na první pokus a výsledkem byla dlouhá výměna, na jejímž konci bohužel Petra Kvitová zahrála forhend ze středu kurtu za základní čáru.
30-15
Julia Görgesová znovu musela jít přes druhé podání, tentokrát ale Petra Kvitová předvedla parádní return a vítězný forhend, který z levé strany zahrála do vzdálenějšího pravého rohu.
30-0
Německá tenistka opět musela jít přes druhý servis poté, co první podání šlo až příliš ven z kurtu. Petra Kvitová se dostala do hry po bekhendovém returnu, jenže poté podcenila forhend Julie Görgesové a poté už míč nedokázala doběhnout.
15-0
Julia Görgesová podává, aby získala první gem v zápasu a nezazpíval jí kanár. První podání šlo mimo, a tak musela jít přes druhý servis, jenže Petra Kvitová poslala forhendový return do sítě.
0:5
Konec přestávky, podávat bude Julia Görgesová.
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
Další parádní podání, po kterém Petra Kvitová potvrdila předchozí brejk a odvrátila během tohoto gemu hned dva brejkboly soupeřky! Snový začátek v podání české tenistky a obhájkyně titulu!
40-A
Rodačka z Bílovce odvrátila dva brejkboly, celkem tři, parádním servisem. Bekhendový return německé tenistky byl příliš dlouhý a česká tenistka se musela sehnout, aby ji netrefil do hlavy.
40-40
Julia Görgesová už byla ve hře a vypadalo to z jejího pohledu nadějně, než forhend vyhodila z pravé strany za základní čáru.
A-40
Julia Görgesová si vypracovala další brejkbol, druhý v tomto gemu, poté, co zahrála parádní bekhend podél levé čáry!
40-40
Petra Kvitová předvedla velice kvalitní druhý servis, po kterém se Julia Görgesová nedokázala ke své škodě dostat do hry.
40-30
Další bekhend už tak dobrý nebyl, když ihned po returnu soupeřky vyletěl za základní čáru. Julia Görgesová má druhý brejkbol! První ve třetím gemu dnešního zápasu nevyužila.
30-30
Rodačka z Bílovce si vzala po podání na téčko jestřábí oko, které potvrdilo, že těsně minula středovou čáru a musela jít přes druhý servis. Julia Görgesová se dostala do hry, jenže česká tenistka zahrála parádní vítězný bekhend podél pravé postranní čáry.
30-15
Milimetrově přesný bekhendový return německé tenistky, který zamířil přesně do levého rohu kurtu a byl tedy vítězný.
15-15
Petra Kvitová krásně podala na téčko a Julia Görgesová poslala forhendový return v předklonu pouze do země.
15-0
Julia Görgesová uspěla se svou obranou a Petra Kvitová nedokázala zahrát obouručný bekhend podél pravé postranní čáry.
0:4
Petra Kvitová předvedla na returnu parádní kombinaci, když zahrála forhend do pravého rohu a bekhend do opačného. Česká tenistka potvrdila předchozí brejk a vede už 4:0!
40-A
Devětadvacetiletá Němka netrefila podání na téčko a ani druhý servis opět nebyl dobrý, takže druhá dvojchyba v řadě a brejkbol! Německé tenistce utíká první set a velice rychle.
40-40
Julia Görgesová si je dobře vědoma toho, že tento servis musí podržet, jenže gembol zahodila. Dvojchyba Němky.
40-30
Julia Görgesová zahrála podél levé postranní čáry dva razantní bekhendy a Petra Kvitová se nedokázala ubránit.
30-30
Julia Görgesová ale rychle srovnala, když předvedla eso.
15-30
Petra Kvitová předvedla parádní return, po kterém si ihned nabíhala k síti, nakonec ale hrát nemusela, protože Julia Görgesová poslala bekhendový úder podél levé postranní čáry do sítě.
15-15
To je mnohem lepší. Julia Görgesová parádně podala, vydala se k síti a zahrála vítězný bekhend podél levé postranní čáry.
0-15
Julia Görgesová chtěla podat po pásce na téčko a musela jít nakonec přes druhý servis, po kterém se Petra Kvitová dostala do hry a německá tenistka zbytečně vyhodila forhend do autu.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Julia Görgesová.
0:3
Julia Görgesová si vyžádala pomoc svého trenéra poté, co ji nechybělo příliš k tomu, aby si vzala ztracený servis rychle zpět, jenže brejkbol nevyužila a Petra Kvitová vede 3:0.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Julia Görgesová vyhodila forhendový return za základní čáru a Petra Kvitová po potvrzení brejku vede v prvním setu 3:0!
40-A
Německá tenistka opět nezvládla return, který byl tentokrát forhendový, opět ale skončil v síti. Petra Kvitová má výhodu.
40-40
Julia Görgesová měla šanci na rebrejk a po druhém servisu české tenistky se ještě zvýšila, jenže německá tenistka nezvládla bekhendový return, který poslala po podání Petry Kvitové na tělo do sítě.
40-30
Osmadvacetiletá Češka šla opět přes druhý servis a ani ten nebyl dobrý, takže už udělala svou třetí dvojchybu. Brejkbol!
30-30
Rodačka z Bílovce musela jít přes druhé podání, které bylo dobré, a na konci krátké výměny Němka poslala forhend do sítě.
30-15
Petra Kvitová si ve správný čas pomohla parádním podáním ven z kurtu a německá tenistka nezvládla returnovat.
30-0
Petra Kvitová potvrzuje brejk, jenže nyní předvedla další dvojchybu. Druhou v dnešním čtvrtfinálovém zápase v Birminghamu.
15-0
Julia Görgesová po druhém servisu předvedla velice dobrý forhendový return a poté napálila bekhend u sítě pod nohy Češky, která už nestačila zabránit tomu, aby do míče kopla.
0:2
Julia Görgesová musela jít přes druhé podání a obě hráčky svedly souboj úderů od základní čáry, na jehož konci chybovala německá hráčka, jejíž bekhend byl příliš dlouhý. Brejk! Petra Kvitová vede v úvodu zápasu rychle 2:0.
30-40
Petra Kvitová se sice opět dokázala dostat do hry, jenže po krátké výměně pokazila rutinní forhend, který skončil v síti.
15-40
Julia Görgesová odvrací první brejkbol stylově esem poté, co z levé strany fantasticky podala ven z kurtu.
0-40
Julia Görgesová si vzala jestřábí oko, které potvrdilo, že return Petry Kvitové dopadl přesně na základní čáru a má tři brejkboly!
0-30
Petra Kvitová předvedla parádní return pod nohy německé tenistky, která opět z bekhendu těsně minula levý roh kurtu.
0-15
Petra Kvitová se po forhendovém returnu dostala do hry a vydala se po krátké výměně k síti, kde jí Julia Görgesová podél levé postranní čáry bekhendem prohodit nedokázala.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Julia Görgesová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Petra Kvitová solidně podala ven z kurtu po druhém servisu a Julia Görgesová poslala bekhendový return pouze do sítě.
30-40
Petře Kvitové nevyšel servis na téčko a musela jít přes druhý servis, po kterém Němka těsně minula bekhendový return. Česká tenistka měla štěstí, že míč těsně minul levou postranní čáru.
30-30
Rodačka z Bílovce ovšem parádně podala ven z kurtu. Eso!
30-15
Petra Kvitová nepodala ani na druhý pokus. První dvojchyba zápasu, po které se Julia Görgesová přiblížila k brejkbolům.
15-15
Petra Kvitová odpověděla podáním na tělo své soupeřky, která poslala forhendový return v těžké pozici pouze do sítě – 15:15.
15-0
Petra Kvitová musela jít hned v úvodním gemu zápasu přes druhý servis a Julia Görgesová na konci delší výměny zahrála parádní vítězný diagonální forhend do vzdálenějšího pravého rohu kurtu.
0:0
Utkání právě začalo.
Julia Görgesová a Petra Kvitová právě přišly na Ann Jones Centre Court a zápas bude moci po losu a krátké rozehře začít. Postoupí rodačka z Bílovce a dvojnásobná šampionka z Wimbledonu (2011, 2014)?
Barbora Strýcová už je v Birminghamu v semifinále poté, co jí Lesja Curenková ve 2. setu zápas vzdala.
V Birminghamu právě bojuje o postup do čtvrtfinále Barbora Strýcová, která vyzvala ukrajinskou tenistku Lesju Curenkovou, a jakmile zápas skončí, na kurtu se představí její krajanka Petra Kvitová. Česká lvice na tamním turnaji obhajuje loňský titul a její soupeřkou bude Julia Görgesová z Německa. Petra Kvitová působí na turnaji jako čtvrtá nasázená hráčka, zatímco Julia Görgesová pátá nasazená. Obě tenistky se v kariéře potkaly celkem šestkrát a pouze v jednom byla česká tenistka poražena, když prohrála vůbec první vzájemné měření sil, jenž se uskutečnilo 14. října 2010 v Lincu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:40.