ZOH 2018 Hokej (štvrťfinále): Švédsko – Nemecko (3:4 pp)

Olympiáda 21 februára, 2018
Zimné olympijské hry 2018 (ZOH) Pjongčang, Južná Kórea (Play off - štvrťfinále)

Play off – štvrťfinále mužov (streda – 21. február):

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu prináša obrovské prekvapenie na úkor veľkého favorita zo Švédska! Nemecko po dvoch tretinách vyhrávalo o dva góly 2:0. V tretej tretine sa podarilo Švédsku síce znížiť na 1:2, ale hneď na to sa podarilo Nemecku zvýšiť svoj náskok na 3:1. Švédsko sa však nevzdalo a po výbornom výkone predsa len vyrovnalo na 3:3!

Zápas tak putoval do predĺženia, v ktorého úvode sa dostal pred brankára PATRICK REIMER a rozhodol o famóznom postupe Nemecka do semifinále olympijského hokejového turnaja v Pchjongčchangu 2018!

Švédsko – Nemecko 3:4 (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)

Góly a asistencie: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)

Švédsko: Fasth (Enroth) – Kronwall (A), Bertilsson, Hersley, E. Gustafsson (A), Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist (C), Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stålberg – Norman.
Nemecko: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Krupp, J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Ehrhoff – Reimer, Hager, Schütz – Plachta, Goc, Wolf – Ehliz, Kahun, Noebels – Macek, Kink, Mauer – Fauser.

Rozhodca: Mark Lemenin (AUT), Aleksi Rantala (FIN) – Miroslav Lhotsky (CZE), Nathan Vanoosten (CAN)

Gól 61:30 Patrick Reimer (GER) – 3:4