ZOH 2018: Slalom žien (2. kolo)

Olympiáda 15 februára, 2018
Zimné olympijské hry 2018 (ZOH) Pjongčang, Južná Kórea (9. - 20. 2. 2018)

Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová skončili v slalome žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu až v druhej desiatke.

Švédska lyžiarka Frida Hansdotterová získala na ZOH v Pjongčangu zlatú medailu v slalome. V horskom stredisku Jangpchjong triumfovala s náskokom piatich stotín sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou.

Bronz brala Rakúšanka Katharina Gallhuberová (+0,32), ktorá bola pritom po 1. kole až deviata a na pódium sa kataluptovala najlepšiu jazdou v 2. kole. Slovenke Petre Vlhovej nevyšla súťaž podľa predstáv, obsadila 13. miesto so stratou 2,95 s na víťazku, jej krajanka Veronika Velez-Zuzulová sa umiestnila na 17. priečke (+3,44).

Prekvapujúco bez medaily skončila top-favoritka a obhajkyňa zlata zo Soči Mikaela Shiffrinová.

Alpské lyžovanie – ženy – slalom:

1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 1:38,63 min., 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,05 s., 3. Katharina Gallhuberová (Rak.) +0,32, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,40, 5. Anna Swenn-Larssonová (Švéd.) +0,98, 6. Nina Haver-Lösethová (Nór.) +1,53, 7. Bernadette Schildová +1,55, 8. Katharina Liensbergerová (obe Rak.) +1,94, 9. Chiara Costazzová +1,97, 10. Irene Curtoniová (obe Tal.) +2,41, …, 13. Petra VLHOVÁ +2,95, 17. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ +3,44, 34. Barbara KANTOROVÁ +9,80, Soňa MORAVČÍKOVÁ (všetky SR) nedokončila 1. kolo