RG 2017: Duque Marino – Rybáriková (2:1)

French Open 01 júna, 2017
Grand Slam - Roland Garros / French Open - Paríž (antuka) 28. 5. - 11. 6. 2017

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v 2. kole Roland Garros s Marianou Duqueovou-Mariňovou 6:1, 3:6, 6:8 za 134 minút.

Dvojhra žien – 2. kolo:

Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) – Magdaléna Rybáriková (SR) 1:6, 6:3, 8:6

– zápas otvorila krásna výmena, na ktorej konci bol Rybárikovej víťazný zásah na sieti
– v treťom sete Rybáriková prišla o 4 hry, v ktorých viedla 40:15
– prvý mečbal odvrátila po nábehu na sieť
– postupne Slovenke klesala úspešnosť zapojenia prvého podania (64%, 57% a 53%)
– rovnako úspešnosť zásahov na sieti (70%, 50% a 41%)

Magdaléna Rybáriková je 28-ročná Slovenka, rodáčka z Piešťan. V prvom kole zdolala dvadsiatu hráčku rebríčka WTA, Coco Vandewegheovú.

Do tenisového kolotoča sa vracia po dlhej pauze spôsobenej zranením ľavého zápästia, to si aj počas zápasu prvého kola cez každú prestávku natierala mastičkou.

Proti Vandewegheovej podala ale výborný výkon. Dominovala vo všetkých smeroch a zápas zvládla poľahky v dvoch setoch, 6:1 a 6:4. Uvidíme či na tento výkon nadviaže aj proti Mariane Duque-Marinovej.

Mariana Duque-Marinová je 27-ročná Kolumbijčanka, rodáčka z Bogoty. V rankingu WTA jej momentálne patrí pozícia číslo 115, no bola už aj na pozícii číslo 66. Na okruhu WTA sa pohybuje od roku 2005.

V prvom kole v dvoch setoch zdolala Irinu Beguovú. Na Roland Garros sa najďalej prebojovala do druhého kola, a to v rokoch 2013 a 2009.

Vzájomné zápasy

Toto bude prvý vzájomný duel Rybárikovej a Doque-Marinovej. Miernou favoritkou tohto duelu je Kolombijčanka Doque-Marinová.

Pavúk

Víťazka tohto duelu sa v treťom kole stretne s lepšou z dvojice Pavlyuchenková-Cepedeová.