RG 2017: Simona Halep – Karolína Plíšková (2:1)

Grand Slam - Roland Garros / French Open - Paríž (28. 5. - 11. 6.) semifinále

ROLAND GARROS – semifinále (dvojhra žien):

Simona Halepová (Rum.-3) – Karolína Plíšková (ČR-2) 6:4, 3:6, 6:3

Karolína Plíšková

Je česká tenistka. V posledných rokoch zaznamenala obrovský vzostup v rebríčku. Momentálne jej v rebríčku WTA patrí tretia pozícia. Na Roland Garros sa jej doteraz v kariére nedarilo, jej maximum bolo druhé kolo z rokov 2015 a 2014.

Plíšková začala turnaj výhrou nad Číňankou Zheng, s ktorou si poradila v dvoch setoch. V druhom kole ju v trojsetovej bitke potrápila Ruska Alexandrovová, potom Plíšková na ceste do semifinále stratila už len jeden set. V osemfinále jej ho zobrala Cepedeová. Plíšková má však rovnako ako Halepová za sebou náročné semifinále, v ktorom po takmer dvojhodinovej bitke zdolala domácu Francúzku Garciovú.

Simona Halepová

Je rumunská tenistka. Bývalá svetová dvojka sa nachádza v rebríčku WTA momentálne na 4. pozícii. Na Roland Garros sa jej najvýraznejší úspech podaril v roku 2014, keď dokázala preniknúť do finále. Podobný úspech sa jej môže podariť aj teraz. V ceste jej stojí už iba Češka Karolína Plíšková.

Púť tohtoročným Roland Garros začala Simona Halepová súbojom proti Slovenke Janke Čepelovej, tú zdolala ľahko v dvoch setoch 6:2 a 6:3. Potom pokračovala výhrou nad Nemkou Tatjanou Mariou. V treťom kole zdolala Rusku Dariu Kasatkinovú. V osemfinále pokračovala výhrou bez straty setu proti Španielke Suarez-Navarrovej. Potom prišlo štvrťfinále a famózny obrat Halepovej v súboji proti Svitolinovej, keď prehrávala už 3:6 a 1:5. Tento obrat ju určite stál veľa síl, no uvidíme, akú stopu to zanechá v jej dnešnom výkone.

V poslednom vzájomnom zápase sa Halepovej podarilo zdolať Plíškovú v pomere 2:0 na sety. Stalo sa tak na turnaji v Montreale v roku 2016. Víťazka tohto stretnutia sa vo finále stretne s víťazkou druhého semifinálového zápasu medzi Ostapenkovou a Bacsinszkou.

Jelena Ostapenková (Lot.) – Timea Bacsinszká (Švaj.-30) 7:6 (4), 3:6, 6:3