Monako: Subašič – D. Sidibé, Raggi (70. A. Touré), Jemerson, Mendy – Fabinho, T. Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (90.+ Dirar), Mbappé (81. Joao Moutinho)

Manchester City: Caballero – Sagna, J. Stones, A. Kolarov, Clichy (84. Iheanacho) – L. Sané, Fernandinho, David Silva – De Bruyne, S. Agüero, Sterling

Leicester City (Angl.)
Atlético Madrid (Šp.)
AS Monako (Fr.)

Pozn.: Žreb štvrťfinále bude v piatok 17. marca o 12.00 h SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Žiadne z mužstiev nebude nasadené, stretnúť sa môžu aj tímy z rovnakej krajiny. Prvé zápasy odohrajú 11. a 12. apríla, odvety 18. a 19. apríla.

Pred zápasom:

Liga majstrov spozná dnes večer posledných dvoch postupujúcich z osemfinále play-off. K odvete na Azúrové pobrežie zavíta Manchester City , ktorý zdolal v prvom dueli AS Monaco po gólovej prestrelke 5:3, Stade Louis II. s kapacitou 18.523 divákov sa má rozhodne na čo tešiť.

AS Monaco po ¾ štvrtinách domácej Ligue 1 vedie pelotón francúzskej klubovej elity s trojbodovým náskokom pred druhým PSG. V domácom pohári si „Kniežatá“ vedú rovnako dobre, v play-off ich čaká už štvrťfinále a súboj o postup zvedú s hráčmi Lille OSC. AS Monaco je vo forme, na Britských ostrovoch síce v úvodnom meraní síl ťahalo za kratší koniec, avšak tri góly strelené na ihrisku súpera aj pri výsledku 3:5 hrajú v odvete domácim do kariet. Na listine zranených pre odvetu figurujú dve mená: Gabriel Boschilia a Guido Carrillo.

Manchester City v domácej súťaži bojuje o titul, kvalita v Premier League je vysoká a desať bodová strata na rozbehnutú Chelsea zrejme bude nad sily City, no účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov aj pre nadchádzajúcu sezónu by mal mať vo vrecku. V domácom pohári sa City prebojovalo už do semifinále, kde o postup do finále zabojuje s „kanoniermi“ z Londýna. Na listine zranených majú City rovnako dve mená: Gabriel Jesus a İlkay Gündoğan.

V prvom meraní síl v Manchestri zvíťazili domáci 5:3, keď ešte v polčase prehrávali v pomere 1:2. Všetko mohlo byť inak, lenže Falcao v 50. minúte zápasu nepremenil pokutový kop, domáci zakrátko vyrovnali a aj keď Falcao poslal hostí do vedenia 3:2, bolo to zo strany Monaca všetko a domáci do konca zápasu pridali do siete hostí ešte tri góly a výsledok zápasu bol na svete.

Bookmakeri vidia duel vyrovnane, favorita hľadať naozaj len ťažko, na zápas vypísali kurzy 2,503,702,50 a ktorý z kurzov bude tým víťazným, uvidíme v stredu neskoro večer.