MS v hokeji 2019 - súťaž o vstupenky, dresy a bonusy

ZOH 2018: Alpské lyžovanie – Zjazd (ženy)

Olympiáda február 20, 2018
Zimné olympijské hry 2018 (ZOH) Pjongčang, Južná Kórea (9. - 25. 2. 2018)

Favoritky dnešného závodu sú jasné. Jednoznačne medzi ne patrí Američanka Lindsey Vonnová, ktorá bola sklamaná po závode Super G. Šancu na medailu bude mať aj Petra Vlhova, ktorá bude na štarte.

Výsledky – zjazd žien:

1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:39,22, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,09, 3. Lindsey Vonnová (USA) 0,47, …29. Barbara KANTOROVÁ 6,77, Petra VLHOVÁ nedokončila

Zimné olympijské hry - Alpské lyžovanie
Ženy - Zjazd
streda 21.02.2018 o 3:00
Online prenos
Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.
VÝSLEDKOVÁ LISTINA

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:39.22
2. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0.09
3. Lindsey Vonnová (USA) +0.47
4. Tina Weiratherová (LIE) +0.63
5. Alice McKennisová (USA) +1.02
6. Corinne Suterová (SUI) +1.07
7. Breezy Johnsonová (USA) +1.12
8. Michelle Gisinová (SUI) +1.33
9. Viktoria Rebensburgová (GER) +1.42
10. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1.76
11. Kira Weidleová (GER) +1.79
12. Nicole Schmidhoferová (AUT) +1.80
13. Cornelia Hütterová (AUT) +1.82
14. Tiffany Gauthierová (FRA) +1.82
15. Laurenne Rossová (USA) +1.88
16. Jennifer Piotová (FRA) +1.95
17. Lisa Hörnbladová (SWE) +2.41
18. Romane Miradoliová (FRA) +2.42
19. Maruša Ferková (SLO) +2.78
20. Greta Smallová (AUS) +2.85
21. Valérie Grenierová (CAN) +2.91
22. Laura Gaucheová (FRA) +3.07
23. Roni Remmeová (CAN) +3.58
24. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +4.08
25. Noelle Barahonová (CHI) +5.02
26. Kateřina Pauláthová (CZE) +5.47
27. Alexandra Colettiová (MON) +5.82
28. Ania Monica Caillová (ROU) +5.84
29. Barbara Kantorová (SVK) +6.77
30. Kim Vanreuselová (BEL) +7.29
31. Elvedina Muzaferijaová (BIH) +7.58
---
Lara Gutová (SUI) DNF
Stephanie Venierová (AUT) DNF
Nadia Fanchiniová (ITA) DNF
Federica Brignoneová (ITA) DNF
Jasmine Fluryová (SUI) DNF
Nicol Delagová (ITA) DNF
Petra Vlhová (SVK) DNF
Candace Crawfordová (CAN) DNF
Dnešní olympijský sjezd žen je tedy u konce a ze zlata se raduje Sofia Goggiaová. Italka potvrdila pozici první ženy SP v hodnocení sjezdu a s náskokem devíti setiny si dojela pro nejcennější kov. Dlouho to vypadalo na stříbro Vonnové a bronz Weiratherové, avšak s číslem 19 zajela parádní sjezd Ragnhild Mowinckelová z Norska, jež se vložila na druhou pozici. Lindsey Vonnová tak získává bronz, Tina Weiratherová je dnes bez kovu. Stejně tak ale několik dalších favoritek včetně Lary Gutové, jež vypadla ve střední pasáži tratě.

Kateřina Pauláthová předvedla tak nějak očekávaný výkon. Celou trať Češka projela bez nějakých obrovských chyb, které by znamenaly výpadky, a nakonec končí šestadvacátá. Slovenky ale skončily hůře. Vlhová vypadla, Kantorová zaznamenala ztrátu necelých sedmi vteřin.
ZÁVOD JE U KONCE.
39
Pozici velkého outsidera na závěr potvrdila Elvedina Muzaferijaová. Lyžařka reprezentující Bosnu a Hercegovinu měla již na posledním mezičase před cílem manko přes 6 vteřin a v cíli je až za Vanreuselovou.
38
Předposlední závodnicí dnešního dne byl Kim Vanreuseleová. Belgičanka jde pouze před závodnice, u kterých svítí DNF. Ztráta Vanreuselové čítá 7 vteřin a 29 setin.
37
Jenže moc dlouho Caillová nebyla poslední. Barbara Kantorová zaregistrovala výraznou ztrátu sahající k sedmi vteřinám a momentálně je devětadvacátá. Porazila tedy jen vypadnuvší závodnice.
36
Velkou ztrátu přes pět vteřin si připisuje Ania Monica Caillová z Rumunska. Nakonec je z toho vůbec nejhorší cílový čas 1:45.06
35
Noelle Barahonová si počínala velmi podobně jako Gąsienicová-Danielová. Reprezentantka Chile však ve spodní pasáž ještě více zpomalila a řadí se za Polku.
34
Maryna Gąsienicová-Danielová sice nebyla zrovna nejrychlejší, ale celou trať absolvovala bez pádu. Polka je však o něco málo lepší než Kateřina Pauláthová a tudíž je na 24. pozici.
33
Candace Crawfordová vypadává kousek za třetím mezičasem. Zklamání pro Kanaďanku.
32
Nyní už se nám předvedla Kateřina Pauláthová. Jediná česká zástupkyně v dnešním závodě si vedla lépe než Vlhová ze Slovenska a celou trať absolvovala bez výpadku. Nicméně časově to není zrovna oslnivé a Pauláthová je až čtyřiadvacátá.
31
Spíše jako přípravu na alpskou kombinaci si dnešní sjezd zajela Petra Vlhová. Specialistka slalomářka však nebude spokojená, neboť nezvládla stejné místo jako Gutová, Suterová či Delagová.
30
Třicítku závodnic nyní uzavřela Lisa Hörnbladová. Švédská lyžařka nezaznamenala nějaké výrazné chyby, ale již na trochu poničené trati zajela čas 1:41.63, čímž je sedmnáctá.
29
Romane Miradoliová měla velmi solidní první mezičas, na kterém byla rychlejší než Goggiaová. Jenže pak nabírala desetiny ztráty a nakonec je až sedmnáctá.
28
Monacká reprezentantka Alexandra Colettiová se jako první dostala nad čas 1:43 a to docela výrazně. Ztráta necelých šesti vteřin!
27
Druhou kanadskou lyžařkou dnešního závodu byla Roni Remmeová. Nepříliš známá mladá závodnice svou ztrátou výrazně přesáhla tři vteřiny. Je tedy jednadvacátá.
26
Greta Smallová také potvrdila předpoklady. Celou trať sice zvládla bez nějaké výrazné chyby, která by znamenala vypadnutí, ale přesto dokázala porazit jen dvě závodnice. Pochopitelně z těch, která u svého jména nemají DNF.
25
Velmi podobně jako její nedávné předchůdkyně si teď vedla také Laura Gaucheová. Mladá Francouzka se dokonce jako první dostala nad tři vteřiny ztráty a to aktuálně znamená devatenáctou pozici.
24
Maruša Ferková registruje druhou nejpomalejší jízdu ze všech, které celou trať zvládly bez výpadku. Slovinka je s mankem 2 vteřina 78 setin sedmnáctá.
23
Ani Jennifer Piotová nezaútočila na postavení elitních závodnic. Francouzka se aktuálně musí spokojit se šestnáctou pozicí. Ztráta narostla k necelým dvěma vteřinám.
22
Kanaďanka Valerie Grenierová se poměrně rychle dostala do výrazné ztráty. Již na třetím mezičase byla o 60 setin pomalejší a v cíli porazila jen ty, které vypadly během své jízdy.
21
Nicol Delagová již rozhodně nepatřila mezi favoritky a nakonec vypadla ve stejném místě jako Gutová či Fluryová.
TOP 5 PO DVACETI ZÁVODNICÍCH

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:39.22
2. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0.09
3. Lindsey Vonnová (USA) +0.47
4. Tina Weiratherová (LIE) +0.63
5. Alice McKennisová (USA) +1.02
20
Velmi opatrný začátek Jasmine Fluryová rozhodně nepřinesl ovoce. Kousek za třetím mezičasem totiž švýcarská závodnice vypadla.
19
Máme tady velké překvapení! Ragnhild Mowinckelová zajela fantastický sjezd a dokonce útočila na zlato. V cíli je však o 9 setin pomalejší, čímž se řadí na druhou pozici. Weiratherová je odsunut na brambory.
19
Mowinckelová lehce zpomalila, ale stále útočí na medaili. Na čtvrtém mezičase je pomalejší o pouhých 10 setin.
19
Skvělý začátek v podání Ragnhlid Mowinckelové. Na třech prvních mezičasech je norská lyžařka v zelených číslech.
18
Další italskou závodnicí byla Federica Brignoneová. Jenže ta dopadla prakticky totožně jako Nadia Fanchiniová. Kousla se ji levá lyže a zamířila do sítě.
17
Vítězka posledního tréninku Nicole Schmidhoferová měla fantastický začátek, když byla o 14 setin sekundy rychlejší. Pak ale nepředvedla úplně čistou jízdu a v cíli má výraznou ztrátu. Rakousko bude bez medaile.
16
Nadia Fanchiniová měla výborný úvod dnešního sjezdu, nicméně poté se po skoku poroučela na zem. Velká škoda pro italskou závodnici.
15
Také Viktoria Rebensburgová měla dobrý začátek a na prvních mezičasech byla v zelených číslech. Stejně jako u ostatních však ve srovnání s Goggiaovou ztrácela ve spodní pasáži. Výsledkem je až osmé místo.
14
Nakonec však Alice McKennisová nedokázala udržet nastolené tempo a zatím bere brambory. Velmi dobrá jízda přinesla ztrátu lehce přes jednu vteřinu.
14
No tak pozor. McKennisová sice mírně zpomalila, ale na medaili by zaútočit mohla.
14
Po krátkém přerušení už se zase pokračuje. Alice McKennisová navíc útočí, když je na třech prvních mezičasech nejrychlejší!
13
Stejně jako Siebenhoferová však Michelle Gisinová neměla dobrou spodní pasáž. Rychlostně patřila mezi nejlepší, ale ztráta přesto narostla až na 1,33!
13
Momentálně největší švýcarskou nadějí je po vypadnutí Gutové Michelle Gisinová. Její vstup do sjezdu nevypadá špatně.
12
Ve střední a spodní pasáži však Ramona Siebenhoferová nezazářila a nakonec je až šestá! Ztráta jedné vteřiny a šestasedmdesáti setin.
12
Ramona Siebenhofevoá má dobrý start. Záhy po prvním mezičase sice měla velké problémy, ale 27 setin ztráty na třetím mezičase nevypadá vůbec špatně.
11
Jenže po solidní jízdě během tří čtvrtin trati přichází pád! Rakousku se zmenšuje naděje na medaili, na kterou Stephanie Venierová rozhodně mohla zaútočit.
11
Na trati máme Stephanie Venirovou. Rakušanka měla výborné tréningy a rozhodně ji tak nemůžeme podceňovat.
TOP 5 PO DESETI ZÁVODNICÍCH

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:39.22
2. Lindsey Vonnová (USA) +0.47
3. Tina Weiratherová (LIE) +0.63
4. Corinne Suterová (SUI) +1.07
5. Breezy Johnsonová (USA) +1.12
10
Laurene Rossová však postupně zpomalovala a ve výsledku je nejpomalejší. Američanka zapisuje čas 1:41.10, což stačí jen na poražení vypadnuvší Gutové.
10
Před první menší přestávkou se nám předvádí Laurenne Rossová. Američanka má solidní začátek, když si drží podobné mezičasy jako vedoucí Goggiaová.
9
Jenže Lara Gutová letěla na jednom skoku moc daleko a nevlezla se do další branky! Švýcarka se chytá za hlavu. Obrovské zklamání!
9
Teď ale znovu zbystřeme. Na trati je Lara Gutová, která chce po čtvrtém místě ze SuperG získat nějakou medaili.
8
Breezy Johnsonová v cíli registruje čas 1:40.34 a řadí se na pátou pozici. Solidní jízda bez větších chyb, ale přeci jenom Johnsonová nepatří mezi vrcholnou elitu.
8
Velmi podobně jako Vonnová teď začala Breezy Johnsonová. Od této Američanky se však neočekává atak medailových pozic, což se na dalších mezičasech potvrzuje.
7
Ne! Lindsey Vonnová nepřidá zlatou medaili. V závěru sice měla dobrou rychlost, ale ani to nestačil na stažení náskoku Goggiaové. 47 setin ztráty a zatím je z toho stříbro.
7
Jenže zhruba v polovině trati už je Vonnová pomalejší a to i 40 setin. To by zatím znamenalo třetí pozici.
7
A je tady další favoritka. Lindsey Vonnová má výborný start a v úvodním mezičase 4 setiny sekundy náskoku.
6
Ztráta německé lyžařky Kiry Weidleové postupně narostla až na 1 vteřinu a 79 setin. S tím Němka rozhodně nemůže útočit na stupně vítězů a momentálně poráží jen duo Gauthierová – Hütterová.
6
Kira Weidleová zatím potvrzuje, že nepatří mezi úplné favoritky. Od samotného startu sbírá mezičasy v červených číslech.
5
Sofia Goggiaová je první! Italka je v cíli s náskokem 63 setin sekundy a spodní pasáž ji tak vyšla naprosto fantasticky. Italská lyžařka si výrazně řekla o medaili.
5
Kousek za polovinou tratě přichází zrychlení a Italka se dostává do zelených čísel.
5
Nyní ale pozor! V horních částech tratě máme aktuálně nejlepší ženu v hodnocení sjezdu, Sofii Goggiaovou. Zatím je to vyrovnaná jízda jako u Weiratherové.
4
Tiffany Gauthierová se musí smířit se třetí pozicí. Především spodní pasáž Francouzce po několika podjetých branách nevyšla a výsledkem je totožný čas jako v případě Hütterové.
4
Slabší začátek má Tiffany Gauthierová. V porovnání s Weiratherovou byla na druhém i třetím mezičase pomalejší a ztráta spíše narůstá.
3
A Tina Weiratherová jde na první pozici! Lyžařka z Lichtenštejnska se jako první dostala pod 1 minutu a 40 vteřin, když zajela čas 1:39.85! To je hozená rukavice ostatním favoritkám.
3
Na trati je jedna z velkých favoritek. Tina Weiratherová má po bronzu ze SuperG skvěle rozjetý také sjezd! V polovině trati je o 34 setin sekundy rychlejší než Suterová.
2
Švýcarka Corinne Suterová byla kromě jednoho mezičasu všude rychlejší. Navíc v poslední pasáži před cílem si Suterová nepřipsala chybu a časem 1:40.29 jde na první pozici.
2
Corinne Suterová má podobný start jako Rakušanka. Na první mezičase měla sedm setin náskoku, na druhém pak čtyři.
1
Cornelia Hütterová je v cíli v čase 1:41.04. V závěru ale přišla velká chyba, když ji do strany ujela levá lyže. Rakušanka nebude úplně spokojená.
1
Jako první se nám představuje Cornelia Hütterová, která zatím nedělá nějaké viditelné chyby. Rakušanka jede solidně, nicméně na porovnání času si budeme muset počkat.
ZÁVOD ZAČAL
STARTOVNÍ LISTINA

1. Cornelia Hütterová (AUT)
2. Corinne Suterová (SUI)
3. Tina Weiratherová (LIE)
4. Tiffany Gauthierová (FRA)
5. Sofia Goggiaová (ITA)
6. Kira Weidleová (GER)
7. Lindsey Vonnová (USA)
8. Breezy Johnsonová (USA)
9. Lara Gutová (SUI)
10. Laurenne Rossová (USA)
11. Stephanie Venierová (AUT)
12. Ramona Siebenhoferová (AUT)
13. Michelle Gisinová (SUI)
14. Alice McKennisová (USA)
15. Viktoria Rebensburgová (GER)
16. Nadia Fanchiniová (ITA)
17. Nicole Schmidhoferová (AUT)
18. Federica Brignoneová (ITA)
19. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
20. Jasmine Fluryová (SUI)
21. Nicol Delagová (ITA)
22. Valérie Grenierová (CAN)
23. Jennifer Piotová (FRA)
24. Maruša Ferková (SLO)
25. Laura Gaucheová (FRA)
26. Greta Smallová (AUS)
27. Roni Remmeová (CAN)
28. Alexandra Colettiová (MON)
29. Romane Miradoliová (FRA)
30. Lisa Hörnbladová (SWE)
31. Petra Vlhová (SVK)
32. Kateřina Pauláthová (CZE)
33. Candace Crawfordová (CAN)
34. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
35. Noelle Barahonová (CHI)
36. Ania Monica Caillová (ROU)
37. Barbara Kantorová (SVK)
38. Kim Vanreuselová (BEL)
39. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
Alpské lyžování v rámci ZOH 2018 pomalu spěje ke svému závěru. Dnes je na programu ženský sjezd, kterého se zúčastní celkem 39 závodnic včetně naší Kateřiny Pauláthové.

Favoritky dnešního závodu jsou jasné. Jednoznačně mezi ně patří Američanka Lindsey Vonnová, která byla zklamaná po SuperG. Na medailový úspěch ze superobřího slalomu naopak hodlá navázat Tina Weiratherová a v podobné pozici jako Vonnová je dnes také Lara Gutová, která je v rychlostních disciplínách výborná, avšak v SuperG byla o jednu setinu čtvrtá.

Kromě výše zmíněných nesmíme zapomenout na vedoucí ženu světového poháru v hodnocení sjezdu, Sofii Goggiaovou či rakouské duo Cornelia HütterováStephanie Venierová. Právě druhá zmíněná už však patří spíše do širšího okruhu, který by čítal nespočet dalších jmen. Nicméně v trénincích se dařilo hlavně Rakušankám včetně Ramony Siebenhoferové
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.
MS v hokeji 2019 - hokejový dres a bonus 15 EUR zdarma