Chicago Blackhawks – Minnesota Wild (4:2)

NHL marec 12, 2017
NHL / National Hockey League - Sezóna 2016/2017

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 1. P. Kane (Manarin, Oduya), 5. Panarin (P. Kane, Hjalmarsson), 26. T. Van Riemsdyk (M. Krüger, Tootoo), 54. MARIÁN HOSSA (D. Keith) – 11. E. Staal (Niederreiter, Scandella), 41. Mikael Granlund

Marián Hossa 14:30, 3 strely a 1 zablokovaná strela súpera
Richard Pánik 16:24, 2 strely, 2 bodyčeky a 1 zablokovaná strela súpera
Tomáš Jurčo (všetci Chicago) duel sledoval z tribúny

Slovenský útočník Marián Hossa strelil svoj dvadsiaty druhý gól v sezóne.

Hviezdy duelu: 1. C. Crawford, 2. P. Kane, 3. D. Keith (všetci CHI)


Chicago Blackhawks

Domácí Chicago je v tabulce Západní konference na druhém místě se ziskem devětaosmdesáti bodů. A směřuje tak do nejdůležitější části sezóny, a sice do play-off.

Blackhawks mají nyní šňůru dvou proher. Doma nestačili 0:1 na Anaheim a poté padli v Detroitu 2:4. Nyní na svém ledě budou chtít oba neúspěchy napravit a před svými diváky znovu zvítězit. Ovšem, nečeká je vůbec nic jednoduchého.

Československá stopa:

Michal Rozsíval, Michal Kempný, Marián Hossa, Tomáš Jurčo

Minnesota Wild

Hosté z Minnesoty jsou ve stejné konferenci, tedy Západní, na prvním místě s náskokem tří bodů na Chicago. Divočáci tedy mají dvaadevadesát bodů na svém kontě.

Poslední zápas hráčům Minnesoty vyšel, když na ledě Floridy zvítězili 7:4. A stejně si budou chtít počínat i v Chicagu, kde chtějí potvrdit svou vedoucí pozici.

Zda se jim podaří v United Centeru bodovat, nám samozřejmě ukáže až samotný zápas, který nabídne určitě parádní hokejovou podívanou.

Vzájemná utkání:

Oba celky se v letošní sezóně utkaly už třikrát. Jednou zvítězila Minnesota na ledě Chicaga 3:2. Chicago pak naopak dvakrát dobylo led Minnesoty, kde zvítězilo 4:3 po prodloužení a 5:3 po základní hrací době. Jak to dopadne dnes? Hosté mají svému soupeři rozhodně co vracet.

Československá stopa:

Martin Hanzal