RG 2018: Garbine Muguruza – Maria Sharapova (2:0)

French Open jún 06, 2018
French Open / Roland Garros 27. mája - 10. júna, Paríž, Francúzsko (antuka)

French Open je to druhý tenisový turnaj Grand Slamu v ročnom tenisovom kalendári. Hrá sa na antukovom povrchu v období od polovice mája do začiatku júna v Paríži vo Francúzsku.

Španielska tenistka Garbine Muguruzová Blancová sa stala treťou semifinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Garbine Muguruza (Esp) – Maria Sharapova (Rus) 6:2,6:1

French Open - ženyŠtvrťfinále
streda 06.06.2018 o 14:10
Muguruzaová
2:0
6:2, 6:1
Koniec
Šarapovová
Online prenos
Konec zápasu
Garbiñe Muguruzaová je v semifinále! Tentokrát už první podání nezafungovalo. Po druhém servisu přidala Muguruzaová kvalitní return křížem, Ruska musela spěchat pro míček, který nakonec už na polovinu Španělky neumístila.
40-30
První mečbol odvrací Maria Šarapovová esem na boční lajnu. Vůbec první eso ruské hráčky v celém zápase.
40-15
Maria Šarapovová našla prvním servisem síť. S druhým podáním si Muguruzaová poradila tvrdým returnem pod nohy servírující hráčky a Šarapovová odpověděla jen nepřesným bekhendem. Dva mečboly.
30-15
Ruská tenistka trefila první podání a hned byla více ve hře. Tentokrát přidala nepřesný úder do sítě také Muguruzaová.
30-0
Šarapovová musela před returnem couvat, ten dopadl přesně na základní lajnu a Ruska už hrála pouze do sítě.
15-0
Maria Šarapovová podává proti vyřazení z turnaje. Jednatřicetiletá Ruska načala důležitý gem smolným forhendem do pásky, od které se míček odrazil do autu.
5:1
První podání jen těsně minulo středovou čáru. Muguruzaová byla i po druhém servisu výrazně aktivnější hráčkou. Za základní lajnou donutila Šarapovovou k nepřesnému úderu do sítě.
40-15
První podání tentokrát odhodila páska do autu. S druhým servisem neměla Ruska žádné potíže, vytvořila si tlak, který vyústil chybou Muguruzaové do autu.
40-0
A do třetice. Maria Šarapovová se marně natahovala za raketovým prvním servisem do středu dvorce.
30-0
Také nyní zafungoval první servis. Muguruzaová si dokonce připisuje druhé eso v zápase.
15-0
Garbiñe Muguruzaová může při vlastním servisu potvrdit již druhý brejk ve druhé sadě. Španělka rozehrála gem přímým bodem po servisu do středu kurtu.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Garbiñe Muguruzaová.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Muguruzaová se navezla do returnu, ale Rusku nepřekvapila. Od základní lajny se ale v posledních minutách Šarapovové nedaří. Po další nevynucené chybě do sítě ztrácí potřetí ve druhém setu své podání.
40-15
Maria Šarapovová bojovala od základní lajny po prvním podání. Lépe si ale vedla Španělka, když donutila soupeřku k forhendu do sítě. Dva brejkboly.
30-15
První podání vylétlo do dalekého autu. S druhým servisem si Muguruzaová lámat hlavu nemusela, skončilo totiž v síti. Již šestá dvojchyba ruské hráčky.
15-15
Muguruzaová se výborně bránila, dva údery u postranních čar ještě udržela ve hře, ale na forhendový volej už nestačila.
15-0
Ruská tenistka nenašla prvním servisem boční lajnu. Po druhém podání přispěchala Muguruzaová s agresivním returnem a následným vítězným úderem u sítě.
3:1
Brejk je potvrzen! Čtvrtou hru druhé sady zakončila Garbiñe Muguruzaová přímým bodem po servisu do středu kurtu.
40-15
Garbiñe Muguruzaová musela použít také druhé podání. Šarapovová zavřela oči, dala všechnu sílu do returnu, ale míček skončil na pásce.
30-15
Šarapovová riskovala na returnu, ale na Španělku si nepřišla. Od základní lajny už není Muguruzaová tak dominantní jako v úvodu zápasu a toho využila Šarapovová k forhendu po lajně.
30-0
Muguruzaová měla potíže s nadhozem prvního servisu. Nakonec se ale dokázala zkoncentrovat a po přechodu k síti uklidila míček do rohu kurtu.
15-0
Garbiñe Muguruzaová má druhou šanci ve druhém setu k potvrzení brejku. Čtyřiadvacetiletá Španělka rozehrála gem aktivní hrou od základní lajny, Šarapovová reagovala jen přetaženým forhendem.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Garbiñe Muguruzaová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Třetí gem, třetí ztracený servis. Muguruzaová práskla do returnu, který přistál přesně pod nohama servírující tenistky.
40-15
Garbiñe Muguruzaová útočila po tvrdém returnu k základní čáře. Španělka byla od úvodu jasně aktivnější hráčkou a po přechodu k síti si došla pro vítězný forhend.
30-15
Po prvním servisu do středu kurtu byla Muguruzaová opět ve hře. Následně ale od základní čáry přestřelila forhend do autu.
30-0
Maria Šarapovová našla prvním servisem jen síť. Po druhém podání se také nehrálo, míček vyletěl do autu.
15-0
Po srovnání skóre ve druhém setu přidala Šarapovová na úvod další hry jen mizerný forhend do deblového území.
1:1
Šarapovová se prezentovala naprosto dělovým returnem křížem. Muguruzaová byla pod ohromným tlakem a v nouzi opět neuspěla.
0-40
Garbiñe Muguruzaová se musela obejít bez prvního podání. Šarapovová zaútočila returnem po lajně, k tomu přidala i forhend k druhé postranní čáře a Muguruzaová byla bez šance.
0-30
Tentokrát už se hrálo po prvním podání. Šarapovová se zmohla jen na kratší return, ale Muguruzaová byla pozdě u míčku a bekhend poslala do autu.
0-15
Podobně jako v prvním setu se může Garbiñe Muguruzaová hned při svém prvním představení na servisu odpoutat od své protihráčky. Na úvod se ale prezentovala dvojchybou.
1:0
Šarapovová musela hrát i proti brejkbolu přes druhý servis. Muguruzaová si přistoupila blíže k returnu, dvěma údery zatlačila Šarapovovou za základní lajnou a ta z posledních sil chybovala z returnu.
40-15
Ruská hráčka servírovala do středu kurtu, poté si vytvořila tlak od základní lajny, ale Muguruzaové se dařilo dlouho odolávat. Nakonec přišel fantastický kontraúder španělské tenistky, který znamená dva brejkboly.
30-15
Maria Šarapovová si pomohla snížit ztrátu přímým bodem po prvním podání ven z kurtu.
30-0
Jednatřicetiletá tenistka sice trefila první podání, ale ihned poté v připravené pozici zahrála forhend daleko do autu.
15-0
Do druhého setu vstupuje na servisu Maria Šarapovová. Ruská kráska se po druhém servisu dostala do defenzivní pozice, ze které už musela hrát jen do autu.
6:2
První servis se těsně nevešel do vymezeného prostoru. Muguruzaová následně po druhém servisu musela čelit dalšímu kvalitnímu returnu. Dokázala se s ním popasovat a následně už přišla chyba ruské tenistky z bekhendu do sítě. Úvodní sada tak míří na konto Muguruzaové.
40-30
Maria Šarapovová se v prvním setu nevzdává. Proti prvnímu setbolu se postavila nechytatelným returnem.
40-15
Muguruzaová se opět nemohla spolehnout na první podání. Ruská tenistka si chtěla vytvořit tlak retunem křížem, ale Muguruzaová byla připravena a jasně ukončila výměnu úderem po lajně.
30-15
Garbiñe Muguruzaová přetáhla první podání do těsného autu. Po druhém servisu se vytáhla Šarapovová vynikajícím returnem k základní lajně.
30-0
Čtyřiadvacetiletá hráčka ze Španělska dokázala znovu donutil soupeřku jen k nepřesnému returnu.
15-0
Garbiñe Muguruzaová podává na zisk úvodní sady čtvrtfinálového duelu. Španělská tenistka se raduje po druhém servisu z přímého bodu.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Garbiñe Muguruzaová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Muguruzaová returnovala křížem po prvním servisu, ale Šarapovová byla na takovou variantu připravena a velmi rychle odpověděla vítězným bekhendem.
30-40
Jednatřicetiletá Ruska měla potíže s nadhozem prvního servisu. To jí ale nepřekazilo v zisku přímého bodu po podání ven z kurtu.
30-30
První podání se odrazilo od pásky do autu. Po druhém servisu Šarapovové si přišla Muguruzaová pro razantní return a následně donutila soupeřku k chybě do sítě.
15-30
Maria Šarapovová zatlačila prvním servisem, ale Muguruzaová dokázala potlačit prvotní tlak. Od základní lajny následně chybuje právě Španělka.
15-15
Teď už se první podání vydařilo a Ruska se bleskově dostala do tlaku. Po lehkém přesunu blíže do kurtu zakončila výměnu forhendem.
15-0
Maria Šarapovová servíruje proti ztrátě prvního setu. Na úvod velmi důležitého gemu ale přišel nechytatelný return Španělky po druhém servisu. Maria Šarapovová byla bez šance.
5:1
Vůbec prvním esem zakončila Garbiñe Muguruzaová již šestou hru prvního setu. Míček skončil přesně na boční čáře.
40-30
Šarapovová se už dostala do hry, následně jí stačil jeden obranný úder a Muguruzaová zachybovala v tlaku ze středu kurtu bekhendem do autu.
40-15
Garbiñe Muguruzaová se zkoncentrovala na servis a slaví další přímý bod. Šarapovová returnuje mimo dvorec.
30-15
Španělská hráčka přidává v důležitý moment také přímý bod po prvním podání ke středové čáře.
15-15
Muguruzaová sice trefila první podání, ale aktivnější byla od základní čáry Ruska. Po doběhnutém kraťasu Muguruzaová odpověděla stejným úderem a Šarapovová už míček nedostala do kurtu.
0-15
Garbiñe Muguruzaová zatím neměla při svém servisu žádné problémy. V aktuálním gemu začala Španělka pevnou obranou za koncovou lajnou. Na další precizní kraťas ale nedosáhla.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Garbiñe Muguruzaová.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Maria Šarapovová si připisuje první gem ve čtvrtfinálovém utkání. Po servisu ven z kurtu returnovala Muguruzaová jen dva metry vedle boční lajny.
0-40
Po dlouhé době zafungovalo první podání a hned je z toho přímý bod pro ruskou krásku.
0-30
Šarapovové se nedaří první podání. Španělka se dostala do hry fantastickým returnem křížem, ale Šarapovová se natáhla po míčku a ještě více zkomplikovala obranu soupeřce. Následně Ruska zakončila ze středu kurtu.
0-15
Maria Šarapovová musela bojovat o fiftýn přes druhý servis. Muguruzaová si dokázala poradit se servisem na tělo i následným úderem do rohu kurtu. Ruska si ale nyní opravila předešlou výměnu vynikajícím kraťasem.
4:0
Také druhý brejk je potvrzen. Maria Šarapovová chtěla ozdobit výměnu kraťasem, vůbec prvním v zápase, ale nepřesným úderem našla jen síť.
40-30
Garbiñe Muguruzaová trefuje první servisy, ale i tentokrát Šarapovová odpověděla raketovým returnem. Následně ale Ruska našla forhendem jen aut.
30-30
První podání opět vylétlo jen do deblové části kurtu. Šarapovová zaútočila returnem s dobrou délkou, zatlačila Muguruzaová a ta se z defenzivy již nedostala.
30-15
Garbiñe Muguruzaová vyhodila první podání do deblového území. Po druhém servisu přidala Šarapovová razantní return, který podpořila i vítězným forhendem ze středu kurtu.
30-0
Španělská hráčka poslala velmi rychle první podání opět do blízkosti těla soupeřky. Od základní lajny si poté Muguruzaová výměnu pohlídala.
15-0
Garbiñe Muguruzaová může při svém servisu potvrdit v prvním setu již druhý brejk. Dvojnásobná grandslamová vítězka rozehrála čtvrtou hru přímým bodem po servisu na tělo soupeřky.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Garbiñe Muguruzaová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
I proti brejkbolu musela Šarapovová hrát přes druhé podání. Muguruzaová si rozběhala soupeřku ze strany na stranu, Ruska ještě zabojovala, dostala dva údery zpět na polovinu Španělky, ale na umístěný forhend už nedosáhla. Maratonský gem tak putuje za Muguruzaovou.
A-40
Šarapovová ani nyní nedostala míček z prvního podání do kurtu. A po již čtvrté dvojchybě ruské hráčky má Muguruzaová další brejkbol.
40-40
Maria Šarapovová napálila míček velkou rychlostí do středu kurtu. Následoval boj od základní čáry, který znovu opanovala španělská hráčka. Shoda.
40-A
První podání ruské hráčky pohltila páska. S druhým servisem měla Šarapovová potíže. Od základní lajny však vyrobila Muguruzaová nevynucenou chybu do sítě.
40-40
Šarapovová ale v pravou chvíli použila první podání do středu kurtu a velmi rychle se dostává na shodu.
A-40
Maria Šarapovová měla problémy s nadhozem prvního podání. Nakonec se muselo hrát po druhém servisu. Čtyřiadvacetiletá Španělka returnem pod nohy servírující hráčce nedala šanci. Třetí brejkbol v tomto gemu.
40-40
Po servisu do středu kurtu určovala tempo výměny Muguruzaová. Po kratším úderu ruské hráčky si došla pro vítězný úder k síti. Shoda.
40-A
Přestřelka od základní lajny dlouho vypadala v režii ruské hráčky. Muguruzaová se však dlouho bránila a až chybou se Španělka připravila o pokračování výměny.
40-40
Ruská tenistka se nemohla spolehnout na první podání. Toho chtěla využít Muguruzaová returnem křížem a to se jí podařilo. Šarapovová ještě zachránila míček ve hře, ale Španělka si mezitím naběhla k síti a volejem výměnu zakončila. Shoda.
40-A
Maria Šarapovová byla bez prvního podání. Muguruzaová útočila hned returnem, ale míček opět dopadl jen těsně za koncovou lajnou.
40-40
Šarapovová trefila vynikající první podání ven z kurtu, k tomu přidala i precizní forhend křížem a Muguruzaová se marně natahovala na úderem. Shoda.
A-40
Garbiñe Muguruzaová má vynikajícím returnu po lajně již druhý brejkbol v tomto gemu. Šarapovová se jen smutně podívala za míčkem.
40-40
Ruská hráčka musela hrát znovu přes druhý servis. Muguruzaová si přišla blíže pro return, ale razantní první úder skončil v metrovém autu. Shoda.
40-30
Maria Šarapovová našla prvním servisem jen síť. Po druhém podání Muguruzaová returnovala tvrdě pod nohy ruské tenistky. Ta sice míček zasáhla čistě, ale už ho neumístila do kurtu. Brejkbol.
30-30
Tentokrát už se Garbiñe Muguruzaová dostala do hry od základní lajny a byla to znovu Španělka, která přetlačila soupeřku.
15-30
Ruská hráčka se zlepšuje na podání. Další přímý bod pro pětinásobnou grandslamovou vítězku.
15-15
Šarapovová si v důležitý okamžik pomohla tvrdým servisem do středu kurtu a dlouhý return soupeřky už pustila do autu.
15-0
Maria Šarapovová rozehrála třetí gem úvodní sady agresivní hrou od základní lajny. Míček ale netrefila úplně čistě a první fiftýn tak jde na konto Španělky.
2:0
Garbiñe Muguruzaová měla znovu problémy s nadhozem prvního servisu. Šarapovová skvěle returnovala po lajně, Španělka ale odpověděla vynikajícím forhendem křížem a poté už přišla od ruské hráčky chyba do sítě-
40-30
Španělská tenistka se dlouho připravovala k prvního servisu. Od základní lajny je zatím jasně lepší právě Muguruzaová, která i nyní donutila soupeřku k chybě.
30-30
Muguruzaová napálila první podání velkou rychlostí do pásky. Po druhém servisu trefila pásku také returnující Ruska.
15-30
Čtyřiadvacetiletá Španělka se nemohla spolehnout na první podání. A také Muguruzaová má potíže se servisem. Dvojchyba.
15-15
Garbiñe Muguruzaová reaguje na nepříznivý stav gemu přímým bodem po prvním servisu ven z kurtu.
0-15
Garbiñe Muguruzaová může hned při svém prvním představení na servisu potvrdit brejk z předešlé hry. Španělka rozehrála gem velmi agresivně, šla si pro vítězný úder k síti, ale Šarapovová získala fiftýn forhendem pod nohy.
1:0
Maria Šarapovová musela hrát i proti brejkbolu přes druhý servis. Také druhé podání se Rusce nevyvedlo a po třech dvojchybách jde úvodní gem na stranu španělské tenistky.
A-40
Také nyní dopadlo první podání do sítě. Maria Šarapovová měla problémy s nadhozem druhého servisu, nakonec ale servis do kurtu dostala. Od základní lajny se jí ale příliš nedaří a po další nevynucené chybě má Muguruzaová již třetí brejkbol.
40-40
Šarapovová se dostala do hry tvrdým servisem do středu kurtu. Muguruzaová velmi rychle zkazila forhend pod pásku. Shoda.
40-30
Maria Šarapovová trefila první podání od základní lajny, k tomu přidala i vynikající forhend do rohu kurtu a jasně odvrátila první hrozbu brejku.
40-15
Ruská tenistka i tentokrát napálila první podání do sítě. A po druhé dvojchybě v řadě má Garbiñe Muguruzaová hned dva brejkboly v prvním gemu!
30-15
První podání se od pásky vymrštilo daleko do autu. S druhým servisem také neměla Muguruzaová potíže. Míček skončil metr v autu.
15-15
Tentokrát už první podání zastavila jen síť. Po druhém servisu si Muguruzaová vytvořila ofenzivní pozici rovnou nepříjemným returnem křížem. Od základní lajny následně přišel jen přetažený úder Rusky.
0-15
Maria Šarapovová vstupuje do čtvrtfinálového zápasu na podání. Jednatřicetiletá Ruska zvolila na úvod servis na tělo soupeřky. Muguruzaová se k přesnému returnu nedostala.
0:0
Utkání právě začalo.
Garbiñe Muguruzaová i Maria Šarapovová již jsou na kurtu Philippe Chatriera. Čtvrtfinálový duel tak může po krátkém rozehrání začít. Jako první se představí na servisu ruská tenistka.
Bilance vzájemných zápasů

Muguruzaová narazila ve své kariéře na Šarapovovou již třikrát a ani jednou neodešla ze zápasu jako vítězka. V roce 2014 sice oba vzájemné duely rozehrála lépe Španělka, ale na French Open i následně v Montrealu se podařilo ruské krásce zápas otočit ve svůj prospěch.
Garbiñe Muguruzaová

Čtyřiadvacetiletá Španělka narozená ve venezuelském Caracasu měla v úvodu roku problémy se zdravím. Hned první dva letošní turnaje musela pro potíže s pravým stehnem vzdát. I právě vinou tohoto zranění neuspěla na Australian Open. Španělka sice ještě v prvním kole přemohla ve dvou setech Jessiku Ponchetovou z Francie. Ve druhém zápase už jí ale v roli outsiderky vystavila stopku Sie Su-wej.

Po téměř měsíční pauze se objevila Muguruzaová na turnaji v Dauhá, kde zcela bez komplikací prosvištěla až do finále. V souboji o titul však byla nad její síly Petra Kvitová. Největšího úspěchu v letošním roce dosáhla Španělka v mexickém Monterrey, kde na slaběji obsazeném turnaji brala trofej pro vítězku.

Formu na antuce si Garbiñe Muguruzaová schovávala až na French Open. V předcházejících turnajích se nejlépe vedlo v Madridu, kde však došla jen do osmifinále!

Do Paříže se bude Španělka vždy ráda vracet. Před dvěma lety tady totiž získala svůj první grandslamový titul! Loni ale jako obhájkyně prvenství skončila již v osmifinále na raketě Kristiny Mladenovicové.

Podobně jako v roce 2016, tak i letos prochází Garbiñe Muguruzaová bez většího zaváhání. Nejvíce problémů nadělala Španělce v prvním kole Světlana Kuzněcovová, která se probojovala alespoň do jednoho tiebreaku. Ani Muguruzaová se stejně jako Šarapovová nezdržela na kurtu příliš dlouho, již ve třetím gemu jí vzdala Ukrajinka Curenková.
Maria Šarapovová

Jednatřicetiletá Ruska se dlouho po vynucené pauze zaviněné dopingovým prohřeškem nemohla dostat zpět do pohody. Po řadě zranění to ale vypadá, že se prokousává opět na tenisové výsluní. Pětinásobná grandslamová vítězka drtí na French Open jednu protihráčku za druhou.

Nizozemka Hogenkampová v prvním kole sice uhrála s Ruskou set, ale v rozhodujícím dějství jasně ztratila slibně rozehraný zápas. Ještě mnohem hůře dopadla v zápase se Šarapovovou aktuální česká jednička a šestá hráčka světového žebříčku Karolína Plíšková. Češka se vůbec nemohla dostat ke své hře a za méně než hodinu uhrála s ruskou tenistkou jen tři hry. V osmifinále měla dojít na velmi pikantní duel Serena Williamsová – Marie Šarapovová. Američanka ale těsně před startem zápasu oznámila, že pro problémy s ramenem do osmifinále nezasáhne.

Letošní rok zahájila aktuálně světová třicítka solidním vystoupením na turnaji v čínském Šen-Čenu, kde se probojovala do semifinále. Mnohem hůře se však Rusce dařilo na Australian Open, kde nestačila již ve třetím kole na Kerberovou. Vše se k lepšímu obrátilo po přechodu na antuku.

Madridské čtvrtfinále ještě vylepšila v Římě, kde se před Bartyovou, Cibulkovou, Gavrilovovou a Ostapenkovou prodrala až do semifinále, kde už jí byla nad síly světová jednička Simona Halepová.
Krásné středeční odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Čtvrtfinále French Open nabídne atraktivní duel Garbiňe Muguruzaové ze Španělska proti pětinásobné grandslamové vítězce Marii Šarapovové. Zápas je naplánován na 14:00 jako první v pořadí na dvorci Philippe Chatriera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.