RG 2018: Simona Halep – Angelique Kerber (2:1)

French Open jún 06, 2018
French Open / Roland Garros 27. mája - 10. júna, Paríž, Francúzsko (antuka)

French Open je to druhý tenisový turnaj Grand Slamu v ročnom tenisovom kalendári. Hrá sa na antukovom povrchu v období od polovice mája do začiatku júna v Paríži vo Francúzsku.

Simona Halepová uzavrela semifinálovú štvoricu, výhrou nad Nemkou Kergerovou a stretne sa s Garbine Muguruzaovou.

Simona Halep – Angelique Kerber 6:7,6:3,6:2

French Open - ženyŠtvrťfinále
streda 06.06.2018 o 14:07
Halepová
2:1
6:7, 6:3, 6:2
Koniec
Kerberová
Online prenos
Konec zápasu
Simona Halepová je poslední semifinalistkou dvouhry letošního French Open! Nejlepší žena světa z bekhendu returnovala na druhou stranu kurtu a Kerberová rovněž musela hrát bekhend. Ten jí ale vůbec nevyšel, balónek doplachtil za základní lajnu!
40-30
Mečbol! Znovu se německé hráčce nepovedlo zkrotit úder po returnu soupeřky, tentokrát dokonce zahrála jenom do sítě!
30-30
Hrají svoji roli už nervy? Kerberová zareagovala na return protihráčky úderem po lajně, ten ale doletěl daleko za základní lajnu.
15-30
Simona Halepová by však ráda ukončila zápas již nyní. Přiblížila se tomu ve chvíli, kdy její soupeřka pokazila míček do sítě.
0-30
Raketový forhend přesně na lajnu nastal při druhém úderu Kerberové v celé výměně.
0-15
Začíná výborným podáním na kříž, return soupeřky končí za základní lajnou.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová. Ustojí situaci a vrátí se do zápasu?
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Jediný gem je Halepová od semifinále French Open. Finalistka loňského ročníku na závěr hry zapodávala tak, aby Kerberová vrátila return jen mimo dvorec.
40-30
Simona Halepová nevypadá v probíhajícím gemu dvakrát přesvědčivě, přesto získává gembol na 5:2. Šestadvacetiletá tenistka nechala soupeřku, aby tvořila hru. Pro Kerberovou to mohlo přinést ovoce, rychlý úder po lajně ale do kurtu nedošel.
30-30
Angelique Kerberová to ale zatím nevyužívá, na první pohled jednoduchý return skončil v autu.
15-30
Druhá nevynucená chyba za základní lajnu. Bez tlaku Halepová dopřává soupeřce příležitost na zajímavý stav.
15-15
Rumunská tenistka celou situaci ale napravila okamžitě, když hrála agresivní výměnu, ve které nenechala soupeřku odpočinout. Na závěr se dočkala odměny v podobě forhendového vítězného voleje po lajně.
0-15
Do sedmého gemu vstoupila lépe právě vítězka předcházející hry, Halepové se totiž nevešel úder do kurtu.
4:2
Sníženo na 2:4 poté, co Angelique Kerberová trefuje druhé eso ve čtvrtfinálovém utkání.
15-40
Kerberová po returnu soupeřky poslala agresivní forhend po lajně. Simona Halepová se ubránila jen úderem za základní lajnu. Dva gemboly.
15-30
Halepová jí ke všemu pomáhá velice jednoduchou nevynucenou chybou, balónek z její rakety vyletěl do autu.
15-15
Kerberová se ale ještě nevzdává. Německá hráčka své protihráčce hrála do forhendové strany, druhý úder v řadě byl už vítězný.
15-0
Halepová nepředvedla žádný světový return, přesto po dalším úderu již nemusela hrát, Angelique Kerberová se vyhodila za základní lajnu.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Simona Halepová skutečně brejk potvrzuje a po 124 minutách je dva gemy od postupu do letošního semifinále. Na závěr gemu Angelique Kerberová pořádně zariskovala, return po čáře ale kurt nenašel.
40-15
Přímý bod z podání a dva gemboly na 4:1, což by znamenalo potvrzení brejku.
30-15
Naopak její protihráčka získává fiftýn po vítězném úderu.
15-15
Německá tenistka mohla získat také druhý míček v probíhajícím gemu, její úder po lajně ale těsně doletěl do autu.
0-15
A stejně jako při prvním brejk Halepové ve třetí sadě i nyní do následující hry vstupuje lépe Angelique Kerberová, která protihráčku donutila k lobu, ten ale dopadl za základní lajnu.
3:1
Třetí brejk v závěrečném setu je právě na světě, Simona Halepová vede 3:1! Její soupeřka to měla parádně vymyšlené, Halepovou vyhnala do rohu kurtu a připravila si zkrácení hry. To jí ale nevyšlo, balónek letěl pouze do sítě!
A-40
Třetí brejkbol v gemu a první větší emoce od Halepové! Ta vše vsadila na jednu kartu a po závěrečném forhendu křížem si otevřela polovinu kurtu. Do té mířila Kerberová, úder po lajně ale doletěl jen do sítě!
40-40
A také druhá příležitost je už minulostí, Simona Halepová zahrála forhendový úder po čáře jenom za základní lajnu.
40-30
První je pryč, return po lajně skončil jenom v síti.
40-15
Okamžitě na to přicházejí dva brejkboly na 3:1! Dokáže je Simona Halepová využít?
30-15
Tohle se Kerberové vůbec nepovedlo. Bývalá světová jednička velmi špatně zkrátila výměnu. Halepová míček doběhla a potrestala to úderem kros. Vítězným.
15-15
Kerberová hned od servisu nenechala nikoho na pochybách, kdo získá tento fiftýn. Na závěr výměny se německá tenistka dvakrát trefila do bekhendu soupeřky, Halepová na druhý úder do protipohybu již nereagovala.
15-0
Údery na střed kurtu změnil až forhend Kerberové kros. Z toho ale paradoxně těžila její soupeřka, která si soupeřku nechala rozběhat, aby celou výměnu nakonec získala ve svůj prospěch.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
2:1
Angelique Kerberová si vzala medical-timeout, třicetiletou tenistku patrně trápí puchýře na paci levé nohy.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Druhý brejkbol je ale už využitý! Kerberová po servisu protihráčky na téčko returnovala po lajně a míček byl dobrý. Halepová se bránila úspěšně, na úder Němky křížem ale již neměla nárok!
15-40
Vynikající práce světové jednička. Ta si všimla, jak Angelique Kerberová je daleko za základní čárou, aby z forhendu zkrátila výměnu. Kerberová byla bez šance.
0-40
Tři brejkboly jsou tu ale také na druhé straně, Halepová po úderech od základní lajny ukončila výměnu chybou do sítě!
0-30
Opadlo vše z Kerberové? Německá tenistka si bekhendovým zkrácením přitáhla soupeřku na síť, aby volejem z forhendu po lajně získala fiftýn na svoji stranu.
0-15
Angelique Kerberová, která získala druhý míček ve třetím setu, ale zahrává vítězný return po čáře.
2:0
A dokonce je tu brejk čistou hrou! Halepová returnovala po lajně, soupeřku tím dostala mimo kurt a poté již stačilo z forhendu trefit úder kros!
40-0
Pozor na to, přicházejí tři brejkboly v řadě, Angelique Kerberová nedokázala přehrát balónek přes pásku, když Simona Halepová na druhou stranu vyslala úder s ohromnou rychlostí.
30-0
Vyrovnanou rozehru od základní lajny rozhodl závěr. Tenistky na sebe hrály údery kros, přičemž ten poslední dostala Angelique Kerberová jen do výšky, čehož Simona Halepová využila náběhem na síť a úspěšnou smečí.
15-0
Halepová první úder po returnu zahrála odvážně po lajně, aby brzy na to poslala soupeřku na druhou stranu a mohla slavit úspěch.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
A dokonce eso, které ukončuje první gem rozhodujícího eso.
40-15
A přímý bod ze servisu pomáhá šestadvacetileté tenistce získat vedení 40:15.
30-15
Simona Halepová otáčí průběh úvodního gemu, když na protihráčku nastoupila především od druhé poloviny výměny. Na závěr poté zahrála úder kros, aby bez jakýchkoliv problémů zasmečovala po lajně.
15-15
To byl ale výstřel mimo. Halepová byla v rozehře aktivnější, poté se síly na kurtu srovnaly a Kerberová měla příležitost jít do zajímavého vedení, její forhend křížem ale skončil daleko v autu.
0-15
Simona Halepová od podání hrála soupeřce do bekhendové strany. Poté to ale změnila a poslala dva míčky do forhendu, přičemž Kerberová na závěr udeřila winnerem po lajně.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
0:0
Následuje přestávka po konci druhého setu.
6:3
Simona Halepová srovnává na 1:1 na sety! Angelique Kerberová závěr gemu a dějství neustála, když vše uzavřela třetí dvojchybou v zápase!
A-40
Na řadu ale přišel brejkbol číslo čtyři, Kerberová na return Halepové zareagovala chybou do autu!
40-40
Třetí odvrácený setbol Kerberové po nevynucené chybě Halepové za základní lajnu!
40-30
Halepová nevyužívá ani druhou šanci, její return kros skončil v prostoru pro čtyřhru.
40-15
První hrozbu německá hráčka odvrací se štěstím.
40-0
Tři setboly! Angelique Kerberová podruhé v zápase vytváří dvojchybu, když oba servisy poslala do sítě!
30-0
Simona Halepová chvíli na to navíc přidává vítězný úder. Dojde si Rumunka pro devátou hru?
15-0
Kerberová se po returnu soupeřky dopouští nevynucené chyby do autu.
5:3
A ta přichází po fantastickém způsobu! Angelique Kerberová zkrátila výměnu a už to vypadalo na jasný winner. Halepová ale neskutečně doběhla míček a dostala na druhou stranu za síť. Kerberová i diváci to ocenili potleskem.
A-40
Halepová přesto získává druhou příležitost na ukončení gemu.
40-40
Přichází ale winner z returnu po lajně.
A-40
Řada diváků nyní povstala, aby ocenila práci Kerberové, která neskutečným způsobem oběhala celý kurt. Nebylo jí to však nic platné, Halepová byla trpělivá a na závěr si počkala, než Němka nedostane míček k síti.
40-40
Angelique Kerberová nabídnutou příležitost využít nedokázala, o brejk se připravila nevynucenou chybou za základní lajnu.
30-40
Ale pozor, je tu čtvrtá chyba v podání Halepové v utkání!
30-30
Simona Halepová si pro tenhle míček zaslouženě došla. Rumunská hráčka svými údery z forhendu křížem tlačila protihráčku, která se ještě forhendy křížem ubránila. Když ale Halepová zahrála po lajně, neměla Kerberová již šanci.
15-30
Pro Kerberovou se naskytá zajímavý stav. Obě hráčky předváděly opatrné údery, poslední ale Halepová pokazila, když míček trefila jen za základní čáru.
15-15
Angelique Kerberová hned po returnu na svoji protihráčku pořádně nastoupila a svými údery jí nenechala vydechnout. Halepová se nedokázala již ubránit a balónek poslala do sítě.
15-0
Simona Halepová druhým podáním vyhnala protihráčku ven z kurtu, aby následně zahrála křížem. Kerberová míček doběhla a bránila se vysokým míčkem. Ten ale dopadl za základní čáru.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Úspěšný obrat v gemu a snížení na 3:4. Kerberová tentokrát nechala aktivitu na své protihráčce, která měla výměnu skvěle rozehranou a chyběl jí kousek k tomu, aby srovnala na shodu. Při přechodu na síť však Simona Halepová forhendový úder poslala těsně za základní lajnu.
30-40
Výborným prvním servisem si navíc zajistila příležitost k tomu, aby za chvíli mohla trefit vítězný úder.
30-30
Zkušená Němka je v této hře o poznání aktivnější tenistkou, což se jí vyplatilo, když soupeřku nechala na druhé polovině kurtu.
30-15
Angelique Kerberová hned na to ale vytasila famózní kraťas.
30-0
Do autu doletěl také její následný úder, který přišel zkontrolovat Kader Nouni.
15-0
Tenistky hned od úvodního míčku na sebe hrály relativně jednoduché a mírné údery. Změnila to až Kerberová forhendem po čáře, balónek ale doletěl do autu.
4:2
Výborné podání do bekhendové strany. Angelique Kerberová zariskovala úderem po čáře, balónek ale neměl šanci do kurtu zamířit.
40-15
Kerberová ale ještě boduje a bojuje, když na druhou stranu kurtu vysílá nechytatelný úder po lajně.
40-0
Halepovou předchozí nevyužité brejkboly absolutně nerozhodily a při vlastním servisu je bezchybná. Soupeřka se hned po returnu dostala pod tlak, Rumunka výměnu dokázala ukončit náběhem na síť.
30-0
Halepová svým podání založila základy k tomu, aby soupeřku vyhnala ven z kurtu, která míček ještě doběhla, ale vrátila jen za základní lajnu.
15-0
Rumunská tenistka se úvodního fiftýnu následujícího gemu dočkala po nevynucené chybě soupeřky do autu.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Následná výměna byla velmi krátká, chvíli po returnu Halepová chybovala do sítě.
40-A
Diváci tleskají, diváci bouří! Angelique Kerberová po většinu rozehry svoji protihráčku tlačila, ta se neskutečným způsobem bránila, vytáhla i míčky, které už vypadaly jako ztracené. Kerberová si následně protihráčku přitáhla na síť, balónek byl ale kratší, a tak Halepová neměla problém míček doběhnout a přehrát zpátky do kurtu. Kerberová tak trochu z nouze vytáhla lob, na který se Simona Halepová už připravovala, její obtížná smeč přes hlavu jen těsně skončila v autu!
40-40
Dlouhá hra pokračuje, je tu čtvrtá shoda. Simona Halepová dobře returnovala, Kerberová po chvíli vytvořila nevynucenou chybu.
40-A
Soupeřka jí následně pořádně zatlačila a nebylo tak divu, že Halepová poslala balónek jenom do sítě.
40-40
Tenhle úder si Simona Halepová za rámeček rozhodně nedá, bez jakéhokoliv tlaku vyhodila balónek od základní lajnu do autu.
A-40
I přesto ale bude k vidění druhá brejkbolová příležitost, Angelique Kerberová se od základní lajny dopustila nevynucené chyby do sítě!
40-40
Druhé podání Halepové se dostat do pořádného tlaku, return skončil těsně před základní lajnou. Rumunská tenistka byla oproti soupeřce na koni, závěrečný úder po lajně ale pokazila jenom sítě.
A-40
Brejkbol! Halepové stačilo returnovat na druhou stranu kurtu, její protihráčka zareagovala pouhým vyhozením se do autu!
40-40
Přichází ale úvodní shoda druhého setu. Kerberová svůj forhend od základní lajny neodhadla a poslala ho do autu.
30-40
Simona Halepová se ale o možnost brejkbolu připravuje sama, její return rozhodně nemusel skončit v autu.
30-30
Kerberová se na sebe zlobí. Soupeřka returnovala po lajně a Němka měla dost času na to si zkorigovat svůj bekhend, míček ale letěl daleko do autu.
15-30
Druhý míček v řadě pro třicetiletou tenistku.
15-15
A mohlo být pro ni ještě hůře. Po fantastickém úderu soupeřky do rohu kurtu se dostala do velké defenzívy, naopak Halepová byla u sítě. Rumunská hráčka mohla výměnu ukončit volejem, balónek ale nedokázala přehrát zpátky přes síť.
15-0
Angelique Kerberová poprvé v utkání vytváří dvojchybu.
3:1
Další přímý bod poté, co podání zamířilo do forhendové strany. Také Halepová získává gem čistou hrou.
40-0
Následuje přímý bod ze servisu a vedení 40:0.
30-0
Simona Halepová ani v následující výměně nedovolila soupeřce se více dostat do hry.
15-0
Halepová po returnu soupeřky odehrála míček do protipohybu, aby změnila tempo a poslala úder kros. Kerberová dokázala jen forhend vyhodit za základní lajnu.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Angelique Kerberová zvládla třetí hru na výbornou, její protihráčka navíc v závěru nedokázala k míčku včas doběhnout a dostat ho vůbec přes pásku.
0-40
Tři gemboly na snížení na 1:2. Kerberová si pro míček šla po celou rozehru a hrála soupeřce do bekhendové strany, což umocnila závěrečným úderem do protipohybu. Halepová už neměla šanci se do předchozích míst vrátit.
0-30
A následovně dokonce první eso v utkání.
0-15
Vypadá to, že Kerberovou úvodní set pořádně zmohl. Nyní přesto trefuje výborný winner po lajně.
2:0
Halepová bez větších problémů potvrzuje brejk z předcházející hry, Kerberová se podruhé v gemu dopustila nevynucené chyby do autu.
40-15
Soupeřka navíc nevrátila její servis zpátky do kurtu a jsou tu tak dva gemboly za sebou.
30-15
Hráčka na podání se však nenechala rozhodit a došla si pro třetí výměnu ve druhém gemu.
15-15
Neskutečná práce od obou tenistek, Simona Halepová se dokonce celé rozehře usmívá. Angelique Kerberová fantasticky svoji protihráčku tlačila, hrála jí i do protipohybu. Poté hru ještě zrychlila a dostala se na síť. Halepová vytasila skvělý obranný úder kros, Kerberová však trefila volej přesně na lajnu.
15-0
Kerberová se patrně snažila přistoupit na agresivní hru Halepové, to se jí ale vůbec nevyplatilo, jelikož chvíli po returnu zahrála balónek do sítě.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Simona Halepová na úvod druhého setu získává brejk! Rumunské tenistce stačilo jen returnovat do kurtu, Angelique Kerberová při úderu po lajně zahrála míček do sítě!
40-15
Následně se ke všemu dopouští laciné nevynucené chyby do sítě a pro Halepovou tu tak budou dva brejkboly v řadě!
30-15
Při Kerberové nyní stála smůla, při závěrečném úderu se jí zlomil výplet a balónek neměla šanci jakkoliv dostat zpátky do kurtu.
15-15
Znovu tu byla přetahovaná od základní lajny a měla podobné rysy jako předchozí rozehra. Jen s tím rozdílem, že Simona Halepová zakončila výměnu vítězným úderem z bekhendu po lajně.
0-15
Hned na úvod nového setu byla k vidění dlouhá výměna od základní lajny. V ní byla Angelique Kerberová dvakrát blízko k tomu, aby rozehru nezvládla, z nepříjemné situace se ale dostala a nakonec sledovala nevynucenou chybu soupeřky do sítě.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
0:0
Následuje přestávka po konci úvodního setu, který trval téměř hodinu.
Angelique Kerberová vstoupila do zápasu na výbornou, vedla 4:0. Soupeřka však zabrala, snížila na 3:4. Kerberová přesto dvakrát mohla uzavřít set při vlastním podání. To se jí nepovedlo, zkrácená hra byla už v její režii.
6:7
Závěr tiebreaku patřil Kerberové, která po několika úderech od základní lajny sledovala nevynucenou chybu protihráčky do sítě!
2-6
Čtyři setboly! Kerberová returnovala křížem, Halepová při úderu po lajně zaslala míček do sítě!
2-5
Až druhé podání, rumunská hráčka však return kazí za základní lajnu. Reaguje na to změnou rakety. Pomůže jí to ještě?
2-4
Ten nyní potvrzuje. Po druhém servisu měla dost času si připravit úder křížem. Halepová se k míčku ještě dostala, ale odehrála pouze k síti. Tenistky mění strany.
2-3
Angelique Kerberová si ale došla pro druhý minibrejk ve zkrácené hře.
2-2
Forhendové údery kros ze strany Kerberové a bekhendové údery Halepové znamenaly vyrovnanou rozehru. Tempo výměny změnila Simona Halepová, která zahrála balónek po lajně. Němku to vykolejilo a balónek absolutně nezvládla odehrát zpět do kurtu.
1-2
Simona Halepová si bere minibrejk zpátky. Byla to její soupeřka, která tvořila tempo výměny, Kerberová se ale postupně stáhla, čehož Halepová využila těsným winnerem k lajně.
0-2
Výborný servis s rotací na kříž, přichází přímý bod z podání.
0-1
Angelique Kerberová získává minibrejk na úvod zkrácené hry. Halepová se na ni snažila vyrukovat forhendovými údery, poslední z nich ale dopadl jenom do sítě.
6:6
Rebrejk a tiebreak! Halepová tentokrát hrála opatrněji a vyčkávala na chybu soupeřky, která forhend doopravdy poslala do sítě!
40-15
Dva brejkboly! Kerberová je po většinu výměn pod tlakem. Nyní se dokázala ubránit, když se ale pokoušela o útok po lajně, nezbyly jí síly na to, aby forhend přehrála přes síť!
30-15
Angelique Kerberová se pyšní fantastickou defenzívou. V této chvíli si ji ale soupeřka až příliš vodila po kurtu a neměla tak příležitost získat míček na svoji stranu. Výměnu byla donucena ukončit úderem k síti.
15-15
Tentokrát ale slavila úspěch, když se prvně ubránila, aby poté z forhendu udeřila při úderu kros.
0-15
Simona Halepová se od returnu chtěla na protihráčku vrhnout a od začátku se jí to dařilo, soupeřku i rozběhala. Na závěr výměny ale poslala míček po lajně do autu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Angelique Kerberová se dočkala rebrejku a podruhé v prvním setu bude podávat na zisk úvodní sady! Obě hráčky do celého gemu daly neuvěřitelné množství energie, několikrát se hrály velice dlouhé výměny. Kerberová však byla na závěr hry o poznání klidnější!
30-40
I přesto však dochází na brejkbol! Už to vypadalo, že Simona Halepová získá třetí míček za sebou, rozehru ale ukončila úderem do sítě, když hrála po lajně.
30-30
Následující výměna byla o poznání kratší, skončila ale stejně, tedy chybou Kerberové do sítě.
15-30
Simona Halepová bývalou světovou jedničku doslova udolala! Angelique Kerberová se téměř po celou výměnu fantasticky bránila, lítala ze strany na stranu, častokrát se musela dostávat až příliš do kolen. Jednou se dostala do protiútoku při úderu kros, nakonec ale sama, možná i únavou, ukončila výměnu chybou do sítě.
0-30
Halepová dvakrát na závěr fiftýnu působila nekoncentrovaně, v této chvíli trefila míček do prostoru pro čtyřhru.
0-15
Přestřelku od základní lajny lépe zvládla hráčka na returnu, ta si počkala na nevynucenou chybu protihráčky do autu.
5:5
Simona Halepová v poslední možný okamžik srovnává na 5:5! Přitom byla již dva míčky od ztracené první sady!
40-30
Brejkbol na 5:5! Angelique Kerberová byla až příliš pasivní, naopak Halepová se nebála přitvrdit, z čehož plynula vynucená chyby Kerberové z rohu kurtu do sítě!
30-30
Simona Halepová se v následující rozehře do toho pořádně opřela a po rozběhání soupeřky zahrála z forhendu vítězný úder k lajně.
15-30
Na setboly si ale diváci budou muset ještě chvíli počkat, Kerberová od základní lajny vytvořila nevynucenou chybu.
0-30
Angelique Kerberová si navíc došla i pro následující fiftýn a je kousek od konce prvního setu.
0-15
Hra na jednu bránu. Kerberová hned od servisu hrála parádní údery z forhendu křížem a soupeřka byla pod ohromným tlakem. Halepová dokázala třikrát míček skvěle vrátit zpátky, na závěrečný úder ale neměla šanci jak zareagovat.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová. Ta je gem od vítězství v úvodní sadě.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Poslední míček deváté hry ale patřil Halepové. Ta byla spíše pod tlakem, z čehož paradoxně ale těžila, její soupeřka závěrečný balónek z forhendové strany až příliš přepálila a trefila za základní lajnu.
40-30
Vzápětí ale o čtyři roky mladší soupeřka vytváří třetí dvojchybu v utkání.
40-15
Hned na to získává dva gemboly v řadě, Kerberová return vyhodila pouze do autu.
30-15
Následující míček ale patřil aktuální světové jedničce, která zatím na turnaji ztratila jediný set.
15-15
Simona Halepová okamžitě od podání hrála velmi agresivně a aktivně, nebála se jít do míčků a svoji protihráčku pořádně proháněla. Nakonec se jí ale taktika nevyplatila, sama chybovala od základní lajny do sítě.
15-0
Kerberová svůj bekhendový úder od základní čáry vůbec nezvládla. Sice se k míčku dobře postavila, balónek ale vyletěl daleko mimo kurt.
3:5
Angelique Kerberová zvyšuje na 5:3 a je hru od zisku prvního setu, její protihráčka na závěr gemu vytvořila nevynucenou chybu od základní lajny do autu.
30-40
Po delší odmlce následovala pořádná řežba od základní lajny, kterou mohla vítězně ukončit Simona Halepová. Ta však míček po lajně jen těsně netrefila.
30-30
Vůbec se k tomu ale nepřiblížila, její return se do hry nedostal.
30-15
Halepová je dva míčky od toho, aby získala čtvrtý gem v řadě a srovnala tak na 4:4.
15-15
Německá hráčka následně ale výborně zapodávala. Soupeřka jí vrátila míček na druhou stranu, Kerberová ale výborně vymetla růžek kurtu. Z bekhendové strany.
15-0
Kerberová novou hru začíná po nevynucené chybě do autu, svůj úder po lajně nedokázala ideálně trefit.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Simona Halepová vyhrává třetí hru za sebou a snižuje na 3:4. Šestadvacetiletá tenistka v sedmém gemu odvrátila dva brejkboly, na závěr hry se prezentovala druhým vítězným úderem v řadě.
A-40
Rumunka si minimálně na chvíli může mentálně odpočinout, získává gembol. Dostala se k němu poté, co výborně zahrála balónek před základní lajnu, Kerberová ho jen tak tak vrátila zpátky. Pro Halepovou poté již nebyl problém uklidit míček k čáře.
40-40
Halepová ale po desáté nevynucené chybě soupeřky, mířící do sítě, dostává gem znovu do shody.
40-A
Osmý brejkbol v zápase pro Keberovou, ta se k němu dostala po nevynucené chybě protihráčky do autu!
40-40
Simona Halepová nedovoluje soupeřce opětovně odskočit na rozdíl tří gemů, odvrací pátý brejkbol v utkání. Rumunská tenistka bývalou světovou jedničku proháněla po dvorci, Kerberová při závěrečném úderu zachybovala do sítě.
30-40
I přesto je tu po delší výměně a vítězném úderu k lajně brejkbol na 5:2!
30-30
Angelique Kerberová nyní může pořádně litovat. Simona Halepová jí od začátku rozehry pořádně tlačila, Kerberová ale vytáhla úder po lajně, na který Halepová zareagovala obranným bekhendem těsně za pásku. Německá tenistka měla u sítě šanci na winner, při úderu z forhendu po lajně ale selhala do autu.
15-30
Kerberová se hned od returnu rozhodla hrát soupeřce údery do forhendu a tato taktika přinesla své ovoce, rumunská tenistka celou výměnu totiž ukončila nevynucenou chybou do autu.
15-15
Simona Halepová trefuje desátý vítězný úder, když soupeřka nedokázala zareagovat na rychlý úder k čáře.
0-15
Angelique Kerberová načíná sedmou hru returnem kros, Halepová chybuje po lajně do sítě.
2:4
Simona Halepová poprvé v utkání bere soupeřce podání a po pětadvaceti minutách hry snižuje na 2:4! Halepová byla ve výměně pod tlakem, soupeřka jí hrála do bekhendu. Zničehonic ale Rumunka vytáhla famózní úder po lajně, aby u sítě dokázala urvat gem pro sebe!
40-30
A rovněž druhá příležitost, Kerberová chvíli po returnu soupeřky trefuje vysoký forhendový úder k lajně. A nechytatelně.
40-15
První šance je ale rychle pryč.
40-0
Tři brejkboly! Halepová se v průběhu výměny dostala k síti, kde po prvním forhendovém voleji křížem si zajistila slibnou příležitost po bekhendovém voleji!
30-0
Simona Halepová získává šestý míček v řadě a ten si pořádně vybojovala agresivní hrou, když protihráčku nechala lítat po kurtu. Poté jí zahrála balónek do protipohybu, aby u sítě trefila úspěšný volej kros.
15-0
Angelique Kerberová hrála od začátku výměny soupeřce do forhendové strany, ta se bránila údery na střed kurtu. Kerberová následně poslala míček kros a chtěla si připravit vítězný úder po lajně, míček ale skončil v autu.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Simona Halepová poprvé v utkání získává gem a ke všemu ještě čistou hrou. Kerberová chvíli po returnu dostala soupeřku do rohu kurtu, ta ale Němce poslala míček pod nohy. Bývalá světová jednička neměla moc šancí, jak ideálně zareagovat a balónek sotva dostala k síti.
40-0
Tři gemboly za sebou. Angelique Kerberová returnovala jenom do středu kurtu. Halepová byla připravená a zahrála z bekhendu vítězný úder křížem.
30-0
Rumunská tenistka se nyní může trochu uklidnit. Ve vyrovnané výměně od základní lajny měla mírně navrch právě ona, Kerberová nakonec chybovala z forhendu do sítě.
15-0
Německá hráčka ukázala famózní return kros, Simona Halepová ale odpověděla ještě lepší úderem křížem.
0:4
Dvanáctá nasazená vede již 4:0, její protihráčka uzavřela rozehru a celý gem chybou do autu.
40-A
Angelique Kerberová získává čtvrtý gembol v gemu poté, co se předvedla famózním kraťasem.
40-40
Druhá shoda. Angelique Kerberová byla po většinu výměny pod velkým tlakem. Ten gradoval ve chvíli, kdy bekhendem musela vytáhnout míček do vzduchu. Simona Halepová při náběhu na síť trefila jen místo, kde stála Kerberová, Halepová ale ukončila rozehru vítězným volejem.
40-A
Halepová se dokonce mohla dostat k brejkbolu, bekhendový úder po lajně jí ale vůbec nesedl, zahrála ho do sítě.
40-40
Druhá nevynucená chyba v řadě od Kerberové znamená shodu.
30-40
Simona Halepová ale ještě o čtvrtou hru bojuje. Protihráčku donutila se dostat pořádně za základní lajnu, Němka se dopustila nevynucené chyby.
15-40
Halepová se do hry pořádně nedostala, míček z pásky se zpátky překulil na její stranu.
15-30
Znovu to vypadalo na winner do rohu dvorce, tentokrát z toho ale byla jen nevynucená chyba. Až na sedmý pokus Angelique Kerberová prohrává první fiftýn při vlastním servisu.
0-30
Neskutečná hra od německé tenistky. Ta byla nyní až nečekaně velmi aktivní, protihráčku nechala rozběhat, aby na závěr vyšperkovala výměnu točeným úderem do růžku kurtu.
0-15
Kerberová si po celou výměnu pomáhala levorukým bekhendem. Soupeřka se to snažila změnit a zahrát jí do bekhendu, míček ale vyletěl do míst, kde se dvouhra již nehraje.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
A ten už Angelique Kerberová využívá! Její protihráčka se za základní lajnou dostala do potíží, ze kterých se vrátila jen bekhendovým úderem po lajně do autu!
40-A
Druhá dvojchyba v gemu znamená pátý brejkbol ve třetí hře!
40-40
Simona Halepová hraje při odvracení brejkbolů neskutečně agresivně a snaží se být dominantní. Nyní se to znovu vyplatilo. Poté, co se dostala z rohu kurtu si počkala na správný moment, aby trefila bekhendový winner po čáře.
40-A
Čtvrtá příležitost pro Němku, která jen sledovala, jak favoritka kazí balónek do autu.
40-40
Konec gemu tu však stále ještě není, Halepová odvrací také třetí brejkbol ve třetí hře, soupeřka jí k tomu pomohla úderem do sítě.
40-A
Třetí brejkbol v gemu! Rumunská tenistka v nejdelší výměně v utkání tvořila hru, dostala se navíc do středu kurtu. Mohla se postarat o vítězný úder, zahrála však do míst, kde pobývala Kerberová. Bývalá světová jednička hru vyrovnala, aby se na konec blýskla winnerem z bekhendu k čáře!
40-40
Že by se Simona Halepová začala rozehrávat? Opětovně tu byla v jejím podání velmi rychlá hra, kterou zakončila winnerem k lajně.
30-40
Halepová se do nepříjemného stavu zatím nedostala. Vděčit za to může své velmi agresivní hře, na kterou soupeřka dokázala zareagovat jenom chybou k síti.
15-40
Dva brejkboly! Simona Halepová není absolutně v pohodě, což potvrdila při účasti na síti, kde na první pohled snazší forhendový volej po čáře pokazila do sítě!
15-30
Nevynucená chyba byla k vidění také od Rumunky, ta balónek odehrála jenom do sítě.
15-15
Její soupeřka ale nezvládla zahrát balónek přesně do kurtu, dopustila se nevynucené chyby.
0-15
Třetí hru Simona Halepová začíná úvodní dvojchybou v zápase.
0:2
Čistá hra, Kerberová během dvou gemů zatím ztratila pouhé dva míčky.
0-40
Tři gemboly na potvrzení brejku. Angelique Kerberová výborně zapodávala, výměna se posléze srovnala, Halepová přesto od základní čáry vytvořila nevynucenou chybu.
0-30
Simona Halepová chtěla hrát balónek po lajně, míček ale doletěl jen k pásce.
0-15
Tenistky se nejprve proháněly ze strany na stranu. Halepová se následně nuceně dostala před síť, před kterou zahrála míček, kde stála připravená Kerberová. Ta jí poslala míček pod nohy a Rumunka poslala balónek jen do prostoru pro čtyřhru.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
A ten je okamžitě využitý, německá hráčka si připisuje úvodní brejk zápasu poté, co Simona Halepová zaslala balónek ze základní lajny jenom do autu!
30-40
Brejkbol! Kerberová vybrala těžké druhé podání, které mířilo do bekhendu, aby se mohla prezentovat winnerem k lajně!
30-30
Angelique Kerberová se od svého returnu dostala pod tlak, který pramenil v nevynucenou chybu z bekhendu do sítě.
15-30
První fiftýn pro Halepovou, která po servisu odehrála vítězný úder do prázdné části kurtu.
0-30
V tento okamžik naopak rumunská tenistka posílala údery do forhendu Kerberové, poté změnila tempo a zahrála po lajně do bekhendové strany. Při následném náběhu k pásce ale pokazila míček do sítě.
0-15
Halepová se po úvodním servisu do bekhendové strany tlačila soupeřce právě do bekhendu. Závěrečný úder ale hrála na střed kurtu a ten navíc vyhodila za základní lajnu.
0:0
Utkání právě začalo.
Jako první začne na podání favoritka zápasu, Simona Halepová.
Obě tenistky jsou na dvorci. Jako první na kurt nakráčela Angelique Kerberová, hned po ní Simona Halepová. Stadion Suzanne Lenglen je zatím zaplněný přibližně z poloviny.
French Open 2018

Halepová na turnaji porazila Riskeovou (2:6, 6:1, 6:1), Townsendovou (6:3, 6:1), Petkovicovou (7:5, 6:0), Mertensovou (6:2, 6:1).
Kerberová si poradila s Barthelovou (6:2, 6:3), Bogdanovou (6:2, 6:3), Bertensovou (7:6, 7:6), Garciaovou (6:2, 6:3).
Vzájemná utkání

Tenistky se spolu střetly devětkrát, pětkrát z kurtu jako vítězka odcházela Halepová. Hračky se již utkaly v hale, na tvrdém povrchu i na trávě, letošní French Open však pro ně bude znamenat úvodní vzájemný duel na antuce.
Angelique Kerberová

O čtyři roky starší tenistka se rovněž pyšnila titulem tenisové královny. Přihodilo se tak celkem ve třech případech, kdy od 12. srpna 2016 do 16. července 2017 na postu jedničky dohromady strávila 34 týdnů. Na grandslamech se jí dařilo především v roce 2016, ve kterém nenašla přemožitelku na Australian Open, US Open a ve Wimbledonu došla do finále.
Dosavadní ročník začal pro Kerberovou famózně. Na Hopman Cupu vyhrála čtyři zápasy v singlu a při zisku titulu v Sydney ztratila jen sadu na úvod s Lucií Šafářovou (6:7, 7:6, 6:2). Na Australian Open dokráčela až do semifinále, ve kterém padla právě s Halepovou (3:6, 6:4, 7:9). Dauhá, Indian Wells a Miami vždy skončilo ve čtvrtfinále, mezitím v Dubaji Němka vypadla v semifinále. Na antuce došla do osmifinále ve Stuttgartu a čtvrtfinále v Římě.
Simona Halepová

Minulý rok měla Halepová na Roland Garros našlápnuto k prvnímu grandslamovému titulu, ve finálovém zápase ovšem neudržela vedení s Jelenou Ostapenkovou (6:4, 4:6, 3:6). Druhé finále na grandslamu rumunská tenistka přidala letos na Australian Open, v Melbourne ale nezvládla bitvu s Caroline Wozniackou (6:7, 6:3, 4:6). Od 26. února letošního roku se podruhé v kariéře ocitá na postu první ženy tenisového žebříčku, její původní kralování trvalo 16 týdnů.
Šestadvacetiletá hračka v probíhající sezóně ovládla Šen-čen, vypadla v semifinále v Indian Wells, ve čtvrtfinále v Madridu či prohrála ve finále v Římě.
Všem tenisovým fanouškům přeji krásné středeční odpoledne. Právě v tento den se na French Open odehrají zbylá dvě čtvrtfinále ženské dvouhry. Do jednoho z nich zasáhne také současná světová jednička Simona Halepová a bývalá nejlepší žena planety Angelique Kerberová. Utkání je naplánované na 14:00. Duel se odehraje jako první na kurtu Suzanne Lenglen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.